Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2015., 23:52   #41
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Nisam siguran što točno misle postići s ovim samostalnim izlaskom na izbore, ali kako god. Šteta.
Neki bi rekli, razjediniti nezavisne u službi SDPHDZ.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 00:19   #42
Sad će možda neki koji su i htjeli dati glas ovoj stranci, zapravo izabrati nekog drugog tko zapravo i ima šanse osvojiti koji mandat. Barem bi to bio slučaj kod mene.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 00:21   #43
Meh. Kao što sam već napisao na temi Mosta, ovi bi se već do sljedećih lokalnih izbora mogli utopiti u Most.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 13:12   #44
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Ajd da je Puljak gradonačelnica Splita pa da je već ostvarila rezultate na razini grada, i da ode nakon toga samostalno, ali ovako stvarno šteta jer teško da će sami preći prag.
Volio bi da mandate podijele oni i MOST ali to nije realno.

Šteta velika.
nažlost umjesto da podijele mandate će podijeliti glasač. pitanje je koliko je to - pametno.
__________________
Vrlo je depresivno živjeti u vremenu u kojem je lakše razbiti atom, nego jednu predrasudu (Albert Einstein)
Mokus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 13:17   #45
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Neki bi rekli, razjediniti nezavisne u službi SDPHDZ.
takvi se lijepo ubace među nezavisne i upute ih na pogrešne korake. zbog takvih petokolonašu koji su u služi HDZSDP se je raspao SGEH na čijem je čelu bio don Ivan Grubišić
__________________
Vrlo je depresivno živjeti u vremenu u kojem je lakše razbiti atom, nego jednu predrasudu (Albert Einstein)
Mokus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 14:50   #46
E da, što je na kraju s njima? Znam da je Baloević prešao Jurčiću, a Grubišića nisam vidio u medijima od pokušaja da se kandidira za predsjednika...I jel on onda na kraju bio pošten pokušaj trećeg puta koji su sabotirali SDPHDZ, ili je i sam bio SDPHDZ-ovo kukavičje jaje?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 15:50   #47
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
E da, što je na kraju s njima? Znam da je Baloević prešao Jurčiću, a Grubišića nisam vidio u medijima od pokušaja da se kandidira za predsjednika...I jel on onda na kraju bio pošten pokušaj trećeg puta koji su sabotirali SDPHDZ, ili je i sam bio SDPHDZ-ovo kukavičje jaje?
Grubišić i Baloević nisu bili ljudi za sabor. oni su bili pretihi, da ne kažem prefini. primjer je Lesar kojiega se kao nezavisnog zastupnika puno više čulo nego dok je sjedio među HNS- ovcima. Grubišić se je pravdao kako predstavnici klubova lakše mogu doći do izražaja nego oni koji nisu. na taj način je pravdao svoje nenastupe. u biti on je teolog i sociolog i obzirom na dotadašnji posao bio je daleko od realnosti u kojoj se vodi borba za preživljavanje. sada od istih ljudi koji su ga nagovarali da uđe u sabor, da bude župan i da se kandidira za predsjednika kruže priče kako je on lažov.neki od njih su u Pametno tako da se bojim ponavljanja iste priče a to je ideja pokreta za bolju Hrvatsku.
__________________
Vrlo je depresivno živjeti u vremenu u kojem je lakše razbiti atom, nego jednu predrasudu (Albert Einstein)
Mokus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 23:38   #48
Samostalno izlaze na izbore jer ne žele radit nikakve loše kompromise.
emisija

Meni je žao što ne razmišljaju više marketinški (što ne znači i populistički) i što su uopće izašli na ove izbore (ovako kasno). Vjerojatno su ih zbog toga napustile i Daša D. i ona druga. Odabrali su ići jako malim koracima i teško će održat motivaciju i entuzijazam kod članova i glasača. Ali vidjet ćemo..

Žao mi je što se MOST nije priklonio njihovim idejama i programu koji je sigurno kvalitetniji i što nisu koalirali. MOST treba naučit da je potrebno pametnije i najbolje bezuvjetno gurat na vrh ili će se utopit u vlastitom egu i interesima.

