Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2015., 11:37   #21
Quote:
Kosjenka K kaže: Pogledaj post
Druga je priča kako mu se ona nakon toga nastavila javljat iako on to nije htjeo. Ali isto tako, on bi joj odgovorio iako zna da mi to sve smeta.
molim te, objasni mi ovo.
nakon cijele te priče, on se i dalje dopisuje s njom?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 11:38   #22
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Sorry, ali ja njegovo priznanje organski ne mogu smisliti kao nešto "pošteno".

Kakvo crno poštenje i povjerenje?

Lik od samog starta sanjari o toj maloj.

Priznao je ovoj jer je očito u određenom trenutku stekao dojam da bi mogao promijeniti garažu. Vjerovatno je mala malo više flertala i draškala u toj fazi. Čim je taj val prošao, i on mijenja raspoloženje...i naprasno(kako je i odlučio da mu se mala sviđa) odlučuje kako mu se ipak ne sviđa, i da bi ostao gdje je.

Nije on nikakva poštenjačina, već infantilni drkadžija koji bi i ofce i nofce.
Projiciras ili samo ispoljavas neke osobne frustracije.
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Definiraj "sviđanje", jer imam osjećaj da ne mislimo na istu stvar.

Kao prvo, ne smatram nužnim da mužu podnosim izvješće o tome tko mi je sve simpatičan i ne smatram se pizdom zbog toga.

Kao drugo, ako mi se netko svidi toliko da razmatram da ostavim postojećeg partnera, onda ću to i napraviti, kao što sam i napravila u prošlosti. No, da je ta veza bila dobra, ne bi ni došla do situacije da mi se svidi netko drugi, dakle prekid je bio neminovan kako god da ga okreneš.

Kao treće - ne vidim kako je to plemenita odluka ako namjeravaš ostati s partnerom i čistog si obraza? Samo u vezu uneseš sumnju i natovariš teret na partnera, totalno bespotrebno.

Dakle nije isto - "Joj baš mi je simpatičan ovaj tip." i "Zaljubljujem se u drugog i razmišljam o tome da te ostavim."
Ne postoji veza koja je konstantno savrsena. To sto se nekome u odredenom trenutku svidi netko drugi, ne znaci da ta osoba ne voli svog partnera. U tom slucaju osoba moze birati izmedu ganjanja zaljubljenosti i ostajanja u vezi sa osobom koja joj provjereno odgovara. Iskrenost prema partneru u takvoj situaciji nije losa, naprotiv.

Pitanje je moze li se partner nositi sa tom istinom. Ti ocito ne bi mogla. S druge strane postoje ljudi koji bi mogli, te shvacaju da emocije nisu pod nasom kontrolom. Najvise sto netko u takvoj situaciji moze uciniti jest udaljiti se od trece osobe kako bi sprijecio razvijanje dubljih osjecaja, te spasio vezu koju ima. Po informacijama kojima raspolazemo ovaj je decko upravo to i ucinio.

Ukoliko se ti ne bi mogla nositi sa necime, ne postavljaj to kao pravilo.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 11:39   #23
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
molim te, objasni mi ovo.
nakon cijele te priče, on se i dalje dopisuje s njom?
+1

Ovo i mene zanima.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 11:52   #24
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post

Pitanje je moze li se partner nositi sa tom istinom. Ti ocito ne bi mogla. S druge strane postoje ljudi koji bi mogli, te shvacaju da emocije nisu pod nasom kontrolom. Najvise sto netko u takvoj situaciji moze uciniti jest udaljiti se od trece osobe kako bi sprijecio razvijanje dubljih osjecaja, te spasio vezu koju ima. Po informacijama kojima raspolazemo ovaj je decko upravo to i ucinio.

Ukoliko se ti ne bi mogla nositi sa necime, ne postavljaj to kao pravilo.
Ne postavljam to kao pravilo, dapače sve što pišem je samo moje mišljenje, a ne nešto što smatram apsolutnim pravilom i istinom. Samo mi nije jasna svrha takve iskrenosti ako se ne namjerava poduzeti nešto po pitanju tih simpatija i emocija? Čak i da se partner može nositi s time, čemu? Zbilja ne razumijem.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 11:59   #25
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
molim te, objasni mi ovo.
nakon cijele te priče, on se i dalje dopisuje s njom?
hmm...ne dopisuje se više, ali u samom početku kada se to dogodilo, par puta kad bi se ona javila,je, svađali su se. jednom je on upao i zažalio jer zna da mi smeta. više nisu...jedino za čestitanje nove godiine božića...s tim da i ona sad prekida svaku komunikaciju s njim, radi mene. ali ne dopisuju se više kao prije.
on akođer tvrdi da se nije zaljubio nego mu se samo počela sviđat, ništa duboko...
Kosjenka K is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 12:10   #26
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Ne postavljam to kao pravilo, dapače sve što pišem je samo moje mišljenje, a ne nešto što smatram apsolutnim pravilom i istinom. Samo mi nije jasna svrha takve iskrenosti ako se ne namjerava poduzeti nešto po pitanju tih simpatija i emocija? Čak i da se partner može nositi s time, čemu? Zbilja ne razumijem.
Flatoos je vec objasnio.

