Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2006., 22:57   #1
Quote:
Znaci gospodja EFE je ljecnica /doctor, drago mi je cuti jer jos uvijek nisam zaboravio tvoj izljev prostote i bezobraznosti:

odi se ubiti, blesane stari hipohondricni... tako bus se najbolje rijesio svih svojih bolestina
i btw ne sjecams e da sam se tebi bilo gdje mijesala. bas obrnuto, sve tvoje zaobilazim u velikome luku jer si dosadan kao proljev. dakle, uz to kaj iams teski kombinirani poremecaj licnosti, jos si i dementan. odi si po prvu turu Aricepta.

OPSIRNO NA LINK!
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4252669&postcount=22

=====Zaboravimo mene======

Kakav doctor ili medicinska osoba je koja pise kao ti?

s druge strane je zena jedna boderline pacijentica kojoj nije prvi puta da se kak ti stela ubiti. zato sam napisala pod navodnim znakovima. jer, onaj tko se hoce ubiti, taj ne zove telefonom svoju pomicnicu da je progutala tablete. ovakve borderline zenske su mi najgori pacijenti. mrzim ih.
uglavnom, hocu reci da je paracetamol poznat po svojoj hepatotoxicnosti, naravno kod hiperdoziranja, max. doza je 2000-3000 mg dnevno.


Doktor ne smije i ne moze mrziti bolesnika ...,nego mora da je u svakom slucaju pripravan pruziti pomoc u svakom obliku i razumjevanju.....kakovo si ti cudo?
__________________
Osoba koja to radi /zena koja je bolesna i psykologikli poremecena treba pomoc ,a tko ce joj pruziti?
Da se je napravio posao kako treba prije ne bi se vratila opet u bolnicu sa pokusajem “trovanja”….svatko tko i nije medical osoba znade da bolesnik te vrste treba medical pomoc u vrsti konsultacije sa socijalnim radnikom…a ne da osobe kao ti pljuju po njemu.

=====Druga stvar Paracetomol 500mg je dozvoljen u 24 sata 8 tableta sta je 4.000mg…dapace Panadeine Forte koji ima 500mg paracetomola i 30mg codeine, je isto dozvoljen 8 tableta sta znaci da bolesnik ima 4.000mg paracetomola i 240mg Codeina u 24 sati.========

Pa ti makar radis u Svicarskoj ,jos i pises na drugoj temi kako su svicarci bez znanja nisu vredni i.t.d., a sta je sa tobom podjelujes sa svojim prostim i bezobraznim pisanjem svoju intelekciju, od kuda si Ti ? i koliko si umisljena.

Mogu ti samo kazati da ti je rijecnik kao od smetlara ,a ne jedne intelektualke.

link o Svicarskoj.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4918352&postcount=5

E ,pa sada kazi sto god hoces o meni,nisam se nista promjenio kakav sam bio takav i ostajem...a zlo kao ti se i samo zajebe.

Sta ces vjerojatno je to jedino sta ti daju u Svicarskoj da radis da cistis poslije povracanja....pa se ti je zgadio zivot.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 07:03   #2
I ja se zgrazam na komentarima svojih pacijenata. Dobro. To je valjda stara Evropa, pljujes po onima od kojih zivis.

U Americi doktor kaze hvala pacijentu na kraju posjete. Ali to su finese...

Vjerojatno ulogu igra i nepoznavanje psihologije, psihijatrije i nerazumijevanje problema s kojim je zena intoksicirana paracetamolom dosla.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 07:59   #3
Quote:
Shtefitza kaže:
I ja se zgrazam na komentarima svojih pacijenata. Dobro. To je valjda stara Evropa, pljujes po onima od kojih zivis.

U Americi doktor kaze hvala pacijentu na kraju posjete. Ali to su finese...

Vjerojatno ulogu igra i nepoznavanje psihologije, psihijatrije i nerazumijevanje problema s kojim je zena intoksicirana paracetamolom dosla.
Ne postoji nikakove isprike za sto je napisano i kazano od strane EFE,za to "trovanje "isto i obracanje meni....ako nisi spreman raditi i imati znanje i razumjevanje koje je potrebno za doktora ...a uz koje ide i psihologija i psihijatrija, nemoj niti raditi takav posao .

