Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2014., 10:20   #1
Webshopovi i kupovina kineskih uređaja (pročitati prvi post)

Ovo je zamjena za zatvorenu temu o mobitelima iz Kine.
No ovdje će se raspravljati o webshopovima i njihovim ponudama koje su u zadanom trenutku najpovoljnije.
Također ima forumaša koji kupuju USB Android TV stickove, tablete te ostale gadgete sa istih webshopova pa će moći pitati ovdje gdje bi bilo što najpovoljnije uzeti ili objaviti vijesti o potencijalnim novim zanimljivim modelima.

Obzirom da je tema "proširena" na različite uređaje (nije vezana uz mobilnu tehnologiju) jasno je da je otvorena u PDF-u Kupovanje na internetu.

O čemu pisati u temi?
Iskustvima s pojedinom trgovinom, akcijama, problemima (ili nedostatku istih) s garancijom, aktualnim mobitelima, tabletima ...

O čemu ne pisati u temi?
Zabranjeno je pisati o trackingu, carini i sličnim stvarima.
Za to postoji druga tema, a sva pitanja o carini su već 1000 puta odgovorena i u prošloj temi i u temama na drugim podforumima.

Otvaranje novih tema
Ukoliko mislite da će neki uređaj biti popularniji ili želite pisati svoje iskustvo s njim- slobodno otvorite temu (ako se radi o mobitelu) u podforumu Android i tamo pišite (tada je ta tema isključivo o tom mobitelu).
Isto tako ako mislite da ste napisali neki super review ili tutorial za nešto što bi moglo koristiti drugima- pošaljite PM da stavimo link u prvi post teme određenog uređaja da ljudi lakše nađu.

Usporedbe
Ako tražite prijedlog/usporedbu mobitela gdje su uključeni i ne-kinezi- otvorite temu u podforumu Usporedbe mobitela.
Sve ostalo- tipa da tražite najboljeg kineza do x novaca- možete i ovdje pisati.

Pravila:

Uz ovo o čemu se ne piše na temi- zabranjeno je stavljanje refferal linkova, reklamiranje/oglašavanje ili žicanje kupona.

Naravno, vrijede i općenita globalna pravila foruma i "pravila" čistog razuma.
Tako da prije postanja bilo gdje- pogledajte pri vrhu podforuma postoje li pravila- pošto ona često imaju i smjernice koje će vam pomoći za lakše i brže rješavanje problema.

Kršenje pravila je podložno sankcijama.
Ako smatrate da netko krši pravila- prijavite post pa ćemo to riješiti.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.

Zadnje uređivanje assassin : 21.05.2014. at 23:04.
assassin is offline  
Old 25.05.2014., 11:33   #2
windows phone kinez do 50USD

Molio bih info postoji li neki kinez sa windows phone OS do nekih 50 USD? I da radi na našim mrežama.

Pratim pomalo temu s kineskim mobitelima već neko vrijeme, ali sve su to android OS uređaji. Htio bih malo probati windows phone platformu ali nemam 500kn za neku rabljenu lumiu npr. Pa me zanima imaju li kinezi neku jeftiniju varijantu do 50USD ( možda čak i sa shippingom u toj cijeni ili čak sa nekog EU web shopa koji prima paypal), a da radi kako treba. Imam Nexus4 s kojim sam 100% zadovoljan a ovo bi bilo onako usput za isprobavanje da vidim mogu li se priviknut na te prozore :-)

I ako netko zna zašto nema hrpa windows telefona za male pare? Preskupa licenca za te jeftinjola mobove ili?
blueled is offline  
Old 25.05.2014., 12:07   #3
mene zanima koji mobitel da uzmem do jedno 160-170$, da je od 5-5.5", da bude donekle lijep i da ima neke specifikacije.
Alfa KT is offline  
Old 25.05.2014., 14:57   #4
blueled, malo je off topic, a tema tek krece, no da ne ostanes bez odgovora:
nema takvih kineza....bar nema jos uvijek.
microsoft je tek nedavno objavio kako ce dati licencu za WP besplatno svim proizvodjacima uredjaja manjih od (nisam siguran dal') 12 inca, a sve do sada se ta licenca placala po svakom uredjaju i bila je pre skupa za kineze.

tako da sau neki proizvodjaci kao sto je Prestigio najavili uredjaje i sa tim OS-om.

za 500 kn tesko da ces naci WP uredjaj, no mozes probati igrati se na ebayu... Lumija 520 je u americi bila 49$ bez ugovora, pa mozda budes imao srece da naletis na novu ili relativno novu po slicnoj cijeni.
na njuskalu sam naisao na nekoliko Huawei W1 za cca 600 kn, pa mozda i njega da potrazis na ebayu...
inace, on je vrlo slican L520, ali ima jacu bateriju, prednju kameru ali i manje ROMa te nema Nokija aplikacije.
takodjer pogledaj i Windows Phone 8S, to su ti najjeftinije ulaznice u WP svijet... nije nesto, no za taj novac androide ne vrijedi niti gledati
raky is offline  
Old 25.05.2014., 16:08   #5
Quote:
Alfa KT kaže: Pogledaj post
mene zanima koji mobitel da uzmem do jedno 160-170$, da je od 5-5.5", da bude donekle lijep i da ima neke specifikacije.

