Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 11:45   #1361
Nek se kreće nužno koliko mora.
Mjeru ti nitko ne može dati, ni u (kilo)metrima, ni satima niti u potrošenim kalorijama.

Doslovce osluškuješ tijelo.
Malo boli, to je normalno, ali onda treba raditi češće pauze.

A u profesionalnom smislu - pa, nije baš neka sreća za konobara, frizerku, kirurga, blagajnicu dobiti DVT
Budimo realni, nije ni za koga, no za onoga tko mora puno stajati, mirovati, svakako je još izraženija nepogoda.

Znam da u sadašnje vrijeme u lijepoj našoj ovo što ću napisati zvuči utopistički, no nek čovjek porazmisli o nekom drugom poslu
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 09:07   #1362
A to mi je jasno da ovaj posao,konobarenje,nije bas idealan za njega.ali u 50-oj godini nije da bas moze izmisljati neki posao za sebe.neka ga posalju u invalidsku mirovinu.


Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 12:12   #1363
Pozdrav svima, nova sam ovdje, nažalost .
Imam dugu priču kao i vi ostali, ali bit ću kratka...DVT lijeve noge, metar ugruška, ima i u zdjelici.. uglavnom dr. Županić nije baš pričljiva, pa tako ne znam puno toga. Prvo što me zanima kako vi ostali preživljavate sa tim? Nakon mjesec dana u bolnici nitko mi nije rekao puno o tim zavojima..ja ih stalno nosim, čak i kad idem samo na wc, po cijeli dan samo zamotavam i odmotavam. Radim od kuće, pa većinu vremena od 8-16 sjedim sa podignutom nogom. Kad sjedim ili ležim nemam zavoj. Može vaše iskustvo? Hvala unaprijed.
danchibananchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 19:43   #1364
Quote:
danchibananchi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, nova sam ovdje, nažalost .
Imam dugu priču kao i vi ostali, ali bit ću kratka...DVT lijeve noge, metar ugruška, ima i u zdjelici.. uglavnom dr. Županić nije baš pričljiva, pa tako ne znam puno toga. Prvo što me zanima kako vi ostali preživljavate sa tim? Nakon mjesec dana u bolnici nitko mi nije rekao puno o tim zavojima..ja ih stalno nosim, čak i kad idem samo na wc, po cijeli dan samo zamotavam i odmotavam. Radim od kuće, pa većinu vremena od 8-16 sjedim sa podignutom nogom. Kad sjedim ili ležim nemam zavoj. Može vaše iskustvo? Hvala unaprijed.
Trebaš nabaviti elastične čarape a ne da motaš iodmotavaš.Meni su kad sam izašao iz bolnice dr napisao neki nalog (zaboravio kako se zove ) i onda ideš na socijalno,prođe 7-10 dana da oni odobre i ideš u apoteku da podigneš te čarape.Inače su 2012 koštale više od 500 kn a ovako 0.Skidao sam čarapu samo za spavanje,nosio jedno 2 godine ali još dan danas mi je noga deblja od druge i malo plavkasta.Martefari sam isto toliko pio ali je transfuziolog namiriso da sam popio malo vina i ukinuo mi (moja glupost).Malo je neugodno lijeti ali tako mora biti.Ovi zavoji su samo za prvu ruku,elastična čarapa je zakon i jednostavnije.
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 09:24   #1365
Dakle carapa moze ic preko socijalnog?muz isto stalno to mota i odmotava.ali njemu su rekli da carapa ide tek kasnije.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 11:30   #1366
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
Dakle carapa moze ic preko socijalnog?muz isto stalno to mota i odmotava.ali njemu su rekli da carapa ide tek kasnije.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Ide, ali svakih 6 mjeseci se ima pravo uzet.
Moj je muž imao dvt lijeve noge prije 2 godine. On je preporuku za čarapu dobio odmah nakon otpusta iz bolnice.
Ide u invalidsku mirovinu sa nepunih 50 godina, radio je u brodogradilištu.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 17:03   #1367
Zbog tromboze mogu u invalidsku mirovinu??? To nisam znala. Ali ipak mislim da sam premlada za penziju
I ja sam dobila prilikom otpusta iz bolnice doznaku za čarapu, odnjela potvrditi na HZZO i podigla ju jučer u bilo kojem ortopedskom dućanu gdje imaju ugovor sa HZZO. Ali ne znam jel bi ja to mogla nositi baš cijeli dan..dans sam ju imala oko 3 sata i jedva čekala da ju skinem.
danchibananchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 18:25   #1368
Ne znam njemu su rekli da carapa ide kasnije.sad ide krajem mjeseca na pregled pa ce pitat.ma ovi u kbc rijeka nista ne govore.sve moras iz njih izvlacit.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 18:38   #1369
