Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2011., 22:33   #61
Bok


Ja sam to riješila kremama za herpes (Vitolex i slično).
Pomažu ti i vitamini b koje možeš piti i dobila sam e vitamine u kapsulama koje možeš direktno nanositi na to (probušiš iglicom i staviš na to mesto,najčešće je ulje unutra).

Nadam se da ce ti to brzo proći
Mojra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 22:52   #62
ok hvala ti puno brobacu ovo za svaki slucaj..
nemke_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 09:29   #63
Quote:
nemke_ kaže: Pogledaj post
ok hvala ti puno brobacu ovo za svaki slucaj..

Javi kako je prošlo
Mojra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 12:45   #64
Quote:
nemke_ kaže: Pogledaj post
Zdravo svima,imam jednu veliku molbu da mi neko pomogne,oko jednog problema koji mi se cesto javlja a to je da mi stalno pucaju rubovi usana e sad ja neznam koji je to problem i volio bih da vidim vasa misljenja uvezi toga kako da se rijesim toga hvala unaprijed..pozz
Inače kutevi znaju ispucati ako fali jedan od vitamina B (nemogu se sad sjetiti koji točno), možda je to i kod tebe u pitanju.

Ja se dosta često mučim sa tim ispucalim kutovima usana. Meni pomaže vitamin B (sad u zadnje vrijeme pijem multivitamine) i obavezno kad mi ispucaju kutevi mažem ih sa nevenovom masti (ima u dm-u za kupiti, dođe nekih 15-tak kn) i mene to spašava.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 18:37   #65
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Inače kutevi znaju ispucati ako fali jedan od vitamina B (nemogu se sad sjetiti koji točno), možda je to i kod tebe u pitanju.

Ja se dosta često mučim sa tim ispucalim kutovima usana. Meni pomaže vitamin B (sad u zadnje vrijeme pijem multivitamine) i obavezno kad mi ispucaju kutevi mažem ih sa nevenovom masti (ima u dm-u za kupiti, dođe nekih 15-tak kn) i mene to spašava.
dobro,hvala ti mnogo..
nemke_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 18:43   #66
Masti,kreme biljne,posavjetovat se s doktorom opće prakse
__________________
Generale čekamo zapovijed! Ljubavnik & Patriot!
Vanya83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 23:29   #67
'''pomoć, ljudi, pliz

i ja imam to nešto odvratno u uglu usana i već mi je dosta.

anemična sam, željezo mi je nisko, pa mi je pao imunitet - to je mi je dr objasnila i zbog toga mi se pojavila famozna "žvala" ima već mjesec dana

za to vrijeme sam (kupila i) pokušala:

mast Garamicin - 42 kn
mast Herplex - 40ak kuna
mast Nistatin - 40 ak kn
mast Chloramphenicol - 46 kn
B komplex - 2 kutije 25 kn
Propolis kapi - 36 kn
Propolis spray - 36 kn
Noni sok - 299 kn


i niš. ne prolazi već mjesec dana. dok stalno mažem, ne pecka, ali ako uvečer namažem, a ujutro odmah ne namažem, ubrzo počne peckat i koža oko rubova usana se zacrveni.

napominjem da pijem iz jednokratnih čaša.

što još da probam? help, plizzzzzzz '''


je li jos uvijek imas to? meni je se to pojavilo prije 3mj i probala sam sve ove kreme koje su tu-nijedna nije pomogla,uz to vec 2 mj pijem vitamin B i željezo, jos sam i mazala cink kremom, neven kremom i jos nekim ali nista nije pomoglo,,,dok mazem kremom koža ne puca,,ali tamna fleka na rubu nikako da prođe,,,ali ako zaboravim namazat 2-3dana odmah pukne.. :-/
melanie505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 23:31   #68
Quote:
melanie505 kaže: Pogledaj post
'''pomoć, ljudi, pliz

i ja imam to nešto odvratno u uglu usana i već mi je dosta.

anemična sam, željezo mi je nisko, pa mi je pao imunitet - to je mi je dr objasnila i zbog toga mi se pojavila famozna "žvala" ima već mjesec dana

za to vrijeme sam (kupila i) pokušala:

mast Garamicin - 42 kn
mast Herplex - 40ak kuna
mast Nistatin - 40 ak kn
mast Chloramphenicol - 46 kn
B komplex - 2 kutije 25 kn
Propolis kapi - 36 kn
Propolis spray - 36 kn
Noni sok - 299 kn


i niš. ne prolazi već mjesec dana. dok stalno mažem, ne pecka, ali ako uvečer namažem, a ujutro odmah ne namažem, ubrzo počne peckat i koža oko rubova usana se zacrveni.

napominjem da pijem iz jednokratnih čaša.