U najgorjem slucaju povuci se iz kontakta sa pacijentima i radi negdje gdje nisi u kontaktu sa njima.

P.S.Stefica ti se mozda zgrazas na komentima svojih pacijenta,koliko razumijem? ...ovo je drugo EFE pljuje po svojim pacijentima...od kojih zivi.

Nitko ne kaze da doktorski zivot lagan i da nije lako izgubiti strpljenje....ali covjek se i ohladi...kada je pisala bilo o meni ili pacijentu nije nitkome trebala cistiti crijeva....zena je sta je, vidi se da je ne moze okrenutu niti sta radi u drugoj zemlji i sta je doktorica ...ljudi se ne djele po Visokoj skoli/Univerziti ,nego kakovi jesu po prirodi i odgojeni.
Ne sjecam se tebe niti jednom u tri godine da si kazala osim sale neku uvredu bilo kome....

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 08:25   #4
Quote:
trebor kaže:
Da, upravo sam htio napisati ovo što je prethodnik rekao...

Samoubojstva paracetamolom su nevjerojatno "uspješna" i zajebana. Čudim se da je ta žena preživjela, vjerojatno ste donekle uspjeli izlavažirati želudac....
Kod mene, tko god se tog nagutao taj je odapeo...Inače, ja svakom idiotu koji se pokuša ubiti pa ostane živ preporučim da drugi put stavi cijev u usta i opali...razmišljam da tome nadodam i gutanje paracetamola....
Uvijek citam tvoje postove i volim ih, jer su iskreni i pouzdani.
Ovaj puta bi stavio samo jedan koment ako smijem?

Obicna sirotinja ne moze naci bolji izlaz...mozda ne znada ...mozda nema nikakove nade ili mozda jednostavno nema vise volje za zivot....mozda joj ne dolazi sutra kruh i mlijeko,jer nema novac za kupiti.

Kada je pacijent bolestan i umire u bolnici sta radite sa njime kada dolazi kraj?
Povecaje se doza morphijuma i to nije nikakova tajna ,to se javno "nepriznaje",
100-200mg dnevno po dva puta vise i problem je rijesen ...vasa majka je umrla u miru...Bog joj dao laku zemljicu...nije se mucila.

I sreca da je tako sta bi napravila da je kod kuce?Paracetamol...?

U Australiji je ukinut pethidine...jer su ga ljecnici imali 2-3 puta na dan da lakse rade...pod stresom...ukinut je kompletno iz liste ne postoji vise...drzava je stavila kao razlog ukidanja "nije nikada bio zadovaljavajuci lijek za bolove".

A sta se tice ; Inače, ja svakom idiotu koji se pokuša ubiti pa ostane živ preporučim da drugi put stavi cijev u usta i opali...razmišljam da tome nadodam i gutanje paracetamola....mozda vecina nemaju mogucnosti doci do orudzja....a 50 paracetamola je mnogo lakse doci do.

Jedno samo LAKO JE SUDITI DRUGE...RAZUMJET TO JE MALO TEZE !


pozdrav
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 08:51   #5
Quote:
VILKO kaže:

P.S.Stefica ti se mozda zgrazas na komentima svojih pacijenta,koliko razumijem? ...ovo je drugo EFE pljuje po svojim pacijentima...od kojih zivi.
Htjela sam reci da se zgrazam na komentiranju svojih pacijenata. Mislim da sam vec pocela brkati padeze...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 11:00   #6
@pozdrav vilko