Nije baš da se samo zbog tromboze može u invalidsku. On je prije toga ima 4 operacije kile, ima i visok tlak. Valjda su odvagnuli sve pa ga poslali u mirovinu.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 18:06   #1370
Quote:
danchibananchi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, nova sam ovdje, nažalost .
Imam dugu priču kao i vi ostali, ali bit ću kratka...DVT lijeve noge, metar ugruška, ima i u zdjelici.. uglavnom dr. Županić nije baš pričljiva, pa tako ne znam puno toga. Prvo što me zanima kako vi ostali preživljavate sa tim? Nakon mjesec dana u bolnici nitko mi nije rekao puno o tim zavojima..ja ih stalno nosim, čak i kad idem samo na wc, po cijeli dan samo zamotavam i odmotavam. Radim od kuće, pa većinu vremena od 8-16 sjedim sa podignutom nogom. Kad sjedim ili ležim nemam zavoj. Može vaše iskustvo? Hvala unaprijed.
Ako te vodi dr. Zupančić, slobodno je pitaj sve što te zanima. Objasnit će ti. Nije pričljiva u smislu da će ti sama sve potanko objasniti, ali ako lijepo pitaš neće te sigurno ostaviti bez odgovora. Ja sam znala donijeti i svoja pitanja na papiriću, u smislu podsjetnika.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 09:58   #1371
Možda netko zna? Da li se smije sjediti ili ležati sa kompresivnom čarapom? Da li se ona smije skidati preko dana? Ja svoju nosim par sati na dan, ako idem negdje ili radim nešto po kući..
danchibananchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 18:48   #1372
Pozdrav...čitam postove oko tromboze pa čisto da se uključim u raspravu...36 godina imam,zaradio dvt prije 15 godina na obadvije noge...otkriven genetski problem koji uzrokuje bolest...čarape nosim redovito i svakako preporučam svima koji imaju tih problema da ne razmišljaju niti trenutka oko toga treba li nositi čarape...puno mi je lakše obavljati posao koji radim...prosvjetar...skidam čarape samo kad spavam,ali prije dizanja obavezno noge na povišenom držati oko pola sata pa navući čarape...kad ih ne nosim noge su mi teške,nisu na otečene nego teške...sve je lakše sa čarapama koje svakako pomažu pri svakodnevnim obvezama...i da čarape također dobivam preko HZZO-a
Kal-El is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 09:10   #1373
Dobar dan, svima u čarapici....mozda vam se pridruzim
Imam FVLeiden, nasljednu trombofiliju i Pai i Mtfhr. Jaku obiteljsku anamnezu mozdanih udara. Od operacije mioma i CR puna sam priraslica i cesto me boli ovulacija i stolica, tak da me lovi nesvjestica. Gin kaze da bi mi pomogla kontracepcija ali naravno zbog tromb. ne smijem. Imam dijete iz potpomognute oplodnje "zahvaljujuc" kojoj sam i rano dobila dijagnozu. I cesto u zadnjih 7 godina bila na heparinu ili aspirinu. Mali je rođen sa svega 715g zbog zastoja, kazu da nisam bila na hepu trombofilija bi sigurno bila krivac.
U jednom postupku kad sam bila na kobtracepciji ( nisam jos znala za FV) u jednom trenu me jako zaboljela potkoljenica, boljelo nekoliko dana da sam tesko hodala, mislila neki cudan grč. Kasnije hematolog rekao da je moguce ti bio tromb ali i ne mora biti. I eto sad opet, isto mjesto, ista bol. Potkoljenica, koji prst ispod koljena odozada, nekako na vrhu mišića. Boli me dok hodam tako da malo šepam. Često mi trnu ruke, evo dok ovu poruku tipkam valjda 10puta moram otresati ruke. Na vrhovima nožnih palaca nemam osjet.
Nakon obje operacije drugi treći dan sam imala nekakav napad da nisam mogla udahnuti, bolilo grozno, dotrcali sprašili neku injekciju i popustilo. Na otpusnim se to ne spominje.
Doktorica mi radi sutra popodne a bedasto mi ici privatno hematologu kad mozda nije nista. Ili da ni nejdem opcoj vec drito.
E da i nedavno sam tesko sjefila zbog hemeroida....nisu bili hemići nego isto tromb rektalne vene, proktolog rekao bezazleno, dođe i prođe
U strahu sam, dijete me treba, ne mogu si dopustiti ni sat odmora . Idemo puno na vjezbe jer ima dosta posljedica. Vratila sam se na posao nakon 3god, pol radnog vremena u školi
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 19:12   #1374
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Moj je muž imao dvt lijeve noge prije 2 godine.
Kak' je sad? Nakon dvije godine od dvt ... Kak' mu je ta noga? Pogođena žila?

