Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2012., 21:23   #1
Izražavanje sućuti putem sms-a - je li prihvatljivo?

ja se ispričavam
predpostavljam da ne pišem na najboljem mjestu, ali stvarno bih željela da mi netko pametan i dobronamjeran odgovori

Što mislite o izražavanju sućuti smsom?

Najljepša hvala!
malaprinceza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 21:30   #2
prihvatljivo je, a u nekim situacijama i poželjnije od nekog drugog načina izražavanja sućuti
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 21:39   #3
Pa nije baš,ja bi rekao da je bezobzirno...i zamjerio bi,mislim da je pristojnije nazvati na kućni telefon i ispričati se zbog nemogućnosti dolaska na sprovod ili najaviti svoj dolazak u nekom bližem ako je sprovod prošao...,ako se radi o nekoj xy udaljenosti ja bi išao na telegram.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 21:55   #4
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Pa nije baš,ja bi rekao da je bezobzirno...i zamjerio bi,mislim da je pristojnije nazvati na kućni telefon i ispričati se zbog nemogućnosti dolaska na sprovod ili najaviti svoj dolazak u nekom bližem ako je sprovod prošao...,ako se radi o nekoj xy udaljenosti ja bi išao na telegram.
radi se o poznanici s kojom sam rijetko u kontaktu jer jako puno radi, ali meni je jako draga, prirasla mi je srcu


danas popodne joj je umrla majka, a ja njoj i sestri ne bih željela smetati, pogotovo u ovo doba noći

kako je njihova majka kao i one bila uspiješna, sigurno ih masa ljudi zove, a to mi se čini još bolnije

što mislite?
malaprinceza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 22:26   #5
Ako je poznanica to je u redu.danas nitko za nikog nema vremena,a čim netko umre trče ti na vrata.Za obitelj u tim trenucima treba mir,a ne puna kuća "tudinaca"
dell12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 22:50   #6
Mislim da nije lijepo izražavati sućud sms-om.

Ako imaš njen mail, izjavi joj mailom. Ako ne, pričekaj dok je ne sretneš pa joj izjavi osobno.

U svakom slučaju, nemoj je zvati.
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 13:58   #7
Ako je poznanica, onda bolje da ne zoveš odmah. Nazovi za par dana. Ili, kako je netko već rekao, pričekaj da ju sretneš...Ali SMS-ove nemoj slati! To stvarno nije pristojno.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 16:07   #8
hvala vam svima!
malaprinceza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 13:43   #9
A jedan prigodni telegram sućuti? Ima ih u svakoj pošti.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 21:07   #10
Novi233 i Ruralna - zašto telegram da, a sms ne? ne vidim neku značajnu razliku, tj. čini mi se da su manje-više jedna te ista stvar (telegram je na neki način sms svojeg vremena)
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 00:11   #11
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
Novi233 i Ruralna - zašto telegram da, a sms ne? ne vidim neku značajnu razliku, tj. čini mi se da su manje-više jedna te ista stvar (telegram je na neki način sms svojeg vremena)
A to ti je ono isto kao zašto papirnata pozivnica kad može sms ili mail

Ljepše je.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 00:29   #12
Quote:
malaprinceza kaže: Pogledaj post
ja se ispričavam
predpostavljam da ne pišem na najboljem mjestu, ali stvarno bih željela da mi netko pametan i dobronamjeran odgovori

Što mislite o izražavanju sućuti smsom?

Najljepša hvala!


sms- najgora solucija. uvijek. neukusno.

ako ti je zbilja toliko draga, pošalji telegram. crni.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 11:33   #13
Ma to je super. Samo napiši:

Sry za majku. RIP.

Di ćeš nešto prikladnije i s više ukusa od ovoga?
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 12:39   #14
Quote:
9ak kaže: Pogledaj post
Ma to je super. Samo napiši:

Sry za majku. RIP.

Di ćeš nešto prikladnije i s više ukusa od ovoga?


Bi li tužni smajlić bio too much?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 01:29   #15
Neprikladno. Jedino neprikladnije bi bilo putem facebooka .

Ako bi se osjećala nelagodno zbog poziva, onda je dobro rješenje, kako su već i rekli na temi, prigodni telegram ili obična karta.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 01:49   #16
a ako baš jako zazireš od tehnologije, onda će i dimni signali sućuti ili golub pismonoša sućuti biti sasvim u redu
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 02:21   #17
Pa netko tko zazire od tehnologije neće ni imati mobitel niti internet .

Tako da, ne, ne radi se o zaziranju od tehnologije već o nekoj osnovnoj kulturi, obziru i ukusu.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 11:18   #18
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Neprikladno. Jedino neprikladnije bi bilo putem facebooka .

Mogu otvoriti i like stranicu sućuti

Quote:
canex kaže: Pogledaj post
a ako baš jako zazireš od tehnologije, onda će i dimni signali sućuti ili golub pismonoša sućuti biti sasvim u redu
Nije to stvar zaziranja od tehnologije, nego što određene stvari jednsotavno zahtijevaju jednu dozu formalnosti, jer u nekoj verziji smsa izgledaju neukusno.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 15:13   #19
Ne znam. Ja se još nisam oporavila od saznanja da postoji ova stranica.
A saznala sam prije par mjeseci kad je nominirana za VIDI WEB TOP 100.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 15:22   #20
Quote:
Velia kaže: Pogledaj post
Ne znam. Ja se još nisam oporavila od saznanja da postoji ova stranica.
A saznala sam prije par mjeseci kad je nominirana za VIDI WEB TOP 100.
Boze, pa kaj je umrla Helga Vlahovic?
Vidim sad na toj stranici.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.