Sve 5, samo ti komentiraj...
Što se tiče mog posta, govorio sam o uporabi paracetamola kao sredstva za ubiti se i koje je "opaka stvar" za tu rabotu. Ne o onome tko se nehotice predozirao tim lijekom ( što je ipak rijetko ).
Ovo o palijativnoj analgeziji se slažem s tobom.
E sad, kometar o samoubojicama....vidi, nitko od nas koji se susrećemo s takvim bolesnicima neće nijednom od njih uskratiti sve što mu treba od lijekova ili postupaka. Sasvim sigurno ne. Dobiti će i antidot, i isprat će mu se želudac, korigirat će mu se acidobazni status, bit će intubiran, na respiratoru, s dobrom analgezijom, s dovoljno infuzija.....
Ali....tijekom godina rada i gledanja koječega gdje se ljudi grčevito bore za taj usrani život kakav god da je...ovakvi bolesnici u meni hoću-neću bude neku vrstu prezira.
Umjesto da se suoči s životom, problemom ili čime već on se ubije ili pokuša ubiti.
Razmišlja li tko o ljudima koje ostavlja za sobom? Obitelj, djeca, prijatelji...i o situaciji u koju ih je ta osoba uvalila svojim samoubojstvom ili pokušajem? O njihovom žalovanju, gubitku oca, supruga ili sina, zatečenim dugovima...itd?
Jeli tko od vas gledao kakve se drame odvijaju ispred hitnog prijema i šok-sobe kad obitelj pada u nesvijest i lupa glavom o zid od muke i pita se ZAŠTO?
Moram reći da je takva osoba za mene kukavica i nemam žalosti ako takav umre.
Jeli to moja profesionalna deformacija ili ne, ne zamaram se s time. Znam sasvim sigurno, kako sam rekao, da je od mene dobio BAŠ SVE što mu ide u liječenju i da za nikoji postupak ili lijek nije uskračen. E sad, što moj stav prema takvima nije majkoterezijanski i žalovit...hm...nije moj problem.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 11:23   #7
otisli smo oftopik, ali ovo je zanimljivo

zanima me kao laika - ako je netko stvarno mentalno bolestan, i kao takav pokusa samoubojstvo, kako ga se onda moze osudjivati? to je slicno kao kad neuki ljudi komentiraju osobe s klinickom depresijom kao "razmazene", ili osobe s nekim opsesivno-kompulzivnim poremecajem kao da su namjerno takvi (pa im se pokusava "pomoci" savjetima tipa "ali nisu ti ruke vise prljave, nemoj ih prati 180 puta")

mogu razumjeti trenutnu frustraciju lijecnika koji vracaju u zivot potencijalne samoubojice, ali ne mogu shvatiti njihov generalni nedostatak razumijevanja "vece slike". uostalom, i nije na njima da stvaraju sudove o takvim pacijentima, tim bolesnicima potrebno je psihijatrijsko lijecenje. kad bi lijecnici psihijatri tako reagirali, nitko mentalno bolestan ne bi dobio pravu pomoc.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 12:20   #8
Čitajući ovaj podforum stiče se dojam da se liječnici (bar oni koji su se tako ) naprosto natječu u pisanju čim nerazumljivijih, bahatijih, bezosjećajnijih i slično postova.


ČAST IZNIMKAMA!
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 12:23   #9
Quote:
violent_femmes9 kaže:
mogu razumjeti trenutnu frustraciju lijecnika koji vracaju u zivot potencijalne samoubojice, ali ne mogu shvatiti njihov generalni nedostatak razumijevanja "vece slike".
Ma to je valjda rutina. Vidio sam karikaturu o tome (u lječnikoj praksi btw), pacijent počne "Doktore ...", a ovaj mu upadne u riječ "Ma znam. Bolesni ste. Bože, što je ovo dosadno".
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 15:24   #10
kao sto vidite, iz teme o paracetamolu sam izvukla van postove koji se bave odnosom lijecnicke struke prema samoubojicama. Ovdje slobodno nastavite tu raspravu...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 20:25   #11
Svatko se jednom zasiti svoje struke i grize ruku koja ga i hrani. Valjda je lijecnicima teze nego ostalima, jer uvijek imaju posla s bolesnim i nesretnim ljudima, pa onda pocnu gledati pacijente s visokog.

Gle: s jedne strane rade u hijerarhijskom sistemu u kome im zadovoljstvo pacijenta obicno i nema neke direktne posljedice, ali predstavljanje vlastite velicine pred kolegama je vazno za napredovanje.

