Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2016., 00:48   #1
Otvoreno (HRT)

Odlicana emisija Otvoreno veceras. Kao i uvijek kad je srpski predstavnik gost na HTV-u.

Togonal
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:24   #2
Trebalo bi pozvati na odgovornost onoga koji nam dovodi na televiziju spodobe poput Lazanskog.
richard5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 12:33   #3
Quote:
richard5 kaže: Pogledaj post
Trebalo bi pozvati na odgovornost onoga koji nam dovodi na televiziju spodobe poput Lazanskog.

Pa nije tako lose bilo ajde. Tko god on bio treba cuti priču i druge strane. Kakva bi to rasprava bila kad bi svi u studiju dijelili jedno mišljenje
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 13:13   #4
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Pa nije tako lose bilo ajde. Tko god on bio treba cuti priču i druge strane. Kakva bi to rasprava bila kad bi svi u studiju dijelili jedno mišljenje
A da ga pozoveš na večeru?
richard5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 13:18   #5
Quote:
richard5 kaže: Pogledaj post
A da ga pozoveš na večeru?

Krivo si shvatio. To sto je bio gost ne znaci da ga ja podržavam ili ista. Nego kakva je to rasprava kada sudjeluju svi istomišljenici. To bi bilo dosadno i ne zanimljivo. Sto mislis zasto su uvijek u emisiji predstavnici lijeve i desne koalicije? Iz razloga da se suprotstave mišljenja, da postoji rasprava.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:27   #6
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Krivo si shvatio. To sto je bio gost ne znaci da ga ja podržavam ili ista. Nego kakva je to rasprava kada sudjeluju svi istomišljenici....
Po tebi je dovoljno da gost bude zanimljiv i da ima različito mišljenje? Možda da se pozove neki od ratnih zločinaca, oni također sigurno imaju "različito mišljenje"?

Usporedba je namjerno pretjerana i karikirana, ali nije suviše daleko od istine: notornog miloševićevskog vojno-medijskog ratnohuškača iz 90-tih pozvati u studio kao ravnopravnog diskutanta po meni je kazneno djelo za koje bi netko trebao odgovarati.

Jesi li ti uopće upoznat s "likom i djelom" Miroslava Lazanskog? Znaš li tko je on i kako je "djelovao" u 90-ima, tijekom srpske agresije na Hrvatsku? (Ako znaš, a svejedno si ostavio ovakve oduševljene upise, onda ti ne vjerujem da ga ne podržavaš. Ako ne znaš, raspitaj se, pa ga nakon toga dođi ovamo "obožavati", ako imaš želudac.

To što likovi koji su 90-ih igrali takve uloge imaju i danas u Srbiji istaknuta mjesta (npr. "uvaženih vojnih novinara-analitičara", ili još gore: premijera, predsjednika države...), znači da Srbija još ni približno nije dosegla nivo katarzičnog otrežnjenja i odustajanja od predatorskih i agresorskih instinkata. Posve vidljivo i iz jučerašnjeg gostovanja Miroslava Lazanskog. Takve pozivati na HTV kao "uvažene goste" je ravno izdaji.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 22:20   #7
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Po tebi je dovoljno da gost bude zanimljiv i da ima različito mišljenje? Možda da se pozove neki od ratnih zločinaca, oni također sigurno imaju "različito mišljenje"?

Usporedba je namjerno pretjerana i karikirana, ali nije suviše daleko od istine: notornog miloševićevskog vojno-medijskog ratnohuškača iz 90-tih pozvati u studio kao ravnopravnog diskutanta po meni je kazneno djelo za koje bi netko trebao odgovarati.

Jesi li ti uopće upoznat s "likom i djelom" Miroslava Lazanskog? Znaš li tko je on i kako je "djelovao" u 90-ima, tijekom srpske agresije na Hrvatsku? (Ako znaš, a svejedno si ostavio ovakve oduševljene upise, onda ti ne vjerujem da ga ne podržavaš. Ako ne znaš, raspitaj se, pa ga nakon toga dođi ovamo "obožavati", ako imaš želudac.