Iskrenost bi trebala biti pocetni temelj svake veze. Uostalom, takve se stvari vjerojatno i primjecuju u vezi, partner je pomalo distanciran zbog svog unutarnjeg konflikta, itd. Zar je onda stvarno bolje lagati partneru umjesto otvoreno reci kako stvari stoje?

Kako ce se tko nositi sa takvom istinom je individualno pitanje, ali mislim da je iskrenost bolja opcija.

Razlog nemogucnosti nosenja sa takvom situacijom je vlastita nesigurnost.

Quote:
Kosjenka K kaže: Pogledaj post
hmm...ne dopisuje se više, ali u samom početku kada se to dogodilo, par puta kad bi se ona javila,je, svađali su se. jednom je on upao i zažalio jer zna da mi smeta. više nisu...jedino za čestitanje nove godiine božića...s tim da i ona sad prekida svaku komunikaciju s njim, radi mene. ali ne dopisuju se više kao prije.
on akođer tvrdi da se nije zaljubio nego mu se samo počela sviđat, ništa duboko...
Meni se cini da imas korektnog i iskrenog decka. Moguce je i da je situacija drugacija, no po ovome sto ti opisujes dojma sam da je sve okej.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 12:13   #27
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post

Ukoliko se ti ne bi mogla nositi sa necime, ne postavljaj to kao pravilo.
Da, pa vidi se fino da se autorica s situacijom nosi muški i da joj je ta iskrenost baš pravo godila

Da je bio iskren rekao bi što je uistinu posrijedi. A to ne zna ni ona, niti možemo pretpostaviti mi. Ja sam napisala kako to meni izgleda, kao što si učinio/la ti. Ni jedno ni drugo nije apsolutna činjenica.

Ali je tip definitivno sve sem poštenjačine.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 12:24   #28
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
molim te, objasni mi ovo.
nakon cijele te priče, on se i dalje dopisuje s njom?
Zato jer to radiš kad ti se netko sviđa, dok gledaš vrijednost trenutačne veze kroz godine uložene u nju strahujući od novog početka kojim bi se oslobodili stalnog čudovišta ispod kreveta koje će uvijek bit prisutno koliko god oni to zanijekali i racionalno žvakali?
Divljačina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 12:33   #29
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Insinuiranjem o mojoj nezrelosti samo cementiraš svoju infantilnost, kao da ju već nisi dovoljno zacementirao/la ranijim upisima
nisam htio reci da si nezrela, niti slucajno. htio sam reci da zivot toliko isamara covjeka da se na kraju moras hvatati za ono dobro, a lose micati kako bi ostao sretan. naravno sve i svatko ima svoje granice, ali ovo je nesto preko cega prije ne bih mogao proci, a sada to opravdavam.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 12:34   #30
Quote:
Divljačina kaže: Pogledaj post
Zato jer to radiš kad ti se netko sviđa, dok gledaš vrijednost trenutačne veze kroz godine uložene u nju strahujući od novog početka kojim bi se oslobodili stalnog čudovišta ispod kreveta koje će uvijek bit prisutno koliko god oni to zanijekali i racionalno žvakali?
Zaboravio si na čudovište u ormaru

Slažem se najlakše je otići čekati da se problemi sami riješe ili da ih partner sam riješi, a nakon što se sve smiri ili primiri izabrati gdje je bolje i tamo ostati
mala prkos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 12:35   #31
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Da, pa vidi se fino da se autorica s situacijom nosi muški i da joj je ta iskrenost baš pravo godila

Da je bio iskren rekao bi što je uistinu posrijedi. A to ne zna ni ona, niti možemo pretpostaviti mi. Ja sam napisala kako to meni izgleda, kao što si učinio/la ti. Ni jedno ni drugo nije apsolutna činjenica.

Ali je tip definitivno sve sem poštenjačine.
Poanta iskrenosti nije da ti godi. Poanta veze nije ugadati nekome lazima.

Naravno, ali ja sam donosio zakljucke na temelju onoga sto je autorica napisala. Ti si s druge strane izmislila cijeli imaginarni scenarij. Jedini detalj koji je mogao izazvati objektivnu sumnju je njegov nastavak odgovaranja na poruke od frendice, ali i to smo sada rascistili. Uvijek postoji mogucnost da je cinjenicno stanje drugacije, nitko to ne osporava. No na temelju informacija koje posjedujemo tvoj scenarij nije izgledniji. Ne znam je li se tebi dogodilo nesto u tim okvirima, ali ako jest, probaj sagledati ovu situaciju neovisno o svom iskustvu.

