Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2016., 21:35   #81
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
najnovije.....

pureći hamburger iz italije, plodine.

http://hr.n1info.com/a163033/Vijesti...z-Plodina.html
a baš prije dva dana smazao jedan, uf
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 21:39   #82
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
a baš prije dva dana smazao jedan, uf

nikom ništa ako je dobro pečen.
a sad lijepo oprati noževe, dasku, kuhinjsku ploču, frižider...
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 21:52   #83
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ne znam tko od malih ili kućnih uzgajivača tretira antibioticima životinju cijelog tovnog perioda.
Za to nema nikakve potrebe - to je trošak koji se ne radi bez prijeke potrebe, osim u prvim danima života živine.
Ti si rekao u postu na koji sam se ja očitovala -- žensko sam - da ti ne bi jeo životinju kojh je jednom dobila antibiotik a cijeli svoj životni vijek pase travu i jede zdravu, normalnu hranu. Jel bilo tako?
Znaš li t da je u USA dozvoljena primjena antibiotika u biljnoj proizvodnji protiv bakterioza i da se takvi proizvodi uvoze u HR, dok je kod nas to zabranjeno, i ne smo zabranjeno nego na HR tržištu ne možeš tkve pesticide kupiti jer ih na tržištu nema. Znaš li da ne jedeš kruh od naše pšenice jer se naša izvozi baš zbog toga, a jedeš od američke koja je tretirna baktericidima - i to nitko ne kontrolira.
Drži se ti našega proizvođača, svoga lokalnoga, odi u seosko dvorište, na lokalni, gradski plac i jedi naše sezonsko voće, povrće, meso naših životinja.
Nije da nema nekih proizvođača koji se ne drže propisa, ali ti je to ko u onome vicu o Muji - vozio Mujo autoputom i sluša glazbu na radiju. Odjednom se program prekida i čuje se glas spikera - veli - pažnja, pažnja, na autoputu tom i tom jedno vozilo vozi u pogrešnom smjeru.
A veli Mujo - ma vražju mater jedno - sva.

Kravlje ludilo je priča za sebe i nisu ga uzrokovali mali proizvođači. Radilo se o koštanom brašnu koje se je miješalo u koncentrirnu hranu za stoku, a tu koncentriranu hranu su i opet koristile velike farme.
Mali proizvođač je stoku hranio travom, sijenom i kukuruzom.
Problem je u tome što npr. moj rođak to radi petnaestak dana za redom i količina antibiotika koja se daje nije mala!

A ovo sa kravljim ludilom je problem što je sa tom hranom hranjena i perad kao i svinje koje se kolju unutar godine dana, tako da se bolest ne stigne manifestirati, ali je teško reći da nije u nastanku i u peradi ili svinjama samo nisu dovoljno dugo poživjele! To je spomenuo jedan od biologa eksperata za to područje koji se time bavi, naravno da su ga političari popljuvali, jer bi šteta bila enormna!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:16   #84
primjer iz Kanade:

probao Heinz majonezu i odlična je bila i naravno obilazio dućane po Calgariju i nemreš ju naći da ju jebeš. slučajno naišao na osobu koja je radila u Heinzu u SAD-u i priča mi da CAN ne dozvoljava uvoz majoneze zbog visokog sadržaja soli, a Ameri iz inata ne žele mijenjati recept, tako da od Heinza ima sve osim majoneze

kod nas bi bilo - slobodno uvezite koga briga
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:18   #85
a one izjave Hrvata po medijima kak oni kupuju samo i jedino HR proizvode je propaganda i da se ne osramote na TV - jer da kupuju samo to uvoznici ne bi uvozili tolike količine hrane
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:29   #86
I do sad se šutjelo, a svi smo znali da jedemo smeće, čujem da u nekim EU državama preko 50 posto proizvoda u šoping centrima mora biti domaće, mi smo svoju poljoprivredu uništili.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:34   #87
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
I do sad se šutjelo, a svi smo znali da jedemo smeće, čujem da u nekim EU državama preko 50 posto proizvoda u šoping centrima mora biti domaće, mi smo svoju poljoprivredu uništili.
istina je, znali smo!

možda je ovo prilika za novi početak?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:41   #88
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a one izjave Hrvata po medijima kak oni kupuju samo i jedino HR proizvode je propaganda i da se ne osramote na TV - jer da kupuju samo to uvoznici ne bi uvozili tolike količine hrane
Onaj tko ima neka prosječna ili iznadprosječna primanja može birati što će kupovati. Oni s ispodprosječnim kupuju najjeftinije, a to je vrlo često uvozno i nekvalitetno.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 02:35   #89
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post