inew v3, 5" ekran, 16 gb rom, 1gb ram. Imaš na temi androidi malo više o uređaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
hmiocevic29 is offline  
Old 25.05.2014., 16:58   #6
znam za taj inew,i nisam bas zadovoljan procitanim. Trazim nesto do te difre od 170$ maksimalno, a da je sto bolje i da je donekle kvalitetno, a ne neko smece Nikako da se pojavi doogee dagger(veci inew v3) kojeg bi uzeo odmah kada bi ga bilo. Ali posto tko zna kada ce izaci,trazim nesto drugo. Vise ne znam niti sam sto da gledam.
Alfa KT is offline  
Old 25.05.2014., 18:23   #7
Čisto sumnjam da će kineski mobiteli dobiti Windows sučelje.
Ne samo zato što je to teško napraviti već 99% korisnika preferira da na mobitelu bude Android.
S druge strane sve više MTK uređaja dobiva Android 4.4
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Old 26.05.2014., 12:47   #8
Što se WP-a na jeftinijim uređajima tiče, morat ćeš morati još malo pričekati.
Između 18 OEM-ova ima i budget brandova tako da će se nešto moći naći i do 100$ (najjeftiniji bi trebali bit Yezz, K-Touch, Karbonn, Xolo, Gionee).
Neće baš biti dirt-cheap, prvenstveno zato što neće koristiti MTK SoC.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Old 26.05.2014., 21:07   #9
Hvala za info. Nije mi toliko napet taj windows phone OS da bih isao uzimat kakvu rabljenu lumiu trenutno.

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk 4 Beta
blueled is offline  
Old 29.05.2014., 14:25   #10
Quote:
Alfa KT kaže: Pogledaj post
mene zanima koji mobitel da uzmem do jedno 160-170$, da je od 5-5.5", da bude donekle lijep i da ima neke specifikacije.
Evo nešto povoljnije, a bolje.., ovaj mobitel nemoš naći ispod 200$ nigdje osim na Pandawillu...

Dakle MLAIS MX59 MTK6589T 2/32GB 5.0inch IPS FHD, 13MP kamera, 2800mah

Uz primjenu kupona NEWBUYERCOUPON -5$ cijena je 128$

Treba odabrati TNT post (7.76$ vjerojatno Nizozemska pošta) te zamoliti Pandaše da vam ne stavljaju Čajna oznake na paket i možda.., možda taj telefon završi u vašim rukama bez dodatnih troškova

Dakle sa poštarinom konačna cijena je 135.75$ - oko 770kn za takav mobitel je čista premija...

...telefon je pljunuti HTC One i po specifikacijama ne zaostaje puno za originalom....(osim naravno procesor koji se ipak ne može mjeriti sa HTC-ovim....).... usporedba

Dolazi u 3 boje pa kome se koja sviđa: crni, srebrni, zlatni...


I još jedna stranica s kojom će većina vas koji kupujete mobitele iz Čajne..., a zapravo ide iz UK Warehouse (skladište u "Velkoj Britaniji") tako da nema PDV-a...!!!

Banggood UK Warehouse

Izdvajam CUBOT X6 - za samo 168.50$ - uz odabir UK skladišta i primjenu kupona 7bf1a8 (12$ popusta)...

Navali narode...dostava iz UK skladišta je 7-10 dana - bez tracking broja, ali ima Paypal plaćanje tako da nema brige...

Zadnje uređivanje sappyka : 29.05.2014. at 14:51.
sappyka is offline  
Old 29.05.2014., 15:57   #11
Quote:
sappyka kaže: Pogledaj post
Evo nešto povoljnije, a bolje.., ovaj mobitel nemoš naći ispod 200$ nigdje osim na Pandawillu...

Dakle MLAIS MX59 MTK6589T 2/32GB 5.0inch IPS FHD, 13MP kamera, 2800mah

Uz primjenu kupona NEWBUYERCOUPON -5$ cijena je 128$

Treba odabrati TNT post (7.76$ vjerojatno Nizozemska pošta) te zamoliti Pandaše da vam ne stavljaju Čajna oznake na paket i možda.., možda taj telefon završi u vašim rukama bez dodatnih troškova

Dakle sa poštarinom konačna cijena je 135.75$ - oko 770kn za takav mobitel je čista premija...

...telefon je pljunuti HTC One i po specifikacijama ne zaostaje puno za originalom....(osim naravno procesor koji se ipak ne može mjeriti sa HTC-ovim....).... usporedba

Dolazi u 3 boje pa kome se koja sviđa: crni, srebrni, zlatni...


