Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2012., 17:34   #2161
ja svog malog uspvam tako da se zajedno legnemo u krevet, prvo pocica da se uspava, a i tajmiram da mu to bude i zadnji obrok pred spavanje i kad se najede stavim mu dudu (nemojte me sad razapeti)..moram mu je pridržavati jer on vrti glavom lijevo desno i pjevušim razne pjesmice..traje otprilike pola sata do sat i on spava ko klada..ja se samo izbacim polako iz kreveta i on spava do slijedećeg hranjenja a to je oko 1 , pol 2. spavati idemo između 7,pol 8. mišek ima 2 mjeseca.
campi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 18:15   #2162
Quote:
aquachild kaže: Pogledaj post
...mi smo pokušali po savjetu pedijatrice ostaviti malog da plače, no nakon 15 minuta to je postao horor: urlanje, jecanje, ridanje, "davljenje", kašljanje.....jednostavno nisam imala srca nastaviti s tom metodom, jer mi je kasnije trebalo 45 minuta da ga smirim, jecao je, čudno disao, i pomalo sam se uplašila. Dali je i kod vas to tako izgledalo?
Nasa curka je tako od početka reagirala i nije bilo šanse da ignoriranjem prestane. Počne se gusiti i sve skupa prestrasno izgleda tako da nikakvo forsiranje već od rođenja ne primjenjujemo. I zato spava u bračnim krevetu i ne voli previše kolica, ali sve će to proći i brzo će odrasti. Sto se tiče jela također je teška, ali ne forsiram ništa jer bude kontraproduktivno i za sada fino napreduje.
Uglavnom ide na spavanac oko 20 h, sad i oko 21 jer je počela oko 17 h spavati do 18 h uglavnom pa joj je oko 20 rano i spava uz ponekad cesta budenja gdje me traži, do 3, 4 pa se opet budi i bude sat, dva budna kako kad ( zna jesti, kakati i sl.). Preko dana odspava sve skupa oko sat i pol do dva.
Genius inside is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 18:19   #2163
A uspavljivanje je svakako. Uglavnom preko dana jos uvijek na rukama, a navečer kad se izmori zna me zagrliti i tako zaspe.
Genius inside is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 01:48   #2164
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
Cure, moja beba ce sad 3 mj. Po noci mi je super-jedno ili 2 hranjenja
Ali dan...! Borba! Jedno spavanje od oko 2 sata i par drijemuckanja. Nikako da pravo zaspi. Jedva gleda, trlja crvene oci, ali spavanja nema.
Kako ju ususkati i olaksati joj?
upola mladja od tvoje.
spava: a) na meni, b) sa mnom ili sa nama u krevetu, c) kada ju podojim pa ostane meni u krilu, ali samo ako ju necu prebaciti u krevetic, d) kada ju dojim nosajuci po stanu, e) sa dudom u kreveticu, f) kad idemo u setnju u kolicima.

da samostalno zaspi sam dozivjela valjda jednom ili dvaput, i to nemam pojma sta joj je bilo, u dnevnoj sobi, sa upaljenim tv-om poslije vise nikad nije upalilo ali ovo sa dudom u kreveticu je isto borba, duda ispada 100 puta
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 10:00   #2165
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
Cure, moja beba ce sad 3 mj. Po noci mi je super-jedno ili 2 hranjenja
Ali dan...! Borba! Jedno spavanje od oko 2 sata i par drijemuckanja. Nikako da pravo zaspi. Jedva gleda, trlja crvene oci, ali spavanja nema.
Kako ju ususkati i olaksati joj?
To su ti takve bebe moja kako puni mjesece lošije spava. U dobi od 3 mj je spavala po cca 40 min. i bila nervozna jer je umorna. Isto je bila borba, urlanje jer je bila previše znatiželjna i nije se htjela/znala umiriti pa bi se premorila. Sada s 4,5 mj spava između 30 i 45 min, samo u šetnji odspava dulje, ali nema više borbe i lako ju uspavam, osim ako se premori onda opet urla. Razlika je što sada nakon toliko spavanja nije cendrava, pa joj je valjda dosta. Navečer zaspe sama oko osam, ali se počela buditi svakih cca 2,5 sata...nekad više, nekad manje, a prije je spavala super po noći. To su faze, ja se tješim
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 10:06   #2166
Imam pitanje oko dnevnog spavanja. Curka ima 4,5 mjeseca i navečer ju okupamo, ja ju nahranim i mm ju umiri i budnu spusti i kindac i ona zaspe za max 10 minuta. Malo okreće glavu, nekad guguče, ali nema cendranja. S druge strane preko dana to nema šanse. Moram ju ununati i kad se skoro odjavi ju tek mogu spustiti ili čak dok skroz zaspe. Ako ju spustim budnu, diže glavu, počne cendrati i onda urlanje ako ju ne dignem. Ne pali muzika, šuškanje, mażenje...dudu ne želi oduvijek. Ako ustrajem da ju dižem i spuštam samo se premori i onda bude još gore, pa sam odustala. Jel ima neki način ili jednostavno još nije spremna? Sve se bojim kako će u jaslice ako ne bude znala sama zaspati
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 10:46   #2167
i kod mojih je dnevno spavanje bilo teže u početku, tj nisu zaspivali sami i kratko su spavali (tipa 30-45min) do nekih 6mj.
stariji je nešto ranije počeo zaspivati sam, kad je otkrio položaj na trbuhu i palac.
nakon te dobi sve se promijenilo, zaspali bi sami i spavali bi sve duže.
tak da sam si i ja mislila da je to stvar spremnosti/zrelosti.
dotad su kolica, duda i marama bile uspavljivači.

što se tiče jaslica, preuranjen ti je strah
i neopravdan, jer tamo ti i oni najlošiji dnevni spavači počnu najurednije spavati kroz par tjedana.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 14:04   #2168
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
i kod mojih je dnevno spavanje bilo teže u početku, tj nisu zaspivali sami i kratko su spavali (tipa 30-45min) do nekih 6mj.
stariji je nešto ranije počeo zaspivati sam, kad je otkrio položaj na trbuhu i palac.
nakon te dobi sve se promijenilo, zaspali bi sami i spavali bi sve duže.
tak da sam si i ja mislila da je to stvar spremnosti/zrelosti.
dotad su kolica, duda i marama bile uspavljivači.

što se tiče jaslica, preuranjen ti je strah
i neopravdan, jer tamo ti i oni najlošiji dnevni spavači počnu najurednije spavati kroz par tjedana.
Tako i moja spava 30-45 min. Rijetko me počasti duljim spavanjem. Onda bude sve to došlo na svoje. Ovo za jaslice mi je super da se prilagode
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 20:25   #2169
Lali Puna s obzirom da si sve isproučavala, zanimaju me tvoja iskustva vezana za uspavljivanje.
Da li je tvoja beba plakala kod uspavljivanja? Kad si ju stavljala na spavanje?

Evo, moj se ne zna sam uspavati. Ako ga stavim u krevet (njegov ili moj, svejedno) kad počne zijevati vrti se po krevetu, igra, kenjka, usput zijeva i trlja oči ali ne može leći i umiriti se. Kad se valjda potpuno umori počne plakati. Ja ga onda dignem i uspavam. Počne zijevati 1h nakon buđenja ali ne zijeva uvijek.
Puno češće se dogodi da je budan 2h (i raspoložen) i onda odjednom više nije zainteresiran za ništa, kenjka, ja ga ponosam ili stavim na cicu i spava za 2min.
Isto je kod dnevnog i noćnog uspavljivanja, s tim da je razlika da ga po danu može bilo tko uspavati nosanjem a navečer baš hoće mene.
Rado bih da se sam uspava (iako je i to napravio nekoliko puta ali ne meni) ali ne ide bez plakanja a pustit ga da plače neću. Čekam da bude spreman na to :živi u nadi:
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 22:29   #2170
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
Lali Puna s obzirom da si sve isproučavala, zanimaju me tvoja iskustva vezana za uspavljivanje.
Da li je tvoja beba plakala kod uspavljivanja? Kad si ju stavljala na spavanje?

Evo, moj se ne zna sam uspavati. Ako ga stavim u krevet (njegov ili moj, svejedno) kad počne zijevati vrti se po krevetu, igra, kenjka, usput zijeva i trlja oči ali ne može leći i umiriti se. Kad se valjda potpuno umori počne plakati. Ja ga onda dignem i uspavam. Počne zijevati 1h nakon buđenja ali ne zijeva uvijek.
Puno češće se dogodi da je budan 2h (i raspoložen) i onda odjednom više nije zainteresiran za ništa, kenjka, ja ga ponosam ili stavim na cicu i spava za 2min.
Isto je kod dnevnog i noćnog uspavljivanja, s tim da je razlika da ga po danu može bilo tko uspavati nosanjem a navečer baš hoće mene.
Rado bih da se sam uspava (iako je i to napravio nekoliko puta ali ne meni) ali ne ide bez plakanja a pustit ga da plače neću. Čekam da bude spreman na to :živi u nadi:
Nisam La Puli, ali ti mogu napisati svoja iskustva. Moja curka ima 6 mjeseci, a negdje od 5 mj. se sama uspava navečer, po danu ju treba ununat dok se ne umiri. Imali smo faze od uspavljivanja na cici, nunanja dok čvrsto ne zaspe, pa do samouspavljivanja. Ona je kao mala znala poslije podoja zaspati i samo bi ju prebacila u kinderbet i to mi je bilo ok., ali kada je počela cicu koristiti kao dudu, ja sam ju počela micati. Puno mi je pomogao mm., koji ju je zapravo i naučio da sama zaspi. Nakon kupanja i dojenja bi joj dala pusu i predala ju mm koji ju je stavljao na spavanje jer je mene povezivala s cicom. On ju je nunao u mraku uz muziku i kad bi se skroz umirila spustio bi ju u kinderbet. Ako bi počela cendrati, digao bi ju i opet ušuškao i napravio isto. Bio je jako uporan i s vremenom ju je trebalo sve manje nunati prije spuštanja u kinderbet. Jednu večer je cendrala na rukama i mm ju je lagano spustio i ona je ostala ležati baš je htjala da ju se spusti i od tada to funkcionira bez problema i njemu i meni. Ja ju podojim, podrignem, dam pusu i spustim. Ona se ušuška, a ja izađem iz sobe. Ponekad zaspe odmah ili za par minuta, a nekad ju čujemo da guguće i onda zaspe.
Trebalo nam je dugo, nekad bi uspjeli, nekad ne, ali nikakvo puštanje djeteta da plače nije bilo potrebno. Kao što si sama rekla...bila je spremna.
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 22:53   #2171
Quote:
petrunjela1981 kaže: Pogledaj post
Nisam La Puli, ali ti mogu napisati svoja iskustva. Moja curka ima 6 mjeseci, a negdje od 5 mj. se sama uspava navečer, po danu ju treba ununat dok se ne umiri. Imali smo faze od uspavljivanja na cici, nunanja dok čvrsto ne zaspe, pa do samouspavljivanja. Ona je kao mala znala poslije podoja zaspati i samo bi ju prebacila u kinderbet i to mi je bilo ok., ali kada je počela cicu koristiti kao dudu, ja sam ju počela micati. Puno mi je pomogao mm., koji ju je zapravo i naučio da sama zaspi. Nakon kupanja i dojenja bi joj dala pusu i predala ju mm koji ju je stavljao na spavanje jer je mene povezivala s cicom. On ju je nunao u mraku uz muziku i kad bi se skroz umirila spustio bi ju u kinderbet. Ako bi počela cendrati, digao bi ju i opet ušuškao i napravio isto. Bio je jako uporan i s vremenom ju je trebalo sve manje nunati prije spuštanja u kinderbet. Jednu večer je cendrala na rukama i mm ju je lagano spustio i ona je ostala ležati baš je htjala da ju se spusti i od tada to funkcionira bez problema i njemu i meni. Ja ju podojim, podrignem, dam pusu i spustim. Ona se ušuška, a ja izađem iz sobe. Ponekad zaspe odmah ili za par minuta, a nekad ju čujemo da guguće i onda zaspe.
Trebalo nam je dugo, nekad bi uspjeli, nekad ne, ali nikakvo puštanje djeteta da plače nije bilo potrebno. Kao što si sama rekla...bila je spremna.
A da li ti to funkcionira po danu?
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 08:25   #2172
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
A da li ti to funkcionira po danu?
Po danu ne funkcionira jer valjda ima previše podražaja. Pokušam svako malo ali još ne ide. Moram ju ununati i kad se jako umiri mogu ju spustiti budnu. Inače je znatiželjna i teško se umiruje. Za sada sam zadovoljna da ju navečer mogu samo staviti u kinderbet i onda je me time
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 20:44   #2173
Quote:
petrunjela1981 kaže: Pogledaj post
Po danu ne funkcionira jer valjda ima previše podražaja. Pokušam svako malo ali još ne ide. Moram ju ununati i kad se jako umiri mogu ju spustiti budnu. Inače je znatiželjna i teško se umiruje. Za sada sam zadovoljna da ju navečer mogu samo staviti u kinderbet i onda je me time
Ipak je spustiš budnu, to je super .
Moj se nikako ne može umiriti, čak i kad se umiri na rukama čim ga spustim odmah cendra. Probat ću to ponavljati (već jesam ali bi brzo izgubila strpljenje , da nešto stignem napraviti po kući/pojesti/skuhat ručak itd.).

A kad tako zaspi navečer, kad se počne buditi?
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 21:52   #2174
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
Ipak je spustiš budnu, to je super .
Moj se nikako ne može umiriti, čak i kad se umiri na rukama čim ga spustim odmah cendra. Probat ću to ponavljati (već jesam ali bi brzo izgubila strpljenje , da nešto stignem napraviti po kući/pojesti/skuhat ručak itd.).

A kad tako zaspi navečer, kad se počne buditi?
Ja sam isto gubila strpljenje, valjda sam već umorna nakon cijelog dana i ako bi cendrala nervoza bi me oprala. Mm je hvala bogu smirem i puno mi je pomogao.
Što se buđenja tiče imamo varijacija na temu. U zadnje vrijeme zaspe u 20 i onda spava do cca 23 ili 23.30 najkasnije, zatim se budi oko 1, 3, pa ponekad odspava do cca 6 i konačno se budi oko 7.30. Imalo smo i gorih noći kad bi se počela buditi već oko 21.30 i onda sam znala da bude i ostatak noći bajan i budila se svakih sat, sat i pol, a pred jutro iza 5 i češće.
Imali i boljih noći...ali to je bilo davno
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:43   #2175
Čitala sam kako je uspavljivanje djeteta najbolje ako ga naučimo zaspati, a u tome mu uvelike odmažemo ako ga stalno nečim pomažemo - duda, nunanje, držanje za ručicu ili sl. Tako sam poslušala savjet i probala dijete od prvog dana stavljati u krevetić kad vidim da je umoran ali mu oduzmem dudu, pomazim po glavici i izađem iz sobe. Zvuči hladno, ali palilo je... Sve dok ga nisam od milja počela maziti i maziti i ostavljati mu dudu u ustima i dok spava, pa se sada po noći više puta ustajem i dodajem mu dudu, držim ga za ručicu i mazim...
emma11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 01:07   #2176
iz današnje perspektive bih rekla what is all the point?