Ovo sto ti je napisla je sramotno, to je skoro pa poticanje na samoubojstvo, zvuci strahovito arogantno i bezobzirno. Na zalost neki lijecnici su takvi
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 01:09   #12
Quote:
violent_femmes9 kaže:
otisli smo oftopik, ali ovo je zanimljivo

zanima me kao laika - ako je netko stvarno mentalno bolestan, i kao takav pokusa samoubojstvo, kako ga se onda moze osudjivati? to je slicno kao kad neuki ljudi komentiraju osobe s klinickom depresijom kao "razmazene", ili osobe s nekim opsesivno-kompulzivnim poremecajem kao da su namjerno takvi (pa im se pokusava "pomoci" savjetima tipa "ali nisu ti ruke vise prljave, nemoj ih prati 180 puta")

mogu razumjeti trenutnu frustraciju lijecnika koji vracaju u zivot potencijalne samoubojice, ali ne mogu shvatiti njihov generalni nedostatak razumijevanja "vece slike". uostalom, i nije na njima da stvaraju sudove o takvim pacijentima, tim bolesnicima potrebno je psihijatrijsko lijecenje. kad bi lijecnici psihijatri tako reagirali, nitko mentalno bolestan ne bi dobio pravu pomoc.
Ne mentalne bolesnike ( one s psihijatrijskom povješću bolesti ). Njih ne. Osim toga, svi oni, moji prežive idu na psihijatriju na daljnje liječenje ( ili psihić dolazi k njima ) tako da je psihijatrijsko lijelenje nakon stabilizacije općeg stanja obavezno uključeno. Ali ne ubijaju se samo psihijatrijski bolesnici...ja govorim o ovim drugima - uvjetno "normalnima"
Ali pazi...hm...nemoj se ljutiti ako me ne možeš shvatiti...Puno previše sam prošao teških situacija u profesionalnom radu gdje se ljudi svih godišta odjednom nađu u situaciji da se bore za goli život. I bore se, drže ga se zadnjim snagama, prolaze za njega i zdravlje muke i patnje i na sve pristaju samo da ga zadrže. I kroz tu borbu ne prolazi samo ta osoba nego nerijetko i cijela obitelj.
I onda dođe neki idiot kojem je došlo teško živjeti i sve to oće prosuti jednim pucnjem u glavu i štrikom oko vrata ili gomilom tegretola i apaurina a za usput zaviti u crno roditelje, djecu, supruge,....
Pogledam ovog jadnika koji je podletio pod auto i bori se za život i vidim ovog tikvana koji se nagutao koječega i koji obezvređuje isti taj život.
Jebi ga, ne osječam isto....možda sad kad čitam sve ovo ja previše volim život da bi u sebi samo tako prelazio preko obezvređivanja istog. Možeš me slobodno nazvati i bezosječajnim ili kakvim već ali ja se takvim ne osječam. Kod obojice smo napravili sve što se može i reagirat ćemo i kod obojice ćemo intervenirat na svaku promjenu u statusu, oba će dobivati najprikladnije lijekove i infuzije.
I jedna vrlo važna stvar, nismo u istoj poziciji kod promatranja ove teme. Vjeruj mi da bi sasvim sigurno drugačije promišljala da imaš anesteziološko-reanimatološkog-intenzivističkog iskustva. Čovjek mora imati nekakavu dozu empatije. Gdje bi došao kad bi svaku sudbinu proživljavao i sablažnjavao se i dopustio da utječe na mene ili kad bi išao protiv sebe oplakujući samoubojice i trpajući ih u glavi u isti koš s ostalim sudbinama.

Ma svašta sam ja sad napisao...ne znam jesam li ti malo približio svoje razmišljanje? Možda da, možda ne, ali sasvim sigurno znam da nisam arogantan niti bezobrazan niti da nisam taj koji ne zna sagledati "veću sliku". Možda oboje gledamo istu sliku samo iz različitih dijelova sobe?
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 01:27   #13
Fakat moram reci da sam razocarana FFE i Treborom!!!

