Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 12:04   #841
Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
Bok cure! Propustila sam mnogo toga, ali vidim da je lista očišćena Čestitam svim mamicama!

Moja aplikacija veli da smo danas 18+0, a sljedeći tjedan imam pregled. Nadam se da se u tim tjednima vidi migoljenje bebice na ultrazvuku jer se tome baš radujem! Nažalost, još nisam osjetila neki pokret za koji bi točno znala da je bebin, ali nadam se što prije!!
Ako ti je prva bebica,to je normalno da jos ne osjecas prave pokrete... kroz koji tj bi trebala
leptir7 is offline  
Old 21.04.2017., 12:10   #842
joj da, o mrštenju i šutnji ne želim govoriti...evo, sad su mi te ružne horor scene pred očima.. i onda bi nakon sto ju vidim 2min izbezumljenu pitala je li sve ok, a ona ništa ne odgovara nego nakon 20-ak sek.- da...je...i onda opet nova horor faca...ja opet je li sve ok- opet šuti, pa s kašnjenjem- ma kad ja na ovaj uzv ne vidim ništa, poslati ću te u bolnicu da oni tamo bolje pogledaju...jao jao...

eto Leptir, znači nije se nastavila rutina neriguckanja
marta- is offline  
Old 21.04.2017., 12:17   #843
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
joj da, o mrštenju i šutnji ne želim govoriti...evo, sad su mi te ružne horor scene pred očima.. i onda bi nakon sto ju vidim 2min izbezumljenu pitala je li sve ok, a ona ništa ne odgovara nego nakon 20-ak sek.- da...je...i onda opet nova horor faca...ja opet je li sve ok- opet šuti, pa s kašnjenjem- ma kad ja na ovaj uzv ne vidim ništa, poslati ću te u bolnicu da oni tamo bolje pogledaju...jao jao...

eto Leptir, znači nije se nastavila rutina neriguckanja
Ma zamisli ona na taj ne vidi nista jadno da u 21 stoljecu mi se pregledavamo na sprave iz kamenog doba...strasno jos ti stavi bubu u glavu,pa ti cekaj sljedeci dan sa sto misli u glavi...ja isto tako pitam,sve sta me zanima...mrzim izac iz ordinacije sa upitnicima...
Bitno da je sve ok sa bebicom,a ti ako mozes uzimaj uputnice i idi u bolnicu na preglede...vjerujem da su njima malo modernije sprave (UZ)