Nemas temelje za donosenje takvog zakljucka. Opet frustracije govore umjesto tebe.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 12:45   #32
Quote:
Kosjenka K kaže: Pogledaj post
više nisu...jedino za čestitanje nove godiine božića...s tim da i ona sad prekida svaku komunikaciju s njim, radi mene. ali ne dopisuju se više kao prije.
no, dobro, dal se dopisuju ili ne?
i to čestitanje Božića i slično? - dal si ti sigurna da je to sve?
da poruke u kojima si ne čestitaju Božić nisu izbrisane?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 12:52   #33
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
no, dobro, dal se dopisuju ili ne?
i to čestitanje Božića i slično? - dal si ti sigurna da je to sve?
da poruke u kojima si ne čestitaju Božić nisu izbrisane?
jel ti to iz vlastitog iskustva?
ako je jel uzivas ili si uzivala u paklu nepovjerenja?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 12:59   #34
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Ne postoji veza koja je konstantno savrsena. To sto se nekome u odredenom trenutku svidi netko drugi, ne znaci da ta osoba ne voli svog partnera. U tom slucaju osoba moze birati izmedu ganjanja zaljubljenosti i ostajanja u vezi sa osobom koja joj provjereno odgovara. Iskrenost prema partneru u takvoj situaciji nije losa, naprotiv.

Pitanje je moze li se partner nositi sa tom istinom. Ti ocito ne bi mogla. S druge strane postoje ljudi koji bi mogli, te shvacaju da emocije nisu pod nasom kontrolom. Najvise sto netko u takvoj situaciji moze uciniti jest udaljiti se od trece osobe kako bi sprijecio razvijanje dubljih osjecaja
Zašto bi se onda udaljio od te osobe po tumačenju ako ti se neko sviđa, ne znači da ne voliš svog partnera?

"Najvise sto netko u takvoj situaciji moze uciniti jest udaljiti se od trece osobe kako bi sprijecio razvijanje dubljih osjecaja".
Ako emocije nisu pod našom kontrolom, zašto ih kontrolirati? Kontradiktoran si. Točno joj to sugeriraš, odjebi emocije i budi racionalna. Uostalom kako je došlo do njihove( autoričine) veze u početku? VAljda su se svidili jedan drugom.

Sad si i sam reka da ostaju u vezi koja im provjereno odgovara, a zamisli da ti neko kaže: "A evo, u vezi sam koja mi provjereno odgovara". Nemoj mi samo reć da bi pomislio da je sretan. Ljudi koji pristaju na to se hvataju za slamke u bujici istine.
Divljačina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:00   #35
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Kao drugo, ako mi se netko svidi toliko da razmatram da ostavim postojećeg partnera, onda ću to i napraviti, kao što sam i napravila u prošlosti. No, da je ta veza bila dobra, ne bi ni došla do situacije da mi se svidi netko drugi, dakle prekid je bio neminovan kako god da ga okreneš.
Ovo.

Evo dat ću ti sebe za primjer. U sretnoj sam vezi i apsolutno nijednu drugu žensku osobu ne gledam kao potencijal u romantičnom smislu. Sve pokušaje udvaranja srežem u korijenu jer ih smatram neprimjerenim. Ukoliko se dovedem u situaciju da razmatram druge opcije, vjerojatno bih prekinuo vezu, jer bi to značilo da to nije "to".

Znaš kako kažu... ako dvoumiš između dvije osobe, odaberi drugu. Jer da je s prvom sve ok, druga se ne bi ni pojavila.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:00   #36
nije prevera čim je upoznavanje preko neta
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:04   #37
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
jel ti to iz vlastitog iskustva?
ako je jel uzivas ili si uzivala u paklu nepovjerenja?
nop, nula vlastitog iskustva
mogu samo razmišljati što bi ja napravila.
da se nađem u takvog situaciji, vjerojatno ne bi tolerirala nikakvu daljnu komunikaciju između njih dvoje
možda bi i mogla to sve ostaviti iza sebe (ok, svidjela mu se, no mene voli i te spike) - ali nikako dok mi se oni dopisuju iza leđa.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:13   #38
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
nop, nula vlastitog iskustva
mogu samo razmišljati što bi ja napravila.
da se nađem u takvog situaciji, vjerojatno ne bi tolerirala nikakvu daljnu komunikaciju između njih dvoje
možda bi i mogla to sve ostaviti iza sebe (ok, svidjela mu se, no mene voli i te spike) - ali nikako dok mi se oni dopisuju iza leđa.
ne dopisuju se... vidjela sam poruke, i mislim da mu mogu vjerovati toliko nakon svega što je priznao, da znam da ih nije obrisao. priznao bi mi.
Kosjenka K is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:13   #39
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
nop, nula vlastitog iskustva
mogu samo razmišljati što bi ja napravila.
da se nađem u takvog situaciji, vjerojatno ne bi tolerirala nikakvu daljnu komunikaciju između njih dvoje
možda bi i mogla to sve ostaviti iza sebe (ok, svidjela mu se, no mene voli i te spike) - ali nikako dok mi se oni dopisuju iza leđa.
ne bih niti ja pa cak ni onu komunikaciju za koju ja znam. kirursko odstranjivanje te osobe bi me jedino zadovoljilo.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:17   #40
Quote:
Kosjenka K kaže: Pogledaj post
ne dopisuju se... vidjela sam poruke, i mislim da mu mogu vjerovati toliko nakon svega što je priznao, da znam da ih nije obrisao. priznao bi mi.
ako mu toliko vjeruješ, onda ok, tvoja stvar.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger