Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 23:07   #5721
Thumbs down Africki vs Indijski

U oba restorana jako domaća atmosfera, u afričkim je super energija, no osobno bih im preporučila da promjene rasvjetu u neku prigušeniju.
Indijski (bombay) kao krčma koja je tu već godinama i bas paše taj ugođaj, koliko god bilo bizarno sve skupa bilo (svira toše u opskurnom mjestu u kojem su kraj stolova namirnice koje bi trebale biti u špajzi)
Afrički smo čuli da su pržene plantane fine pa smo htjeli uzeti jela s njima, no konobarica nas je upozorila kako ih trenutno nemaju, bez obzira sto trećine jela iz menija nema cijena je ista i ne nude neku zamjenu. Odlučili smo se onda probati ostala jela koja služe kompletna. Ne mogu se sjetiti kako se zvali ali jedno je bio pileći batak sa zabatkom, riža i umak, drugo junetina u umaku s nekakvom knedlom. Piletina pikantna, ovo drugo taman začinjeno. Jako podsjeća na domaću klopu, malo baca na ajvar, sataraš s nekim novim začinima. Packa ide junetinu jer je bas jako jako mala količina mesa bila.
Indijski - uzeli smo dvije različite piletine u umaku s rižom i onim pogačama, jako jako fino, bogato okusima.
Sad kad uspoređujem ta dva restorana najlakše mi je staviti ih u kontekst odlaska u posjet familiji na selo. Imate dvije tete, domaćice koje obje kuhaju narodsku kuhinju, prva teta kuha sve savršeno i uvijek se ubijete kod nje i uzimate hranu na repete, druga teta kuha sve solidno, al nis posebno i ono odmah zaboravljate da ste jeli kod nje.
Prva teta je iz Indije, druga iz Afrike.
Afrikanci su za moj ukus možda malo preamaterski još, iako im je lokal uredniji i ljepši. Indijci su mi odlični, ali bojim se da bi ih konkurencija iz ulice mogla pobjediti jer su uredniji i zbigecaniji (Btw jel netko probao taj drugi indijski?)
Imam slike iz jednog i drugog, ali ne uspijevam postati pa ako netko želi mi u pm objasniti kako jer su mi prevelike slike i nemam nikakve aplikacije za to, nova sam se unaprijed ispričavam
U svakom slučaju sve pohvale i jednima i drugima na trudu i hrabrosti, fali ovakvih stvari Zagrebu!
tenark is offline  
Old 12.10.2017., 23:34   #5722
U onom drugom indijskom je bilo puno ljudi s foruma i kritike su jednoglasno dobre, u bombayu mislim da nije bio nitko prije tebe. Ja osobno nisam jer im je vlasnik isti kao i "starom" indijskom na Opatovini, koji je baš bio očajan. Drago mi je čuti da je ova inkarnacija dobra, sad ću bogme otići prije nego kasnije.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 12.10.2017., 23:42   #5723
Hm.. ja do sad nisam imala nikakvih iskustva s indijskim restoranima, tako da nisam mjerodavna. Morat ću u onaj prvi pa da mogu usporediti. U svakom slučaju kad idem po takvim mjestima onda dosta zažmirim na ove higijensko-estetske standarde i pripisujem to doživljaju. No da se vratim gore na post, jednostavno sam u razmaku od 2 dana jela u navedenim restoranima i puno mi je bolji indijski. Nadam se da će se dečki iz afričkog s vremenom uhodati i dici to na malo viši nivo.
tenark is offline  
Old 13.10.2017., 02:16   #5724
steak restoran Opatija, Zagreb, najbolji steak u Zagrebu, po vrlo povoljnoj cijeni
Kaidos is offline  
Old 13.10.2017., 10:07   #5725
U Afričkom sam isto jeo govedinu s knedlom u umaku i to jelo me podsjetilo na djetinjstvo, kad nam je majka znala skuhati junetinu (za juhu) i onda poslužila tu junetinu s paradajz sosom i pire krumpirom, samo što je ovaj umak bio dosta začinjeniji i bolji, a ta knedla je sasvim OK zamjena za pire. Junetina se topi u ustima, a njezina količina je doista premala i IMHO jelo jedva opravdava cijenu od 45kn.
Ne bih se baš složio s kvalifikacijom da su "preamaterski", to jelo im je prilično ukusno napravljeno.
BigDaddy is offline  
Old 16.10.2017., 10:17   #5726
http://i67.tinypic.com/wh16hh.jpg