E pa u 63 godine si već trebao shvatiti da je pohlepa začinjena naobraženošću mnogo štetnija od neukosti (mada bi u slučaju naših seljaka prostodušnost bila spretnija definicija).
To sam ti objasnio koji post ranije, tako da mi ne dociraj i ne lupaj bez veze, nepotrebno.
Quote:
U jednoj životnoj fazi sam prilično vježbao i gutao sirova jaja a la Rocky i gle-još sam živ i zdrav! Tako da bih drage volje prihvatio izazov s jajima od kumica pod uvjetom da ti na isti način konzumiraš ona uvozna žigosana, možda se posebno oslastiš nekima iz Poljske!?
Ne budi bezobrazan, ne opći samnom s dozom cinizma kad nemaš argumenata. Ti samo gutaj kumičina posrana jaja i ne uvjetuj meni ništa. Zar zbilja misliš da su jaja imala salmonelu već u Poljskoj? Ne budi naivan. Problem nastaje kad ona dođu u naše ruke, od transporta, skladištenja, distribucije, do primjene u vlastitoj kuhinji. Drugi dio problema su mediji koji od jednog jajeta naprave opću paniku.

Quote:
Ovo tvoje rezoniranje je pogrešno na više razina. Em bi hrana iz sterilnih uvjeta bila štetna za organizam koji bi na duge staze postao krhak i ranjiv, em ako ti zbilja vjeruješ da je primjerice uvozna hrana, pogotovo ona koja ide pravac Hrvatske (nije slučajno da lijepa naša prednjači u Europi po broju oboljelih od raka)
Ajd ne piši bedastoće.
Quote:
Svi znamo da će prije biti da se radi o onoj piletini iz Kine koju preko alibabe možeš kupiti za 4 kune po kilogramu. Ali briga tebe, ima certifikat, to znači da je u redu.
Briga me odakle je, briga me za kineski certifikat, ali mora imati naš, Hrvatski, da je kod nas pregledana, kontrolirana, neposredno pred stavljanje u prodaju. I da, tada vjerujem da je u redu.

Quote:
P.S. Mogu se sad nasmijati sebi jer je bilo vremena kad sam razmišljao poput tebe (u dječačkoj dobi dakako). Gadila mi se hrana od moje bake i uvijek sam preferirao ono fino zapakirano i čisto iz dućana. Naravno, od tada sam odrastao i sazrio a život me naučio mnogim lekcijama. Jedna od njih je da ću radije izabrati da mi govno bude na ljusci nego unutar nje.
Ja ću pak izabrati ono bez govna, bilo gdje.

Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post

A i ono gore seljačko dijete od 63 godine, koje je očito odskočilo od seljaka prema čistom i higijenskom gradskom gospodinu, čiji su roditelji i djedovi, pradjedovi i čukundjedovi odrasli na ručno pomuzenom mlijeku - dobar ti tek gospodine kada piješ sviježe Dukatovo, Vindijino, Megleovo..... sviježe mlijeko sa rokom trajanja dvadeset, trideset dana.
Sjećaš se šta je jednodnevno mlijeko? Večeras pomuzeno, ujutro u dućanu. U dućanu jedan dan u frižideru, a neprodano se drugi dan vraćalo u tvornicu na preradu u jogurt i sir.
Zvalo se jedndnevno mlijeko. Ilitiga sviježe mlijeko.
Uživaj u "zdravom" sa pečatom. Fuj.
Da biram pasterizirano mlijeko, a seljačke "mlijekomate" obilazim u širokom luku. I molim malo manje cinizma kad me citiraš ili spominješ. I da biram moderniji način života, onaj koji nosi današnjica, umjesto prošlosti i siromaštva svojih djedova koji su se "zdravo" hranili, a životni vijek im je bio koliko ono u prosjeku? 45 g. ?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 07:18   #90
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Postoje terapije koje uzgajivač životinja može provesti sam, bez prisutnosti veterinara, isto kao što postoje postupci zaštite koje proizvođač poljoprivredne proizvodnje može provesti sam, bez prisustva visokoobrazovane stručne osobe.
Ako zakon to dopušta, zašto bi si proizvođači morali priuštiti trošak u proizvodnji?
Liječenje koje zahtjeva stručni pristup provode ovlaštene osobe.
Svaki lijek koji je proizvođaču dostupan bez izdanog recepta, ili uz izdani recept, služi za to da ga proizvođač primjeni na životinji sam, bez prisutnosti, kao i bez asistencije veterinara. I tu nema ničega sablažnjivog, niti protupravilnog, niti protuzakonitog.
Pomoć ovlaštene osobe (veterinara) se koristi u svim ostalim situacijama, koje uzgajatelj ne zna i ne može odraditi sam.

