Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2017., 09:40   #41
Ova emisija na prvi pogled izgleda ležerna, vesela i spontana. Pa se nekome može činiti da ju je jednostavno napraviti.

No stvar je potpuno drugačija. Ova emisija izgleda ovako pitko i jdnostavno zato što je u nju uloženo jako puno truda, nju je zapravo jako komplicirano napraviti. Knjazova povijest u ovoj "veseloj" emisiji je savršeno scenaristički smišljena i nevjerojatno dobro izmontirana. Prema ovome se "ozbiljne" povijesne emisije tipa "Hrvtski kraljevi" ili Vrdoljakov "Tito" čine poluamaterskim uratcima, posebno u svjetlu različitih očišta i fokusa, te dinamike.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:50   #42
Quote:
weasley kaže: Pogledaj post
jučer još jedna odlična epizoda, kako je i sam knjaz rekao, jedva su ugurali sve u 50 minuta, ovo definitivno mora u 2. sezonu, pod svaku cijenu, već od sljedeće školske godine ovo se mora prikazivati na satovima povijesti
Vidim da je čak i djeci zanimljiva, a to je još jedan velki plus.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:11   #43
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ova emisija na prvi pogled izgleda ležerna, vesela i spontana. Pa se nekome može činiti da ju je jednostavno napraviti.

No stvar je potpuno drugačija. Ova emisija izgleda ovako pitko i jdnostavno zato što je u nju uloženo jako puno truda, nju je zapravo jako komplicirano napraviti. Knjazova povijest u ovoj "veseloj" emisiji je savršeno scenaristički smišljena i nevjerojatno dobro izmontirana. Prema ovome se "ozbiljne" povijesne emisije tipa "Hrvtski kraljevi" ili Vrdoljakov "Tito" čine poluamaterskim uratcima, posebno u svjetlu različitih očišta i fokusa, te dinamike.
U tome i jeste Knjazova genijalnost. Kad pogledas na nedavno otvorenom sluzbenom ytb kanalu njegov opus zaprepasti te kolicina kreativnosti na jednom mjestu, i u jednoj osobi

Moj 9-godisnjak trazi propustene epizode na netu, stariji se odrekao treninga utorkom , a to ne propusta ni da mu je noga u gipsu .
Da ne govorim da mu je samo povijest, na moju ogromnu zalost, bila nezanimljiv predmet.
Hvala Robi

Sluzbeni profil mu zasluzuje vise lajkova
https://m.facebook.com/story.php?sto...62346493864573

Molim peticiju "Knjaza u škole"
tagoresky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 13:46   #44
općenito djecu slabo zanima povijest, ali mene oduvijek to zanima, osobno sam u OŠ imao dobru učiteljicu i dalo se puno naučiti, ali u SŠ užas, samo facts, facts, facts, ispuniš nepotrebno 2 bilježnice i na kraju ništa neznaš, više od trojke nije išlo, ali zato je bilo onih odlikaša koji su sve mogli naštrebati pa danas neznaju ko je bio stjepan radić, to je sramota...

i zato treba s velikanima djeci dati interes za ovim predmetom
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:16   #45
Genijalna serija, stvarno genijalna. Svaka nova epizoda je užitak za gledanje.
Usudio bih se reći čak i najbolja njegova serija do sada. Uz bok Svlačionici koja je bila prva (mislim) i najbolja.

Jednostavno, Knjaz je genijalac, nema se tu što dodati.

Onaj razgovor s unukom (mislim?) Puniše Račića mi je bio lud.

A što reći o Radiću. Kakva je.ena veličina...
I loza se nastavlja s malim Stjepkom.
__________________
How the little piggies will grunt when they hear how the old boar suffered

Zadnje uređivanje Mihalj11 : 15.02.2017. at 14:29.
Mihalj11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 15:37   #46
baš me zanima gledanost, jel ima negdje podataka? nisam vidio da bi se nešto pisalo o tome...
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 21:55   #47
Zanimljivo je vidjeti kako desni i lijevi, selaci i urbani, muški i ženski - kada vide genijalnost odmah svi viču unisono - genijalno...

ps kako u RH na svim razinama svalaju mediokriteti (ili još lošiji) uopće ne sumnjam da će knjaza rezati drugu sezonu. ne tako davno sam čitao kako knjaz životari po ovoj našoj vukojebini i jedva mu odobravaju bilo kakve projekte...sori kaj kvarim euforiju ali zaboravljamo u kakvoj žabokrečini živimo
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 10:04   #48
Quote:
nil amstrong kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je vidjeti kako desni i lijevi, selaci i urbani, muški i ženski - kada vide genijalnost odmah svi viču unisono - genijalno...

ps kako u RH na svim razinama svalaju mediokriteti (ili još lošiji) uopće ne sumnjam da će knjaza rezati drugu sezonu. ne tako davno sam čitao kako knjaz životari po ovoj našoj vukojebini i jedva mu odobravaju bilo kakve projekte...sori kaj kvarim euforiju ali zaboravljamo u kakvoj žabokrečini živimo
Nema frke, treba samo još netko spomenuti ustaše i partizane i ajmo tulum!
__________________
How the little piggies will grunt when they hear how the old boar suffered
Mihalj11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:39   #49
Ako snimi portrete Ante i Tite , ili nedajboze Franje, odmah kljuc u bravu.
Tako to ide u Hrvata

