Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine?
Da 9 10.98%
Ne 73 89.02%
Glasovatelji: 82. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2012., 19:47   #81
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
A to je prevara. I tu se većina slaže. Ovim primjerom sam pokazao da je to istina jer nije ugrađeno pravilo otkupa po procijenjenoj vrijednosti.
Po kojem to poreznom zakonu postoji pravilo otkupa i čega?
Ako mi porez bude jednak ili manji komunalnoj naknadi sada za mene je sve ok, ako bude veći opet ću ga platit ili neću pa će me derat još i brzom ovrhom.
Kako će bit ili kakav će prijedlog bit vidjet će se za desetak dana ili prije.
Svi su protiv poreza i bacali bi prosvjed a nisam vidio prosvjede protiv 18%-tnog prireza koji otima Bandić koji je veći od ovog poreza, bar za većinu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 04.11.2012., 19:54   #82
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Vlast ne država.Pojedinci i drže sudbinu u svojim rukama putem izbora.Ako naravno pogriješimo tko nam je kriv.Ili ćeš platit zakonom određeno ili će bit ovrhe nije potrebna nikakva batina.Sviđalo se to nekom ili ne ali tako je.Sljedeći okršaj je za 3 godine a uvertira za 6 mjeseci.


Nije bandit, samo ako ti ne može uzet iz lijevog džepa uzet će ti iz desnog.Uzimat će lokalna vlast.


Ukoliko ga želi kupit trebala bi i dat, ali ona neće kupovat nekretnine.
Tako je ......država neće kupovati nekretnine, ona će ih otimati sirotinji za šaku kartušine ( neplaćenih rata ).......

Ovo je još jedan udar na obične građane, a koliko se sjećam bilo je rečeno da će porez ići samo na drugu, treću i ostale nekretnine......sad se već govori o svakoj

Malo me situacija s ovom Vladom podsjeća na program iz romana Životinjska farma........i način na koji se s vremenom mijenjao......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 04.11.2012., 19:59   #83
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Po kojem to poreznom zakonu postoji pravilo otkupa i čega?
Ako mi porez bude jednak ili manji komunalnoj naknadi sada za mene je sve ok, ako bude veći opet ću ga platit ili neću pa će me derat još i brzom ovrhom.
Kako će bit ili kakav će prijedlog bit vidjet će se za desetak dana ili prije.
Svi su protiv poreza i bacali bi prosvjed a nisam vidio prosvjede protiv 18%-tnog prireza koji otima Bandić koji je veći od ovog poreza, bar za većinu.
Znači, država je bila lopovska do sada pa tako treba i nastaviti. Koje vam je to razmišljanje?

Govorim o odgovornosti za procjenu. Ovime je odgovornost materijalna i agencija za nekretnine u državnom vlasništvu ima što raditi. Ovime ne trebaš nikoga tužiti za krivu procjenu. Ako je visoka možeš prodati imovinu državi i kupiti nešto jeftinije (od države ili slobodnih ponuditelja).

Naime, postoji velika vjerojatnost da će država držati procjene visoko, a da će zbog nagle ponude na tržištu nekretnine vrijediti puno manje. Pa ako to nije čista prijevara i u stvari dodatno nabijanje postotka poreza na realnu vrijednost, onda ne znam što je. Ovime se rješava i svaki individualni slučaj. A ovo nije usporedivo sa automobilima jer su automobili puno definiraniji nego nekretnine.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Old 04.11.2012., 20:01   #84
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Tako je ......država neće kupovati nekretnine, ona će ih otimati sirotinji za šaku kartušine ( neplaćenih rata ).......

Ovo je još jedan udar na obične građane, a koliko se sjećam bilo je rečeno da će porez ići samo na drugu, treću i ostale nekretnine......sad se već govori o svakoj

Malo me situacija s ovom Vladom podsjeća na program iz romana Životinjska farma........i način na koji se s vremenom mijenjao......

