Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2017., 10:35   #521
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Niti u rukama da ju nosim?
Svugdje u svijetu dozvoljeno samo mi opet filzofije velike
putujem u Zg za vikend isla bi u Ikeu preci cu 200km i onda bit na cudu di cu i sta s njom
necu je valjda u autu pustit na onom parkingu gdje se usije nebo i zemlja
u WG valjda smiju?
Zoo vrt Maksimir isto ne jelda?mali mi ne da mira da ga vodim

u Ikei koliko znam je rađeno istraživanje da li kupci u Hrvatskoj žele da se dopisti ljubimcima ulaz unutra, i izspalo je da ne žele. Tak da sami smo si krivi

mislim da smiju u westgate, smiju u city centar sigurno. Samo ne u dućane s hranom. Isto vrijede pravila za brnjicu mislim ako su veći od 30cm ili tako nešto.. piše Vam sve na stranici od trgovinskog lanca..
U Zološki ne smiju.
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 12:03   #522
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Niti u rukama da ju nosim?
Svugdje u svijetu dozvoljeno samo mi opet filzofije velike
putujem u Zg za vikend isla bi u Ikeu preci cu 200km i onda bit na cudu di cu i sta s njom
necu je valjda u autu pustit na onom parkingu gdje se usije nebo i zemlja
u WG valjda smiju?
Zoo vrt Maksimir isto ne jelda?mali mi ne da mira da ga vodim
Svoju smo pesicu bez problema vodili u Ikeu u Grazu. I bio sam uvjeren da u sve Ikee može. No, kada je nastao problem sa zagrebačkom, ispostavilo se da u Klagenfurtu psi ne mogu u Ikeu. Nije mogla ni u Stuttgartu kada smo tamo bili. Ostala je u autu, ali imaju garažu tako da nije bio problem. Dakle nije samo kod nas tako.

Što se tiče šoping centara, koliko znam u sve velike zagrebačke mogu - Westgate, Arena, CC1. (ali ne i u Importanne galeriju, to je sigurno). Ali to ne znači da mogu u sve dućane. Svaki dućan ima svoja pravila - mogu, mogu samo u torbi ili na rukama, ne mogu... Ne samo oni s hranom.
Ovo s brnjicom treba provjeriti ako se radi o većim psima.

Zoološki vrt u Stuttgartu kod ulaza ima bokseve u kojima se mogu ostaviti psi dok se obilazi zoo. I može ih se provjeravati kada se želi te se vraćati u zoo.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:58   #523
Već sam nekoliko puta čuo želju/ideju da se "običnog" psa "unaprijedi" kako bi ga se moglo svugdje voditi.
Žalosti me takva zloupotreba.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:11   #524
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Već sam nekoliko puta čuo želju/ideju da se "običnog" psa "unaprijedi" kako bi ga se moglo svugdje voditi.
Žalosti me takva zloupotreba.
Ne bi bilo potrebe za takvim idejama kad bi "običnim" psima bio svuda dopušten pristup. I ja sam protiv zaobilaženja propisa i muljanja, ali mislim da bi najvažnije bilo poraditi na njihovoj promjeni.

S druge strane, znam za slučaj kad je Centar Silver korisnici oduzeo psa vodiča zato što ga je ostavljala vezanog pred trgovačkim centrom, a ona landrala po dućanima s prijateljicom. Imam na mobu i fotku "labradora" na socijalizaciji, s odgovarajućom oznakom koja mu dopušta da svuda ulazi, a pas stoji vezan za stupić.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:09   #525
Ovi moji primjeri su bili prvenstveno radi leta avionom u kabini.

Rekao bih da su propisi prilično liberalni. Bar ovi zagrebački.

Kretanje kućnih ljubimaca dopušteno je na javnim površinama, te u prostorima i prostorijama javne namjene uz dopuštenje vlasnika, odnosno korisnika prostora, i uz odgovarajuće uvjete, osim ako ovom odlukom nije drugačije određeno.

Kućnim ljubimcima koji se kreću slobodno ili na povodcu zabranjeno je kretanje na dječjim igralištima, cvjetnjacima, neograđenim športskim terenima, neograđenim dvorištima škola i vrtića te na drugim mjestima gdje postoji opasnost ugrožavanja zdravstveno-higijenske sigurnosti i zdravlja ljudi.