Restoran Komin, plata za dvoje. Fino i obilno. Sastoji se od teletine ispod peke, pilećeg filea, kobasica, purećih ražnjića omotanih pancetom i lungića u maramici plus hrpa krumpira i povrća sa žara.
VK Girl is offline  
Old 19.10.2017., 05:24   #5727
Chevos Grill
https://www.facebook.com/chevosgrill/

Pristojne cijene, obilne porcije, meso ukusno i mekano
Za svaku preporuku
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Old 19.10.2017., 09:16   #5728
Kaj si konkretno jela?
BigDaddy is offline  
Old 19.10.2017., 09:28   #5729
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
Chevos Grill
https://www.facebook.com/chevosgrill/

Pristojne cijene, obilne porcije, meso ukusno i mekano
Za svaku preporuku
Meni je tamo bio bez veze rostilj. A ni kolegama nije bio nista bolji. Nitko od nas se nikad nije vratio.
Zli Mali Medo is offline  
Old 19.10.2017., 10:27   #5730
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Kaj si konkretno jela?
platu
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Old 19.10.2017., 19:26   #5731
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Meni je tamo bio bez veze rostilj. A ni kolegama nije bio nista bolji. Nitko od nas se nikad nije vratio.
Nažalost, potpisujem navod u cijelosti za Chevos Grill
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 19.10.2017., 22:25   #5732
Također za Chevos. Previše para, premalo muzike.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Old 19.10.2017., 22:36   #5733
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Također za Chevos. Previše para, premalo muzike.
Za razliku od ostalih rupetina s prosjecnom hranom, Chevosu vise zamjeram jer su mi prodali nekakvu pricu i romantiku. Popusio sam marketing. Pa sam, osim sto sam pojeo rostilj automatizmom, imao osjecaj da sam nasamaren. Chevosu je najbolji segment marketing. A mislim da na Balkanu nije tesko napraviti barem solidan rostilj. Uz malo vise truda.
Zli Mali Medo is offline  
Old 26.10.2017., 07:21   #5734
Moze preporuka za dobru pizzeriu u zagrebu (konkretno kvart - siget novi zg) ?
Stran is offline  
Old 26.10.2017., 17:20   #5735
Quote:
Strangeways kaže: Pogledaj post
Moze preporuka za dobru pizzeriu u zagrebu (konkretno kvart - siget novi zg) ?
probaj Nu u Središću.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Old 26.10.2017., 17:25   #5736
nda, ili paesano i desiree na laništu. možda i fianona, također tamo.
DeeJay Dee is offline  
Old 26.10.2017., 19:12   #5737
Paesano svakako (premda, konobarska postrojba tamo zna biti ubitačno lijena, nezainteresirana )
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 26.10.2017., 20:17   #5738
Trilogija - rižoto od manga i kozica. Odlična kombinacija, riža kuhana taman kak se spada.
Magenta123 is offline  
Old 26.10.2017., 22:11   #5739
Pisarovina, Jo Lame

dva dana za redom, ispodprosječni gableci sa konobaicom koja je toliko super, da poželim odmah pobjeći van čim prozbori. Ali kako nema nekog izbora u okolici, moram ostati ili jesti u dućanu.
Mislim da sutra bude dućan.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 26.10.2017., 23:44   #5740
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Paesano svakako (premda, konobarska postrojba tamo zna biti ubitačno lijena, nezainteresirana )
Meni su oni najgori i kad je u pitanju hrana, preslano i neukusno.
Fianona top, posebno ona pizza sa za hrenom...
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.