Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2012., 01:03   #41
ma jaci je dozivljaj tegla nutele, jebo to
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 01:05   #42
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ma jaci je dozivljaj tegla nutele, jebo to
Evo ti ga na, nikad da nista doznam na ovoj nasoj duovnosti

I kakva nutela, to nije zdravo, nije ni poeticno, nis.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 01:19   #43
zdravo mozda nije, ali je cista poezija

hulis



@todaytonight: jesi ti zivjela u Torontu?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 10:58   #44
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Dragon, da li ti se to i kasnije pojavljivalo, odnosno mozes li se ponovo dovest u to stanje? Sto si iz svega toga zakljucila?
Pojavljivalo se nekoliko puta u životu u različitim situacijama, ali nisam imala potrebu dovoditi se ponovo u to stanje jednostavno zato jer ono samo po sebi nema neku svrhu (tada to nisam znala, ali danas znam pa mi je jasno zašto me to nije "povuklo" na reprizu).

To je samo bio prvi iskorak ka svemu onomu kroz što sam prolazila narednih godina i to iskustvo samo po sebi me tada nije naučilo ništa, osim što mi je pokazalo sasvim drugu sliku realnosti od one na koju sam navikla. Jednostavno sam bila premlada da uopće pojmim vrijednost toga, ali mi je drago što sam to prošla jer sam vrlo rano dobila potvrdu onog što sam još od malih nogu osjećala.

Što sam tada zaključila, ne mogu reći jer se ne sjećam. Ono što sam s godinama zaključila na temelju svih sličnih iskustava poput ovog prvog snažnijeg jest da je realnost koju oko sebe vidim uglavnom ona koju proizvodi moj um na temelju "naučenog" i mojih pet osjetila i da nema veze s pravim stanjem stvari tj. izuzetno je nepotpuna i parcijalna.

Ta realnost koju većina nas "vidi" je samo fragment puno šire slike i vrlo je ograničena.

Drugo, naučila sam da se vrlo jednostavnim vježbicama svatko može dovesti u stanje da vidi "iza paravana" i da je svrha tih vježbica prije 18.g. bila isključivo da napravi "kratki spoj" u mozgu i zbuni racio jer tek tada je moguće vidjeti širu sliku svijeta u koji smo smješteni.

Treće, shvatila sam da svi ti proboji van ustaljenih šema imaju za mene jednu, jedinu svrhu: da puno lakše i jednostavnije plovim kroz ovaj život u kojem trenutno jesam. Puno je lakše ostvarivati svoju sudbinu na Zemlji kada razumiješ kako stvari funkcioniraju van vidljivog spektra, a da ne kažem koliko puta si možeš "olakšati" svakodnevnicu kad se "povežeš"

I četvrto, shvatila sam da je um sluga, a ne car, a život škola po odabiru duše.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 11:16   #45
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Nema tu "ludo" jer to scijentologija ne priznaje, a zna se od kud je potekla ova gnosa intensiva

Nego salu na stranu, sto tebe najvise privlaci takvim stvarima? Jesi ikad imao ova iskustva o kojima govori Dragon i Dragan?
Ova tehnika je navodno potekla iz zen-budizma, kada je izvjesni Berner malo pomaknuo pravila pa je stavio da učenici gledaju jedan drugoga umjesto da bulje u bijeli zid. I da jedno drugog drže koncentriranog samo na jedno pitanje. Npr: što sam ja?
Što me najviše privlači? Odgovor je ovdje: https://www.forum.hr/showpost.php?p=37283115&postcount=402
A iskustva sam imao neka slična , ali ne baš jednaka.
Njih sam ranije opisao:
1. https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=142
2. https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=170
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 11:20   #46
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ma jaci je dozivljaj tegla nutele, jebo to
Da je pojedeš cijelu za doručak ili ako ti padne na bosu nogu sa stola
I to ona od 750 gr.
Inače je mnogo jači doživljaj ŠKRPUN .https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=911
A tek morski pauk !
A da ne spominjemo ubod morskog goluba. Jedan je moj kolega na bolovanju zbog njega već 2 mjeseca

Zadnje uređivanje krena : 07.01.2012. at 11:31.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 11:49   #47
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Pojavljivalo se nekoliko puta u životu u različitim situacijama, ali nisam imala potrebu dovoditi se ponovo u to stanje jednostavno zato jer ono samo po sebi nema neku svrhu (tada to nisam znala, ali danas znam pa mi je jasno zašto me to nije "povuklo" na reprizu).

To je samo bio prvi iskorak ka svemu onomu kroz što sam prolazila narednih godina i to iskustvo samo po sebi me tada nije naučilo ništa, osim što mi je pokazalo sasvim drugu sliku realnosti od one na koju sam navikla. Jednostavno sam bila premlada da uopće pojmim vrijednost toga, ali mi je drago što sam to prošla jer sam vrlo rano dobila potvrdu onog što sam još od malih nogu osjećala.

Što sam tada zaključila, ne mogu reći jer se ne sjećam. Ono što sam s godinama zaključila na temelju svih sličnih iskustava poput ovog prvog snažnijeg jest da je realnost koju oko sebe vidim uglavnom ona koju proizvodi moj um na temelju "naučenog" i mojih pet osjetila i da nema veze s pravim stanjem stvari tj. izuzetno je nepotpuna i parcijalna.

Ta realnost koju većina nas "vidi" je samo fragment puno šire slike i vrlo je ograničena.

Drugo, naučila sam da se vrlo jednostavnim vježbicama svatko može dovesti u stanje da vidi "iza paravana" i da je svrha tih vježbica prije 18.g. bila isključivo da napravi "kratki spoj" u mozgu i zbuni racio jer tek tada je moguće vidjeti širu sliku svijeta u koji smo smješteni.

Treće, shvatila sam da svi ti proboji van ustaljenih šema imaju za mene jednu, jedinu svrhu: da puno lakše i jednostavnije plovim kroz ovaj život u kojem trenutno jesam. Puno je lakše ostvarivati svoju sudbinu na Zemlji kada razumiješ kako stvari funkcioniraju van vidljivog spektra, a da ne kažem koliko puta si možeš "olakšati" svakodnevnicu kad se "povežeš"

I četvrto, shvatila sam da je um sluga, a ne car, a život škola po odabiru duše.
Da, kao sto bi Castaneda rekao, radi se o razbijanju tonala koji je poput stola na kojem je mnostvo stvari, pa onda stol treba ocistiti i ponovo pogledati i vidjeti isijavanje naguala, kada percepcija promjeni kut gledanja, isto govori i Huxley, pa i znanosti je jasno da postoji potencija manipuliranja elementima koja je jos daleko od naseg znanja i upucenosti.

Odlicno je ako su ti na trenutak odskrinuta vrata dala mogucnost da stanes na cvrscu/siru poziciju sagledavanja. Meni su takva iskustva generirala citanje izmedu redova u znanstvenim radovima
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 12:41   #48
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ova tehnika je navodno potekla iz zen-budizma, kada je izvjesni Berner malo pomaknuo pravila pa je stavio da učenici gledaju jedan drugoga umjesto da bulje u bijeli zid. I da jedno drugog drže koncentriranog samo na jedno pitanje. Npr: što sam ja?
Što me najviše privlači? Odgovor je ovdje: https://www.forum.hr/showpost.php?p=37283115&postcount=402
A iskustva sam imao neka slična , ali ne baš jednaka.
Njih sam ranije opisao:
1. https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=142
2. https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=170
Kasnije cu procitati linkano, thx.

Taj izvjesni Berner je bio scientolog, a i Slavinski uvijek fali Hubbarda, dosta je tu stvari iz psihologije, dijanektike, hipnoze i slicno. Vidi se da im je to struka
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 14:48   #49
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
a život škola po odabiru duše.
znači, duša jest u neku ruku druga osoba, u odnosu na inkarnirani um/osobnost?
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 15:44   #50
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Kasnije cu procitati linkano, thx.

Taj izvjesni Berner je bio scientolog, a i Slavinski uvijek fali Hubbarda, dosta je tu stvari iz psihologije, dijanektike, hipnoze i slicno. Vidi se da im je to struka
Pa Slavinski je jedno vrijeme bio aktivni scientolog. http://alternativa.hr/content/view/130/199/
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 18:26   #51
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Pa Slavinski je jedno vrijeme bio aktivni scientolog. http://alternativa.hr/content/view/130/199/
Da znam, zato te i pitam, to ti nije red fleg
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 20:25   #52
E da vam ja samo kazem nesto iz iskustva o gdinu Slavinskom,taj covjek je sarlatan i on to sam zna,cak nije ni jedan od onih koji su doista zabrijali na vlastita uvjerenja (kao npr. Adrian Predrag Kezele koji je poprilicno opicen ali barem misli to sto govori ili pise). Slavinski pokusava pokupit vase novce najbolje sto zna,a to je prodavanjem magle i ocito mu dobro ide.

Onda tu je jos i Castaneda koji se bavio pisanjem lijepo upakirane fantastike a i sam je vise puta rekao da su njegove knjige fikcija a ne fakcija,to vam ljudi znaci da nisu utemeljene na stvarnim dogadajima i cinjenicama. Neznam zasto se neki drze njega kao pijan plota iako vjerujem da branje halucinogenih gljiva i njihovo konzumiranje za neke ljude moze biti vrhunac njihovog duhovnog razvoja.

I da dodam na samu temu,nijedna vrsta prosvjetljena preko noci nece vas jeftino stajati,ne govorim o novcima nego o zdravlju!
__________________
Taj tko visoko leti obicno nisko pada,od svojih snova ko od vatre i groma strada!
Padawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 21:37   #53
Quote:
Padawan kaže: Pogledaj post
E da vam ja samo kazem nesto iz iskustva o gdinu Slavinskom,taj covjek je sarlatan i on to sam zna,cak nije ni jedan od onih koji su doista zabrijali na vlastita uvjerenja (kao npr. Adrian Predrag Kezele koji je poprilicno opicen ali barem misli to sto govori ili pise). Slavinski pokusava pokupit vase novce najbolje sto zna,a to je prodavanjem magle i ocito mu dobro ide.

Onda tu je jos i Castaneda koji se bavio pisanjem lijepo upakirane fantastike a i sam je vise puta rekao da su njegove knjige fikcija a ne fakcija,to vam ljudi znaci da nisu utemeljene na stvarnim dogadajima i cinjenicama. Neznam zasto se neki drze njega kao pijan plota iako vjerujem da branje halucinogenih gljiva i njihovo konzumiranje za neke ljude moze biti vrhunac njihovog duhovnog razvoja.

I da dodam na samu temu,nijedna vrsta prosvjetljena preko noci nece vas jeftino stajati,ne govorim o novcima nego o zdravlju!
Koje si to tehnike od Slavinskog probao !?
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 21:42   #54
Mislim da je vaznije to sto sam upoznao tog covjeka,vaznije i od njegovih knjiga koje sam procitao i svih tehnika.
__________________
Taj tko visoko leti obicno nisko pada,od svojih snova ko od vatre i groma strada!
Padawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 23:02   #55
Quote:
Padawan kaže: Pogledaj post
E da vam ja samo kazem nesto iz iskustva o gdinu Slavinskom,taj covjek je sarlatan i on to sam zna,cak nije ni jedan od onih koji su doista zabrijali na vlastita uvjerenja (kao npr. Adrian Predrag Kezele koji je poprilicno opicen ali barem misli to sto govori ili pise). Slavinski pokusava pokupit vase novce najbolje sto zna,a to je prodavanjem magle i ocito mu dobro ide.

Onda tu je jos i Castaneda koji se bavio pisanjem lijepo upakirane fantastike a i sam je vise puta rekao da su njegove knjige fikcija a ne fakcija,to vam ljudi znaci da nisu utemeljene na stvarnim dogadajima i cinjenicama. Neznam zasto se neki drze njega kao pijan plota iako vjerujem da branje halucinogenih gljiva i njihovo konzumiranje za neke ljude moze biti vrhunac njihovog duhovnog razvoja.
čini mi se da olako i ishitreno donosiš zaključke.
tijelo (živčani sustav) u višim razinama svijesti proizvodi tvari nalik opijatima i što ima tu biti čudno ako se netko takav ponaša, izvan uobičajenih normi ponašanja?

