Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2016., 20:18   #5441
Da se pridružim i ja raspravi o Lenovu. Kupio sam nedavno sa TinyDeala Lenovo X3 Lite, došao je sa Androidom 5.1, sve radi dobro, onako, osim što ima premium feeling u smislu materijala i tipkanja po ekranu, nije ništa posebno, soft je dobar ali ima malo laga, osjeti se bez obzira na 2GB Rama, kako bi rekli stručnjaci, Rom nije ispoliran hahaha. Nisam se puno zamarao i proslijedio sam ga kome je trebalo. Naručim ja drugi i taj dođe sa Androidom 6.0. Oooo ugodno iznenađenje. Paljenje telefona, postavljanje aplikacija, kartice, ovo-ono i krene u upotrebu. Kad ono , soft je teža koma, laguje gore nego petica, ne možeš podesiti melodiju zvona, kako je po defaultu tako je i ne znam kaj je još sve bilo. Ali priči nije kraj, ne možeš instalirati twrp jer ima zaključan bootloader, pa otključavaj bootloader, traži po internetu, prevoditelj, piva pored mene, pa evanđelje, držanje mise, jedan sat ujutro, prvu večer, drugu večer, pa otključam pa ajde twrp, pa neide, pa fastboot, pa ovo, pa ono, pa španjolski, pa curac, pa palac i ajde, pametniji popusti
Uglavnom da ne duljim, instalirao/flashao sam FirstRom X3 Lite By MDSdev V2. Uglavnom kako kaže Sappyka, putar Rom, sve radi, lagfree, mobitel leti, mnogo je bolji nego sa peticom s kojom je došao prvi. Ima posla dok se sve ne polovi, ali isplati se. Nije sve tako crno nego sam se ja susreo s tim prvi puta, pa se bojiš na nešto ne sje..., pa ne znaš, pa proučiš sto puta prije postupka, i tako, pa se nešto fula, pa ispočetka. Sada se čak razmišljam da si ga ostavim, baterija se čini izdržljiva, kamera mu je mrak, bez obzira na veličinu od 5,5 incha (ja osobno više ne gledam manje mobitele duže vrijeme) telefon je tanak, nije pretežak i stvarno je sad puno bolji sa ovim softom, velika razlika od Androida 5.1. Preporučam svima.
kekec01 is offline  
Old 15.10.2016., 11:13   #5442
Odlučila sam čopiti neki pristojan mob za oko 1000kn
Sad se borim s izborom.
Već sam nedavno komentirala na topicu android za 500-1000kn:
Quote:
Nanook kaže: Pogledaj post
I ja tražim neki android za 500-1000 kn. Za sada još prebirem, čekam 11.11. kad na aliju imaju dodatne akcije.
Za sada su mi najviše su mi zapeli za oko Xiaomi Redmi 3 / 3s / Note 3
Brine me jel ti mobovi dolaze rootani ili ne? Bitno mi je da mi radi pokemon go, a oni su stavili blokadu na rootane mobove.
Nije toliko bitno od kuda uzimam. Ciljam više za privremeni upgrade jer mi moj štekavi Huawei p6 postaje nezadovoljavajuć.
Slobodno dajte i druge prijedloge osim Doogee-a, s njim ne bi htjela riskirati, čula sam samo loše komentare.
Lenovo mi je uvijek bio drag kao brand pa ima malu prednost.

Otprilike što tražim za cijenu do 1000:
2 GB rama
GPS
poželjno LTE koji radi na HTu (20 LTE FDD 800 - široko područje/manja mjesta, 3 LTE FDD 1800 - usko područje/velki gradovi, 3 LTE 1800 bitniji jer sam više u većim gradovima)
Bar 16GB memorije i proširivo s microSD
WiFi i blootothe s A2DP obavezan
Da nije rootan kako sam već navela zbog Pokemon Go-a
CPU/GPU/Chipset - što bolje to bolje
Jača baterija ima prednost ali nije presudna.
Volila bi da je relativno tanak jer sam navikla
Nije bitna boja uređaja
Nije potrebna visoka rezolucija i visok pixel density, to samo cucla bateriju bezveze
Nije bitna kamera, izuzev da ima auto zoom da mogu 2D bar kodove očitavati
Ni veličina ekrana nije jako bitna, al bilo bi dobro da ima bar 4,5 inča

Jel tražim previše?
Prijedlozi?
Za sada su mi najviše zapeli za oko Redmi 3S iz TopOne na Aliexpresu i ovaj Lenovo P1 o kojem je tu pisao sappyka
Samo ne kontam koji je to P1, spec mu nisu ni kao P1 ni kao P1m sa gsmarene
Jel ja to previše vjerujem gsmareni?
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...

