Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 16:24   #1461
evo vam malo kronologije iz sprskih medija
http://www.svet.rs/vesti/estrada/dob...eze-sa-milanom
Gzena is offline  
Old 19.06.2017., 16:26   #1462
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Kod nas sociolozi i dječji psiholozi i dalje tvrde kako to nije najbolji scenarij za malo dijete, iako je EU prigrlila tu praksu. Pa eto i ja mislim da nije najbolje seljakati dijete svako malo. Pogotovo malu djecu koja trebaju stabilnost i rutinu.
To što (još uvijek) ima stručnjaka koji ne prate novija (a čak i nisu toliko nova, riječ je o 20+ godina) istraživanja, nego su na onom što je bilo aktualno kad su diplomirali, ne znači da su u pravu, dapače.

Koliko je samo Hr kaskala za obaveznim uvođenjem autosjedalice i još uvijek imaš policajaca koji samo odmahnu rukom i kažu "ah, pomodna glupost", umjesto da upozore roditelje na to kako pravilno voziti dijete. To uopće ne znači da su u pravu, sama titula im ne daje autoritet.

Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Mislim da zakonski treba natjerati roditelje da se unormale kad je u pitanju dijete i svoj vlastiti ego stave na stranu.
Pa to sve svi slažu. Vjerojatno je i ova presuda korak u tom smjeru, pogotovo s ovako detaljnim odredbama.
zelena truba is offline  
Old 19.06.2017., 16:29   #1463
ne može Hrvatska imati istraživanja ako nema takvih slučajeva u praksi
prvo mora biti prakse da bi se vidjelo kako to funkcionira

sama činjenica da i u naprednoj Europi dijete mora biti kod jednog roditelja kad krene u školu ide u korist moje izjave da mislim da nije najbolje za dijete da se seljaka
pogotovo u vezi u kojoj ovako frcaju iskre i u kojoj se roditelji jedan drugome inate.
postoji način da se napravi detaljan plan viđanja djeteta i bez ovih seljakanja svaka dva tjedna.
Gzena is offline  
Old 19.06.2017., 16:32   #1464
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post

sama činjenica da i u naprednoj Europi dijete mora biti kod jednog roditelja kad krene u školu ide u korist moje izjave da mislim da nije najbolje za dijete da se seljaka
Otkud ti to?

Mora samo ako je jedan od roditelja psihički nestabilan, ovisnik, kriminalac ili nešto slično.

Postoje inozemna istraživanja, plus, kako ćeš napraviti vlastito ako ne omogućiš tu praksu? Mislim da se krećeš u zatvorenom krugu.
zelena truba is offline  
Old 19.06.2017., 16:35   #1465
Gzeno, ajmo ovako... U slučaju nedajbože razvoda (puj, puj, puj! ), zar ti zaista ne bi htjela da tvoj bivši muž, djetetov otac, i ti ne sudjelujete ravnopravno u djetetovom životu?

Ako je odgovor da, reci mi zašto - jer ga smatraš nesposobnim da se brine o djetetu, jer smatraš da dijete ne voli više nego što ga ti voliš ili zato što misliš da su komadi namještaja, krevet i radni stol, bitniji od čovjeka/roditelja? (Ili nešto četvrto.)

Ne bi ti bilo čudno da se u slučaju rastave tvoj bivši muž samo tako složi da si vidi dijete svaki drugi vikend plus tu i tamo koje poslijepodne? Ne bi se pitala s kim si to, za boga miloga , odlučila dobiti dijete i gdje ti je bio mozak?
zelena truba is offline  
Old 19.06.2017., 16:36   #1466
Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post
Iako mi Dordje isto digao tlak, pa ako mu je pjesma taaaaako intimna, sto ju pjeva 20 godina, objavljenja je i izvodjenja svakodnevno od mnogih, ne kuzim ni njegovu dramu
to je njegovo autorsko djelo i njegovo pravo da ne želi da mu jedna Severina usere pjesmu - ma o čemu god bila
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Old 19.06.2017., 16:36   #1467
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Otkud ti to?
između ostalog i iz ove tvoje izjave

zelena truba kaže:
Ne bih rekla da je Milan potplatio sutkinju , takva podjela skrbi je standard u EU i polako dolazi i u Hr.

