Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 20:37   #6321
[QUOTE=nasunis;66005773]Druga polovica 2016 DOT je ok ili ipak nije, doduse popust je nekih 30% ali mi ne mogu garantirati DOT a ovo je kao max star. Sto mislite? Zasto je takav popust, mall.hr, kazu da je dobavljac u evropi i nije guma kod njih, ceka se tjedan-2.



O tome sam pričao: STARE nerabljene gume nam prodaju.
Do NOVE ne možeš doći.
Prije su pričali da je guma "nova " do 6 mj. starosti, da bi danas već došli do "nove" gume i u 6. godini stajanja.
Nevjerovatno je da se za popustom od 30% nisu pomamili proizvođači auta nego na aute montiraju nove gume stare tek mjesec-dva dana.

A kako od nas rade majmjune koji jedu nekvalitetnu hranu i koriste smeće od deterđenta upravo se pitam da li nam prodaju "nove" nerabljene gume stare dvije godine koje su u stvari 2. ili 3. klasa i ne žele ih ( ne smiju ) prodati gospodi u Njemačkoj, ali za istočne seljačine će biti OK...
I debelo će zaraditi skladište, distributer, HR trgovac.....ma koliko ta guma košta? 20-30€ ?
Tvorničko smeće koje prodaju na kile?
Slanac is offline  
Old 17.10.2017., 20:59   #6322
Nemojte s nogu jesti drogu.
Tehnomag is offline  
Old 17.10.2017., 21:15   #6323


Belosvecke urote su to... oće nas potamanit prastarim plastičnim gumama, dve tri kiše na DOT16 i lebensraum se širi
wasx is online now  
Old 19.10.2017., 08:13   #6324
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
preporučena tolerancija je do 2,5%
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
A tko to preporuča?
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ta urbana legenda nikako da krepa ....

Ovako...

Negdje na automobilu ili u manualu od automobila pise koje sve velicine guma/felgi idu na auto... Ako ne tamo, onda se trazi potvrda na kojoj to pise od uvoznika/zastupnika... Te dimenzije se upisuju bez atesta...

Ako se stavljaju gume/felge dimenzija koje nisu nigdje navedene (knjizica vozila, manual, potvrda od uvoznika/zastupnika), onda treba ici na mali atest... 

Ima caka sa odstupanjem od 3%, recimo stavi se najveca dopustena dimenzija i upise se, onda ce tih 3% biti vise nego na nekoj manjoj dimenziji... Ako me kuzite sto zelim reci... Ako se ide na tehnicki direktno sa manjom dimenzijom i ako je odstupanje vece od tri posto, mogu i vrlo vjerojatno ce traziti da se umjesto malog atesta ide na veliki atest i recimo kalibriranje brzinomjera itd...

Ovdje na linku je kalkulator - COMPARING TYRE SIZES:

http://www.carbibles.com/tyre_size_calculators.html

Pa se upisu dimenzije i vidjeti ce se koje je odstupanje...

Ako traze TUV za felge, a nemate ga, dolje na linku postoji ogromna baza podataka sa felgama i TUV-om:

https://www.felgenoutlet.com/en

Treba kliknuti na search without vehicle, pa na manufacturer, odabrati proizvodjaca, pa odabrati model felge, npr: OZ, pa Ultraleggera, kliknuti na Wheel Specs, pa na Type Approvals & Requirements i dobije se link na PDF-ove sa TUV-om.
Markkonen is offline  
Old 19.10.2017., 09:27   #6325
Quote:
nasunis kaže: Pogledaj post
Druga polovica 2016 DOT je ok ili ipak nije, doduse popust je nekih 30% ali mi ne mogu garantirati DOT a ovo je kao max star. Sto mislite? Zasto je takav popust, mall.hr, kazu da je dobavljac u evropi i nije guma kod njih, ceka se tjedan-2.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Naruci lijepo ti te gume od njih ako su stvarno jeftinije.
Ako dođe DOT koji ti se ne sviđa, ispunis onaj obrazac za povrat robe i u roku 15 dana vratis bez ikakvih dodatnih troskova. Oni ti na racun vracaju novce za vrijednost robe plus postarina (makar mislim da je kod njih free za iznad 1000kn )
nigda_vz is offline  
Old 19.10.2017., 10:27   #6326
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Ovako...

