Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2017., 12:02   #661
nema kazne ni novog polaganja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 18:17   #662
Pozz
Naime, imam skraceno vidno polje te bih htio polagat za vozacki..recite imam li kakve sanse, tj. kakvi su mi izgledi ?
Hvala
dominik123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 10:15   #663
čl.13 f http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._137_2577.html
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 10:19   #664
Quote:
.Delboy kaže: Pogledaj post
Dođeš na šalter sa starom osobnom i tim papirićem, onako oni u sustavu sad imaju zavedene nove podatke pa mogu izdati vozačku na nove podatke.
Prometnu isto treba mjenjati unutar 15 dana od promjene podataka na njoj.



Zbog ovog nemože:
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijek...-salteru-drugo

tl,dr:
slika od osobne je veća od slike na vozačkoj pa je nemogu u programu skalirati
Kod mene ista situacija u Daruvaru, samo sto su mi u Osijeku rekli da tamo netreba nova posto vec ima u sustavu.

Prije bi reko da je problem u informatickoj nepismenosti ljudi koji rade na šalterima a ne u programu
pinkskin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 00:57   #665
Nedavno sam vadio osobnu na kojoj mi je slika bez naočala. Sad bi morao vaditi vozačku, ali imam napomenu ( naočale ili kontaktne leće ). Mogu li iskoristiti istu sliku ko i na osobnoj ili se moram slikati sa naočalama ? Hvala.
Kloereu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 07:56   #666
Ako nosiš naočale stalno onda nova slika.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:13   #667
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako nosiš naočale stalno onda nova slika.
Nosim leće tijekom dana i kad sam vani.
Kloereu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:18   #668
Onda se ne trebaš slikat
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 20:25   #669
Imam dvije situacije:

1) Htio bi staru vozačku (papirnatu) koja vrijedi još godinu dana promjeniti u novu kartičnu. Ako je bitno, imam biometrijsku osobnu sa OIBom, bez čipa kojeg imaju ove novije osobne. Što moram pripremiti za zahtjev za novu vozačku (postupak može biti redovni)? Je ista stvar kao kada radim produljenje vozačke?

2) Curi je istekla vozačka prije 10ak dana. Izradila ju je sa čistim vidom i prema svemu sudeći produljenje vozačke će napraviti rutinski. Ona inače ne vozi aktivno i u međuvremenu je počela nositi naočale, ali ne trajno, samo po potrebi. Činjenica je da ima dioptriju i mora nositi naočale. Pošto želi početi aktivno voziti zanima me treba li ona svojevoljno upisivati svoju dijagnozu u vozačku dozvolu? Treba li joj nova slika (na osobnoj nema naočale)? Ako da, koja je otprilike procedura, odakle prvo krenuti?
Pitam ovo iz razloga jer sam negdje na netu pročitao: ako ti u vozačkoj ne piše ništa za naočale, a ti si čorav i nosiš ih jer si savjestan vozač, i onda skriviš neku nesreću - možeš nagrabusiti ako ustanove da si čorav ili tako nekako.

Tnx!
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 21:58   #670
Quote:
xlr kaže: Pogledaj post
Imam dvije situacije:

1) Htio bi staru vozačku (papirnatu) koja vrijedi još godinu dana promjeniti u novu kartičnu. Ako je bitno, imam biometrijsku osobnu sa OIBom, bez čipa kojeg imaju ove novije osobne. Što moram pripremiti za zahtjev za novu vozačku (postupak može biti redovni)? Je ista stvar kao kada radim produljenje vozačke?

2) Curi je istekla vozačka prije 10ak dana. Izradila ju je sa čistim vidom i prema svemu sudeći produljenje vozačke će napraviti rutinski. Ona inače ne vozi aktivno i u međuvremenu je počela nositi naočale, ali ne trajno, samo po potrebi. Činjenica je da ima dioptriju i mora nositi naočale. Pošto želi početi aktivno voziti zanima me treba li ona svojevoljno upisivati svoju dijagnozu u vozačku dozvolu? Treba li joj nova slika (na osobnoj nema naočale)? Ako da, koja je otprilike procedura, odakle prvo krenuti?
Pitam ovo iz razloga jer sam negdje na netu pročitao: ako ti u vozačkoj ne piše ništa za naočale, a ti si čorav i nosiš ih jer si savjestan vozač, i onda skriviš neku nesreću - možeš nagrabusiti ako ustanove da si čorav ili tako nekako.