Što se tiče života djeteta na dvije lokacije, živim u državi gdje je standard da djeca nakon rastave žive tjedan dana kod jednog, a tjedan kod drugog roditelja. Ako roditelji ne žive u istoj državi, taj režim vrijedi do polaska u školu, a zatim se dijete tijekom školske godine dodjeljuje onom roditelju za kojeg se do tad utvrdilo da je bolji za dijete i s kojim se dijete više povezalo (a s djetetom su provodili jednako mnogo vremena, tako da u toj procjeni nijedan nije ni privilegiran ni oštećen), a praznike provodi dijelom s jednim, a dijelom s drugim roditeljem. Postoji caka da onaj roditelj kod kojeg dijete živi mora omogućiti drugom roditelju redovite posjete (znači, plaćanje prijevoza i smještaja). Da, skupo je biti rastavljen od stranca.


jesam nešto krivo rekla ili djeca bivaju kod jednog roditelja kad krenu u školu?
Gzena is offline  
Old 19.06.2017., 16:38   #1468
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
to je njegovo autorsko djelo i njegovo pravo da ne želi da mu jedna Severina usere pjesmu - ma o čemu god bila
da, pogotovo ako je tip napisao svom djetetu. Nije mi jasno kako nisu pitali za dopuštenje
__________________
Tisuću razloga za ljubav, tisuću razloga za smijeh...
sanjcho is offline  
Old 19.06.2017., 16:39   #1469
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
između ostalog i iz ove tvoje izjave

zelena truba kaže:
Ne bih rekla da je Milan potplatio sutkinju , takva podjela skrbi je standard u EU i polako dolazi i u Hr.

Što se tiče života djeteta na dvije lokacije, živim u državi gdje je standard da djeca nakon rastave žive tjedan dana kod jednog, a tjedan kod drugog roditelja. Ako roditelji ne žive u istoj državi, taj režim vrijedi do polaska u školu, a zatim se dijete tijekom školske godine dodjeljuje onom roditelju za kojeg se do tad utvrdilo da je bolji za dijete i s kojim se dijete više povezalo (a s djetetom su provodili jednako mnogo vremena, tako da u toj procjeni nijedan nije ni privilegiran ni oštećen), a praznike provodi dijelom s jednim, a dijelom s drugim roditeljem. Postoji caka da onaj roditelj kod kojeg dijete živi mora omogućiti drugom roditelju redovite posjete (znači, plaćanje prijevoza i smještaja). Da, skupo je biti rastavljen od stranca.


jesam nešto krivo rekla ili djeca bivaju kod jednog roditelja kad krenu u školu?
To je praksa za slučajeve kad roditelji ne žive u istoj državi.

Milan je izjavio da ima kuću u Zg i da želi da dijete ide u Zg u školu. Dakle, u ovom konkretnom slučaju nema govora o seljakanju iz države u državu čak ni sad, kad je u vrtićkoj dobi.
zelena truba is offline  
Old 19.06.2017., 16:39   #1470
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Gzeno, ajmo ovako... U slučaju nedajbože razvoda (puj, puj, puj! ), zar ti zaista ne bi htjela da tvoj bivši muž, djetetov otac, i ti ne sudjelujete ravnopravno u djetetovom životu?
a jesam li ja igdje napisala da Milanu treba uzeti malog? jesam li igdje napisala da samtram fer da otac viđa dijete na kapaljku? napisala sam, preko nekoliko puta, da sud mora napraviti detaljniji plan. je, znam da je jednostavnije reći 'evo, neka dva tjedna bude kod mame, pa dva tjedna kod tate', ali ne mislim da je to dobro.

govorim o djeci poput malog ace koji ima debile za roditelje
ne govorim o super duper situaciji gdje se dijete ni ne osjeća da ga se seljaka i da je za išta zakinuto

severini bi spičila kaznu za svako izbjegavanje davanja djeteta ocu
i za ovo kaj je napravila dok je bila u Americi (iako po zakonu on ima pravo vidjeti maloga svaki tjedan, tako da mi nije jasno kako mu je to bilo onemogućeno).
Gzena is offline  
Old 19.06.2017., 16:40   #1471
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post




ne, s njim je slučajno ostala trudna - nakon tucet zaručnika i s 4 banke... eto baš se slučajno strefilo da je rodila dijete onog s najdebljim novčanikom
a to što je prva stvar koju je napravila, nakon što je postalo jasno da ju neće oženiti, da je tražila pare - i to je slučajno

krenula je čačkat mečku i sad je tu di je
joj da, oprosti, zaboravila sam da ti bolje znas
sophiella is offline  
Old 19.06.2017., 16:54   #1472
Drolja drolja napravila je dijete sa bogatim likom