Zadnje uređivanje Nanook : 15.10.2016. at 11:23.
Nanook is offline  
Old 15.10.2016., 12:33   #5443
P1m i p1 nisu isti mobiteli, ni po veličini, ni po klasi! Jedan je 5" entry level velike baterije i slabih specifikacija, drugi je 5.5" srednja klasa, premium izvedbe.. Višestruko se isplati uzet veći jer je bolji..
Ali ni jedan (pa ni redmi 3/3s/note) nemaju 4g na 800mhz, ali to je nebitno ak živiš u gradu, na selu samo ispod odašiljača možeš potegnut punu mrežu..
Uzmi redmi note 3pro ak ti veličina paše i mirna si koju godinu, isto vrijedi za manje redmije (pod uvjetom da su modeli sa 3gb rama).. ;-)
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću..
darmar_hujs is offline  
Old 15.10.2016., 14:34   #5444
Znam da P1 i P1m nisu isti, ali se pitam što je ovaj koji je sappyka linkao.

Redmi note 3pro zvuči super ali mi je vam buđeta sada. Ovo je trebao biti što pristojniji mob za 800/900kn, ajde gurnula sam na 1000 i možda još sitno ako treba. Ali nemrem iznad toga.
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Old 15.10.2016., 15:42   #5445
uzmi redmi 3(s). mislim da mozda cak mozes i verziju sa 3gb za 1000 i nesto uz kod koji skida 5 $ kod top one-a
ili redmi 3 pro koji je malo jeftiniji

ako ti se ne svidi probas prodati za onoliko koliko dođe note3 pro
__________________
This time next year, we'll be Millionaires

Zadnje uređivanje ellaria : 15.10.2016. at 16:05.
ellaria is offline  
Old 15.10.2016., 16:03   #5446
Redmi 3s pro na topone dodje 160€ sa dhl a ne 1000kn. Ako bi narucila bez dhl onda i vise,obzirom da na cijenu onda ide 25% pdv+troskovi nase poste.
__________________
"Ako želite pobijediti u trci, morate prvi proći kroz cilj."
SenzaPieta is offline  
Old 15.10.2016., 16:08   #5447
da, imas pravo. redmi 3s dođe malo vise nego redmi 3 pro kad sam uzimala, plus dolar skocio, tako da je iznad budgeta
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Old 15.10.2016., 17:18   #5448
Ima na tinydeal za ~150$, ne znam dal jači ili slabiji model, ak uzmeš sa eu skladišta ne bi trebala platiti pdv, mislim da sappyka može potvrditi..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću..
darmar_hujs is offline  
Old 15.10.2016., 17:36   #5449
što ima? redmi s3? redmi 3 pro?
od ta dva radije bi redmi 3 pro, ako sam dobro shvatila skoro su isti, 3GB ram, 32GB interne, 5' display
Redmi 3 pro ima jači proc, s3 ima jaču grafu (ali više cijenim bolji proc ), oba su vrlo prihvatljiva za ~150$ (što je taj granični buđet 1000 i sitno kn)
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Old 15.10.2016., 18:24   #5450
Quote:
Nanook kaže: Pogledaj post
Znam da P1 i P1m nisu isti, ali se pitam što je ovaj koji je sappyka linkao.

Redmi note 3pro zvuči super ali mi je vam buđeta sada. Ovo je trebao biti što pristojniji mob za 800/900kn, ajde gurnula sam na 1000 i možda još sitno ako treba. Ali nemrem iznad toga.
Pa uzmi onda 2/16GB verziju... dođe oko 1080kn zavisi o boji, crno/sivi je najpovoljniji...

Prevrti malo postova gore... stavio sam tutorijal za narudžbu da dobiješ gratis kaljeno i 5$ popusta -

Cca 50kn razlike od Lenova Vibe P1..., no ako koristiš 2 sim kartice onda ti je Lenovo puno zahvalniji jer možeš neovisno o tome proširit unutarnju memoriju.., dok RN3 pro ima hibridni slot.., 2 sima ili 1sim + SD kartica...
sappyka is offline  
Old 15.10.2016., 18:29   #5451
Quote:
darmar_hujs kaže: Pogledaj post
Ima na tinydeal za ~150$, ne znam dal jači ili slabiji model, ak uzmeš sa eu skladišta ne bi trebala platiti pdv, mislim da sappyka može potvrditi..
Da ide bez PDV-a.., no to je 2/16GB dakle goli R3... - za 141$...