Da ti opišem kako to izgleda?

"Jooojjjjj, Ljubice, koze su nam počele šmrcati.
"Joooojjjj Mikica zemi onda antibiotik pa im daj injekciju"

I ode Mikica do koza, uvuče u špricu antibiotik, šusne jednoj, šusne drugoj, trećoj... sve s istom iglom, naravno.
Ostane mu još malo antibiotika pa "procijepi" i mačku i pesa.

Jebamepas da nimalo ne karikiram.
Viđeno na vlastite oči.

Mislim da taj i takav postupak SIGURNO nije dozvoljen niti jednim zakonom.

A najmanji je problem doći do antibiotika.

Hoćeš li da ti opišem kako prska kukuruz?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 07:23   #91
Quote:
MaurS kaže: Pogledaj post


Kralju!
Ali kad je to zaista istina!!!

Jednom me buduća punica poslala u školu budućem šogoru na individualni razgovor, jer je, jelte, bio loš učenik pa, kao, mene voli pa će me poslušati.

To je bilo prvi i zadnji puta da sam išao.

Bilo me sram kao da je moje dijete. Toliko jedinica u svim bojama duginog spektra još nisam vidio.

Ni do danas se nije popravio; sve što piše piše štampanim slovima, jer ne zna kamo bi stavio veliko a kamo malo slovo.

I sad bi takav bio kao kvalificiran dijagnosticirati bolest i određivati terapiju?!

EDIT:

McOzy, da te ne citiram, potpisujem svaku tvoju riječ.
Nek posrana jaja i "domaće" mlikeo pije tko želi ali nek nam ne docira s time.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 07:28   #92
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post

Ajd ne piši bedastoće.
Briga me odakle je, briga me za kineski certifikat, ali mora imati naš, Hrvatski, da je kod nas pregledana, kontrolirana, neposredno pred stavljanje u prodaju. I da, tada vjerujem da je u redu.


Koje li naive........
Da znaš na koji se način provode kontrole u velikm robnim centrim, ovako paranoičan i fobičan na domaćeg malog proizvođača - seljaka, usro bi se od straha.
Ajde pokušaj neki zaključak izvuči sam - po EU pravilu, na deklaraciji više ne mora biti naznačeno primarno porijeklo namirnice - dakle - država u kojoj je mlijeko, sir, meso....proizvedeno, nego zemlja u kojoj je pakirano. I ta se onda uzima kao polazna točka namirnice.
Time je omogućeno da netko kupi npr sto tona mesa, mlijeka, u bilo kom dijelu svijeta van članica zemalja EU, proda ga kupcu neke članice EU, i on to u svom pogonu prepakirava u manje kontigente. Time stiče pravnu osnovu da na etiketi navede da je porijeklo robe iz EU. Čim je porijeklo robe iz EU, obzirom da je i HR članica iste integracije, svi prateči dokumenti koji prate tu robu su sveto pismo i relevantni su, i priznaju se kao vjerodostojni u Hrvatskoj.
Ono što se kod takve robe u Hrvatskoj radi je provjera - ne kvalitete, nego zdravstvene ispravnosti.
Znaš li šta to znači? To znači da meso mže biti staro tri godine i proći će kontrolu i dobiti pečat sanitarne (zdravstvene) ispravnosti hrvatskih inspektora i hrvatske kontrole ispravnosti, iako mu je hranidbena ispravnost za kafileriju, a ne za ljudsku ishranu.
A znaš kako se dolazi do te zdravstvene ispravnosti mesa starog nekolko godina - laserskom tehnologijom se nakon vađenja iz hladnjača, a prije puštanja u promet rade laserski tretmani kojima se ubijaju svi patogeni - vidiš koje primjene nam je omogučila moderna tehnlogija, o kojima to zaostalo seosko čeljade i kumice pojma nemaju, ma sram ih bilo, zostali predptopni bedaki........a oni bi tebi uvalili sinoć zaklano pile i danas ti ga podmetnuli svega isprepipanog svojim prljavim prstima da ga ti jadan nehigijenskog kupiš.

Gledam na gradskoj tržnici tri prodavača meda. Dva su proizvođači, i prodaju svoj, a jedan je prekupac, albanac, ima trgovački obrt, i kupuje od jednog slavonskog pčelara med, I na medu koji prodaje ima njegove etikete na kojima je jasno naznačen njegov opg sa svim podacima. No, albanac njegov med miješa sa kukuruznim sirupom i umjetniom bojom i aromom, i pakira u teglice. Inspekcija uredno dolazi i uzima mu uzorke, i on uredno takav "med" prodaje i dalje. Tehnički je njegov proizvod ispravan, iako analiza pokazuje da je med patvoren. Udruga međimurskih pčelara je poduzela sve da ga se onemogući , no, pravno on nije u nikakvom prekršaju, i jedino što mu se dogodilo je da je slavonski pčelar prekinuo poslovnu suradnju s njim i time mu onemogučio da pod njegovom deklaracijom to smeće prodaje, jer mu šteti ugledu - ljudi prekupcu svaki čas vračaju teglice i traže novac natrag.

Ja ću pak izabrati ono bez govna, bilo gdje.


Eto, nema na teglici govana,nema niti u teglici govana, lukuruzni sirup se koristi i u proizvodnji sokova kao sladilo, u prehrambenoj industriji, hrane se s njim pčele...... ali svatko tko takve proizvode, sa pečatom ispravnosti konzumira u medu, ipak jede govno.


Da biram pasterizirano mlijeko, a seljačke "mlijekomate" obilazim u širokom luku. I molim malo manje cinizma kad me citiraš ili spominješ. I da biram moderniji način života, onaj koji nosi današnjica, umjesto prošlosti i siromaštva svojih djedova koji su se "zdravo" hranili, a životni vijek im je bio koliko ono u prosjeku? 45 g. ?



Daj ne pričaj bedasstoče - moja baka osamdeset, mužev djed osamdeset pet, majka mu trenutno osamdeset četiri, a pogledaj sada osmrtnice u novinama - glavnina se vrti oko pedeset - šezdeset, a često i ispod toga. Karcinoma u djece, dvadesetogodišnjaka, tridesetogdišnjaka ima da se smrzneš od užasa.
Da, nekada su se ljudi zdravo hranili i bili su zdraviji nego danas jer se u jednodnevno mlijeko nije stavljala kemija uz sterilizaciju, i ono je sterilizirano sviježe izdržalo maksimlno dva dana. Danas mu kemija omogučava da izdrži trideset. Da ti se želudac preokrene.

Nemoj si kupiti mlijeko sa mljekomata - tamo ne možeš dobiti kemiju naprednog modernog vremena. Iz mljekomata mljekar neprodano od predhodnog dana izvadi i zamjeni sviježim toga jutra pomuzenim, u kojem nema kemije. Bljak.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 09:48   #93
Cijela se frka digla oko salmonele, a hoće li netko odgovarati za sve to bilo u RH ili izvan?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 12:57   #94
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ali kad je to zaista istina!!!

Jednom me buduća punica poslala u školu budućem šogoru na individualni razgovor, jer je, jelte, bio loš učenik pa, kao, mene voli pa će me poslušati.

To je bilo prvi i zadnji puta da sam išao.

Bilo me sram kao da je moje dijete. Toliko jedinica u svim bojama duginog spektra još nisam vidio.

Ni do danas se nije popravio; sve što piše piše štampanim slovima, jer ne zna kamo bi stavio veliko a kamo malo slovo.

I sad bi takav bio kao kvalificiran dijagnosticirati bolest i određivati terapiju?!
O jeboga pas! Koja priča...

Pa zar je baš tako loše? Iskreno, pitam se kako je uopće i za automehaničara uspio završit onda, čudo da nema više mrtvih na ulicama. Mogu mislit na šta mu tek "domaći" proizvodi liče. Dobro pa se nije naljutio na zeta što nije htio uzet koji komad haha.
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 13:05   #95
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
[/B]

Daj ne pričaj bedasstoče - moja baka osamdeset, mužev djed osamdeset pet, majka mu trenutno osamdeset četiri
Ja se ispricavam na ulijetanju i offtopicu, ali pokusavam sloziti rodno stablo pa nikako i nikako...

Ako djed od muza ima 85, kako majka od muza ima 84?
Jedino ako je npr. otac bar 30 godina mladji od majke ili obrnuto

Ili se mozda misli na majku od djeda koja ima 84, a djed ima 85?
PETIT-BEURRE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 13:46   #96
Meni nije jasno vezano za ovo s mesom za koga je državna vlast radila svih ovih godina, za državu Hrvatsku sigurno nije, slušam koliko smo novaca povukli iz EU fondova i to je za plakat, ajde da živimo na kamenjaru rekao bih uvozite hranu ko ga jebe. Najgore je što je narod otupavio i oguglao, ne znam jel velik dio ikad i bio pri pameti pa ovi gore rade što hoće, treba nas sve potrovat za drugo ni nismo.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 13:58   #97
Quote:
PETIT-BEURRE kaže: Pogledaj post
Ja se ispricavam na ulijetanju i offtopicu, ali pokusavam sloziti rodno stablo pa nikako i nikako...

