Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 15:45   #2721
Ja bih se samo 'pohvalila' ( ako i je nesto cime se imam hvaliti kad mi popada kosa ) da sam blajhanjem doma napokon postigla potpuno bijelu kosu,nikakvi zuti tonovi,jedino min
nakon cca 2 tj samo na korijenu mojih ultrakratko posisanih ( rucni rad ) siskama.Ostatak kose bijel da me oci bole
barkamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 16:44   #2722
Quote:
barkamala kaže: Pogledaj post
Ja bih se samo 'pohvalila' ( ako i je nesto cime se imam hvaliti kad mi popada kosa ) da sam blajhanjem doma napokon postigla potpuno bijelu kosu,nikakvi zuti tonovi,jedino min
nakon cca 2 tj samo na korijenu mojih ultrakratko posisanih ( rucni rad ) siskama.Ostatak kose bijel da me oci bole
aj pliz ak ti nije bed, možeš napisat točno kako?

inače i ja sam se odlučila zajebavat s kosom nakon ljeta
godinama se farbam u jako svijetlo "narančasto" (keune 9.43 s 9% hidrogenom, nekad i 12% kad se zajebem)
prirodna boja mi je srednje na svijetlo smeđa, s toplim odsjajem

zanima me kako uskladit izrast s dužinom? :/
ne bih baš frizerima, ne idem godinama. nikad nisam zadovoljna a pljunem masu para. ovako mogu bit ljuta samo na sebe kad se sama unakazim, i jeftinije prođem :klap:

HALP PLS

ugl hoću u bijelo ili sivobijelo/srebrno (kad je bal nek je maskenbal)

ak se nekom da napisat mi nešto, sve želje vam se ostvarile
__________________
olee
ilaary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 19:32   #2723
Da otprve dobiješ istu boju korijena i duljine, trebaš blajh plus preljev... Inače bi ti bile dosta najsvjetlije farbe u plavim, sivim i ljubičastim tonovima, u dva farbanja bi dobila željenu boju. Ali ovo pišem ako farbaš prirodnu kosu. Ako ideš s narančaste, trebaš blajh kupku ili skidač boje, da čim više pigmenta izađe van iz kose, da se nova boja pravilno uhvati.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:38   #2724
Da li je neka Biserka uspjela na zutu kosu od mora i sunca nabacit lijepo ash na glavu i ispast lijepo sivo zelenkasta...?znam da sam trebala nesto sa .3 ali etogac..
Kako ste to rijesili?Sva sreca nije jako..onako light varijanta...

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:10   #2725
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Da li je neka Biserka uspjela na zutu kosu od mora i sunca nabacit lijepo ash na glavu i ispast lijepo sivo zelenkasta...?znam da sam trebala nesto sa .3 ali etogac..
Kako ste to rijesili?Sva sreca nije jako..onako light varijanta...

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Jesi li stavila smedju ash ili plavu ash? Inace se zute i orange nijanse neutraliziraju ash i ljubicastim tonovima... osim ako je smedja ash u pitanju... tj ako se ide iz plave u smedju. Onda treba birat tople tonove... s .3 ili .4 podtonovima.
Sve u svemu, cesce peri kosu... te sive brzo skliznu.
Madison girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:29   #2726
Ma ja sam ti na svoje vrhove požutile od sunca i mora (naravno tu su ostaci i blajha od prije 5 godina) lupila Koleston 9/8 koja se zove svijetlo plava perla, misleći da će to odreagirati kao neka Keune 9.32, samo da se malo ugasim..da ne svijetlim baš tako, jer jako tamnim ljeti.

Inače se svake godine nakon ljeta samo ugasim sa 9.32 ili 9.0 ili 8.0 ili 8.32, a ovog ljeta sam u inozemstvu gdje nemam na raspolaganju Keune i etogac.
Sad gledam na netu ta 9/8 Koleston ima u sebi neke lavande, pa nije ni čudo da sam ispala siva

Inače ta ista 9/8 mi super ispadne na izrastu na prirodnu boju kose neku između 6 i 7.

Na vrhovima koji su puno svjetliji od korijena je žuta + ta lavanda odreagirala na sivo.

Sad bi najradije lupila neku drogerijsku na cijelu glavu da buduem u nekoj nijansi 9.
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 18:29   #2727
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Ma ja sam ti na svoje vrhove požutile od sunca i mora (naravno tu su ostaci i blajha od prije 5 godina) lupila Koleston 9/8 koja se zove svijetlo plava perla, misleći da će to odreagirati kao neka Keune 9.32, samo da se malo ugasim..da ne svijetlim baš tako, jer jako tamnim ljeti.

Inače se svake godine nakon ljeta samo ugasim sa 9.32 ili 9.0 ili 8.0 ili 8.32, a ovog ljeta sam u inozemstvu gdje nemam na raspolaganju Keune i etogac.
Sad gledam na netu ta 9/8 Koleston ima u sebi neke lavande, pa nije ni čudo da sam ispala siva

Inače ta ista 9/8 mi super ispadne na izrastu na prirodnu boju kose neku između 6 i 7.

Na vrhovima koji su puno svjetliji od korijena je žuta + ta lavanda odreagirala na sivo.

Sad bi najradije lupila neku drogerijsku na cijelu glavu da buduem u nekoj nijansi 9.
hm... to je već viša matematika za mene
samo znam da se ta siva brzo ispire.
Madison girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 18:34   #2728


ili sam je jednostavno predugo držala..isto mi se dogodi sa vrhovima ako predugo držim Keune Silver šampon na glavi..
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 10:55   #2729
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post


ili sam je jednostavno predugo držala..isto mi se dogodi sa vrhovima ako predugo držim Keune Silver šampon na glavi..
Pa i nema sta biti nego da si predugo drzala... jer to je ton .8 i jos plava nijansa, nebi trebalo ispast green
Vjerovatno ti je jos dlaka tanka ili porozna
Madison girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 17:09   #2730
Prijavljujem izvrstan šampon za plavuše i sjeduše - Fanola No Yellow. Uzela sam ga na preporuku frizerke i ovo je prvi koji actually djeluje. Cijelo ljeto s njim perem (drugo pranje + ostavim max 1-2min) i kosa mi je najmanje izblijedila, izžutila. I sijeda mama je zadovoljna isto
Frecume is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 08:38   #2731
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Prijavljujem izvrstan šampon za plavuše i sjeduše - Fanola No Yellow. Uzela sam ga na preporuku frizerke i ovo je prvi koji actually djeluje. Cijelo ljeto s njim perem (drugo pranje + ostavim max 1-2min) i kosa mi je najmanje izblijedila, izžutila. I sijeda mama je zadovoljna isto
Gdje si ga uzela?
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 09:58   #2732
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
Gdje si ga uzela?
U duchkasu s opremom za frizerske salone. Evo pošaljem te pp jer ne znam smije li se linkati...
Frecume is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:39   #2733
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
U duchkasu s opremom za frizerske salone. Evo pošaljem te pp jer ne znam smije li se linkati...
Daj stavi link, naravno da možeš stavit
Bas idem danas kupit jer sam pri kraju sa svojim, i navratih ovdje vidjet ima li noviteta
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 13:07   #2734
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Daj stavi link, naravno da možeš stavit
Bas idem danas kupit jer sam pri kraju sa svojim, i navratih ovdje vidjet ima li noviteta
Ja ga nisam ovdje kupila, ali to je taj: http://lhair-petrinja.hr/proizvod/sa...zutila-fanola/
Uzela sam ovaj od 350ml, podijelila s mamom i ima toga stvarno dosta. Uglavnom, savjetujem nošenje rukavica jer se crnilo uvuče po nokte ko da si radio u polju
Frecume is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 13:10   #2735
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Ja ga nisam ovdje kupila, ali to je taj: http://lhair-petrinja.hr/proizvod/sa...zutila-fanola/
Uzela sam ovaj od 350ml, podijelila s mamom i ima toga stvarno dosta. Uglavnom, savjetujem nošenje rukavica jer se crnilo uvuče po nokte ko da si radio u polju
E super! Thnx
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 08:06   #2736
Kod svoje frizerke sam uzela neki ljubičasti šampon da mi kosa manje požuti od farbanja do farbanja, litru šampona sam platila 100kn. i traje mi već jako dugo.
Ne perem svaki put negosvaki drugi put jer je dovoljno jak da mi je kosa na dijelovima skoro bijela - meni to nije ni loše.
Moram pogledati doma samo kako se šampon zove, mislim da nije cijena uopće prevelika.
Poslije mi je kosa i mekana i miriši, smao što je nekad teško to ljubičasto oprati s ruku ili ispod noktiju.

sampon
__________________
cura
beba

Zadnje uređivanje profesorka87 : 01.09.2017. at 09:34.
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:05   #2737
Koja je fora s tim silver samponima? Najprije sam kupila Swiss o-par, ovdje je bio hvaljen jer ne isusuje pretjerano, i meni uopce ne djeluje. Onda sam uzele Keune Silver reflex, kojeg sam daaavnih dana koristila i uvijek mi je djelovao, ali i isusivao, i opet nista. Palo mi je napamet da mozda zbog regeneratora i maske to cudo ne hvata, pa sam kupila i Keune Silver regenerator. Opet nista, zuta jao jaje! Jedino su mi vrhovi bjelkasti (mozda zato sto su porozni?), ali na ostatku kose nema nikakvog pomaka.

Napominjem da nisam blajhana, farbam se blagim bojama bez amonijaka. Je li to razlog?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:57   #2738
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Ja ga nisam ovdje kupila, ali to je taj: http://lhair-petrinja.hr/proizvod/sa...zutila-fanola/
Uzela sam ovaj od 350ml, podijelila s mamom i ima toga stvarno dosta. Uglavnom, savjetujem nošenje rukavica jer se crnilo uvuče po nokte ko da si radio u polju
stiglo mi.
sutra perem kosu.
@frecume, ako budem ljubičasta, ima da ti šaljem račun za frizera drito u kings landing
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 08:35   #2739
Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
Koja je fora s tim silver samponima? Najprije sam kupila Swiss o-par, ovdje je bio hvaljen jer ne isusuje pretjerano, i meni uopce ne djeluje. Onda sam uzele Keune Silver reflex, kojeg sam daaavnih dana koristila i uvijek mi je djelovao, ali i isusivao, i opet nista. Palo mi je napamet da mozda zbog regeneratora i maske to cudo ne hvata, pa sam kupila i Keune Silver regenerator. Opet nista, zuta jao jaje! Jedino su mi vrhovi bjelkasti (mozda zato sto su porozni?), ali na ostatku kose nema nikakvog pomaka.

Napominjem da nisam blajhana, farbam se blagim bojama bez amonijaka. Je li to razlog?
Djelomice, jer samponi uvijek djeluju bolje na porozniju kosu, ali ovisi i kakva ti je boja ispala u samom startu. Ako si odmah po farbanju ispala picek zuta, sanse su da silver sampon tu ili nece pomoci ili relativno malo...
Novi par rukava je ako se farba isprala na zutu, silver bi vec pomogao, ali opet ne toliko ko kod blajhane kose za koju su u principu i radjeni, kad s blajha farba/preljev najbrze sklizne i ostavi zutu kosu.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 10:24   #2740
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Djelomice, jer samponi uvijek djeluju bolje na porozniju kosu, ali ovisi i kakva ti je boja ispala u samom startu. Ako si odmah po farbanju ispala picek zuta, sanse su da silver sampon tu ili nece pomoci ili relativno malo...

Novi par rukava je ako se farba isprala na zutu, silver bi vec pomogao, ali opet ne toliko ko kod blajhane kose za koju su u principu i radjeni, kad s blajha farba/preljev najbrze sklizne i ostavi zutu kosu.


Zbog moje super tanke/osjetljive/ne bas guste kose blajh ne dolazi u obzir, ali jako lijepe nijanse mi izvuku semi-permanent boje bez amonijaka. Nakon farbanja budem bas ash. Zadnje sam radila tzv obrnuti balayage (bas s ciljem da sto rjede farbam kosu), i ispalo je odlicno, ali vec nakon tjedan dana se boja isprala i pozutila sam.

Vec danima proucavam tonere, ali nemam pojma kojeg odabrati, a da ne napravi veliku stetu na kosi.

Ako imas neki savjet bila bih ti beskrajno zahvalna

Inace prirodna kosa mi je 6, a svjetliji dio je trenutno neka 9. Ne treba mi svjetlije, samo bi ubila zutilo.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.