Ne mogu vjerovati da su na forumu actually rekli kako se mozes elegantno ubiti sa lijekom koji je dostupan i jeftin.
Cim se pojavio topic 'Zloupotreba paracetamola' samo sam si mislila hoce li se netko usuditi napisati o overdoseu i toxicnom ostecenju jetre.

Trebore, za tebe znam da nisi lijecnik, za tebe FFE ne znam. Evo vam tekst Hipokratove zakletve:

"U času kada stupam među članove liječničke profesije, svečano obećajem da ću svoj život staviti u službu humanosti. Prema svojim učiteljima sačuvat ću dužnu zahvalnost i poštovanje. Svoje ću zvanje obavljati savjesno i dostojanstveno. Najvažnija će mi briga biti zdravlje mojega pacijenta. Poštovat ću tajne onog tko mi se povjeri. Održavat ću svim svojim silama čast i plemenite tradicije liječničkog zvanja. Moje kolege bit će mi braća. U vršenju dužnosti prema bolesniku neće na mene utjecati nikakvi obziri vjere, nacionalnosti, rase, političke ili klasne pripadnosti. Apsolutno ću poštovati ljudski život od samog začetka. Niti pod prijetnjom neću dopustiti da se iskoriste moja medicinska znanja suprotno zakonima humanosti. Ovo obećajem svečano, slobodno, pozivajući se na svoju čast."

Za mene je to svetinja. Ali Treboru i FFE ocito to ne znaci nista. Samoubojstvo je poziv u pomoc i to pise u knjizi iz psihijatrije. Trebore, tko si ti da sudis jel netko kukavica ili nije! Ocito nemas pojma sto je depresija. Ocito, sto god da jesi, nisi polagao nikakav ispit iz psihijatrije. I, neces mu ti davat antidot, niti ces mu ispirat zeludac, niti ces korigirati ABS, niti ces intubirati..... Neces, jer to rade doktori!!!

Jedna meni jako draga i vazna osoba je pokusala izvrsiti suicid. Dugo smo si predbacivali, i jos se danas stresem kad se sjetim poziva iz bolnice. Srecom, bio je u pitanju lijek za kojeg postoji antidot, za paracetamol ne postoji. Srecom, zahvaljujuci tome sto imamo psihijatra u obitelji, uz pomoc intenzivne psihoterapije i farmakoterapije, ta je osoba danas dobro i sretna, i optimisticna, i cijeni zivot. A, da je mozda bio neki drugi lijek u pitanju, mozda, ne daj Boze.....

Znam jos bar 17 nacina kako si netko moze oduzeti zivot, ali, srecom sam savjesnija od Vas, i za mene je Hipokratova zakletva svetinja. FFE, ne znam jesi ju polagala, za Trebora znam da ju nije polagao.
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 01:51   #14
Quote:
trebor kaže:
...I onda dođe neki idiot kojem je došlo teško živjeti i sve to oće prosuti jednim pucnjem u glavu i štrikom oko vrata ili gomilom tegretola i apaurina a za usput zaviti u crno roditelje, djecu, supruge,....
Pogledam ovog jadnika koji je podletio pod auto i bori se za život i vidim ovog tikvana koji se nagutao koječega i koji obezvređuje isti taj život.
Oboje su bolesni!!! Ne znas sto je tog 'idiota ili tikvana' kako ga zoves nagnalo na taj ocajnicki cin. On je tezak bolesnik, ma koliko ti ignorirao stanje psihe. Jer, da je zdrav, ne bi to nikad mogao uciniti.

Trebore, razocarao si me , razmisljas na jedan vrlo primitivan nacin.

Netko tko pokusa dignut ruku na sebe ili na bilo koga drugog je psihicki bolesnik. Ali, to se moze lijeciti.
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 08:35   #15
Quote:
trebor kaže:
govorio sam o uporabi paracetamola kao sredstva za ubiti se i koje je "opaka stvar" za tu rabotu. Ne o onome tko se nehotice predozirao tim lijekom ( što je ipak rijetko ).

Predoziranje paracetamolom uopce nije tako rijetko. Bilo hotimice ili nehotice.