Ispada da najviše ovisi o vlasnicima prostora.
Ljekarne su, naprimjer, prije bilo navedene u zabrani. Sada ih više nema i na vlasniku je odluka. Maknuli su i groblja, tržnice...

Ne sviđa mi se dio "te na drugim mjestima gdje postoji opasnost ugrožavanja zdravstveno-higijenske sigurnosti i zdravlja ljudi" jer je prilično neodređen i podložan svakojakom svojevoljnom tumačenju.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 19:42   #526
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ovi moji primjeri su bili prvenstveno radi leta avionom u kabini.

Rekao bih da su propisi prilično liberalni. Bar ovi zagrebački.

Kretanje kućnih ljubimaca dopušteno je na javnim površinama, te u prostorima i prostorijama javne namjene uz dopuštenje vlasnika, odnosno korisnika prostora, i uz odgovarajuće uvjete, osim ako ovom odlukom nije drugačije određeno.

Kućnim ljubimcima koji se kreću slobodno ili na povodcu zabranjeno je kretanje na dječjim igralištima, cvjetnjacima, neograđenim športskim terenima, neograđenim dvorištima škola i vrtića te na drugim mjestima gdje postoji opasnost ugrožavanja zdravstveno-higijenske sigurnosti i zdravlja ljudi.


Ispada da najviše ovisi o vlasnicima prostora.
Ljekarne su, naprimjer, prije bilo navedene u zabrani. Sada ih više nema i na vlasniku je odluka. Maknuli su i groblja, tržnice...

Ne sviđa mi se dio "te na drugim mjestima gdje postoji opasnost ugrožavanja zdravstveno-higijenske sigurnosti i zdravlja ljudi" jer je prilično neodređen i podložan svakojakom svojevoljnom tumačenju.
Odgovaram ovdje da tamo ne spamamo, a poslije ću zamoliti da nas prebace.

Meni se ne sviđa što kod nas uopće postoji ideja da pas ugrožava "zdravstveno-higijensku sigurnosti i ljudsko zdravlje", kao što mi se ne sviđa ni da postoji ta mogućnost, a postoji jer nitko tko tebe ili mene sretne s psom na ulici nema pojma da su naši psi redovito cijepljeni i čisti od parazita, ali zna da samo na desetak kilometara od centra grada ima pasa koji nisu čak ni čipirani, a kamoli štogod više od toga.

Slažem se da su zagrebački propisi bolji nego u drugim gradovima, barem formalno, ali ja hoću propis koji mi omogućuje da s psom kojemu u registar nije ubilježeno da mora nositi brnjicu mogu otići kamo god hoću - u bilo koji kafić, bilo koji restoran, bilo koji dućan, a ne da to ovisi o dobroj volji vlasnikovoj i/ili o psećoj veličini. Hoću propis prema kojemu kad manijak nasred Dotke štapom udari moju Jucku i ozlijedi joj oko taj lik odgovara kao da je napao mene ili bar kao da mi je oštetio auto, a ne da prođe s novčanom kaznicom zbog narušavanja javnog reda i mira, što ga uopće ne bi ni zadesilo da nije fizički nasrnuo na moju frendicu. Ne treba mi da pas ide sa mnom u avion, ali mi treba da može ići sa mnom na more čak ako i nemam auto. Hoću da se nijedan kafić, restoran ili dućan, osim ako nema za to debele razloge, ne smije usprotiviti ako želim onamo ući sa svojim psom. Hoću da mi se desi, kao mojim frendovima u susjednoj Sloveniji, kad su ostavili pse pred lokalom i ušli unutra da pitaju smiju li s psima na terasu, da me izgrde što mi je uopće palo na pamet pitati takvu budalaštinu i da me hitro pošalju po psa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 21:07   #527
Slazem se s Didi u potpunosti.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 09:58   #528
Ja baš i ne
Propis je dobar, pitanje je tumačenja. Teleološkim tumačenjem se dođe do ispravnog razumijevanja.
Ja bih ipak razlikovao javne površine i privatnu površinu. Koliko znam čitati zakon Javna površina je svaka površina čije je korištenje namijenjeno svima i pod jednakim uvjetima (javne ceste, nerazvrstane ceste, ulice, biciklističke staze, pješačke staze i prolazi, trgovi, tržnice, igrališta, parkirališta, groblja, parkovne i zelene površine u naselju, rekreacijske površine i sl.)
Isto kao što ti kao vlasnik stana možeš ograničiti tko će ti uči a tko ne u stan tako isto i vlasnik nekog (ugostiteljskog) objekta može ograničiti pristup i ja tu ne vidim ništa loše. Ako neki vlasnik ne želi pse u svojemu lokalu zašto bi to netko njemu nametao nekakvim propisom??? Postoje iznimke u pogledu službenih pasa itd.Uostalom uz toliko neodgojenih pasa i vlasnika nije nu čudno što psi nisu svugdje dobrodošli. Kada pogledam terase kafića i one male baterijske pse koji nervozno laju i laju dok su u rukama vlasnika ili kada prolazi pas pokraj pa se taj mali kesi i krene lajati i napadati psa... Nekoga to smeta.
Isto kao što vlasnici nekih hotela propisuju da u njihov restoran moraš sa odijelom, kao što vlasnici nekih klubova uvjetuju da moraš biti milijunaš da imaš pristup zašto vlasnik lokala ne bih mogao reći - psi van! To je za mene politika firme. Kao što neke firme daju da sa psom možeš na posao.
Pa isto tako ljudi onda imaju i izbor ići tamo gdje psi mogu ili ne mogu...

Jel na Dotrščini to onaj lik koji svima prijeti da su antifašisti i komunisti i da će trovati pse i stavljati zamke biciklistima

Zagreb ima to dosta dobro (na papiru) uređeno. I mislim da smo po tom pitanju stvarno uređeni
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 12:40   #529
a da, naravno da bi u idealnom svijetu to sve ovisilo o temperamentu psa i odluci vlasnika da li ce psa voditi sa sobom u kafic. isto kao i s djecom, neka mogu sjediti i biti mirna, neka se drece. ali iz iskustva vidimo da jako puno vlasnika (roditelja) to ne zna procijeniti ili ignorira i zato razumijem zabrane ako nekome to ne pase.
ja sa starijim nikada ne idem u kafice jer znam da nije za to i bok, on chila doma kod tate dok mala i ja bauljamo posvuda. ona je razigrana i vesela ali do beskraja dobrocudna i druzeljubiva i nikada me nitko krivo nije pogledao sto sam s njom sjela na kavu, dapace uvijek mi ponude zdjelicu vode ili neki keksic.
znam svoje pse i ponasam se u skladu s time ali kao vlasnik lokala ne mozes racunati na to da ce svatko to raditi.
zato i stavljamo xy drugih zabrana jer ne mozes racunati na tudju savjest i razum. mozda jednog dana dodjemo do te razine ali jos uvijek smo jako daleko od toga.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 15:06   #530
Quote:
Pawrent kaže: Pogledaj post
Isto kao što ti kao vlasnik stana možeš ograničiti tko će ti uči a tko ne u stan tako isto i vlasnik nekog (ugostiteljskog) objekta može ograničiti pristup i ja tu ne vidim ništa loše.
Ja vidim.

Nije isti status privatnog stana i privatnog ugostiteljskog ili bilo kojeg drugog objekta koji posluje s građanstvom i za to je dobio dozvolu od države. I dobro je da je ovu razliku potkrepljuje i zakon.

Primjerice, ti u svoj dom ne moraš pustiti određenu etničku, nacionalnu ili bilo koju drugu grupaciju koja ti iz bilo kojeg razloga ne odgovara. Ovo si u svom privatnom lokalu ne možeš priuštiti ni pod razno, osim ako ne želiš kršiti ustavna prava RH.

Što se uvođenje pasa u prostore javnog sadržaja tiče, drago mi je da se koliko toliko širi prostor u koji mogu ući sa psom. Prema FCI klasifikaciji imam psa za pratnju i razonodu. (Sad, tko koga prati, drugi je par rukava. ) No, bez obzira na FCI, svi su naši kućni ljubimci s nama zbog druženja i izlazaka, bez obzira koje pasmine/mišunga bili, pa je za očekivati da su s nama u najvećem broju situacija.

Pas je odgojen u mjeri u kojoj je odgojen i njegov vlasnik. Odgojen vlasnik će znati procijeniti temperament i ponašanje svog psa i prema tome se ravnati hoće li ga negdje povesti ili ne.

Ja imam "baterijskog psa". Najprije smo vježbali sjedenje na nekoj osamljenoj terasi. Onda smo krenuli po dućanima. Najprije smo boravili vrlo kratko, lajne skraćene uz nogu, a onda sve duže i duže. Svako njezino dobro ponašanje nagrađeno je kolačićem izlaskom iz dućana/frizeraja/ljekarne/DM-a... U knjižnici znam proboraviti i do sat vremena, a ona me mirno prati iza noge (iako je u skitnjama uvijek ispred mene). Jedini uvjet koji se ne smije zaboraviti - nagraditi nakon izlaska.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 15:11   #531
U uređenim zemljama nitko se ne oslanja na ljudsku savjest, nego na propis i na njegovo dosljedno provođenje.

Pričali su mi da su svojevremeno u Njemačkoj protiv vlasnika jednoga boksera susjedi podnijeli prijavu da drži agresivnog psa. Ne kao pasminu, nego kao primjerak. U roku od jednog dana došao je veterinarski inspektor, uzeo psa na lajnu i odveo ga na nekoliko sati u šetnju. Nakon toga je napisao izvještaj u kojemu stoji da pas ne pokazuje agresivno ponašanje.

Nedavno čitam na jednoj grupi na Fejsu slučaj koji opisuje cura u Americi, iz kvarta obiteljskih kuća s dvorištem. Vraćala se kući s hitne pomoći kamo je bila odvezla svog dečka i na kolnom prilazu zatekla dobermana, bez ogrlice i bez vlasnika, kako naganja mačke koje ona pokušava zbrinuti. Budući da nije imala pri ruci ni lajnu, ni ogrlicu ni brnjicu, a dobrica se, kaže ona, ponašao reaktivno, vratila se u auto i nazvala policiju. Koja je izašla na teren.

Možete li uopće zamisliti takve dvije situacije kod nas?

Inače, kažu Ameri da su psi u Evropi daleko pristojnije odgojeni od njihovih - nisu u obzir uzeli Hrvatsku, ali psi obavezno idu u školicu, vlasnici se drže propisa ili plaćaju kazne ako to ne čine. No s druge su strane zaštićeni u svojim pesovlasničkim pravima, što propisima, a što društvenim sankcijama, pa se ne može vlasniku kafića zbrknuti da on ne voli pse pa ih ne prima na terasu. U protivnome, od sutrašnjeg dana gubi mušterije. No zato nitko ne kikoće i ne veseli se kad njegov baterijić histerično laje od straha jer nije dovoljno socijaliziran niti pušta dogu da veselo obliže njegove poznanike pa tako u Beču možeš ući u restoran, pod svakim trećim stolom leži pas, miruje, ne laje, ne divlja.

Uostalom, da ne fantaziramo o boljemu jer to nećemo tako skoro dočekati, imamo propise, ali imamo i slučaj inspektorice koja je ugostitelju naplatila kaznu zato što je svojim gostima dopuštao da dovode pse na terasu i žene koju je vozač izbacio iz tramvaja zato što je unijela psa na rukama.

P. S. Ne taj frajer s Dotke drugi je lik. Onoga prvog poznajem - svako ga toliko sretnem, ispriča mi kako je njegov frend imao krasnog "vučjaka" pa su mu ga na Dotki otrovali i nije ga uspio spasiti iako je, citiram, račun kod veta platio 100 eura, a ja na to velim kako bih u tom slučaju pozvala policiju da preispita sve koji stanuju u blizini.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 15:48   #532
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
No zato nitko ne kikoće i ne veseli se kad njegov baterijić histerično laje od straha jer nije dovoljno socijaliziran niti pušta dogu da veselo obliže njegove poznanike pa tako u Beču možeš ući u restoran, pod svakim trećim stolom leži pas, miruje, ne laje, ne divlja.
ne bi se bas slozila, vidjala sam ih svakakvih i setala isto tako. super mi je sto mozes u ducane s hranom, ili sam barem ja isla, ma mozes svugdje. to mi kod nas bas smeta sto pse moram ostavit doma iz setnje i onda u ducan ili dm. ma nedavno sam pricala kako su nas potjerali s benzinske kad sam usla na tri sekunde kupit cigarete
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 15:58   #533
Ja opet kažem, to je politika firme. I ima pravo odrediti neke stvari. Ja tu opće ne vidim problem.
Zagreb nije Beč, niti će biti Beč tako skoro. Siguran sam da u Beču nema toliko zasranih površina i da ljudi kupe za psima, da ako piše znak zabrane da tamo ne idu i ne traže 1001 ispriku (mali pas pa eto u rukama je).
I kako bi ti rješima iduću situaciju. lokalni kafić/restoran i ljudi tamo vole mir jedu/piju itd. I dođe neki novi sa ultra živčanim psom koji laje i laje i laje da ljudi ne mogu ni pričati. I taj tupi da on ima sva prava ovoga svijeta. I ljudi se dignu i odu i ne dolaze jer ti svaki dan ideš tamo. Bi ja tebe kao vlasnika vidio jel bi to trpio. Dobro ovo je ekstreman primjer ali kako će se ti isti ljudi zaštititi od glupih i neodgovornih vlasnika pasa koji (mogu) remetiti sve? Jel ga ovaj može tužiti za izgubljenu dobit jer mu tjera goste.

Uostalom postoji odluka grada gdje jasno piše "Kretanje kućnih ljubimaca dopušteno je na javnim površinama, te u prostorima i prostorijama javne namjene uz DOPUŠTENJE vlasnika, odnosno korisnika prostora, i uz odgovarajuće uvjete, osim ako ovom odlukom nije drugačije određeno.

To je po meni apsolutno u redu. Nije istina da je svaka zabrana odmah kršenje Ustava RH i ljudskih prava. Jer postoje mnoga mjesta gdje su propisani uvjeti za ulazak i što se smije a što se ne smije (npr zabrana fotografiranja u muzejima) - sada će se netko naći i reći da se njemu krši pravo da on fotografira. Isto tako vani postoje i pravila da u neke objekte moraš doći sa xy odjevnom kombinacijom itd.

To što ja i ti volimo životinje i imamo odgojene, zdrave itd ne znači da svi imaju.

Isto tako spominješ i javnu namjenu a ja sam ti citirao Zakon i što zakon podrazumijeva o javnoj namjeni. Nigdje ne stoji da je to ugostiteljski objekt niti išta slično već da su to ceste, parkovi, zelene površine...
Nemojmo krivo tumačiti vrlo jasne odredbe

Što se mene tiče, neka se proširi broj lokacija gdje psi idu, mene to ne smeta. Ja ću sam procijeniti gdje da idem sa psom a gdje ne. Ali mnogi nisu to u stanju. Naročito one stare babe sa tim malim pesima koji su na fleksibilnim lajnama 10 m ispred njih i koji laju da mi uše probe
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:10   #534
Pawrent, poznajem propise, što ne znači da ne mogu smatrati kako bi mogli biti bolji nego što jesu. Kao i da bi se morali dosljedno provoditi.

Za slučaj koji pitaš kako bih riješila: zabranila bih takvu gostu da ubuduće dolazi u moj lokal i očekivala bih da mi odgovarajući propis na to daje pravo.

Glupe i neodgovorne vlasnike treba početi kažnjavati, ali treba početi kažnjavati i one koji ne provode propis ili ga proizvoljno tumače.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:32   #535
Ne će se provoditi ni bolji ako se ne provode ni ovi. Pas je zakonski stvar, puka pokretna stvar, dapače po ZOO i opasna stvar (kao i svaka životinja). Tu bi trebalo promijeniti ohohoho propisa.
Komunalni redari ne kažnjavaju ni ove koji hodaju bez lajne i koji ni ne kupe, a gdje će provoditi složenije propise.
U Zg-u postoji stvarno i više nego dosta prostora gdje životinje mogu bili sa ili bez lajne. Pojedinačni incidenti nisu pravilo.
To što je jedna djevojka izbačena iz tramvaja sa psom zbog ne znanja vozača nije pravilo. Ja sam se u tramvaju vozio barem 50 puta sa psom i nikada problema.(dapače kada idem sa početne stanice vozači su se mazili sa psom) A bogami sam se nagledao pasa koji skaču i grebu prozor i ljudi se sa pravom zgražaju kako čovjek ne može kontrolirati psa.
Nitko ne će podržati promjene propisa dokle god će loše ponašanje pasa biti pravilo a ne iznimka. Stvarno ima jako puna ljudi koji ne mogu naučiti psa ni da hoda na lajni, psi istčavaju iz zgrada ko komikaze blizu cesta itd.
Tako tu jedan od susjeda ne želi staviti psa na lajnu. Vidio sam ga možda 2 puta sa lajnom. A onda kada se susjedi u zgradi bune i zovu mu inpekciju da pas hoda bez lajne po zgradi onda se on zgraža da što mu rade probleme da ne kuži da će dio riješiti da poštuje pravila I sada bi takav trebao u restoran sa psom. Ja bih se prvi digao i otišao

U ZG-u se može u svaki trgovački centar sa psom (za city center znam kao i garden mall). Banke neke znam da imaju natpis sa psom da se smije (tj poslovnice). Tramvaj isto tako uz neke uvjete (treba izbaciti ovo da sa sobom nosiš nekakve papire, to nije realno).
Tako da se stvarno nema što prigovarati. To što jedan birc neda sa psom, a 99 da opet ne treba tako teško prihvatiti.
Ako nečega ima u Zagrebu, ima tih birtija u 3pm. Odeš 2 metra dalje sjedneš i tjt.

Ono što mi je žao što te lokacije gdje psi smiju bez lajne recimo nisu dobro označene sa nekakvim znakom da je to svima jasno pa i komunalnim redarima koji baš i ne poznaju sve lokacije (a ima ih)

Nitko sretniji od mene da psi budu na više mjesta dorodošli. Tko god se žali da je u ZG-u loše neka hoda malo po dalmaciji Pa da vidite što se događa kada su psi "paščeta" a znak zabrane iskače iz paštete
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:46   #536
Uporno razgovaramo o dvije različite stvari, Pawrent. Ti govoriš o propisima kakvi jesu, a ja govorim o tome kakvi bi trebali biti. Propis ne pruža samo prava, nego obvezuje i na stanovite dužnosti.

A s psom na socijalizaciji baš i nisi neki primjer kako se inače ljudi u tramvaju odnose prema psima.

Psi možda mogu u sve trgovačke centre, ali neki moraju imati brnjicu, i to samo zbog veličine. Što je u startu glupost.

No, da, slažem se, i najbolji je propis loš ako se nedosljedno provodi. Ne samo što se tiče pasa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:16   #537
Planiram sutra s tatom baki na Mirogoj i nikako se ne možemo složiti oko toga smije li moja Luna s nama (voljeli bismo kasnije produžiti na dulju šetnju i druženje pa bi bilo puno lakše odmah je povesti). Pročitala sam jedno 10-ak stranica ove teme i vidim da propisi kažu da "nije zabranjeno" - no, zanima me koliko vas to zbilja prakticira i kakva su vam iskustva s drugim posjetiteljima groblja, uznemiruje li ih to, gledaju li mrko na ljude s psom, kako se ponaša uprava groblja (koliko su upućeni u propise?), koliko se često pse na grobljima uopće može sresti?

Ja znam samo za seosku verziju priče, kad je naš pas dok sam bila mala išao dedi na grob mjesecima nakon što je umro, a i nekoliko ostalih seoskih pasa nakon što su im pokopali gazde. Ne da nije bilo problema, nego je cijelo selo pričalo o tome i divilo se.
bicicletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:58   #538
Na ulazu u Krematorij (Aleja urni) još uvijek stoji znak da je psima zabranjeno. Z sam Mirogoj, ne znam. No sve je to ista uprava.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 18:08   #539
Kod nas na svim grobljima pise zabranjeno
ja kad bas moju moram vodit onda ju uzmem u ruke i bok i nitko mi nista ne kaze ne laje mirna je i nem problema. Vidjela sam vise puta isto tako ljude da nose pse
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:41   #540
Ja svoju nemrem baš nosit, ima 22 kile.
Hvala puno na odgovorima! Mislim da bum je ipak ostavila doma, za svaki slučaj. Šteta, super bi se ovak iskombiniralo sve, al kaj se može.
bicicletta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.