To što likovi koji su 90-ih igrali takve uloge imaju i danas u Srbiji istaknuta mjesta (npr. "uvaženih vojnih novinara-analitičara", ili još gore: premijera, predsjednika države...), znači da Srbija još ni približno nije dosegla nivo katarzičnog otrežnjenja i odustajanja od predatorskih i agresorskih instinkata. Posve vidljivo i iz jučerašnjeg gostovanja Miroslava Lazanskog. Takve pozivati na HTV kao "uvažene goste" je ravno izdaji.
Odličan komentar !
richard5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 00:18   #8
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Jesi li ti uopće upoznat s "likom i djelom" Miroslava Lazanskog?
Daj nas poduči o liku i djelu Lazanskog sa konkretnim citatima i dokazima, a ne o ad hominem nacionalističkom preseravanju kakav je uvriježen na ovom forumu od strane nekih?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 08:27   #9
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Daj nas poduči o liku i djelu Lazanskog sa konkretnim citatima i dokazima, a ne o ad hominem nacionalističkom preseravanju kakav je uvriježen na ovom forumu od strane nekih?
ad hominem - na koga.
Tebe ili Lazanskog?
Svakome koga zanima na rapolaganju je cijeli web da nauči štošta o tom "novinaru".
Dobro je spomenuto negdje - samo još da se kao gošća pojavi Mila Štula ili Smiljko Šagolj.
Togonal je nevjerojatna štetočina i nadam se da će ga sljedeća garnitura otpuhnuti iako ne vjerujem- takvi se uvijek na noge dočekaju.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 13:41   #10
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Daj nas poduči o liku i djelu Lazanskog sa konkretnim citatima i dokazima, a ne o ad hominem nacionalističkom preseravanju kakav je uvriježen na ovom forumu od strane nekih?
Za tebe uopće ne sumnjam da si jako dobro "podučen" i "upoznat" (nisi ti od jučer), za one mlađe može djelić toga u tekstu iz današnje Slobodne Dalmacije (i to su ti nacionalističke novine?): http://www.slobodnadalmacija.hr/Novo...io-ga-HTV.aspx

Inače, to što tražiš je bezobrazno pitanje: jako dobro znaš da citate i linkove iz ranih devedesetih, kada je dotična kreatura "djelovala" u Srbiji, teško da ću moći prezentirati. Nije čitava povijest na internetu, u linkovima i citatima, nemoj glumiti dječarca koji je već u vrtiću surfao, kad znam da dječarac nisi. Dio činjenica i povijesti iz "predinternetske ere" zauvijek će ostati internetski nedostupan ili samo djelomično "pokriven" internetskom dostupnošću.

Mogu me, dakle, "spasiti" samo oni koji, kao ovaj novinar iz Slobodne, iznose činjenice znane svakom tko je tada bio dovoljno odrastao da koliko-toliko prati što se događa.

Zašto je pak tebe toliko pogodila moja karakterizacija Lazanskog - toliko da, prilično bezobrazno, a i neobjašnjivo "uzbuđenim" stilom i tonom, moj upis nazivaš nacionalističkim preseravanjem - ostavljam tebi da nam objasniš, ako želiš. Inače - mogu samo pretpostavljati.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 15.01.2016. at 13:53.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 14:53   #11
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Po tebi je dovoljno da gost bude zanimljiv i da ima različito mišljenje? Možda da se pozove neki od ratnih zločinaca, oni također sigurno imaju "različito mišljenje"?
Pa da, dovoljni su naši domaći lopovi i spodobe. Jer ipak domaći drek malo manje smrdi od susjednoga. Zato bolje bez njega da dežurne domoljube ne udre kap.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 21:03   #12
Kad je ova emisija počela s emitiranjem?
Sjećam je se još iz sredine 2000.-ih, al evo jučer baš gledam Gazdu i vidim Otvoreno s Todorićem još iz 1999!
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 22:50   #13
Kako je ovaj Bimbo glup lik.
GojkoVelicanstv is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 22:48   #14
Danas su u emisiji bila 4 gosta i sva 4 gosta su naravno jednoumno (kako to obično biva na HRT-u) zaključila kako bi najbolje rješenje za Europu bila čvrsta centralizacija i uništenje nezavisnih zemalja diljem Europe. Gosti su zazivali scenarij u kojemu bi RH (kao i ostale zemlje) slala većinu svog budžeta u Brisel, pa bi onda oni iz Brisela odlučivali praktički o svemu, od stavki u budžetu pa do načina rješavanja sigurnosti svake pojedine zemlje bez da se tih zemalja išta pita. Znam za članak 141. Ustava RH pa me zanima ima li ovdje elemenata kaznenog djela? Možda zvuči smiješno na prvu, ali ljudi se otvoreno na javnoj televiziji zalažu za ukidanje nezavisne Hrvatske, za slanje većine proračunskog novca u Brisel i za to da Hrvatska u potpunosti postane kolonija.
chago1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 18:09   #15
Quote:
chago1 kaže: Pogledaj post
Danas su u emisiji bila 4 gosta i sva 4 gosta su naravno jednoumno (kako to obično biva na HRT-u) zaključila kako bi najbolje rješenje za Europu bila čvrsta centralizacija i uništenje nezavisnih zemalja diljem Europe. Gosti su zazivali scenarij u kojemu bi RH (kao i ostale zemlje) slala većinu svog budžeta u Brisel, pa bi onda oni iz Brisela odlučivali praktički o svemu, od stavki u budžetu pa do načina rješavanja sigurnosti svake pojedine zemlje bez da se tih zemalja išta pita. Znam za članak 141. Ustava RH pa me zanima ima li ovdje elemenata kaznenog djela? Možda zvuči smiješno na prvu, ali ljudi se otvoreno na javnoj televiziji zalažu za ukidanje nezavisne Hrvatske, za slanje većine proračunskog novca u Brisel i za to da Hrvatska u potpunosti postane kolonija.
a ovako ti paše? sve pokrali domaći domoljubi, i to je najbolje što imamo za ponuditi.
pa ja bi riskirala sa briselom, jer ovu stoku gledam 20 godina i ništa pametno nisu smislili, a godine prošle.
neka brisel upravlja jer kolonija očito ne zna sama.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 23:06   #16
Odletio nesposobni Novokmet....
Pozivam HRT na daljnje nužne smjene..Vrijeme je.
__________________
Nastanak kvekera
E-Kasije Hereja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 03:37   #17
Quote:
E-Kasije Hereja kaže: Pogledaj post
Odletio nesposobni Novokmet....
Pozivam HRT na daljnje nužne smjene..Vrijeme je.
Idiotska smjena. Da mi je znati što bi USKOK rekao u toj emisiji, a garant bi svaka bila "ne možemo komentirati slučaj". Ne znam čemu ta farsa. Nije mi Novokmet omiljen, no smijenjen je bez razloga. Nije mi Damir Smrtić loš, no on vodi Treći dnevnik i ne može svako malo uletavati. Nadam se da će neka žena voditi tu emisiju, valjda od odlaska Čuljakice nema žena. Ipak, ljepše je vidjeti ženu nego muškarca
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 13:30   #18
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Idiotska smjena. Da mi je znati što bi USKOK rekao u toj emisiji, a garant bi svaka bila "ne možemo komentirati slučaj". Ne znam čemu ta farsa. Nije mi Novokmet omiljen, no smijenjen je bez razloga. Nije mi Damir Smrtić loš, no on vodi Treći dnevnik i ne može svako malo uletavati. Nadam se da će neka žena voditi tu emisiju, valjda od odlaska Čuljakice nema žena. Ipak, ljepše je vidjeti ženu nego muškarca
Čuljakice ?!
Molim Te, na zazivaj vrijeme Hloverke i Čuljakice, ne ponovilo se ! Preostala je još jedna od njih tri, a to je Tončica Čeljuska koja je u intimnim vezama sa značajnim ljudima koji su joj osigurali tv voditeljstvo...I nje više nema, no bit ću sretan kada vidim da je HRT više nema na platnom spisku.