ono ako se nećemo mazit i bit skupa, potrebu imam i ja, zašto sam i "naručivala" to malo mezimeče

prvih par mjeseci sama bi jadna zaspala kad bi grčevi prestali i kod tako malih beba što sami zaspu nema nekog pravila da smo ih "naučile" spavat, šou može da krene bilo kada, kolko god mi knjiga pročitale, a svako dijete je knjiga za sebe

opet mislim da je bolje mazit se s bebom nego čitat knjigu o tome

jer tako brzo rastu
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 23:55   #2177
Citam malo ovu temu jer imamo bas problema sa uspavljivanjem. To su bili rijetki trenuci da bi sam zaspao ali u vecini slucajeva zaspi uz cicu I nosenje.
Ako ga polegnem budnog onda baca sve iz kindica I kad obavi sve sta je naumio onda stoji uz ogradicu ili sece po kindicu. A kad mu to dosadi pocne plakati. Probala sam par puta onako vratiti se dat mu dudu I poleci. Cak mu se niti ne obracam. Ali ne odustaje ne izadjem iz sobe on je vec na nogama.
Ona metoda da ga pustim da place to mi je pretesko. Srce mi se kida kad on place a da mu ja ne pridjem.
vanessa1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 10:09   #2178
Ne znam ako ide u tu temu, ali trebam pomoc. Malena od 9 mj doprije 2 tjedna sve super sa uspavljivanjem. Stavis u kindic na vrijeme ( u sat) duda, malo pomazis i malena spava tako i po noci tako i po danu. Ali ovih 2 tjedna kad bih je stavila spavati ( dnevno spavanje, jutro i popodne) znaci rutina ista, ali dok je polegnem se pocne izvijati, urlati, trlja oci ko luda i ako joj ne dam da se digne jos jace place. Place kad je dignem i pomazim. Na kraju nakon pol sata zaspi teskom mukom i spava po 2 h. A par puta je na kraju nismo uspavali i ostavili smo je budnom, ajme majko moja.... tako umorna, cendrava beba, ali zaspati nikako. Ne kuzim sta se dogadja!? Srce me boli dok place ( ne dam da se dize). Imam osjecaj da je mucim, a ako ne spava onda je nemoguca. Kako da je mirnije uspavam?
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 11:21   #2179
Od koje dobi je preporucljivo provesti Cry out metodu?
S prvim klincem smo kad je imao 9 mjeseci...jel moze ranije?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 21:06   #2180
Quote:
miatamara1 kaže: Pogledaj post
Ne znam ako ide u tu temu, ali trebam pomoc. Malena od 9 mj doprije 2 tjedna sve super sa uspavljivanjem. Stavis u kindic na vrijeme ( u sat) duda, malo pomazis i malena spava tako i po noci tako i po danu. Ali ovih 2 tjedna kad bih je stavila spavati ( dnevno spavanje, jutro i popodne) znaci rutina ista, ali dok je polegnem se pocne izvijati, urlati, trlja oci ko luda i ako joj ne dam da se digne jos jace place. Place kad je dignem i pomazim. Na kraju nakon pol sata zaspi teskom mukom i spava po 2 h. A par puta je na kraju nismo uspavali i ostavili smo je budnom, ajme majko moja.... tako umorna, cendrava beba, ali zaspati nikako. Ne kuzim sta se dogadja!? Srce me boli dok place ( ne dam da se dize). Imam osjecaj da je mucim, a ako ne spava onda je nemoguca. Kako da je mirnije uspavam?

Moj isto ima 9 mj. Od nepuna 2 mjeseca zaspiva sam i spava cijelu noć, a dnevno spavanje je redovito od nekih 6 mjeseci (2 puta po 1,5 - 2 sata). Zadnjih 10ak dana se ponaša isto tako, i jučer sam skužila da je zapravo gladan (iako je jeo nedugo prije nego što je krenuo na spavanje). Jučer je pojeo voćnu kašicu i nikako zaspati, nakon 15 min mu dam bočicu, pojeo je i zaspao mi na putu do krevetića, danas isto tako. Valjda im je to neka faza u razvoju
Incredible Me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.