Iz suicidalne geste, ljudi zavrse s vecim problemom nego sto su planirali.
Ili iz neznanja uzimaju taj lijek protiv bolova, pa (neznajuci za ostecenja svoje jetre) dodatno ugroze jetru i zivot paracetamolom (panadon, acetaminophen, Tylenol)
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 08:39   #16
Quote:
Arslan kaže:
Svatko se jednom zasiti svoje struke i grize ruku koja ga i hrani. Valjda je lijecnicima teze nego ostalima, jer uvijek imaju posla s bolesnim i nesretnim ljudima, pa onda pocnu gledati pacijente s visokog.
Ne vidim sto bi lijecnicima bilo teze nego postanskom sluzbeniku kojem uvijek u pet minuta prije zatvaranja poste ulijece desetero ljudi, sa smrtno vaznim dokumentom koji je negdje morao stici prekjucer, a ne da im se platit skupu postarinu.

Svi smo mi ljudi. I dogodi nam se da zavrsimo navlacit se s ljudima ciji principi su nizi od onih kakvima smatramo svoje principe. Medjutim, onaj drugi tko nas gleda... mozda mu i nismo tako visokoprincipijelni.

Ako ista, lijecnicki posao je depresivniji, jer je steta koju su si klijenti svakodnevno rade veca od steta koju si rade klijenti jedne banke ili prodavaone obuce. A lijecnik sjedi i gleda, iz sata u sat... pusaci, alkoholicari, dijabeticari. Svi bi zdravlje, bez ulaganja.

Ko sto bi svi u banci kamatu, bez pologa.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 08:45   #17
Quote:
FFE kaže:

s druge strane je zena jedna boderline pacijentica kojoj nije prvi puta da se kak ti stela ubiti. zato sam napisala pod navodnim znakovima. jer, onaj tko se hoce ubiti, taj ne zove telefonom svoju pomicnicu da je progutala tablete. ovakve borderline zenske su mi najgori pacijenti. mrzim ih.
uglavnom, hocu reci da je paracetamol poznat po svojoj hepatotoxicnosti, naravno kod hiperdoziranja, max. doza je 2000-3000 mg dnevno.

Ovo je ljudski nacin reagiranja. Cinizam, crni humor, kojem je mjesto u hitnoj sluzbi, na psihijatrijskom odjelu u lijecnickoj sobi, izmedju clanova medicinskog tima da se ispusu, da izraze ojadjenost. Covjek je tako blizu dosao smrtnoj situaciji, i sada oko njega skacu deseci ljudi, trose se hrpe novca, a sve u nekom nepovratnom ludilu, koje ce za par dana biti zaboravljeno. Mozda ce se ponoviti, mozda nece.

A medicinski tim ce samo pasivno gledati. OK, ne potpuno pasivno. Imat ce nekoliko procedura koje ce poduzeti ne bi li produzili zivot osobi. Bez garancije da se suicidalna gesta nece ponoviti za dan, mjesec ili godinu.

