Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 12:30   #41
@NCC-1702 jel voziš F30, ako da - hmm, nisam primjetio ništa neobično. Ako voziš stariji model, možda je kod njih to ok.

@frenchkey meni to uopće nije velika para dati par sto eura za servis koji napravim jednom u 5 godina. mislim da idem uštedjeti na nečemu što radim jednom u 5 godina mi nema smisla. kao što sam jednom rekao, svatko tko dade 45.000 eura za auto pa valjda ima i za servis
jolekralj is offline  
Old 24.04.2017., 12:32   #42
ma gle, par litara ulja te otpustiti i zavrnuti dva vijka ne može koštati 350 ojra da ga jebeš. To u Kroatistanu obaviš za ulje+100 kn ruke, ako i toliko
frenchkey is offline  
Old 24.04.2017., 12:36   #43
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
ma gle, par litara ulja te otpustiti i zavrnuti dva vijka ne može koštati 350 ojra da ga jebeš. To u Kroatistanu obaviš za ulje+100 kn ruke, ako i toliko
ali pazi, to radiš jednom u nikada, i onda ćeš misliti dali je ulje ok ili nije...

p.s. nevezano sada za ovo, inače me jako zanima psihologija ljudi, al na ovom forumu je logika: kupiti auto koji je novi koštao što više, recimo 60.000 eura za cijenu do 15.000 eura ili 10.000 eura, bez obzira na kilometre i troškove održavanje, a onda gledati svaku kunu da bi ga uopće moga servisirati. Di je tu gušt još nisam još skužija...
jolekralj is offline  
Old 24.04.2017., 14:19   #44
Da si ostao u Hr i ti bi imao istu logiku, lako je sad pravit se Svabo i bit veci katolik od pape

Poslano sa mog ajfon 10 koristeći Tapatalk
frenchkey is offline  
Old 24.04.2017., 14:31   #45
Jole nama "seljacima koji svijeta vidjeli nismo" prodaje klasične gastarbajterske priče..
Henry Miller is offline  
Old 24.04.2017., 18:21   #46
ma nema tu nikakvog prosipanja pameti gastarbajtera, neko čisti zdravi razum. kupiš ono što možeš održavati, ono što možeš kupiti. uzmi primjer da si samac i radiš za neku plaću, nebitno, i onda za male pare kupiš kuću od 250 m2, a nemaš za grijanje, nemaš za porez na nekretninu, nemaš za popravak kuće, itd. istu stvar vidim i kod naših vozača, i to dobre većine. ako itko gleda na pare, to su njemci. kupiti auto za koji ćeš razmišljati jel moreš dati na provjeru u ovlašteni servis ili ne, pa to samo kod nas.

@frenchkey pa da sam tu, pa baš zato bi pametnije razmišlja, a ne da dam para za auto pa posli muku mučija jer radi ovo ili ne i koliko me taj kvar košta. imam puno razumijevanje za ljude kojima situacija ne dozvoljava drugačije, ali za majstore koji dadnu 20.000 eura za rabljeni A6 a onda kuknjava, pa tu ne vidim logiku...
jolekralj is offline  
Old 24.04.2017., 18:31   #47
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
ma nema tu nikakvog prosipanja pameti gastarbajtera, neko čisti zdravi razum. kupiš ono što možeš održavati, ono što možeš kupiti. uzmi primjer da si samac i radiš za neku plaću, nebitno, i onda za male pare kupiš kuću od 250 m2, a nemaš za grijanje, nemaš za porez na nekretninu, nemaš za popravak kuće, itd. istu stvar vidim i kod naših vozača, i to dobre većine. ako itko gleda na pare, to su njemci. kupiti auto za koji ćeš razmišljati jel moreš dati na provjeru u ovlašteni servis ili ne, pa to samo kod nas.

@frenchkey pa da sam tu, pa baš zato bi pametnije razmišlja, a ne da dam para za auto pa posli muku mučija jer radi ovo ili ne i koliko me taj kvar košta. imam puno razumijevanje za ljude kojima situacija ne dozvoljava drugačije, ali za majstore koji dadnu 20.000 eura za rabljeni A6 a onda kuknjava, pa tu ne vidim logiku...
Istina od prve do zadnje...
Nek se vidi da se ima tipični Balkanci ali jbg nazalost ima nas puno takvih...
Mentalitet nemozes promjenu ti....
zlatkecc is offline  
Old 24.04.2017., 19:22   #48
Nego zlatkecc...ti meni reci što ne valja sa Champion filtrom?
Kupio sam Mahle pa ako Champion ne valja ja ću ga zamijeniti..no ako ipak valjda ovaj čeka iduću zamjenu
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 24.04.2017., 21:08   #49
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
Nego zlatkecc...ti meni reci što ne valja sa Champion filtrom?
Kupio sam Mahle pa ako Champion ne valja ja ću ga zamijeniti..no ako ipak valjda ovaj čeka iduću zamjenu
Valjda to kaj na kutiji ne piše Made in Germany
Intel_85 is offline  
Old 24.04.2017., 21:26   #50
bio taj i još neki no name na lageru...za sve ostale sam morao čekat