Quote:
I da dodam na samu temu,nijedna vrsta prosvjetljena preko noci nece vas jeftino stajati,ne govorim o novcima nego o zdravlju!
s ovim se nedvojbeno slažem! u početku sve izgleda super, da bi se stvari nakon nekog vremena po zdravlje mogle ozbiljno zakomplicirati, u obliku duševnih i organskih poremećaja, koje se naknadno teško ili nikako mogu dijagnosticirati (što je i zašto je nešto tako....)
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 23:17   #56
Quote:
fbuki kaže: Pogledaj post
čini mi se da olako i ishitreno donosiš zaključke.
Da,cesto,ali o ova dva slucaja (Slavinski i Castaneda) znam dosta,kao sto vidis gore cak sam i upoznao Zivija,a o Castanedi sam se informirao prije nego sto sam poceo citat njegove knjige tako da nisam zabrijavao na ono sto je napisao.

Quote:
fbuki kaže: Pogledaj post
tijelo (živčani sustav) u višim razinama svijesti proizvodi tvari nalik opijatima i što ima tu biti čudno ako se netko takav ponaša, izvan uobičajenih normi ponašanja?
Nije nista cudno,mene spucaju neurotransmiteri ko grom iz vedra neba,al kazem da je Kezele takav (malo blesav) i on barem vjeruje u to sto pise i govori za razliku od gore navedenog dvojca.
__________________
Taj tko visoko leti obicno nisko pada,od svojih snova ko od vatre i groma strada!
Padawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 23:33   #57
Quote:
Padawan kaže: Pogledaj post
Da,cesto,ali o ova dva slucaja (Slavinski i Castaneda) znam dosta,kao sto vidis gore cak sam i upoznao Zivija,a o Castanedi sam se informirao prije nego sto sam poceo citat njegove knjige tako da nisam zabrijavao na ono sto je napisao.

Nije nista cudno,mene spucaju neurotransmiteri ko grom iz vedra neba,al kazem da je Kezele takav (malo blesav) i on barem vjeruje u to sto pise i govori za razliku od gore navedenog dvojca.
Kada si uspio upoznati tako dobro Slavinskog i Kezelea? Oni ne žive u Rijeci.

Ali ja mislim da mladim ljudima bolje dođe jedna druga tehnika, negoli intenziv.
Kao npr: www.komaja.org

Znam to dobro iz svoje bliske okoline:http://degmat.bloger.hr/post/bonus-p...s/3313473.aspx
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 00:07   #58
Quote:
Padawan kaže: Pogledaj post
Mislim da je vaznije to sto sam upoznao tog covjeka,vaznije i od njegovih knjiga koje sam procitao i svih tehnika.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 00:28   #59
Ne znam za Slavinskog, ali za Kezelea je dovoljno procitati sto pise. To nije proizvod puknutog uma jer puknuti um fantazira, ne aranzira lazi koje nemaju nikakve osnove uz minimalo poznavanje materije u sistema za izvlacenje novaca, to je proracunato.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 14:02   #60
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Kada si uspio upoznati tako dobro Slavinskog i Kezelea? Oni ne žive u Rijeci.
Pa nema veze ako ne zive u Rijeci,Slavinskog sam upoznao bez da sam znao cime se bavi,znaci preko poznananika,onako kada nije "u sluzbi",a Predraga sam upoznao preko njegovih predavanja,popricao sam s njim 5min i dobio potpis na knjigu "Sedam cakri,sedam stanja svjesti",prvu knjigu iz koje sam ozbiljnije nesto naucio o duhovnosti i to primjenio u zivotu. Ako si zainteresiran dosta za njih mozes ih upoznat bez problema,nisu bas neki high profile ljudi,za njih u biti znamo samo mi koji smo "zaludeni" duhovnoscu,a nas ima jako malo u usporedbi s onima koji bi htjeli upoznat npr. Simonu Gotovac.

Recimo s Bracom je jako tesko upoznati se jer on ne drzi privatne seanse (barem ne sluzbeno iako neznam od kuda mu stizu sve pare),a opet prije par tjedana imao sam ga priliku upoznat,bio je u Opatiji u jednom hotelu gdje mi prijateljica radi i ona je imala svojih 5 min s njim,dok sam ja nazalost bio sprijecen da dodem.
__________________
Taj tko visoko leti obicno nisko pada,od svojih snova ko od vatre i groma strada!
Padawan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.