Na Aliexpressu je isti od 140-143$.., s uračunatim DHL slanjem i 5$ popusta..., no mislim da dolazi nešto malo brže nego sa TinyDeala, - nema Paypala... (za nanook...) - U oba slučaj prije stavljanja artikla u košaricu prebaci obračun u EUR - doći će te nešto malo povoljnije nego u USD...
sappyka is offline  
Old 16.10.2016., 12:50   #5452
Velite kada je roba iz njemačke vrijednosti cca 1'100,00 kn ne plaća se carina?

Sa poštovanjem,

božo
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Old 16.10.2016., 16:02   #5453
Zašto bi se na išta iz Njemačke plaćala carina?

Sent from my Jiayu S3 using Tapatalk
frulex is offline  
Old 18.10.2016., 22:00   #5454
popusti na Grossoshopu.. tko voli..

http://www.grossoshop.net/

Xiaomi Note 3 Pro 32Gb Gray
Popust kod: HRNOTE3PG
ROM Global Multi Language i Play Store

Xiaomi Note 3 Pro 32Gb Silver
Popust kod: HRNOTE3PS
ROM Global Multi Language i Play Store

Xiaomi Redmi 3S 32Gb Gold
Popust kod: HR3SGOLD
ROM Global Multilanguage i Play Store

Xiaomi Redmi 3S 32Gb Silver
Popust kod: HR3SSILV
ROM Global Multilanguage i Play Store

Xiaomi Mi5 64Gb Gold
Popust kod: HRMI564G
ROM Stock bez Play Store

Popusti traju do 23.59 sati, dana 23.10
__________________
postoje Forumi i "forumi"

Zadnje uređivanje BundyBoy : 19.10.2016. at 12:30.
sralep is offline  
Old 18.10.2016., 22:39   #5455
Quote:
sralep kaže: Pogledaj post
popusti na Grossoshopu.. tko voli..

http://www.grossoshop.net/

Xiaomi Note 3 Pro 32Gb Gray
Popust kod: HRNOTE3PG
ROM Global Multi Language i Play Store

Xiaomi Note 3 Pro 32Gb Silver
Popust kod: HRNOTE3PS
ROM Global Multi Language i Play Store

Xiaomi Redmi 3S 32Gb Gold
Popust kod: HR3SGOLD
ROM Global Multilanguage i Play Store

Xiaomi Redmi 3S 32Gb Silver
Popust kod: HR3SSILV
ROM Global Multilanguage i Play Store

Xiaomi Mi5 64Gb Gold
Popust kod: HRMI564G
ROM Stock bez Play Store

Popusti traju do 23.59 sati, dana 23.10
krivo si postavio linkove i kad se udje na "shipped from europe" i odabere mobitel ne moze se iskoristiti ovaj kupon, moze se iskoristiti samo na one koji se salju iz kine

Zadnje uređivanje BundyBoy : 19.10.2016. at 12:31.
mastermax is offline  
Old 18.10.2016., 22:55   #5456
popravljeni linkovi..
@mastermax kodovi vrijede samo za dostavu iz Kine.. nema carine/pdv-a..
__________________
postoje Forumi i "forumi"
sralep is offline  
Old 19.10.2016., 07:15   #5457
cijene jako dobre..bar meni neupućenom..

dostavu nudi samo neku SF.. to odaberem i to je to, bez pdv_a?

ako prebaciš plaćanje u funte se još more uštediti? jer je funta slaba i po srednje tečaju je mob 1099kn a u eurima 1162 ai dostava je 16funti ili 20€ pa je i tu razlika nekih 15 kn što ukupno je 10€ jeftinije ako je valuta funta..
__________________
I went through my darkest time alone, so sorry if I act like I don´t need anyone..
rapajic_st is offline  
Old 19.10.2016., 08:42   #5458
nema pdv/carina, dostava za 8-10 radnih dana na kucnu adresu DPD-om..

from my x500 on TT
__________________
postoje Forumi i "forumi"
sralep is offline  
Old 19.10.2016., 09:09   #5459
Ovaj redmi 3S 32gm silver je u funtama 1002 kn ako se ne varam dosta dobra ponuda
lenda is offline  
Old 19.10.2016., 20:17   #5460
Jel ima jos negdje letv le 1 pro za cca 200$ (bilo je prije 2mj za te pare sa EU skladista)?
Xiaomi mi3 od danas ne mogu upaliti, pa ce trebati nesto novo, a isao bi na 5.5 inca.
Ili ako znate neku ne preskupu alternativu (cca 200$), a da nije odron, neki meizu mozda?!?
__________________
enjoy
Susjed is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.