Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2015., 08:39   #1001
Quote:
ladak kaže: Pogledaj post
Samo trgovina i ugostiteljstvo ne mogu obavljati djelatnost kao paušalci.
Znači sve dok nisi ostvario 149.500,00 kn primitaka možeš.
Super, hvala na odgovoru samo sam u uvodnom zaboravija pitat moze li se imati pausalni obrt za prijevoz putnika sezonski? Da ne idu troskovi preko cijele godine kad i nema posla
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 14:50   #1002
negdje mi zvoni da se o ovome već pričalo, ali ne mogu se sjetiti - koju bi banku preporučili za paušalni obrt? odnos cijene, usluge i svega ostalog...hvala!
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 16:07   #1003
ja ti mogu reći koju ti ne bih preporučila a to je Zagrebačka u kojoj sam nazalost
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 16:39   #1004
Moze li se imat sezonski pausalni obrt za prijevoz putnika/turista?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 17:38   #1005
Quote:
Lauf kaže: Pogledaj post
ja ti mogu reći koju ti ne bih preporučila a to je Zagrebačka u kojoj sam nazalost
to sam čula, a dosta sam preporuka dobila za PBZ pa sam htjela provjeriti iskustva na forumu
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 19:46   #1006
Ja radim skoro 2 godine kao paušalist i račun mi je u OTP banci.U mom mjestu je samo jedna banka i ako neželim putovati dalje zbog svake sitnice moarao sam u OTP bnaku.Ali jako sam zadovoljan, ne plaćam puno banku , uslužni su i šta god mi je trebalo sve smo brzo sredili.Znam i ljude koji su zadovoljni sa PBZ-om.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 20:06   #1007
OTP mi je malo nezgodan jer nema baš bankomata, ali hvala za info o PBZ-u
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 20:48   #1008
i ja sam na Zagrebačkoj, ne znam kako bi bilo kod drugih, što je bolje kod drugih banaka?
Kathrin74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 01:42   #1009
Quote:
chloetoy kaže: Pogledaj post
negdje mi zvoni da se o ovome već pričalo, ali ne mogu se sjetiti - koju bi banku preporučili za paušalni obrt? odnos cijene, usluge i svega ostalog...hvala!
PBZ je sasvim OK, mjesečno održavanje računa je 20 kn, a mPBZCOM (mobilno bankarstvo za poslovne korisnike) je 15 kn. Imaju hrpu bankomata i poslovnica.

I meni ono najvažnije - najpovoljniji su po pitanju inozemnih priljeva. Mislim da je svega 0.1 ili 0.15%, 40 kn minimalno po transakciji. Sve ostale banke su oko 0.2-0.3%, s minimumom po transakciji 50-80 kn, osim OTP-a - oni lapaju 300 kn minimalno (ne šalim se, nažalost)
Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 08:31   #1010
Quote:
Simpson kaže: Pogledaj post
PBZ je sasvim OK, mjesečno održavanje računa je 20 kn, a mPBZCOM (mobilno bankarstvo za poslovne korisnike) je 15 kn. Imaju hrpu bankomata i poslovnica.

I meni ono najvažnije - najpovoljniji su po pitanju inozemnih priljeva. Mislim da je svega 0.1 ili 0.15%, 40 kn minimalno po transakciji. Sve ostale banke su oko 0.2-0.3%, s minimumom po transakciji 50-80 kn, osim OTP-a - oni lapaju 300 kn minimalno (ne šalim se, nažalost)
puno hvala na info - i ovo za inozemne uplate mi je jako jako bitno! mislim da PBZ pobjeđuje
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:55   #1011
OTP mi naplaćuje 20 kuna mjesečno vođenje računa a jedina stavka za koju smataram da je skupa je trošak po svakom izvodu koji je 40 lipa.Dakle jedan papir naplate 40 lipa.Ako nešto plaćam preko općih uplatnica, onda me to po uplatnici košta 4.70 kuna.Svaka banka ima nešto što puno naplaćuje pa je dobro da ovako na forumu razmjenjujemo mišljenja.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:49   #1012
Pozdrav!
Zanima me da li su paušalci obavezni račune koji su bezgotovinski izdavati isto iz knjige računa ovjerene kod porezne ili mogu ih sami raditi u npr excelu?
Deame is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 16:51   #1013
pomoć

neznam dali ovo spada ovdje-uputite me dalje ako sam u krivu
naime dali u d.o.o.direktor-vlasnik snosi sa svojom imovinom odgovornost (radiona i kancelarija bila u najmu vozila i alati materijal več odavno rešeni)
navodno nema nikakvu imovinu e sada mi je bitno sljedeče buduči sam član društva sa 20%a dotični nema navodno ništa dali se odgovornost može prebaciti na člana društva?
navodno u d.o.o.se ne odgovara sa osobnom imovinom nego samo sa imovinom d.o.o.
LP
zgrdic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 19:13   #1014
Odgovorna je odgovorna osoba odnosno direktor a ne član društva. Kapitalizam je igra gdje vlasnik kapitala i biznisa za ništa ne odgovara osim ako nije obrtnik...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 21:49   #1015
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Moze li se imat sezonski pausalni obrt za prijevoz putnika/turista?
Postoje tocno određene djelatnosti koje obrt mogu obavljati sezonski. Putničke agencije mogu, ali mislim da prijevoznici ne spadaju u tu kategoriju. Odes u ured za gospodarstvo i fino pitas
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 21:52   #1016
Quote:
Deame kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanima me da li su paušalci obavezni račune koji su bezgotovinski izdavati isto iz knjige računa ovjerene kod porezne ili mogu ih sami raditi u npr excelu?
A kako ti mislis da se zakonska obveza fiskalizacije (znaci di porezna il ima uvid u fiskalizirane racune il u ovjerene knjige) zaobiđe excelom
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 22:09   #1017
jeste pročitali?
:klap:

http://www.banka.hr/hrvatska/maras-m...ign=newsletter
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 00:46   #1018
Quote:
Lauf kaže: Pogledaj post
Da, da, ajde de - bilo bi baš lijepo od njih!

http://www.poslovni.hr/hrvatska/mogu...saliste-290282
Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 19:34   #1019
Ovo je kao mjera jako zanimljivo.Svaka mjera kojom se smanjuje birokracija je dobrodošla.Kad bi prag bio veći onda bi se sigurno jedan dio prebacio iz sustava pdv-a u paušaliste.Vidjet ćemo šta će biti.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 06:24   #1020
Ja bih željela legalizirati davanje instrukcija.
Rekli su mi da to možda spada pod paušalni obrt.
Instrukcije dajem u kućama učenika.
Mogu li za paušalni obrt tražiti potporu preko HZZ?
Trebam li imati fiskalnu blagajnu?
Što radim s gotovinom?
blankica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.