Novokmeta mi nije žao, sve je to bilo traljavo i loše, sporo i odustno. Čovjek je promašio zanimanje..Bio bi bolji kao prodavač na kiosku.

Što se tiče komentara da je USKOK trebao biti prisutan, uopće više nisam siguran u to...Nisam siguran u to zašto je Renato Kunić uopće na poziciji da odlučuje o bilo čemu.

HRT je kuća uhljeba. Tamo su zaposleni ljudi koji su već davno trebali dobiti priliku da rade negdje drugdje, daleko od državnog proračuna.
__________________
Nastanak kvekera
E-Kasije Hereja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 23:59   #19
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Idiotska smjena. Da mi je znati što bi USKOK rekao u toj emisiji, a garant bi svaka bila "ne možemo komentirati slučaj". Ne znam čemu ta farsa. Nije mi Novokmet omiljen, no smijenjen je bez razloga. Nije mi Damir Smrtić loš, no on vodi Treći dnevnik i ne može svako malo uletavati. Nadam se da će neka žena voditi tu emisiju, valjda od odlaska Čuljakice nema žena. Ipak, ljepše je vidjeti ženu nego muškarca
A lijepo mu je Robi rekao...

https://www.youtube.com/watch?v=O8-Z...youtu.be&t=334



Salu na stranu, idiotska smjena, definitivno...
dokle-vise is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 09:34   #20
Quote:
E-Kasije Hereja kaže: Pogledaj post
Novokmeta mi nije žao, sve je to bilo traljavo i loše, sporo i odustno. Čovjek je promašio zanimanje..Bio bi bolji kao prodavač na kiosku.
Baš naprotiv, Novokmet je uz Togonala bio jedan od rijetkih novinara koji zna temu o kojoj se radi u emisiji, koji može razmišljati dok vodi emisiju, reagirati na izjave sudionika iako na njih nije pripremljen...

Većina drugih "novinara" na televiziji su isključivo "govoreće glave" koje znaju tek izbiflati unaprijed pripremljena pitanja, ili tragikomične pojave kojima je bolje da se ne upuštaju u temu o kojoj vode emisiju (nećemo o imenima).

Šteta zbog odlaska Novokmeta je velika, teško je naći drugog (uz Togonala) tako kvalitetnog voditelja ove emisije.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.