Tim Gzena
sanjita is offline  
Old 19.06.2017., 16:55   #1473
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
a jesam li ja igdje napisala da Milanu treba uzeti malog? jesam li igdje napisala da samtram fer da otac viđa dijete na kapaljku?
Nisi tim riječima, ali stalno ponavljaš da podijeljeno skrbništvo nije dobro za dijete, iako uopće ne postoje argumenti za tu tvrdnju. (Ako izuzmemo ljude koji se 30+ godina bave strukom, a otkad su diplomirali nisu pročitali neku noviju studiju ili obnovili znanje, pa vladaju prastarim informacijama.) A ako skrbništvo nije podijeljeno ravnopravno, ona je riječ o starinskom modelu svakog drugog vikenda + par popodneva.

Volimo se pozivati na Skandinaviju, a kad se neki od skandinavskih zakona počne primjenjivati kod nas, zlo i naopako.


Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
napisala sam, preko nekoliko puta, da sud mora napraviti detaljniji plan. je, znam da je jednostavnije reći 'evo, neka dva tjedna bude kod mame, pa dva tjedna kod tate', ali ne mislim da je to dobro.
Kad je općenito, nije dobro jer se ovo dvoje idiota ne mogu ništa dogovoriti. Kad je detaljno, opet nije dobro jer "kako se može zahtijevati da zove točno u 20 sati, a ne u 18.53 ili 21.18?"

Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
severini bi spičila kaznu za svako izbjegavanje davanja djeteta ocu
i za ovo kaj je napravila dok je bila u Americi (iako po zakonu on ima pravo vidjeti maloga svaki tjedan, tako da mi nije jasno kako mu je to bilo onemogućeno).
Nemam pojma kako mu je bilo onemogućeno , ima tu puno stvari koje mi ne znamo. I bolje da ne znamo, jer riječ je o osjetljivim obiteljskim stvarima, to treba rješavati na CZSS-u i na sudu, a ne po novinama, fejsbucima i instagramima. Jadno to dijete kad malo naraste i počne bolje shvaćati svijet oko sebe.
zelena truba is offline  
Old 19.06.2017., 17:13   #1474
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
isto kao što ovdje mnogi po difoltu misle da treba severini staviti soli na rep
samo zato što je sevka.

Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Osobno mislim da su zapravo vrlo slični tipovi njih dvoje i da bi im ga trebalo oduzeti.
na temelju čega? jesi li ti svjesna u kakvim uvjetima djeca žive s roditeljima, ako ona spodoba koja je udavila dijete koje je rodila nije bila lišena roditeljske skrbi, severina bi trebala bit? i milan zajedno s njom? e šta sve neću pročitati majko mila, u državi sa 4 miliona kompetentnih socijalnih radnika ili nogometnih izbornika, ovisi o stanju u medijima.

ti si mama, probaj si zamisliti da nakon rastave od muža on ide uzeti ti skrbništvo, a to je milan pokušao u srbiji. krvi bi mu se napila, jeste li vi toga svjesni? tolika neželjena djeca se rađaju o kojima se ne brine, ali njima dvoma treba uzeti malog i dat ga na posvajanje.

http://www.blic.rs/zabava/vesti/seve...i-suda/cyksnrh

na dnu članka ima video. u kojemu milan kaže da nije htio oduzeti severini skrbništvo. i po njemu postoji jako mnogo činjenica koje ukazuju na to da je severina zanemarila njihovo dijete. i obitelj kojić nek ostane dio severininog života, ali ne aleksandrovog.

Zadnje uređivanje My Name Is... : 19.06.2017. at 17:34.
My Name Is... is offline  
Old 19.06.2017., 17:19   #1475
Ima pravo Balasevic se ljutiti sto mu se pjesma koristi u svrhe za koju ju je Severina iskoristila. Inace sam Seve tim i apsolutno ju nikad ne bih prozivala ni za sto, al brate pitaj covjeka jel ima sta protiv da pjevas njegovu pjesmu. Kak je ona Maja pitala Thompsona kad je u slicne svrhe koristila njegovu Tajnu dvaju svjetova. I nikom nis. Inace Sevki zelim da pobijedi Bakrenog jer mi taj lik ima antipaticnu njusku od prvog dana.
sulavezi is offline  
Old 19.06.2017., 17:33   #1476
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
A čuj, da se on nije inatio pa ne viđao malog po par mjeseci pa odselio u drugu prostoriju/kuću/štaliveć jer mali plače, pa tvrdio da nije u vezi s majkom još prije rođenje djeteta iako je uslikan kako joj dokazi u posjetu i iako su nakon rođenja otišli živjeti kod njega.... jebiga
On je to tvrdio kad se na sudu branio od njene tužbe za podjelu stečevine iz navodne izvanbračne zajednice. To ama baš nikakve veze nema sa pitanjem skrbništva, sorry. To možda nije lijepa izjava, možda je on i kreten kao frajer, možda je njoj to povrijedilo ego, ali eto ne vidim kako netko može to koristiti kao opravdanje da se uloga djetetovog oca pokuša minimalizirati na sve moguće načine.