što još da probam? help, plizzzzzzz '''
je li jos uvijek imas to? meni je se to pojavilo prije 3mj i probala sam sve ove kreme koje su tu-nijedna nije pomogla,uz to vec 2 mj pijem vitamin B i željezo, jos sam i mazala cink kremom, neven kremom i jos nekim ali nista nije pomoglo,,,dok mazem kremom koža ne puca,,ali tamna fleka na rubu nikako da prođe,,,ali ako zaboravim namazat 2-3dana odmah pukne.. :-/
melanie505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 14:00   #69
Ja ne znam više šta da radim osim da kažem doktorici da mi da injekcije b vitamina jer ovo više nije normalno. Čim prestanem piti vitamine meni počnu pucati kutevi usana.

Evo pukao mi je desni kut i toliko se upalio da ne znam uopće s čime da to tretiram. Boli ko sam vrag, ne mogu normalno jesti i sve je upaljeno i nateknuto.

Ima netko nekakav svajet? Sa čime da to tretiram jer mislim da mi nikad nije bilo ovako jako upaljeno i bojim se pretjerano prčkati po tome i stavljati bilo šta da se ne bi još više upalilo?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 11:16   #70
Vaše stanje se inače naziva angularni heilitis (cheilitis angularis), tako da znate kako potražiti još savjeta preko interneta, ako se u to budete upuštale.

Da, leeloo, točno si rekla. Manjak vitamina B-kompleksa može biti uzrok ovakvom stanju. Radi se obično o vitaminu B2 (angulus ariboflavinosus), a može biti i vitamin B12 (to je onaj koji se može dati u obliku injekcija). Također, i sideropenija (manjak željeza).

U svakom slučaju, kada promjene perzistiraju dulje vrijeme, kao što je to slučaj kod forumašice melanie505, treba napraviti i neku obradu. Osim osnovnih laboratorijskih pretraga (tipa krvne slike, željeza, feritina itd.) u obzir eventaulno dolazi i vitaminski status te obvezno mikrobiološka obrada (bris iz lezije) jer kako naša leeloo kaže, da je citiram "tu se mogu nakotiti svakave beštije".

Vidim da ste, melanie505, koristili različite preparate. Nakon što učinite bris i dođu rezultati, trebali biste pokušati s kombiniranom terapijom (antimikotik+antibiotik+kortikosteroid) u trajanju od 14 dana. S obzirom da ste, koliko vidim, u Italiji, ne znam koji pripravci su Vama dostupni. U nas je to, primjerice, Triderm.

Osim navedene kombinirane ciljane terapije, terapije vitaminima B-kompleksa, željeza (ako je potrebno), pomoći će i sredstva za epitelizaciju (primjerice, Bepanthen).

Terapija je često dugotrajna i katkad s nezadovoljavajućim rezultatima zato je potrebno napraviti obradu da se vidi što je u podlozi navedenoga da se ciljano pokuša djelovati na uzrok, a ne samo sanirati posljedicu.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 20:27   #71
evo ja vec mjesec dana imam doticni problem, znao se i prije pojavljivati ali nikada ovakvim intezitetom, i proslo bi nakon 1-3 dana. nisam imao pojma da je toliko ozbiljna stvar, mislio od bure je

ispucana su mi oba kuta usana, i zacrvenjena, prema vani, bas je ruzno

vidim da pisete da je vjerojatno manjak B vitamina ili zeljeza, pa je mozda malo ironicno, prije 40ak dana sam se poceo srednje-intezivno baviti sportom, hranom unosim puno proteina i ugljikohidrata, pijem jake multivitamine za sportase i zeljezo svako jutro. sa nedostatkom zeljeza sam znao imati problema ali kad sam bio mali.

hmmm, ode sutra doktoru cini mi se, dobro da sam pogledao tu

eh da, Melem, Eucerin acute lip balm i sl ne pomazu niti malo, stavljao sam i antibiotik Framykoin , prije bi mi preko noci skroz zaraslo sa njome, sada sam mazao nekoliko dana i nista, ne zelim vise stavljati jer ipak je antibiotik

Zadnje uređivanje tomo_pajser : 01.03.2012. at 20:37.
tomo_pajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 20:41   #72
Ja sam svoje rane uspjela riješiti sa hidrogenom koji je dezinficirao i isušivao a prije spavanja bi namazala sa nevenovom masti. Zadnji puta je bilo jako gadno, nikad mi do sada nije tako pukla i uspjela sam s time srediti. A već sam mislila da ću morati kod doktorice zbog toga jer nisam više mogla jesti ni otvarati usta kakve su to rane bile sastrane.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 20:46   #73
meni nije bas toliko gadno sta se tice pucanja, ali mazem svacim i vec mjesec dana nikako da ode, i stalno mi je zacrvenjeno skoro 1Cm oko kutova usana.

