Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2015., 11:17   #41
Post se odnosio na forumasa/ich koja bi išla raditi kao Erzieherin i onda gleda izračun plaća te joj je to osnova za odluku o odlasku. To su samo informativne obavijesti i većinom nemaju veze sa događanjem na" terenu".
nonejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 11:19   #42
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 11:27   #43
@dali 123 ovo shvati samo informativno. Govorim za drugu pokrajinu ali slično je svuda. 4100 bruto je jako velika plaća i ako ti ne radiš,van ti ide jako puno. Nas ,pazi sad, dvoje odraslih i troje male djece + živina +neke obaveze u hrvatskoj,i to velike. jedno vrijeme živjeli sa 2000 neto + dječji. Bez minusa,dugova i siti.. Čak je nešto i ostajalo. Najbitniji ti je stan,jer je to osnova. E sad,ako su vam želje jako velike,imate ćete problem,ali i u hrvatskoj ako imaš 20000 kn i ne paziš,začas si u minusu...Svejedno,sretno.
nonejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 11:27   #44
Quote:
dalia123 kaže: Pogledaj post
Da u braku smo i imamo dvoje djece.
Mucimo se s tim izracunon, nikako da tocno izracunamo neto placu, to me i najvise muci, jer razlika u okvirnom izracunu 200-300€ je dosta, eto kako kazu na forumu to je za hranu mjesecnu skoro. A s obzirom da idemo s djecom, nemamo prostora za riskiranje.

sa 4100 EUR brutto placom ne ides na rizik, vjeruj mi.......

Sto se racunjana tice to je dosta promjenjivo, recimo kada bude bozicnica, dobijes naravno vise ali moze se desiti da upadnes u drugu poreznu grupu tako da ti vise odbiju.
Haha meni je vecina mjeseci iznenadjenje (dosta je da dijete jedan dan u mjesecu bolesno, obracun se dodatno zakomplicira zato sto taj dan ne dobijes od poslodavca placeni nego od bolesnickog i to ne 100% nego otprilike 70% ).

Onako otprilike znas sta ti je neto, ali sitne brojke su svaki mjesec drugacije.......
novaugradu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 11:31   #45
Quote:
nonejm kaže: Pogledaj post
@ Najbitniji ti je stan.
potpisujem, stan nesmije biti preskup, ionako nemas nista od toga osmi krova na glavom.

Ah da i treba ce cuvati gluparija kao novog Auta na kredit
novaugradu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 11:39   #46
Quote:
dalia123 kaže: Pogledaj post
A to su drzavni vrtici po 100€ ili privatni? Ako su ti tecajevi ujutro onda bi svakako trebao u vrtic. Suprug bi radio od 8-4 a nemam kud s djetetom naravno, a svakako moram naucit jezik.pp
sve o vrticima mozes naci na stranicama grada i koliko ja vidim cijena vrtica ovisi o primanjima i duljini boravka u vrticu. ovo se odnosi na sve vrtice koji su prihvatili tu shemu placanja, uz drzavne to mogu biti i crkveni. za tarife i cijene pogledaj ovdje
ikea ima u düsseldorfu
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 11:45   #47
@dalia123 Stanovi su najčešće skupi,ali odokativno: od Bruto 4100 nek ti je 3000 neto (a više je,sigurno)+372 eura dječji.Stan,da je i skuplji nek je i 1500 eura sa režijama, hrana nek je i 1000 eura(a nije ako malo pripaziš) jer je uglavnom sve jeftinije nego u hrvatskoj. Ostavljam ti da izračunas sama,ali ovo su sve debelo napuhane cifre.
nonejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 12:14   #48
Quote:
novaugradu kaže: Pogledaj post
potpisujem, stan nesmije biti preskup, ionako nemas nista od toga osmi krova na glavom.

Ah da i treba ce cuvati gluparija kao novog Auta na kredit
to je samo u slucaju da netko nikad nebude kod kuce nego samo prespava....
meni je npr izuzetno bitno da mi je stan lijep i uredan,jer ipak tu provedem dosta dosta vremena i volim se lijepo i ugodno osjecat....
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 12:27   #49
4100 bruto imaju inzinjeri ovdje u Bavarskoj.....zato to je preodlicna plata...
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 12:32   #50
Eto padose snovi o Njemackoj u vodu prije nego smo ih poceli sanjati �� Muz odbio 4100, oni ne daju 4500 i idemo dalje ��
A mi smatramo da od 4100 bruto cijela obitelj ne moze pristojno zivjeti. Imamo i neki kredit ovdje, pa dok i to rijesimo, pa plati vrtic, tecajeve jezika itd... Pa djeci stalno nesto treba...
A stan je isto velika stavka jer u Hr nismo u najmu, dode nam kad odbijemo te stavke na isto ko da smo u Hr ostali, ako ne i losije.
dalia123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 12:32   #51
Ja imam 4500 brutto i dobijem nesto preko 3000 netto kao ozenjen, supruga nezaposlena, bez djece. Niedersachsen. Plus 13. placa.
Stan placam 570 warm i jos ide dodatno 40 za struju, 40 internet i oko 17 za tv pretplatu. Telefon imam firmin. Trenutno imam trosak hrane oko 300 do 400 eura. Znaci oko 2000 nam ostane za spaliti na sta zelimo. Za trosak djece i njihovih potreba neka netko drugi kaze. Eto nadam se da sam pomogao