E da rigoleto se vratilo...ali moze biti i od nespavanja,jer sam primjetila i prije kad bi bila neispavana puno vise bi povracala,nego kad bi bila odmornija...nadam se da je to
leptir7 is offline  
Old 21.04.2017., 12:22   #844
je, sad sam samo u bolnici jer mi se ne da ići svaki put kod nje pa u bolnicu drugi dan...sve u duplo...uzela sam d1 i sad sam mirna...i normalno izgledaju kad me pregledavaju
marta- is offline  
Old 21.04.2017., 12:40   #845
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
je, sad sam samo u bolnici jer mi se ne da ići svaki put kod nje pa u bolnicu drugi dan...sve u duplo...uzela sam d1 i sad sam mirna...i normalno izgledaju kad me pregledavaju
Taj d1 jel to neka uputnica za vise puta ili ... nemoj mi se smijat,ali ne znam hahhahah
leptir7 is offline  
Old 21.04.2017., 13:05   #846
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Taj d1 jel to neka uputnica za vise puta ili ... nemoj mi se smijat,ali ne znam hahhahah
D1 je tip uputnice koji vrijedi za vise pregleda, da. To sve dobivamo npr pred kraj trudnoce kad nas krenu pratiti u bolnici. Da ne moramo prije svakog pregleda i do gina po novu uputnicu.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Old 21.04.2017., 13:06   #847
Zanima me, ako trudnocu vodim privatno, a imam ginekologa socijalnog ima li to ikakve veze sa dobivanjem doznaka?🤔
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 21.04.2017., 13:20   #848
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
D1 je tip uputnice koji vrijedi za vise pregleda, da. To sve dobivamo npr pred kraj trudnoce kad nas krenu pratiti u bolnici. Da ne moramo prije svakog pregleda i do gina po novu uputnicu.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Aha,tnx...mi ne idemo u bolnicu na kraju,ostajemo kod svoga gina do kraja,jedino ako ja hocu vodit trudnocu u nekog u bolnici onda uzimam uputnicu...no svaki put moram ici po uputnicu,ne daju mi je za vise puta...jedino mislim za plodnu vodu da daju za vise puta...
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Zanima me, ako trudnocu vodim privatno, a imam ginekologa socijalnog ima li to ikakve veze sa dobivanjem doznaka?🤔
Mislim da nije bitno gdje vodis trudnocu,tvoj soc.gin ti mora dat doznake...
leptir7 is offline  
Old 21.04.2017., 13:28   #849
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Zanima me, ako trudnocu vodim privatno, a imam ginekologa socijalnog ima li to ikakve veze sa dobivanjem doznaka?🤔
Ja vodim privatno. Samo dodem sa nalazom i socijalac mi da bez problema sve uputnice. I otvorio bolovanje isto. Sad samo svaki mjesec dodem kod sestre i uzmem doznaku za taj mjesec.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Old 21.04.2017., 13:35   #850
E super. Ja cu tek sad drugi put ici po doznake, a prosli mjesec sam jos isla kod socijalnog, pa cisto da se znam pripremiti.
Hvala
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 21.04.2017., 14:12   #851
Nije meni bed sto sam ovdje, osim sto sam jucer pregladnila,došla sam poslije je večere. Svi su ljubazni, al kreveti koma . Mob me zeza,ne mogu duzi post napisat
šminkerica91 is offline  
Old 21.04.2017., 14:13   #852
Radila sam test opterecenja(ak se tak zove) da se vidi dal ce beba i posteljica izdržat trudove. Sad čekam doktora da mi kaže sto cemo dalje,al mislim da je ok bilo.
šminkerica91 is offline  
Old 21.04.2017., 14:24   #853
Quote:
šminkerica91 kaže: Pogledaj post
Nije meni bed sto sam ovdje, osim sto sam jucer pregladnila,došla sam poslije je večere. Svi su ljubazni, al kreveti koma . Mob me zeza,ne mogu duzi post napisat
Dali smiješ setat? Koji si ti sad tt?
leptir7 is offline  
Old 21.04.2017., 14:32   #854
Smijem,da. 38.tt. Beba je ok a sad prate tu vodu i posteljicu i protoke.
Jutros smo s cimericom od 4:30 pričale,nijedna nije mogla spavat xD
šminkerica91 is offline  
Old 21.04.2017., 14:38   #855
Quote:
šminkerica91 kaže: Pogledaj post
Smijem,da. 38.tt. Beba je ok a sad prate tu vodu i posteljicu i protoke.
Jutros smo s cimericom od 4:30 pričale,nijedna nije mogla spavat xD
Pa ti si na kraju,odlicno...jos malo,a oni nek prate i nadam se da ce ti se uskoro nesto pokrenuti...
leptir7 is offline  
Old 21.04.2017., 14:40   #856
Evo i mene s pregleda, trajao je sat vremena...hehehhe
Uglavnom, mucek ima 1087 grama i na ultrazvuku smo mu uhvatili glavicu, pa se smijao, zijevao, mljackao... sve je ok, zatvorena kak treba biti..
keka1v is offline  
Old 21.04.2017., 14:41   #857
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Taj d1 jel to neka uputnica za vise puta ili ... nemoj mi se smijat,ali ne znam hahhahah
D1 vrijwdi za neogranicen broj pregleda kroz godinu. Na nju mozes dobiti i interne uputnice u bolnici za vađenje krvi, uzimanje urina i ostale razne dijagnosticke pretrage, briseve, ....

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 21.04.2017., 16:34   #858
I tako ja uletavam na pregled, on gleda i šuti, nije bilo moje dokice, a ja i ne volim muške doktore da me pregledavaju, sva isprepadana, prestravljena od mogućeg ishoda, on sav ozbiljan, i onda konačno ugledam srce kako treperi kao i inače. Da, fakat ne znaš kako da protumačiš taj muk pokraj uzv aparata. I veli mi da se opustim, stvarno ne znam kako.
MARIJA0077 is offline  
Old 21.04.2017., 16:48   #859
https://www.forum.hr/attachment.php?a...1&d=1492786050

Evo prva slikica u ovoj trudnoci... 12+5 tt
Koda sam se malo vise najela

Zadnje uređivanje leptir7 : 21.04.2017. at 20:38.
leptir7 is offline  
Old 21.04.2017., 16:52   #860
Quote:
MARIJA0077 kaže: Pogledaj post
I tako ja uletavam na pregled, on gleda i šuti, nije bilo moje dokice, a ja i ne volim muške doktore da me pregledavaju, sva isprepadana, prestravljena od mogućeg ishoda, on sav ozbiljan, i onda konačno ugledam srce kako treperi kao i inače. Da, fakat ne znaš kako da protumačiš taj muk pokraj uzv aparata. I veli mi da se opustim, stvarno ne znam kako.
Bas smo danas o tome pricali,o ginicima koji su mutavi i samo sute...meni je to horor...ali bitno da je bebica dobro,pokusaj zaboravit njega i njegovu reakciju
leptir7 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.