bure i nema previse zadnjih dana, tako da mi se cini da je problem slozeniji i da bi mozda tribalo pogledati krvnu sliku.

uostalom, ova Framykoin antibiotik mast je odlicna i jaka, sve vanjske upale rijesava dosovno preko noci, pa vjerujem da bi mi pomogla da se radi o obicnoj upali
tomo_pajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 21:16   #74
A probaj ovo što sam ti ja napisala, meni je ovo moje bilo grozno. Em se ugnojilo, bile su rane koje su sve više i više pucale i sve je okolo bilo crveno. A mast kakva god da je jaka pitanje je šta uzrokuje upalu i koja vrsta, tako da ti to ništa ne znači (hoću reći, može biti u pitanju neka bakterija na koju ne djeluje ovaj antibiotik).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 22:30   #75
probati cu, ionako nemam vremena za ici doktoru sutra, pa me jos posalje vadit krv, pa nalazi, pa ovo ono ufff mrzim ambulante

nego, gdje da nadjem hidrogen i nevenovu mast?
tomo_pajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 23:15   #76
Hidrogen možeš u ljekarni (ja sam recimo kad sam probušila pupak koristila ovo Octenisept, odlično je za ovakve stvari) a nevenovu mast imaš za kupiti u dm-u za nekih 10-15 kn.

I baš javi jel ti pomoglo. Ovo moje je baš bilo gadno, nisam više znala šta da radim. Užasno me peklo, počelo se gnojiti, bilo mi je teško otvoriti i usta koliko je stalno pucalo i sjetila sam se hidrogena. On me spasio kad me pupak zezao i krenula s njime to par puta dnevno tretirati i kako on dezinficira i isuši da ponovo ne pukne jer je suho sam mazala sa nevenovom masti. U biti može bilo koja mast al neven je inače poznat da je dobar za tretiranje bilokakvih sranja na koži pa sam onda tu mast koristila.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 19:18   #77
Ispucale usne

Prije jedno desetak dana, mi bile usne ispucale ili mozda bolje reci osusile, ali samo sa strana(spoj gornje i donje usne), tako da ne mogu zinuti. Mazo malo nevenovom kremom i proslo. Evo sad se opet pojavilo, i opet samo sa strana. Preko dana bude i nekako, kad ih malo "razgibam", ali ujutru za vrijeme dorucka, dok stavim prvih nekoliko zalogaja u usta, obavezno prokrvace. Neznam sta da radim, boli.
helianthusanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 20:44   #78
Ako ti se ponavlja stalno probaj piti vitamine, možda ti fali b vitamin (tako je barem kod mene, stalno mi se vraća dok ne krenem piti vitamine). Inače trebao bi možda malo namazati kad vidiš da je suho, puca zato jer je suho, pa kad pukne stvori se krastica pa opet to bude suho pa kad otvoriš usta onda opet pukne i tako si u zatvorenom krugu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 20:55   #79
Quote:
helianthusanus kaže: Pogledaj post
Prije jedno desetak dana, mi bile usne ispucale ili mozda bolje reci osusile, ali samo sa strana(spoj gornje i donje usne), tako da ne mogu zinuti. Mazo malo nevenovom kremom i proslo. Evo sad se opet pojavilo, i opet samo sa strana. Preko dana bude i nekako, kad ih malo "razgibam", ali ujutru za vrijeme dorucka, dok stavim prvih nekoliko zalogaja u usta, obavezno prokrvace. Neznam sta da radim, boli.
Meni se to nekad znalo događati u kutovima, a lijek za to je češnjak
I ne, ne zezam se - jedan češnjak se prereže na dva dijela, i onda se s tom jednom polovicom kut usne malo premaže - osjetit ćeš blago peckanje, to je dobar znak jer on upija sve te bakterijice. Nakon par sati prođe
Čak i eterično ulje limuna ili čajevca pomaže.

Druga opcija je melem ili vazelin
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series

Zadnje uređivanje *tearsinheaven : 01.04.2012. at 21:02.
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 09:30   #80
Neznam gdje da stavim pa cu ovdje.
U zadnjih godinu dana mi se cesto desi da kad se recimo uznojim ili kad se ujutro probudim da mi na usnicama bude bijelo, kao da se raspadaju usnice pa to onak bude ljepljivo i jako ruzno za vidjeti. I to se dosta cesto desava a prije god dana nisam nikada imao takvog problema...
Jel se zna od cega je to? Stvarno je neugodno kad se to pojavi a bez ogledala nemozes sve skinuti.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.