reko daj to valjda je dobar

tek sam sad na drugom mjestu kupio ovaj,pa budem zamijenio samo filter..auto nije prošao 70km s ovim Championom
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 24.04.2017., 21:49   #51
A zbog čega ćeš mijenjat Champion filter? Zato kaj ti je on rekao da ne valja?
Intel_85 is offline  
Old 25.04.2017., 14:48   #52
Krivotvorine: http://www.automotorblog.com/watch-c...sia-87039.html
Ne znam jel ovo možda već bilo ali spominjalo se dosta puta da kao Liqui Moly i Aral nemaju problema s tim jer su premale kompanije, ali evo vidim da je u članku nabrojan i Liqui Moly. Od takve neke ilegalne "tvornice" bih očekivao da će se orijentirati samo na jednu marku kad ono ima svega i svačega.. čak ima i shell hx8 koji, ako se dobro sjećam, je prilično nov proizvod.
Baš me zanima koje govno od ulja se dobije u svim tim brand pakiranjima.. na kraju još najbolje kupovat INA ulja
Nikomah is offline  
Old 25.04.2017., 15:20   #53
E jest kurac.

Otkad su maloumnici zatvorili "tvornički" dućan ni u INA ulja se ne možeš pouzdat. Budaletine. Umjesto da otvore webshop oni zatvore i onu špelunku koju su imali ko dućan
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 25.04.2017., 15:49   #54
Vjerovatno ništa lošije nego Valvoline prije 10-15 godina u RH ili Mobil kod ovlaštenog prije 10 godina.

Kada u Lacoste i Navigare butiku svaka treća majica izgleda lošije nego s tržnice, onda znamo šta su to balkanski posli.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 25.04.2017., 16:59   #55
naletjeh na zanimljiv članak o uljima iz kojeg izdvajam ovo:

'It's interesting to note that some race techs have reported sludge buildup in race engines as a result of aftermarket additives being used in conjunction with the regular oil. The chemical composition of the additives isn't as neutral as some companies would like us to believe, and combined with particular types of oil and high-stress driving, they can cause oil breakdown and sludge to appear. The lesson from them appears to be "don't use additives".

Šta kažu naši zagovornici aditiva s foruma?
frenchkey is offline  
Old 25.04.2017., 17:02   #56
Propaganda. 100% ga plaćaju naftne kompanije.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 25.04.2017., 17:17   #57
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post

Šta kažu naši zagovornici aditiva s foruma?
Zar ima jos takvih. Proizvodaci vec godinama posebno napominju da se ne stavljaju aditivi jer moze nastati steta.

Zadnje uređivanje zemljanin80 : 25.04.2017. at 17:29.
zemljanin80 is offline  
Old 25.04.2017., 18:49   #58
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
naletjeh na zanimljiv članak o uljima iz kojeg izdvajam ovo:

'It's interesting to note that some race techs have reported sludge buildup in race engines as a result of aftermarket additives being used in conjunction with the regular oil. The chemical composition of the additives isn't as neutral as some companies would like us to believe, and combined with particular types of oil and high-stress driving, they can cause oil breakdown and sludge to appear. The lesson from them appears to be "don't use additives".

Šta kažu naši zagovornici aditiva s foruma?
Rejserska ulja u rejserskim mašinama se mijenjaju poslije svake utrke.
Što se tiče dodavanja aditiva u takva ulja to nema nikakve potrebe jer su ionako nakrcana do bola sa aditivima koji degradiraju vrlo brzo zato se ta ulja i mijenjaju tako često. Znači prije pisanja i kopiranja textova bi bilo dobro nešto znati o tematici

Zadnje uređivanje Bhakti : 25.04.2017. at 19:06.
Bhakti is offline  
Old 25.04.2017., 19:21   #59
Evo jedan, nismo dugo čekali

Ajfon 10 via Tapatalk
frenchkey is offline  
Old 25.04.2017., 22:09   #60
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Zar ima jos takvih. Proizvodaci vec godinama posebno napominju da se ne stavljaju aditivi jer moze nastati steta.
evo jednog to znadu već ovdi neki. dakle, ja koristim sve - aditiv za: ulje, gorivo, mjenjač, diferencijal, antifriz,... A tehničkih proizvoda za održavanje, uh bolje da i ne pričam

nema smisla sada se ponavljati zašto da, zašto ne...

iako, priznajem i samom sebi, ponekad pretjeram...
jolekralj is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.