Dosta frustrirajuci osjecaj. Najzreliji nacin rjesavanja frustracija - humor, pa makar crni. Ali ne treba izaci iz lijecnicke sobe. Zasto zgrazati publiku na forumu? Zasto privlaciti negativnu paznju? Zasto dati suicidalnoj osobi motiva da slijedeci put proba koristiti "efikasniju" metodu, da dobije odobravanje lika na forumu?
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 09:09   #18
Mango, ajde smiri živac molim te! Prvo ovo o ovom lijeku nije ništa novo tako da ne znam što praviš takvu dramu ko da netko priča Fatimske tajne. Pričamo zaboga, pa nije ovo klub samoubojica pa da razmjenjujemo takva iskustva. I mislim da nije loše da ljudi znaju da ovaj široko rašireni lijek može biti opasan ako se pretjeruje s njim. Osim toga, svaki lijek je otrov, štoviše otrovati se možeš doslovno sa svačim ako ga se nagutaš dovoljno. S tim se valjda slažeš.
Oćeš li skakati ako ja sad kažem da se možeš ubiti ako se nagutaš 20 i više litara vode jer je bio i jedan takav koji je umro zbog "predoziranja" vodom.
Ajde oladi malo!!
Druga stvar, nemoj mi mahati s Hipokratom i time tko što radi. Ja nisam liječnik, nisam to nikad ni tvrdio no ako ćemo baš o tome navedi mi gdje sam ja postupio suprotno tim rečenicama tamo? Savjesno sam pružio čovjeku sve što mu je nužno bez obzira tko i što on bio i bez obzira što mu je bilo, poštujem ljudski život a i ne koristim stručna znanja za kojekakva sranja. Što tu ima sporno? To što meni takvi nisu simpatični i što bi ih morao obožavati? Hm...
I nemoj me molim te lijepo vući za jezik s tom Hipokrat-patetikom! Ne volim kad se s tim ( i sličnim frazama ) maše a u praksi i ja i ti znamo da najblaže rečeno ima svašta.
Da ne zaboravim, drago mi je da je s tvojom dragom osobom prošlo sve OK. A tamo je s njom u kritičnim trenutcima ( ako ih je bilo ) bio netko sličan meni i pružio joj pomoć iako možda i taj netko ne voli samoubojice previše.
Inače, psihu jesam slušao, štrebao i kod tad još doc. Jakovljevića položio ( valjda se tako zove, bilo je dosta davno ). Ali psihijatrija i moj posao su kao nebo i zemlja i koliko god psiha bila neophodna u liječenju nakon ovakvih incidenata ona meni ne igra nikakvu ulogu u svakodnevnici.
Onda dalje, nečeš vjerovati ali ja ću mu i isprati želudac, i davati antidot, i uspostaviti venski put, i korigirati ABS, i uzeti arterijski uzorak za ABS, i uzumati uzorke za toksikologiju a bogami i intubirati ako dođem prvi ili ako doci ne ide...npr. pa to sve rade paramedici u "911" zašto bi to bio posao liječnika?
Naglasak je na timskom radu mango. Ne valja se trsiti "ja to radim ti to ne" jer ništa nisi rekla time i ispadaš smiješna.
Kad sam sve ovo napisao, što sad? Ništa. Svoj posao radim korektno i dalje a to što sam te razočarao nije moj problem. Ja mogu isto tako reći da si ti mene razočarala potpuno promašivši ono što sam pisao i "moderno" razmišljajući na patetičan crno-bijeli način pokazala potpuno nerazumjevanje za napisano.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 00:30   #19
Trebor, ako ti nemas razumijevanja za jadne ljude koji zapadnu u strahovitu psiholosku krizu da pokusaju samoubojstvo, to te ne ispricava kad pricas uzasno bezosjecajno u stilu "ja spasavam, ja sam faca, a oni su srot".

Radi se o ljudima kojima treba ljecenje psihe isto kao sto nekim drugima treba fizicki zahvat, jedni i drugi su bolesni ili ozlijedjeni i podjednako zasluzuju pomoc.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 01:04   #20
Quote:
Arslan kaže:
Trebor, ako ti nemas razumijevanja za jadne ljude koji zapadnu u strahovitu psiholosku krizu da pokusaju samoubojstvo, to te ne ispricava kad pricas uzasno bezosjecajno u stilu "ja spasavam, ja sam faca, a oni su srot".

Radi se o ljudima kojima treba ljecenje psihe isto kao sto nekim drugima treba fizicki zahvat, jedni i drugi su bolesni ili ozlijedjeni i podjednako zasluzuju pomoc.
A svi mi to plaćamo. A kad netko mlad, radno produktivan, tko plaća ovim samoubojicama liječenje treba hitno magnetsku rezonanciju ili npr. njegova djeca.....e onda nema...onda se treba keširati ili platiti privatniku. Ali, od plaće lova uredno odlazi.....

Oprostite, i mene je zdravstveni sustav iskvario. Malo sam otupila, jebiga.

Jebiga, zdravstveni sustav nam je nepravedan. Tko se hoće samoubiti, nek si to i plati. Ili nek bude efikasan, da ne stvara rodbini i društvu dodatne troškove.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.