Negdje na automobilu ili u manualu od automobila pise koje sve velicine guma/felgi idu na auto... Ako ne tamo, onda se trazi potvrda na kojoj to pise od uvoznika/zastupnika... Te dimenzije se upisuju bez atesta...
Tako je, slažem se sa svim kaj si napisao i nekoliko puta sam objašnjavao isto. Ono kaj je ovdje često bio problem, je da ljudi misle da je dovoljno staviti dimenziju koja je unutra tih 3% od tvorničke - i to je to.

E pa nije to to, treba to sve fino upisati u prometnu, eventualno atestirati ako nije homologirana dimenzija i da ne ponavljam već kaj si ti napisao.
Fishkal is offline  
Old 19.10.2017., 12:59   #6327
Dečki, šta bi preporučili za punta, 165-65-14, do nekih 350kn?
Uz more je, zime su nikakve, pa mislim da nema potrebe za zimskim, litnje bi tu mogle cilu godinu izdržat
scarwin is offline  
Old 19.10.2017., 13:16   #6328
Uniroyal RainExpert 3 je najbolja ljetna guma za takve autiće.

A imaš i sreću da se za tu dimenziju nudi i ponajbolja cjelogodišnja Goodyear Vector G2. Doduše, ne upada ti u budžet.
Tehnomag is offline  
Old 19.10.2017., 13:34   #6329
Hvala na prijedlogu..to mi je za ćaću, ne vozi brzo, malo kilometara radi..moga bi mu onda i uzet taj GY ako je dobar
scarwin is offline  
Old 19.10.2017., 14:47   #6330
GY je dobra guma, ali po meni je smislenije tražiti gumu koja je optimiranija na ljeto.

Moj glas ide ljetnoj gumi.
Lyman is offline  
Old 19.10.2017., 15:08   #6331
Tako će i bit.
Mogu nabavit taj uniroyal i Goodyear effigrip compact tl za istu cijenu, koja je preporuka između te dvije?
scarwin is offline  
Old 19.10.2017., 15:13   #6332
Navodno je taj GY Compact losa na mokrom, nisam vozio. Imam Uniroyal i prezadovoljan sam, tako da glas ide za Uniroyal.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Old 19.10.2017., 17:53   #6333
Prošle godine moj prijatelj je kupovao asimetrične gume, stavio jednu pored druge, slikao i žali se ovi imaju samo leve gume. Odmah sam znao o čemu se radi ali gledajući sliku čovek u pravu.







Čak i sami proizvođači navode kako se voda odvodi kroz kanale ????



a suprotna strana ?

Kad je u pitanju već količina vode sigurno da se neće ponašati isto pravilo okrenuta guma u odnosu na suprotnu.


Formula ima i leve i desne.

Nelson Piquet is offline  
Old 19.10.2017., 17:58   #6334
Quote:
Nelson Piquet kaže: Pogledaj post
a suprotna strana ?
Lej lepi


Fishkal is offline  
Old 19.10.2017., 18:16   #6335
Hahahahah to je kad ide unazad.
Nelson Piquet is offline  
Old 19.10.2017., 18:17   #6336
Dobro, ja sam samo tvoju sliku zarotirao. Al kužiš poantu za ove kanale sa strane?

Ja imam asimetrične gume, doduše ne ove sa slike (rainsport) nego rainexpert. I volim se voziti po kiši i dosta se vozim po kiši. Nisam primjetio razliku u lijevom i desnim zavojima.
Fishkal is offline  
Old 19.10.2017., 18:26   #6337
Ne bi trebalo ovako

Nelson Piquet is offline  
Old 19.10.2017., 18:28   #6338
Nebi lepi. Voda kanalom ode tamo gdje može "izići van" a ne prema "brani". Bez obzira na smjer kretanja.
Fishkal is offline  
Old 19.10.2017., 20:21   #6339
To očito funkcionira, ali je meni izrazito ružno.
Rain Expert 3 probavim do širine 185, preko tog sa 50 metara vidiš da nije simetrično, dakle gadno je.
Tehnomag is offline  
Old 19.10.2017., 20:52   #6340
Dakle stotine inžinjera su totalne neznalice

šta ste se uzjebali oko te asimtričnosti. Pa jel vidljivo da voda uvijek ide van na vanjsku stranu. Ispada da svi korisnici forum.hr-a imaju OCD pa im to predstavlja veliki problem u životu.
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.