I još jedna stranica s kojom će većina vas koji kupujete mobitele iz Čajne..., a zapravo ide iz UK Warehouse (skladište u "Velkoj Britaniji") tako da nema PDV-a...!!!

Banggood UK Warehouse

Izdvajam CUBOT X6 - za samo 168.50$ - uz odabir UK skladišta i primjenu kupona 7bf1a8 (12$ popusta)...

Navali narode...dostava iz UK skladišta je 7-10 dana - bez tracking broja, ali ima Paypal plaćanje tako da nema brige...
taj kupon ti ne vrijedi za UK skladiste
Grimy is offline  
Old 29.05.2014., 16:35   #12
Vrijedio je prije 2 dana jer sam ga i naručio...., izgleda su skužili greškicu i brzo to otklonili jer je već za nas "euljude" to ionako super povoljno, a roba dolazi za 7-10 dana na kućni prag, a ne prvo na poštu carinjena u ZG...

Dakle, cijena Cubota X6 iz UK skladišta je cca 180$...negdje oko 1.000kn....

Zadnje uređivanje sappyka : 29.05.2014. at 16:40.
sappyka is offline  
Old 30.05.2014., 12:31   #13
uzeo sam nesto na merimobiles-u, koliko im treba da posalju,ima li netko iskustva?
Alfa KT is offline  
Old 30.05.2014., 13:05   #14
Zavisi kojom poštom su ti poslali i jesu li poslali tj. imaju li komad na skladištu
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Old 30.05.2014., 13:54   #15
inew V3 zakkon
__________________
Bilo kuda Vespom svuda!
Branke is offline  
Old 30.05.2014., 18:58   #16
Dobar je iNew V3, ali je precijenjen.., puno bolja kupnja su Cubot X6 i THL W200S.., cca 170-190$....
sappyka is offline  
Old 31.05.2014., 13:04   #17
Evo moje iskustva s Merimobiles trgovinom
Kupljen mobač u 1.mj., dolazio je 2 mj., dignut paypal dispute i 3 dana prije isteka onih dodatnih 20 dana mobač došao. Case zatvoren, par dana nakon toga ispalo da mob ne radi dobro S tech supportom dogovoren povrat na RMA i mob poslan. Kako to traje 2 mjeseca, dogovoren full refund i kupljen novi mob. Sve ok, vrlo ljubazni iako malo spori, ali nije bilo problema oko povrata. Novi mob došao meni, paralelno njima stari u kinu, međutim refund ne dolazi već više od mjesec dana. Na webu se status pošiljke odmah nakon otvaranja casea promijenio u refunded, navodno im tako radi sustav. Sad tvrde da su refund već dali. Na svaki mail odgovor se čeka min. 3 dana, tech dept kao kontaktira office, ovi billing dept i tako vrtimo se ukrug a pare ne dolaze
Kako vratiti lovu ili je to izgubljen slučaj?
Nije baš mala lova, 180$.
c-shadow is offline  
Old 31.05.2014., 14:49   #18
bojim se da je izgubljen slucaj,treba paziti da se to ne desi.Ako vec tvrde da su ti vratili tebi bi to pisalo pod onom transakcijom od 180$ da je vraceno.Ako tamo ne pise mozda su ti vratili na paypal balance. Pitaj ih neka ti daju transaction ID..ja ne vjerujem u to sta pise po stranicama dok ne odem na paypal u transakcije,apsolutno mi nista ne znaci to sta oni stave refunded...
Alfa KT is offline  
Old 31.05.2014., 15:17   #19
Malorpije dobio od njih transaction ID i neki copy/paste transakcije, ali tamo je krivo napisan moj mail i transakcija:

Kod:
Payment Sent (Unique Transaction ID # .............)
Sent to:
xxx@yyy (The recipient of this payment is Unregistered)

Status:
Unclaimed
Izgleda da su fulali kod uplate ili su krivo copy/paste napravili jer mifali samo prvo slovo od emaila.

Dodatno pitanje: dosada sam samo jednom dobio refund, to je bilo po disputu i odmah je vraćeno na karticu (mastercard). Ovo oni izgleda rade kao uplatu na moj paypal account. Koliko sam skužio, za povući tu lovu moram imati registriranu VISU pa je možda tu problem?
Ali, da li oni mogu uplatiti (ako pogode pravu adresu) na moj acc, ako ja nemam VISU (povezao bi kasnije neku novu karticu za to podići)?
c-shadow is offline  
Old 01.06.2014., 00:53   #20
mogu,stoji ti pod balance mjesec dana i automatizmom ide na karticu kasnije..
inace slicne stvari ja prolazim sada sa pandawillom. sve je to divno i krasno kad treba prodat,ali kada im saljes nazad katastrofalno. merimobiles je jos super naspram ovih,nikad vise nista necu uzeti na tom pandawillu lopovskom.
Alfa KT is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.