Ali ok, nije sve negativno. Za 15ak godina će i Pametno doć na svoje ako u međuvremenu ne propadnu.
KvaziProvokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 15:55   #49
Propast će na izborima i onda se utopiti u Most.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 21:53   #50
MOST i Pametno su se trebali sjesti spojiti programe. Program stranke Pametno je dobar, ali to ne znači kako program MOST- ne vrijedi iako ga nisu radili znanstvenici. Mislim da nije bi problem njihove programe jednostavno povezati u jedna zajednički. Ničemu ne vodi samostalno izlaženje na izbore na koje izlaze metarske koalicije koje su dobrim dijelom sastavljene od strančica koje ne bi više prešle prag -HNS, HSLS, DC, Hrvatski laburisti i da dalje ne nabrajam.
Obzirom kako je stranka Pametno proizišla iz splitske građanske inicijative Pametni ljudi za pametan grad biti će prepoznati samo na području 10. jedinice ipodijeit će glasače s MOST-om. Što se tiče 1. i 7. jedinice tu situacija nije blistava. Premalo ljudi zna za tu novu stranku, a u tim jedinicama osim metarski koalicija HDZ i SDP je i Milan Bandić lepeza.
__________________
Vrlo je depresivno živjeti u vremenu u kojem je lakše razbiti atom, nego jednu predrasudu (Albert Einstein)
Mokus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 23:13   #51
Quote:
Mokus kaže: Pogledaj post
MOST i Pametno su se trebali sjesti spojiti programe. Program stranke Pametno je dobar, ali to ne znači kako program MOST- ne vrijedi iako ga nisu radili znanstvenici.
Imaš li negdje program MOSTa. Ja ga nisam uspio pronaći. Možda mi je promaknuo.

Slažem se da je kod Pametno premala vidljivost, ali s druge strane sada razumijem njihov izlazak samostalno. Nažalost nitko ne nudi promjenu političkog sustava u kojem, jednom kada napraviš kompromis, nećeš nestati. A u ovom sustavu kakav je sada gdje vlada mito i korupcija, nepotizam, klijentelizam gubiš apsolutni kredibilitet čim prvi put napraviš kompromis. Zato u dvojbi između MOSTa i Pametno koje su jedine dvije opcije novog smijera biram Pametno jer ne postoji opasnost da ću se za koju godinu razočarati jer su pogazili što su obećali i oko čega su se okupili. Vjerujem ako ovim ljudima pružimo i najmanju priliku prvi put ćemo gledati politiku kakvu svi želimo.
iiks90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 22:01   #52
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne podržavam ideju o 5 regija, i mislim da bi ih trebalo ili ukinuti ili biti 10 i zvat se županije, ali ideja o smanjenju grdova i općina mi se sviđa
Sve ovisi o provedbi. Ako ostane kako je sad, uz samo smanjenje broja županija i općina, to je čista centralizacija.

Međutim, ako se napravi nova podjela uloga novim regijama i općinama, može se postići decentralizacija onoga što je sad previše centralizirano na razini županija, dok se istovremeno rješava problem projekata koji su danas na razini općina, a često se odgađaju ili čak kompletno padaju u vodu jer su zbog geografskih i financijskih razloga zajednički za 2 - 3 ili čak 4 manje općine.

Regije definitivno ne bi trebale imati ulogu današnjih županija, već bi se novim općinama trebao prepustiti dio te uloge, dok bi regija to sve koordinirala. Vjerojatno su zato i išli na promjenu naziva iz županije u regiju, da se dodatno naglasi da to nije isto tijelo.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 22:05   #53
koliko god program pametnog bio dobar (inače, ja sam pregledala neke dijelove tog programa i ono što sam vidjela su neki prilično općeniti i površni planovi - malo sam se razočarala s obzirom da ga svi toliko hvale - pitam se kakvi li su onda drugi), ponekad je dobro staviti vlastiti ego u džep i napraviti kompromis radi općeg dobra, pogotovo ako tvrdiš da ulaziš u politiku kako bi tvoja djeca jednom živjela u boljem društvu.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 22:12   #54
Quote:
iiks90 kaže: Pogledaj post
Imaš li negdje program MOSTa. Ja ga nisam uspio pronaći. Možda mi je promaknuo.
Predstavljaju program u nedjelju, 25.10.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 23:48   #55
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
koliko god program pametnog bio dobar (inače, ja sam pregledala neke dijelove tog programa i ono što sam vidjela su neki prilično općeniti i površni planovi - malo sam se razočarala s obzirom da ga svi toliko hvale - pitam se kakvi li su onda drugi), ponekad je dobro staviti vlastiti ego u džep i napraviti kompromis radi općeg dobra, pogotovo ako tvrdiš da ulaziš u politiku kako bi tvoja djeca jednom živjela u boljem društvu.
A što bi to bio kompromis? Ovi su su izgleda odlučili ne radit kompromise.. barem ih nisu radili u gradu Splitu iako su im, kako oni kažu, SDP-aši i ostali nudili razne stvari.
Kaže Ivica Puljak u emisiji cenzura (od 10:25 min do 11:52) da oni ne žele raditi populističke kompromise, da ako se napravi jedan put kompromis, 7 dana budemo u qrcu, ali onda opet napravimo kompromis i onda opet pa se onda postane isti kao i svi drugi iako sami mislimo da nismo isti.
KvaziProvokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 07:59   #56
napraviti kompromis ne znači prodati se. pretpostavljam da oni nisu profil političara koji je na prodaju (iako bi neki cinik rekao da su svi na prodaju).
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 11:35   #57
Quote:
KvaziProvokator kaže: Pogledaj post
A što bi to bio kompromis? Ovi su su izgleda odlučili ne radit kompromise..
Mislim da se tu radi da ne može biti kompromisa bez programa. Hoću reći programi moraju biti napisani i temeljeni na načemu. Pametno neke djelove programa nije detaljno razradio, ali to ne skirvaju nego stalno pozivaju sve koji znaju više da im se pridruže i pomognu. Nažalost nisu za sve dijelove imali vremena ni dovoljno ljudi da bi išli u dubinu. A do nekih podataka nije ni moguće doći dok se ne dođe iza kulise ove političke pozornice koju svi gledamo.