Nije mi jasno da toliko puno žena podržava taj "prezrena žena" stil. Fakat mi nije jasno.
lyrabelacqua is offline  
Old 19.06.2017., 17:41   #1477
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
Drolja drolja napravila je dijete sa bogatim likom

Tim Gzena
daa,proracunata drolja koja se i udala za odurno bogatog lika, ciji je jedini izvor prihoda (osim zeninog posla) dzeparac od starog koji lovu zaradjuje meketajuci pod satorima po raznim vukojebinama u Srbiji, dok mu lijepe dinare i eure po nekim seoskim svadbama na čelo.
sophiella is offline  
Old 19.06.2017., 17:43   #1478
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
a jesam li ja igdje napisala da Milanu treba uzeti malog? jesam li igdje napisala da samtram fer da otac viđa dijete na kapaljku? napisala sam, preko nekoliko puta, da sud mora napraviti detaljniji plan. je, znam da je jednostavnije reći 'evo, neka dva tjedna bude kod mame, pa dva tjedna kod tate', ali ne mislim da je to dobro.
Ili Severina naprosto može dati malog ocu tih mjesec i po, ili tjedan dana, ili bilokoliko koliko ponekad izbiva, s obzirom da je ona ionako inače primarni skrbnik, pa nije naodmet da mali bude više sa tatom. Ne treba ti sud za to. Koliko sam pročitala, to je zapravo i sve što Popović traži, i ne čini mi se kao neki suludi zahtjev, naprotiv, kao prirodna i razumna stvar.

Imam u bližoj obitelji slučaj razvedenih roditelja gdje majka ponekad izbiva tjedan, dva pa i mjesec dana radi prirode posla. Dijete je u tim slučajevima uvijek sa ocem, a ne njenim novim partnerom ili nonićima, iako otac službeno ima riješenje za dvaput tjedno+svaki drugi vikend. Ukoliko se radi o mjesec dana, mali najnormalnije ponekad ode očuhu, drugom bratu ili nonićima, na cijelo popodne ili ostane prespavati, ovisno o dogovoru i djetetovim željama. Ali je primarno sa svojim ocem. I svi sretni i zadovoljni, uključujući i dijete.

Eto tako to rade normalni ljudi. A da se razumijemo, bio je i to gadan razvod i pičvajz. Ali su se ljudi s vremenom skulirali.
lyrabelacqua is offline  
Old 19.06.2017., 17:43   #1479
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
....

osobno mislim da je ona bolja majka malome nego što je on otac
...
zbog čega?


Quote:
fuj kaže: Pogledaj post
meni se čini da je ovom presudom sevki pala sjekira u med. piše se o njoj i trošila bu pola manje na dadilje.
kaj nije jedan od problema to kaj maloga razvlači po medijima? ak je tak, da joj je bitna presuda, vjerojatno bi sad pogotovo prestala s tim, a ne pjevala za nekakve fejs grupe o tužnoj sudbini.
ovo
zanemarila bi barem privremeno sebe kao projekt i fokusirala se na dijete

konačno, uopće ne kužim čemu ovolika drama i naricanje
do sad je dijete bilo uglavnom s njom, sad će malo biti uglavnom samo s njim... do neke nove presude ili mjere te ujedno prilike za medijske senzacije
baja is offline  
Old 19.06.2017., 17:52   #1480
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
konačno, uopće ne kužim čemu ovolika drama i naricanje
Da, baš.

Možda je stvar u lovi? Severina je do sad imala primarno skrbništvo i od oca djeteta dobivala 15 000 kn mjesečno (najveću dosuđenu alimentaciju u Hrvatskoj). Kad je skrbništvo podijeljeno, nitko nikom ne plaća ništa, jer je i briga o djetetu, a samim tim i troškovi, raspoređena ravnopravno.

Zanima me čisto informativno što točno znači "tim Severina" i kako biste, da ste sutkinje, u ovom konkretnom slučaju uredile skrbništvo.
zelena truba is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.