Tnx!
1. Procedura je vjerovatno ista kao da radis zamjenu inozemne, odnosno kao da radis prvi put samo bez lijecnickog. Znaci nekih 170kn plus slika i naravno stara vozacka. Pise na stranicama MUPa
2. Ne mora nista mijenjati, nije obavezna to napraviti. Ako je uredno prosla lijecnicki i nema napomenu nosenje naocala ili leca. A ako ce i nositi naocale, nositi ce ih zbog sebe ne vidim razloga zasto bi se bacala u neki trosak radi te promijene, mogu joj samo lupiti ogranicenje pa ce mozda morati i na lijecnicki ranije odnosno mozda ne dobije na neodređeno. Najbolje ostaviti tako kako je, i kada ima potrebu staviti naocale i to je to.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 08:34   #671
@AlfaKT
Hvala na odgovoru. Inace, i ja sam u donekle slicnoj situaciji jer nosim naocale dok radim na kompu i kad vozim. Imam malu dioptriju i u voznji naocale nosim najcesce po noci jer mi malo olaksavaju. Po danu mi ni ne trebaju. Ona ima nesto vecu dioptriju i isto nosi naocale dok gleda tv, za komp i kad gleda nesto na daljinu. Ona i ja smo naocale napravili maltene prije nekoliko godina, a vozacke imamo skoro 10ak godina.
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:12   #672
Quote:
xlr kaže: Pogledaj post
@AlfaKT
Hvala na odgovoru. Inace, i ja sam u donekle slicnoj situaciji jer nosim naocale dok radim na kompu i kad vozim. Imam malu dioptriju i u voznji naocale nosim najcesce po noci jer mi malo olaksavaju. Po danu mi ni ne trebaju. Ona ima nesto vecu dioptriju i isto nosi naocale dok gleda tv, za komp i kad gleda nesto na daljinu. Ona i ja smo naocale napravili maltene prije nekoliko godina, a vozacke imamo skoro 10ak godina.
Tako je slicno i kod mene. Najbolje ostaviti sve tako kako je. Ne moze biti problema zbog toga, pogotovo ako povremeno nosis naocale. Nosis ih i tako najvise zbog sebe.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 08:00   #673
Malo pitanje za izradu e-vozačke -
imam običnu papirnatu koja vrijedi do 2043, nemam nove naočale, ni ikakve promjene - samo mi je u lošem stanju zbog nošenja u novčaniku.
Zanima me da li se trajanje vozačke mijenja ako se uzme nova?
Prije se to mijenjalo na kraći rok (cca 2025), pa opet radi novu.. a to ne bih htio ako je ikako moguće.
Pa eto samo to (i naravno da li se / koliko to naplati)
lovrobecem3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 08:32   #674
Moj epilog na gornji post:
Cura sa e-osobnom produzila vozacku, dobit ce plasticnu, slika se automatski prenosi i cijena je 150ak kn + 15kn biljega.

Svoju vazecu vozacku na isti nacin napravio, ista cijena, prenosi se slika sa starije osobne bez cipa (ali biometrijska).

Redovni rok izrade 3 tjedna.

Obje su nam vrijedile 10 godina, nadam se da ce i nove zadrzati isti rok, jos ih cekamo.
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 08:35   #675
Vrijedit će ti 10 godina ako nisi profesionalac.Naravno da plaćaš,150,200 ili 450 kn i 15 kn biljega ovisno koliko brzo želiš vozačku.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 19:26   #676
Ako u meduvremenu odjavim prebivaliste,i istekne mi vozacka,ne mogu je produzit u hr?
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 20:16   #677
Quote:
xlr kaže: Pogledaj post
Moj epilog na gornji post:
Cura sa e-osobnom produzila vozacku, dobit ce plasticnu, slika se automatski prenosi i cijena je 150ak kn + 15kn biljega.

Svoju vazecu vozacku na isti nacin napravio, ista cijena, prenosi se slika sa starije osobne bez cipa (ali biometrijska).

Redovni rok izrade 3 tjedna.

Obje su nam vrijedile 10 godina, nadam se da ce i nove zadrzati isti rok, jos ih cekamo.
Kako ti i sivkic kaze, sve ostaje isto, rok je 10 godina, nakon kojega se produzuje na jos toliko itd. Naravno to je ako nemas upisanog ogranicenja u vidu ljecnickog, a ti nemas
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:44   #678
Quote:
jeleros kaže: Pogledaj post
Ako u meduvremenu odjavim prebivaliste,i istekne mi vozacka,ne mogu je produzit u hr?
Normalno da ne možeš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 01:48   #679
Ističe mi vozačka u siječnju iduće godine i planiram ovih dana aplicirati za produžetak, da nemam brige oko roka zbog praznika.

Trenutna (još uvijek važeća) vozačka mi je 2008. bila izdana na 10 godina, upisano je ograničenje obavezno nošenje naočala ili leća (koje uredno nosim, a i osim toga sam "uredan" vozač bez kazni).

Sjećam se da sam kod produljenja te 2008 morala na liječnički pregled vida, koji sam uredno prošla.

Trebam li sada prije apliciranja za produljenje vozačke napraviti liječnički pregled za vid ili ne? Svatko mi kaže drugačije, ovisno valjda o svojim iskustvima.

Hvala
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 12:59   #680
Trebaš, i ako ti je i dalje sve ok i dioptrija se nije bitno mijenjala zamoli doktoricu da ti ukloni napomenu.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.