Da, imali smo temu o ovom porezu, tamo su zagovornici stalno ponavljali kako neće biti poreza na nekretninu u kojoj se živi, a sad se spominje stopa od 0,2% i za nekretninu u kojoj se živi.
Polako se kuha ovaj narod, pa kad prođe 0,2 % za godinu dana će biti 0,4 % za sve te "bogate" koji imaju nekretninu, umjesto da žive u kutijama i kamp prikolicama, kako to priželjkuju Slavko Linić i SDP.
Kanzas is offline  
Old 04.11.2012., 20:05   #85
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Da, imali smo temu o ovom porezu, tamo su zagovornici stalno ponavljali kako neće biti poreza na nekretninu u kojoj se živi, a sad se spominje stopa od 0,2% i za nekretninu u kojoj se živi.
Polako se kuha ovaj narod, pa kad prođe 0,2 % za godinu dana će biti 0,4 % za sve te "bogate" koji imaju nekretninu, umjesto da žive u kutijama i kamp prikolicama, kako to priželjkuju Slavko Linić i SDP.
Pa normalno, ja to pričam oduvijek. Kad se tek počelo nešto sramežljivo piskarati o tim porezima na nekretnine onda si u komentarima članaka na portalima mogao čitati kako se rulja naslađuje da će Todorić, Vidošević, i još neki tajkuni plaćati porez. Ja sam odmah rekao da su to gluposti i da bi od uvođenja takvog poreza najviše najebao prosječni građanin. Eto sad kad otvoriš članke o porezu na nekretnine, ne vidiš više naslađivanje nego bijes, kad je raja shvatila da je njihova koža u pitanju. Samo se nadam da će se bar dio tog bijesa sa foruma i portala pretočiti u prosvjede i slično, jer ako ne onda smo fakat nacija kmetova i lopova.
clouseau is offline  
Old 04.11.2012., 20:11   #86
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Pa normalno, ja to pričam oduvijek. Kad se tek počelo nešto sramežljivo piskarati o tim porezima na nekretnine onda si u komentarima članaka na portalima mogao čitati kako se rulja naslađuje da će Todorić, Vidošević, i još neki tajkuni plaćati porez. Ja sam odmah rekao da su to gluposti i da bi od uvođenja takvog poreza najviše najebao prosječni građanin. Eto sad kad otvoriš članke o porezu na nekretnine, ne vidiš više naslađivanje nego bijes, kad je raja shvatila da je njihova koža u pitanju. Samo se nadam da će se bar dio tog bijesa sa foruma i portala pretočiti u prosvjede i slično, jer ako ne onda smo fakat nacija kmetova i lopova.
meni samo nije jasno odakle vama ovi broje i informacije. vi svi laprdate gluposti i izmišljate sami kako će zakon izgledat (to isto rade i kvazi novinari) i onda se žestite svi skupa na ono šta ste sami izmislili.
Ja stvarno ne znam jeste li vi normalni jel imate pametnijeg posla u životu, od izmišljanja teorija sami sebima da bi imali oko nečega razbijat glavu
splitoman is offline  
Old 04.11.2012., 20:14   #87
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nekretnine su još ostale u rukama naroda, pa to nekako treba izbiti!

Neka uvedu porez na stanove bankama, to bi bilo sasvim dovoljno!!!!!!
I na stanove i na debele profite bankama treba uvesti poreze.
Martian7 is online now  
Old 04.11.2012., 20:20   #88
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
meni samo nije jasno odakle vama ovi broje i informacije. vi svi laprdate gluposti i izmišljate sami kako će zakon izgledat (to isto rade i kvazi novinari) i onda se žestite svi skupa na ono šta ste sami izmislili.
Ja stvarno ne znam jeste li vi normalni jel imate pametnijeg posla u životu, od izmišljanja teorija sami sebima da bi imali oko nečega razbijat glavu
Otkud mi informacije što pišu ljudi po portalima? Pa ne znam, možda... čitanjem portala?

Inače drug slavko je rekao da je posjedovanje vikendice zločin, tako da on je svoj mentalni sklop pokazao, to da li će stopa biti 0.005 ili 50% je manje bitno...

Nego kad se objavi prijedlog zakona, hoćeš se javno ispričati tu na forumu?
clouseau is offline  
Old 04.11.2012., 20:43   #89
reakcija vlasnika skromnog stana kad je napokon ugledao konačan prijedlog zakona o porezu na nekretnine..........( bez namjere da se vrijeđa građanin )

http://www.youtube.com/watch?v=Ytmt-...layer_embedded
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 04.11.2012., 21:12   #90
Ne treba previše polemizirati sa pobornicima poreza(neću sad ulaziti u njihove motive,iako je i to vrlo zanimljivo),ako žele plaćati neka doniraju novac SDP-u!
Mi ostali prvo trebamo organizirati referendum kad se zakon donese,za početak ću osobno kontaktirati neke oporbene stranke koje su se javno izjasnile protiv poreza,HSLS i liberali npr sa prijedlogom da oni to pokrenu.
E pa onda da vidimo,ako je narod toliko inertan da mu je problem izaći i potpisati zaslužujemo 100 novih poreza.
Jedino se nadam da su ovi iz Kukuriku dovoljno glupi pa da zaista izglasaju visoki porez i to na prvu nekretninu.Inače bi mogli uvoditi porez postepeno,na mala vrata.
torente33 is offline  
Old 04.11.2012., 21:39   #91
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Da, imali smo temu o ovom porezu, tamo su zagovornici stalno ponavljali kako neće biti poreza na nekretninu u kojoj se živi, a sad se spominje stopa od 0,2% i za nekretninu u kojoj se živi.
Polako se kuha ovaj narod, pa kad prođe 0,2 % za godinu dana će biti 0,4 % za sve te "bogate" koji imaju nekretninu, umjesto da žive u kutijama i kamp prikolicama, kako to priželjkuju Slavko Linić i SDP.
Jel plačaš komunalnu naknadu za nekretninu u kojoj živiš ??????
koka36 is online now  
Old 04.11.2012., 21:50   #92
Komunalna naknada.
Ja je plaćam oko 45 kn mjesečno x 12 dolazimo do iznosa od 540 kn.
Stan i vrijedi oko 100 000 eura inače,porez od 0,2% iznosi 200 eura ili oko 1500 kn.
Baš zgodno,povećanje od samo 200%.
A druge godine,zašto ne 0,4%,pa 0,6%,netko možda misli da postoji cifra koja bi zadovoljila naše političare?
Sa ovakvom politikom koju provode nema šanse.
torente33 is offline  
Old 04.11.2012., 21:54   #93
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Otkud mi informacije što pišu ljudi po portalima? Pa ne znam, možda... čitanjem portala?