Robi ne idi na mracnu stranu, odonud se ne vracaju na HTV :newsbar:
tagoresky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 00:23   #50
Quote:
tagoresky kaže: Pogledaj post
Ako snimi portrete Ante i Tite , ili nedajboze Franje, odmah kljuc u bravu.
Tako to ide u Hrvata

Robi ne idi na mracnu stranu, odonud se ne vracaju na HTV :newsbar:
Knjazu kapa do poda, i za ovu seriju i za neke druge, ali stavljati ga u istu ravan sa netalentiranom ekipom iz NewsBara je deplasirano. A mislim da bi Franju svakako mogao obraditi, Titu eventualno, a Pavelića nikako, ali od ovih donekle modernijih tu su još Stepinac, Gotovac, Veselica i još neki.
kawaguchi22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 20:44   #51
jako volim Knjaza i njegov smisao za humor

ova serija mi je fakat odlična, jedna epizoda bolja od druge
ima puno fora koje se brzo izmjenjuju pa nešto i promakne... npr kad je u epizodi o Jelačiću u Slovačkoj doznao da ga tamo vole (nakon Mađara) i provali: znači heroj a ne zločinac
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 21:11   #52
Quote:
kawaguchi22 kaže: Pogledaj post
Knjazu kapa do poda, i za ovu seriju i za neke druge, ali stavljati ga u istu ravan sa netalentiranom ekipom iz NewsBara je deplasirano. A mislim da bi Franju svakako mogao obraditi, Titu eventualno, a Pavelića nikako, ali od ovih donekle modernijih tu su još Stepinac, Gotovac, Veselica i još neki.
Da, baš. No svakom svoje.
Inače mislim da se neće puno dirati ovih modernijih, naročito ne onih koji izazivaju kontroverze. Tako da nisam uvjeren da bi ih mogao obraditi.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:54   #53
Quote:
tagoresky kaže: Pogledaj post
...
Robi ne idi na mracnu stranu, odonud se ne vracaju na HTV :newsbar:
u rh prečesto mračno prikazuju svijetlim,
a svijetlo mračnim.
vladavina lucifera ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:38   #54
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
u rh prečesto mračno prikazuju svijetlim,
a svijetlo mračnim.
vladavina lucifera ?
Pih , Hrvati se tek zalecu u reviziju povijesti i WW2. Sve mi se cini da nista vise nece biti onako kao sto su nas ucili ( i jos uce sirom svijeta)
Zato je Knjazu bolje da ne pokusava. Mogao bi lako pogrjesiti i da :newsbar:
Mene je dojmila recenica na kraju proslotjedne emisije, "Da te 1938. nije ubijen Stjepan Radic koliko bi to promijenilo hrvatsku povijest" ( u ratu koji je slijedio i onome sto je doslo poslije.)
Crtica za razmisljanje.
tagoresky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 19:48   #55
tko je večeras?
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 19:50   #56
Faust Vrančić
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 21:05   #57
Može li itko prigovoriti ovoj emisiji??

Pitko, neisforsirano, informativno i zanimljivo. Što je najbolje, ostavlja na kraju u gledatelju onaj pozitivan osjećaj.

Majstorski!

P.S. Da budem iskren, očekivao sam isforsirano prenemaganje jer nisam baš ljubitelj svih Knjazovih uradaka ali ovo je jednostavno vrhunski!
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 21:27   #58
Knjaz je legenda, da m je dati u ruke i reformu obrazovnog sustava, vjerujem da bi i tu bio vrlo kreativan, covjek ima smisla za ovakve stvari.
Mozda bolje da trenutno ne dira u politicke licnosti druge polovice 20. st., u biti skoro pa u nikoga tko je djelovao u drugoj polovici 20. st, izuzev recimo Preloga ili Ruzicke...
water strider is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 21:28   #59
nakon odgledane još epizode mogu samo ustanovit kako pojima nemam o hrvaCkim velikanima
jebem ti šuvara

ps. osim što odlično obrađuje svakog velikana, jako mi se sviđa njegov ležeran stil oblačenja, trapke, tenisice, normalna majica (no dobro havajka je priča za sebe) - inače mi jako idu na živce naše ultra-namontirane voditeljice koje ne izlaze pred kamere bez tri tone šminke i frizure koja bi preživjela osrednji tajfun na floridi, a o večernjim toaletama za izvještaj s placa da ne govorimo. nisu ni muški voditelji puno bolji, hipsterske ili metroseksualne kombinacije, sve jako "kul" i "it". stavljanje sebe u prvi plan
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 09:33   #60
Jučer još jedna odlična epizoda.
Fasciniran sam s osobom Fausta Vrančića.

Prošao sve te gradove i vratio se na kraju na Prvić.

Najbolji dio definitivno mi je bio kad je Karduma doveo koji je objasnio što se sve može kupiti za iznos koji je ostavio u oporuci. 3 milijuna kuglica sladoleda.
__________________
How the little piggies will grunt when they hear how the old boar suffered
Mihalj11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.