Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2017., 14:02   #1541
Pa 6 mjeseci i nije nešto puno i ne bi trebalo biti nešto potrebno ali s obzirom da si nadogradio na Nougat, bilo bi poželjno. Općenito je preporuka napraviti isti kad se radi major version upgrade. Ja ih inače radim svakih pola godine cca, ovo mi je već drugi a imam mobitel 7 mjeseci. U današnje vrijeme većina aplikacija podatke drzi na cloudu pa nije puno posla napraviti Reset. Samo provjeriš dobro da li ti je sve bitno u cloudu, povučeš na kompjuter ili SD karticu sve podatke s interne memorije koje trebaš (slike i to ako imas) jer će se cijela interna memorija obrisati, i pukneš Reset. Ja prije i poslije reseta napravim 3x wipe cache partition I onda poinstaliram samo one aplikacije koje su mi trenutno nužne, povučem podatke s cloudova i mob je kao nov

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 17:55   #1542
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
http://i-cdn.phonearena.com/images/a...status-bar.jpg
vidi je..

kako nemas? sta si pokidao?
aa.. tu. ja sam je trazio kroz settingse. tamo je nema
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 21:53   #1543
skontao sam da mi je skoro isti sot i na najvecoj rezoluciji, 6-7 sati
pa cu ostaviti tako
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 22:17   #1544
Pa ima i logike, ako se ne vidi razlika u prikazu na ekranu, ne može bit ni razlike u potrošnji, no? da bi nešto dobio, moraš nešto i izgubit i obratno.

Nego vamo je moj izgleda malo prodisao. 15.5 h total, 3h SOT, 60%, bez power savera.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 01:37   #1545
Malo mi je zabrijao mob upravo. Dakle stoji cijelo vrijeme na stolu pored mene, samo okrenut ekranom prema dolje (jednostavniji način gašenja AOD-a ) i onako idem provjerit nešto i hoću otključati sa otiskom kad javlja da je mob tek upaljen i da moram unijeti pin. Odem pogledati status baterije i vidim jednu veliku rupetinu. Mob je skinut s punjača u 4:30 u jutro, piše da je 17.5 h na bateriji, dakle imam rupu od 2 sata. Kako se uspio ugasiti i što je radio 2 sata, da mi je znati?
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 09:56   #1546
Stize mi najnovija verzija softvera. Da li je to Nougat. Ako ga instaliram da li je neophodno raditi reset telefona s obzirom da sam ga bas nakitila po svom i nebih da izgubim sve pa moram sve opet skidati


Sent from my iPad using Tapatalk
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 10:36   #1547
Odgodi radije update. Reset je dosta potreban, a i većina je puno izmijenjena pa će ti opet trebat par mjeseci da se naučiš na najosnovnije postavke. Prvo istraži nougat videe na YouTubeu pa kad procijeniš da ćeš se moć snaći onda povuci update.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 10:41   #1548
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Stize mi najnovija verzija softvera. Da li je to Nougat. Ako ga instaliram da li je neophodno raditi reset telefona s obzirom da sam ga bas nakitila po svom i nebih da izgubim sve pa moram sve opet skidati


Sent from my iPad using Tapatalk
Nikakav reset nije potreban. Sve ti ostaje isto. Ja stavio Nougat i nakon instalacije sve mi je ostalo isto (app,teme...) jedino je Nougat promjenio sučelje koje je novo,i na to se trebaš malo naviknuti.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Spalanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 11:05   #1549
Par mjeseci da se naučiš? Pa 100 godišnja bakica bi se naviknula naviknula u 2 dana. Koliko drame oko tog sučelja, kao da su ga na kineski stavili. Što Digitall reče, postavke su daleko preglednije sad nego prije, sve su kategorizirali i kategorije imaju smisla. Samo treba čitati a ne klikati na pamet. Ako vam je promjena sučelja baš toliki problem, eno izašla je nova Nokia 3310

I ne, Reset nije nužan ali je preporučen. Ja sam instalirao prvo bez reseta i sve je radilo kako spada, nego sam Reset napravio jer mi je baterija bila grozna u idle ali isto to je bilo u prije Update pa je reset bio neminovan ionako.