PS. Sve troskove stanovanja sam u Vinkovcima placao oko 3000kn, tako da mi je Njemacka obzirom na razliku u primanjima dosta jeftinija za zivot. Ono sta je ovdje skupo su usluge, bio to majstor, vrtic ili bilo sta drugo. Ali to je tako jer su place ovdje vece

Sent from my SM-G357FZ using Tapatalk
hystorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 12:36   #52
Quote:
dalia123 kaže: Pogledaj post
Eto padose snovi o Njemackoj u vodu prije nego smo ih poceli sanjati �� Muz odbio 4100, oni ne daju 4500 i idemo dalje ��
A mi smatramo da od 4100 bruto cijela obitelj ne moze pristojno zivjeti. Imamo i neki kredit ovdje, pa dok i to rijesimo, pa plati vrtic, tecajeve jezika itd... Pa djeci stalno nesto treba...
A stan je isto velika stavka jer u Hr nismo u najmu, dode nam kad odbijemo te stavke na isto ko da smo u Hr ostali, ako ne i losije.

a kaj je muz Doktor,strucnjak za nuklernu tehnologiju,menadzer,profesor pa da odbija 4100 cuj i to jos pocetna placa...
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 12:39   #53
Ako u HR ne zaradjuje bar 8000kn, trebao je prihvatiti
hystorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 12:52   #54
Programer sa 8 godina iskustva, a zadnjih 4 godine voditelj projekata i manager.
Prijatelji su mu rekli da je to placa pocetnika u Njem.
Ovdje ima bolje ponude za sad, pa ostajemo tu zasad
Iako htjeli bi otic van jer dugorocno je bolja buducnost vani
dalia123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 12:52   #55
Cudna ti je racunica dalia,al' dobro. Ako od vas cetvero ne mozete zivjeti sa 4100 bruta+ 372€ djecjeg,sretno ti bilo tamo gdje mozes dobiti vise ;-) .
nonejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 12:59   #56
Quote:
nonejm kaže: Pogledaj post
Cudna ti je racunica dalia,al' dobro. Ako od vas cetvero ne mozete zivjeti sa 4100 bruta+ 372€ djecjeg,sretno ti bilo tamo gdje mozes dobiti vise ;-) .
ko zna dali bi se itko od nas odselio da ima u hrvatskoj pristojnu i redovitu placu.....

Sama zamisao da si u Hrvatskoj svom na svome,imas dvoriste, vrt, mos biti bucan koliko hoces, imas baku ili rodbinu koja voli cuvati djecu, ionako ako si zadovoljan okruzenjem....

Za neke ljude je to sok koliko u Njemackoj ima pravila, a da ne govorim o losem vremenu i hladnoci....
Odseliti znaci promjenit nacin zivota, puno njih se prelomilo na tomu
novaugradu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 13:02   #57
Quote:
dalia123 kaže: Pogledaj post
Programer sa 8 godina iskustva, a zadnjih 4 godine voditelj projekata i manager.
Prijatelji su mu rekli da je to placa pocetnika u Njem.
Ovdje ima bolje ponude za sad, pa ostajemo tu zasad
Iako htjeli bi otic van jer dugorocno je bolja buducnost vani
Onda svaka cast...Ne trebate onda ni pomisljati na Njemacku..
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 13:04   #58
Ljudi ne vide dalje od novca, ali Njemacka i njene tvrtke daju toliko toga jos u vidu dodatnog skolovanja, strucnih konferencija, raznih beneficija. Da ne kazem zivot daleko od stanja opce apatije, depresije i opsjednutosti politikom i prezivljavanjem.
Kad sam se ja odlucio preseliti novac nije odigrao kljucnu ulogu jer sam za hrvatske pojmove imao odlicna primanja duplo iznad prosjeka.
Plus razlika u radu u njemackoj i hrvatskoj je nebo i zemlja sto se tice odnosa poslodavca i zaposlenika. Moja zena je radila za hrvatske privatnike i to nikome ne bih pozelio.


Sent from my SM-G357FZ using Tapatalk
hystorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 13:14   #59
Covjek bi se zacudio koliko su place u D "male" u odnosu na Hrv. Svatko treba sam odluciti o odlasku,ali kad netko premislja o preko 4000 bruta u D,sretno mu bilo u Hrv.
nonejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 13:19   #60
Ono sto tu ne placamo je stan od 1000€ i taj stan moramo opremiti, to je dodatnih 4000€ sigurno ako nema nista u stanu, ma to je minimum 4000€. Sigurno nam nitko to nece dati na rate, to moramo skesirat u startu. Uz to i cca dvije najamnine pologa.
Osiguranje i kasko za auto je isto skuplje tamo na pocetku.
Put doma minimum 2 puta godisnje kolko kosta?
Imamo i 500€ kredita u Hr mjesecno.
Dvoje male djece kojima stalno nesto treba.
Ma da smo sami ne bi sekundu razmisljala.
Za tu placu smatram da nije nuzno otici, a prilika ce biti sigurno jos.
dalia123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.