Inače drug slavko je rekao da je posjedovanje vikendice zločin, tako da on je svoj mentalni sklop pokazao, to da li će stopa biti 0.005 ili 50% je manje bitno...

Nego kad se objavi prijedlog zakona, hoćeš se javno ispričati tu na forumu?
ne, nego odkud ti informacije uopće o bilo kakvim stopama i bilo kakvom predmetu oporezivanja, kad nacrta nigdje nema. sve šta službeno znamo, i ti i ja i novinari je ime poreza.

di to linić kaže? ako ne staviš citat tu, mislim da bi trebao sam sebi dati karton za trolanje

ja stvarno ne znam koliko je svima skupa teško malo promotrit poreze na imovinu u susjednim zemljama. Ima ga i BiH i Srbija. Jesu li zbog toga propali svi skupa? Nisu!

Evo npr. gleda sam jedan izračun za porez na imovinu u srbiji. radi se o kući u centru niša. Kuća je velika 100 kvadrata. Na nju se onda gleda koliko je tu cijena kvadrata, koliko je kuća dobro opremljena, koliko je sređena...(to ne radi porezna uprava, nego ljudi sami prijave u poreznoj prijavi) i onda se dodaju nekakvi bodovi, računa amortizacija i dobije se godišnji paušal. Pa eto, na tu kuću, on iznosi malo više od 600kn godišnje.

Evo i nekakve forumle kako se računa:

Quote:
Formula

Prvi korak: kvadratura objekta X cena po kvadratu X (broj bodova za opremljenost objekta/695) X koeficijent zone – amortizacija = poreska osnovica
Drugi Korak: poreska osnovica X 0,4 – poreski kredit = iznos poreza
Naš porez će bit nešto na tragu toga. A nikakvi cirkusi kakve spominju novinari i pametni forumaši.
Najviše će tu naguzit oni koji imaju 10 stanova.


Inače, narod mora bit spreman prihvatit na sebe odgovornost šta 20 godina glasa za lopove i šta sve to šutke podržava. Sad je došlo vrijeme za naplatu i sada svatko pere ruke od odgovornosti.

Ako si gledao danas NU2, bit će ti jasno Svi smo krivi i svi sada moramo ispaštat. Pa drugi put pametnije kad treba glasat A ne uvijek sranja o komunistima i ustašama i srbima
splitoman is offline  
Old 04.11.2012., 21:57   #94
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Komunalna naknada.
Ja je plaćam oko 45 kn mjesečno x 12 dolazimo do iznosa od 540 kn.
Stan i vrijedi oko 100 000 eura inače,porez od 0,2% iznosi 200 eura ili oko 1500 kn.
Baš zgodno,povećanje od samo 200%.
A druge godine,zašto ne 0,4%,pa 0,6%,netko možda misli da postoji cifra koja bi zadovoljila naše političare?
Sa ovakvom politikom koju provode nema šanse.
A stan vrijedi 100 000 € jer ti to tako misliš ili šta....
Plaćete da bu pale cjene nekretnina (napokon), pa bu pala i cjena tboje nekretnine i eto ti cjene približno iste kao i komunalna naknada. I nek recimo uvedu poreznu olakšicu od 35-40 kvadrata po članu kučanstva i eto ti cife i manje od komunalne naknade.
Neoporezivanje svih nekretnina bi palo na ustavnom sudu....
koka36 is online now  
Old 04.11.2012., 22:05   #95
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
pa bu pala i cjena tboje nekretnine i eto ti cjene približno iste kao i komunalna naknada.
Aha, po obračunu porezne će ti sigurno pasti...how yes no.

EDIT: zapravo, ekipa sa švicarcima je u vrhunskom zajebu u čitavoj toj priči ako tečaj ostane ovakav...nešto kao da odeš u dućan i vidiš da je cijena nekog proizvoda 100, dođeš na blagaju i platiš 150, a kad izađeš iz dućana saznaš da to zapravo vijedi 50.
Tisuća eura.

Zadnje uređivanje qwer : 04.11.2012. at 22:13.
qwer is offline  
Old 04.11.2012., 22:12   #96
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Aha, po obračunu porezne će ti sigurno pasti...how yes no.
A na osnovu čega ti tvrdiš da neče?????
Večina lokalnih sredina več ima definirane zone na osnovu kojih se naplačuju komunalne naknade.
Možda ta njegova nekretnina ni dan danas za poreznu upravu ne vrijedi 100 000€. To što on misli da vrijedi čitajuči oglasnike i reklame nije i prava vrijednost iste....
koka36 is online now  
Old 04.11.2012., 22:15   #97
Poreznoj upravi je cilj skupiti što manje poreza pa će namjerno spuštati procijenjenu vrijednost nekretnina.
cave troll is offline  
Old 04.11.2012., 22:18   #98
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
ne, nego odkud ti informacije uopće o bilo kakvim stopama i bilo kakvom predmetu oporezivanja, kad nacrta nigdje nema. sve šta službeno znamo, i ti i ja i novinari je ime poreza.

di to linić kaže? ako ne staviš citat tu, mislim da bi trebao sam sebi dati karton za trolanje

ja stvarno ne znam koliko je svima skupa teško malo promotrit poreze na imovinu u susjednim zemljama. Ima ga i BiH i Srbija. Jesu li zbog toga propali svi skupa? Nisu!

Evo npr. gleda sam jedan izračun za porez na imovinu u srbiji. radi se o kući u centru niša. Kuća je velika 100 kvadrata. Na nju se onda gleda koliko je tu cijena kvadrata, koliko je kuća dobro opremljena, koliko je sređena...(to ne radi porezna uprava, nego ljudi sami prijave u poreznoj prijavi) i onda se dodaju nekakvi bodovi, računa amortizacija i dobije se godišnji paušal. Pa eto, na tu kuću, on iznosi malo više od 600kn godišnje.

Evo i nekakve forumle kako se računa:



Naš porez će bit nešto na tragu toga. )
Naš ministar će ide u Niš da ga Srbi nauče poslu.
Ima, bre, da se ugledamo u Srbe jer oni umeju i znaju.
cave troll is offline  
Old 04.11.2012., 22:19   #99
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
ne, nego odkud ti informacije uopće o bilo kakvim stopama i bilo kakvom predmetu oporezivanja, kad nacrta nigdje nema. sve šta službeno znamo, i ti i ja i novinari je ime poreza.

di to linić kaže? ako ne staviš citat tu, mislim da bi trebao sam sebi dati karton za trolanje

ja stvarno ne znam koliko je svima skupa teško malo promotrit poreze na imovinu u susjednim zemljama. Ima ga i BiH i Srbija. Jesu li zbog toga propali svi skupa? Nisu!

Evo npr. gleda sam jedan izračun za porez na imovinu u srbiji. radi se o kući u centru niša. Kuća je velika 100 kvadrata. Na nju se onda gleda koliko je tu cijena kvadrata, koliko je kuća dobro opremljena, koliko je sređena...(to ne radi porezna uprava, nego ljudi sami prijave u poreznoj prijavi) i onda se dodaju nekakvi bodovi, računa amortizacija i dobije se godišnji paušal. Pa eto, na tu kuću, on iznosi malo više od 600kn godišnje.

Evo i nekakve forumle kako se računa:



Naš porez će bit nešto na tragu toga. A nikakvi cirkusi kakve spominju novinari i pametni forumaši.
Najviše će tu naguzit oni koji imaju 10 stanova.


Inače, narod mora bit spreman prihvatit na sebe odgovornost šta 20 godina glasa za lopove i šta sve to šutke podržava. Sad je došlo vrijeme za naplatu i sada svatko pere ruke od odgovornosti.

Ako si gledao danas NU2, bit će ti jasno Svi smo krivi i svi sada moramo ispaštat. Pa drugi put pametnije kad treba glasat A ne uvijek sranja o komunistima i ustašama i srbima

Gdje piše da će taj porez biti na tragu toga?

Trebamo li se ugledati na Srbiju? Zbog čega?


Divno je kad sami građani žele nove poreze, svaka vlast može samo poželjeti takve građane, ali je autodestruktivno.
Kexx is offline  
Old 04.11.2012., 22:20   #100
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Poreznoj upravi je cilj skupiti što manje poreza pa će namjerno spuštati procijenjenu vrijednost nekretnina.
koju procjenjenu vrijednost ??????
koka36 is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.