S druge strane kako MOST tek u nedjelju prezentira program nije ni moglo doći do kompromisa jer se nije imalo o čemu razgovarati. Osim na nekoj načelnoj populističkoj razini. A to nam Pametno želi prezentirati kao nešto čega bi nam trebalo biti dosta bez obzira što su u MOSTU pošteni ljudi (Petrov i Kovačić) bez iti jedne greške u dosadašnjem političkom djelovanju.

I stvarno se trebamo zapitati zašto smo sada došli u situaciju, kada je jedna stranka napravila relativno dobar program, da se o programima priča kao o nečemu što nam nije potrebno ili kao o nužnom dokumentu da se ispuni forma. A kakav je sadržaj nije bitno jer do Sabora se dolazi populizmom.
iiks90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 13:08   #58
Kakva je ovo priča "Most nema programa"? Pa to što ga nisu stavili na papir, ne znači da ne znaju kakav im je program i da se bez tog pismenog dijela ne mogu dogovarati s drugima. Ionako su sve glavne točke iznesene u medijima.
Tinmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 23:54   #59
Quote:
Tinmar kaže: Pogledaj post
Kakva je ovo priča "Most nema programa"? Pa to što ga nisu stavili na papir, ne znači da ne znaju kakav im je program i da se bez tog pismenog dijela ne mogu dogovarati s drugima. Ionako su sve glavne točke iznesene u medijima.
Pa upravo to što piše. Nema nikakav program. Program svih stranaka se svodi na isprane klišeje tipa "mi ćemo smanjiti broj nezaposlenih", "mi ćemo pokrenuti gospodarstvo", "mi ćemo...". A u biti sve će oni samo puno lagati i pljačkati. Pogledaj samo jad i bijedu od smeća koje Orah naziva svojim programom.

Jedina stranka na političkoj sceni koja ima program sa konkretnim brojevima i obrazloženom idejom što i kako je Pametno. Pitanje je koliko bi toga zaista bilo realizirano, ali ljudi koji čine stranku djeluju inteligentno i sposobno.
Kako je većina populacije totalno neobrazovana i polupismena, teško je očekivati da je itko pročitao njihov program, a i da ga je pročitao, ne bi ga shvatio. Ostale stranke idu na dobru staru "primiš se za sisu i vikneš Hrvatska". Kozojebi jedino to razumiju i zato se na vlasti izmjenjuju dvije iste stranke, HDZ i SDP.
artard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 00:00   #60
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
koliko god program pametnog bio dobar (inače, ja sam pregledala neke dijelove tog programa i ono što sam vidjela su neki prilično općeniti i površni planovi - malo sam se razočarala s obzirom da ga svi toliko hvale - pitam se kakvi li su onda drugi), ponekad je dobro staviti vlastiti ego u džep i napraviti kompromis radi općeg dobra, pogotovo ako tvrdiš da ulaziš u politiku kako bi tvoja djeca jednom živjela u boljem društvu.
Pa čuj, ja bi bio presretan da odrade samo dvije stvari iz programa. Recimo da naprave javni registar ljudi zaposlenih u javnom sektoru sa strukturom. Zamisli što to povlači za sobom... automatizmom su uhljebi na cesti i vidiš gdje stvari funkcioniraju, a gdje ne. Istovremeno vidiš što su svih ovih godina HDZ i SDP radili.
I recimo da po uzoru na Dansku ukinu proklete županije i podijele zemlju na par regija. Opet smo uhljebe istjerali na čistinu. Nema više bezbroj gradonačelnika, zamjenika, kao ni Audija za svakoga od njih.

Eto, to da naprave i napravili su više nego HDZ i SDP zadnjih 25 godina.

A još da počiste pravosuđe kako je opisano.... pa dignem im spomenik.
artard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.