Pitam jer je meni godinu i pol od moje dvt desne noge ...
I komplicirano je, da ne duljim ...pisah o tome lani ..
(žila u kojoj je bio tromb se suzila, zadebljale su joj se stijenke i dijelom je fibrozirala ... razlozi svega navedenog svima su i nadalje nažalost nepoznati ... lijeka nema, nažalost)

Ne znam nikog' kom' se tako zakompliciralo?!
Bz.
Sad mi na svakodnevnoj bazi nekaj vibrira u toj nozi, tj. takav je feeling.
Užas.
Živcira.

Pitanje, tko zna?
Ja pretpostavljam, ali nisam sigurna.
Otečeni mi gležnjevi na obje noge, i ristevi ...jel' bi mi to bilo od gore navedenog? Posljedica te skršene žile?
Al' zašto na obje noge onda??
Dvt je bila samo na desnoj nozi (od potkoljenice, preko koljena do natkoljenice)...

Eto, ako ima kakav znalac, da se kuži .....molila bih

Zadnje uređivanje jakova : 27.04.2017. at 19:28.
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 16:32   #1375
Pozdrav forumaši,

Trebala bih napraviti pregled vena s UZV, privatno, da li ima neka poliklinika u okolici Rijeke? S obzirom da ne nalazim baš na internetu...
Dugine boje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 15:46   #1376
Pozdrav trombaši

3 tjedna nakon rupture lijevog gastroknemijusa snašla me tromboza u srednjem segmentu VTPa, gastroknemične vene i peronealne vene u srednjoj trećini.
Nakon bolničkog liječenja u Vinogradskoj dobio sam Xarelto i jednu finu dokoljenku. Ono što me muči je sunce i DVT.

Doktorica na dopleru je spomenula da moram izbjegavati sunce.
Pitajući okolo, nitko mi nezna reći zašto se sunce mora izbjegavati.
Pa ako ima koja dobra duša da mi to pojasni?

Hvala!

p.s. za Rijeku:

http://poliklinika-kantrida-dental.c...-dijagnostika/

http://poliklinikagemini.hr/naslovna/

http://www.poliklinika-sunce.hr/lokacije/rijeka/
EdwardGreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 19:42   #1377
Quote:
EdwardGreat kaže: Pogledaj post
Pozdrav trombaši

3 tjedna nakon rupture lijevog gastroknemijusa snašla me tromboza u srednjem segmentu VTPa, gastroknemične vene i peronealne vene u srednjoj trećini.
Nakon bolničkog liječenja u Vinogradskoj dobio sam Xarelto i jednu finu dokoljenku. Ono što me muči je sunce i DVT.

Doktorica na dopleru je spomenula da moram izbjegavati sunce.
Pitajući okolo, nitko mi nezna reći zašto se sunce mora izbjegavati.
Pa ako ima koja dobra duša da mi to pojasni?

Hvala!

p.s. za Rijeku:

http://poliklinika-kantrida-dental.c...-dijagnostika/

http://poliklinikagemini.hr/naslovna/

http://www.poliklinika-sunce.hr/lokacije/rijeka/
Pozz. Ne smije ti noga biti na direktnom suncu zbog vena koje se pri tome šire.. Zato i moramo nositi čarapu da su nam stisnute. Ja uskoro idem na more, dr mi je rekla da slobodno plivam i radim sve što mogu. Ne znam kakav je osjećaj biti bez čarape jer ju nosim vec 5 mj...ali ću probati
danchibananchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:22   #1378
Quote:
danchibananchi kaže: Pogledaj post
Pozz. Ne smije ti noga biti na direktnom suncu zbog vena koje se pri tome šire.. Zato i moramo nositi čarapu da su nam stisnute. Ja uskoro idem na more, dr mi je rekla da slobodno plivam i radim sve što mogu. Ne znam kakav je osjećaj biti bez čarape jer ju nosim vec 5 mj...ali ću probati
o super! hvala na info to znači da mogu biti u hlačama u prirodi?
ja se tek navikavam na čarapu..
Planiraš plivati sa čarapom?
EdwardGreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 22:49   #1379
Mene boli i pecka noga nekoliko dana u potkoljenici, uz potkoljeničnu kost, ne u listu.
CD vena sam radila prije 3 godina, sve ok, PV prije 8 mjeseci isto sve ok.
da li vas noga u potkoljenici boli u listu ili naprijed?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 22:50   #1380
Mene boli i pecka noga nekoliko dana u potkoljenici, uz potkoljeničnu kost, ne u listu.
CD vena sam radila prije 3 godina, sve ok, PV prije 8 mjeseci isto sve ok.
da li vas noga u potkoljenici boli u listu ili naprijed?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.