EDIT: potrošio 2% baterije tokom 8 sati preko noći u Power Saver modu, stvarno ga je Reset preporodio.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 11:33   #1550
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Odgodi radije update. Reset je dosta potreban, a i većina je puno izmijenjena pa će ti opet trebat par mjeseci da se naučiš na najosnovnije postavke. Prvo istraži nougat videe na YouTubeu pa kad procijeniš da ćeš se moć snaći onda povuci update.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Pa kakvog si znanja kad sa težeg ideš na jednostavnije i treba ti par mjeseci da naučiš raditi nešto što je logičnije i lakše od onog prije? Jeste, ima dosta promjena. Meni je sad ovaj novi UI puno bolji, lakši za nešto naći i normalniji. Nije više zbrčkan. Još mi je izgled ikona ružan, ali ukupno gledajući veliki je korak unaprijed. I dodat ću da Android i UI sada rade perfektno.


Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Stize mi najnovija verzija softvera. Da li je to Nougat. Ako ga instaliram da li je neophodno raditi reset telefona s obzirom da sam ga bas nakitila po svom i nebih da izgubim sve pa moram sve opet skidati


Sent from my iPad using Tapatalk
Reset ti nije nužan. Osim u slučaju da nešto ne štima kao trza ili blokira mobitel, ruše se aplikacije, baterija je očajna u odnosu na prije.... Vidio sam da mi je jedino baterija nešto lošija nego prije. Isto je i u mog prijatelja. Pošto mi nije glavni mobitel nisam radio reset, a smatram da mi nije ni potreban jer i u drugih proizvođača baterija je malo lošija na Androidu 7.0.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 11:36   #1551
Uzela sam u obzir da je Trudna foka postavila pitanje. Nije se ni sa Marshmallowom najbolje snašla i to sa najjednostavnijim stvarima... Tek se navikla i sad novi šok...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 11:37   #1552
Mogu li da ga ne Radim

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 11:46   #1553
Možeš @Trudna foka, odnosno ne moraš se nadograditi. Ali moguće je da će ti dosađivati sa obavijestima o nadogradnji, ali to se da isključit vjerojatno. Mislim da se može u postavkama nadogradnje postaviti na ručno pa vjerojatno neće više sam tražiti.

Ali mislim da ipak pretjeruju kad kažu da treba par mjeseci za navikavanje. Sad su stvari puno preglednije i bolje posložene, više nije sve razbacano nego je lijepo kategorizirano. Mada sam primjetio, iako mi nikad neće biti jasno zašto, da te kategorije zbunjuju ljude. Ja kod sebe imam sve aplikacije poredane u nekoliko foldera na home screenu (npr Social, Media, Office, Utility) I onda dođu ljudi na moj mob i ne mogu naći npr Facebook ili calculator a ne trebaš biti Einstein da znaš da je Facebook u Social, ili galerija u Media.

PS ova stvar s rubovima je stvarno dan i noć naspram 6.0, već dva dana ga koristim "golog" i nisam imao ni jedan problem. A prije je bio neupotrebljiv bez barem 1 cm debelog casea.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 12:47   #1554
Cim sam dosla na wifi samo je pocelo da se skida.
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 13:50   #1555
Zakaj ne mogu instalirati aplikacije kad nisu sa app storea? Uključila sam ono da mogu instalirati aplikacije ako nisu sa app storea ali i dalje neće.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 15:12   #1556
"Ono" ne trebaš uključiti, nego isključiti, tj. odznačiti.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:15   #1557
Quote:
tomo100brt kaže: Pogledaj post
.... Vidio sam da mi je jedino baterija nešto lošija nego prije. Isto je i u mog prijatelja. Pošto mi nije glavni mobitel nisam radio reset, a smatram da mi nije ni potreban jer i u drugih proizvođača baterija je malo lošija na Androidu 7.0.
nije istina, na 7.0 je baterija bolja.. napravi reset pa ces vidjeti

Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
PS ova stvar s rubovima je stvarno dan i noć naspram 6.0, već dva dana ga koristim "golog" i nisam imao ni jedan problem. A prije je bio neupotrebljiv bez barem 1 cm debelog casea.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
istina, super rade rubovi i nema slucajnih dodira.. tj ne registrira ih
bez ikakve maske ga koristim jednom rukom bez beda
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 23:52   #1558
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
"Ono" ne trebaš uključiti, nego isključiti, tj. odznačiti.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ovako treba biti....


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 00:32   #1559
jesam li ja corav ili nema vise opcije quick connect na 7.0? tj. miracast strimanje na tv.. wtf?
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 07:48   #1560
Sad se povrzivanje zove Smart View I traži dostupne uređaje bolje nego prije...
Za aplikacije ima i Verify apps via USB... Tamo se odznači...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.