Ako djed od muza ima 85, kako majka od muza ima 84?
Jedino ako je npr. otac bar 30 godina mladji od majke ili obrnuto

Ili se mozda misli na majku od djeda koja ima 84, a djed ima 85?
Ja cu ti pojasnit:
Njena baka i muzev djed su imali limit na 80 tj. 85. (ovo sam birala rijeci u slucaju da sam fulala)

A majka od muza ima sad (il kako ona kaze 'trenutno') 84.
Kuzis.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 14:04   #98
Quote:
PETIT-BEURRE kaže: Pogledaj post
Ja se ispricavam na ulijetanju i offtopicu, ali pokusavam sloziti rodno stablo pa nikako i nikako...

Ako djed od muza ima 85, kako majka od muza ima 84?
Jedino ako je npr. otac bar 30 godina mladji od majke ili obrnuto

Ili se mozda misli na majku od djeda koja ima 84, a djed ima 85?


Mužev djed je pokojni, evo, ima dvadesetak godina.
I jedna baka koja je imala u trenutku smrti osamdeset šest. Majka mu je još živa, u listpadu smo proslavili osamdeset četiri, a baka po majčinoj liniji je umrla mlada - sedamdeset četiri godine.
Imamo ti mi i živih i mrtvih u familiji za izvoz, jedni su dugovječni, neki su manje dugovječni, no, tvrditi da je nekada životni vijek zbog nehigijenskih uvjeta prehrane bio kratak je van svake pameti, da je drek sa repova krava upado u mlijeko prilikom mužnje su isto bedstoče - vime se pralo i brisalo kod ručne mužnje isto kao i danas kod strojne - samo sa razlikom što se danas pere sa dezificijensom, kojega opet ne možeš toliko dobro sa vimena obrisati da u tragovima ne uđe u mlijeko. O tome se ne govori, ne provjerava se, i kada ideš samo tu činjenicu na koju se šezdesettrogodišnji forumaš sa tolikim gađenjem osvrnuo u svome upisu uspređivati, važeš i procijenjuješ - šta je bolje unjeti u organizam - bacile koje svi mi u organizmu već imamo i koje naš organizam sa uspjehom svakodnevno uredno sanira jer su mu poznati i ima ih snagu eliminirati, ili nepoznatu kemikaliju na koju bacili s vremenom postaju rezistentni i pitanje je koliko je ona nakon nekog vremena u pranju vimena učinkovita i strojne i opreme za mužnju , ali se zato dugoročno fino taloži preko konzumiranog mljeka u organizmu dok se ne natoloži do kritične doze nakon koje slijedi razvoj bolesti organizma.
Ko i svuda i uvijek, mi hrvati smo i u higijeni veći pape od Pape.
A zapravo smo samo papci.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 14:05   #99
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Ja cu ti pojasnit:
Njena baka i muzev djed su imali limit na 80 tj. 85. (ovo sam birala rijeci u slucaju da sam fulala)

A majka od muza ima sad (il kako ona kaze 'trenutno') 84.
Kuzis.
Ma i to je nebitno za ovu temu, mi se uvijek zamaramo glupostima umjesto problemima, sad čekam da još netko počne o ustašama i partizanima.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 14:15   #100
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno vezano za ovo s mesom za koga je državna vlast radila svih ovih godina, za državu Hrvatsku sigurno nije, slušam koliko smo novaca povukli iz EU fondova i to je za plakat, ajde da živimo na kamenjaru rekao bih uvozite hranu ko ga jebe. Najgore je što je narod otupavio i oguglao, ne znam jel velik dio ikad i bio pri pameti pa ovi gore rade što hoće, treba nas sve potrovat za drugo ni nismo.





Baš tako, treba nas sve potrovati, za drugo i nismo.
Stajala sam u redu za meso u robnom centgru i pogledom pretraživala što kupiti. I spazim juneče ramsteke narezane na komade, i gledam - treći po redu je bio crven kao i ostali, ali je u sredini imao veliku smeđu mrlju, boje čololade.
I trknem gospođu do sebe i pokažem prstom uz konstataciju da ja iz reda izlazim i idem doma pretraživati oglase tko prodaje doma pajceka za klanje.
Znaš koji joj je komentar bio? Veli - je, tu si kupimo onu kategoriju mesa koju želimo - kare, but, lopaticu.......i vrstu koju očemo. Koljenice, rebra, carsko, špek, od pajceka nitko neće, ovako nam je bolje.
Pa ok - daklem, svatko po svome izboru.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.