Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2017., 20:30   #1
Dostavno vozilo - savjeti

Posto mi forum neda pretrazivanje. Otvaram temu u nadi da cete mi pomoci oko kupovine prvog dostavnog vozila na firmu. U slucaju ako ima vec takva tema neka prebace post u tu temu.

Dakle, prvo dostavno vozilo. U pocetku sam razmisljao da cu uzeti neki rabljeni kombi (partner, berlingo, doblo itd.) ali naletio sam na Daciu Dokker i cijena mi je jako primamljiva kao i samo financiranje.
Ono oko cega se dvoumim je izbor motora. Dizel? Benzinac? Benzinac + plin?

Kombi bi se koristio pretezito u gradu, nesto malo otvorene ceste, ali vecinom ce biti u pitanju gradske guzve.
Godisnja kilometraza bi bila oko 20.000km.

U dilemi su motori 1.5Dci 75ks i 1.6sci 100ks(mogucnost ugradnje plina)
Dodge-167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 20:35   #2
To nije kombi. Dalje, GPZ ima sve te male dostavnjake na plin, Dobloo doduše, i ne žale se na njih. Imaju i nešto Daily-a na plin.
Kod nas su svi dizelaši, i puno smo u Zagrebu, al se ne žalimo. Vidi koji je motor u Dokkeru i provjeri kak se slaže sa plinom.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 20:35   #3
mislim samo dizel za tu vrstu vozila i voznje
probao je svojevremeno ht s benzin+plin kombinacijom i nisu bili sretni
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 20:48   #4
Motor u Dokkeru je iz Nissana QQ1, odnosno 1.6 SCE iz novog Megana.
Ima lanac i nema hidropodizače, tako da će trebati obratiti pozornost na to u kombinaciji s plinom.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 23:53   #5
nisanovi motori se nisu proslavili na plinu...to treba izbjegavati

ostaje dizel...a kažu da ta j 1,5 dci od 75 ks lijepo vuče i daje dojam jačeg ,motora nego što je ....
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 17:07   #6
Daciu Dokker dci imamo tri komada u firmi i odličan je...
Meni odličan i za dulja putovanja recimo često oderemo u jednom danu do Verone i nazad
Malo troši.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 17:23   #7
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
To nije kombi. Dalje, GPZ ima sve te male dostavnjake na plin, Dobloo doduše, i ne žale se na njih. Imaju i nešto Daily-a na plin.
Kod nas su svi dizelaši, i puno smo u Zagrebu, al se ne žalimo. Vidi koji je motor u Dokkeru i provjeri kak se slaže sa plinom.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Gpz ima na metan (cng) . To je super ali možeš tankati samo na plinari u Radničkoj pa je to jako nezgodno
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 19:16   #8
Ne znam sto uopce razmisljas. Opcenito sam uvijek za benzin, al za radno vozilo benzin u Hrvatskoj nema sto trazit pored dizelasa.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 20:20   #9
Verzija stepway ne izgleda loše:
https://www.cdn.daciagroup.com/conte...ll_m.smart.jpg
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:08   #10
Dostavno, koji posao
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 12:56   #11
Posao ne zahtjeva prijevoz teskog tereta. Tako da opterecenje vozila nece biti.
A sto se tice benzina + plin, oni to nude kao vec tvornicki ugrađeno, barem su mi tako rekli. Istrazit cu to jos malo detaljnije.Sljedeci tjedan bih cak trebao ici na testnu voznju, s dizelom, 75ks.
Mene iskreno najvise interesira kombinacija benzin+plin, jer u obitelji su nam svi auti benzinci i takoder jedan osobni automobil na firmu. Bilo bi mi sigurno jednostavnije da imam benzinca, radi pravdanja benzina.
Dodge-167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 13:11   #12
Imam Dokkera 1.5 dci 75 KS. Za po Zagrebu više nego dovoljno. Prešao oko 80 000 km u 2.5 godine samo što je meni većina kilometraže na relaciji Zagreb-Austrija. Na autoputu si dovoljno brz i s 300-400 kg robe jedino bi na dugačkim usponima dobro došao jači model ali i s 75 KS se da živjet ako znaš čemu služi mjenjač.

Kad sam ga kupovao dvoumio sam se između benzina i dizela ali je ,koliko se sjećam, razlika u deklariranoj potrošnji bila poprilična tako da sam na kraju ipak izabrao dizel.
KurtTank is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 14:29   #13
Glede Dacie sa ovim koji je u tvom izboru nemam iskustva, ali je prijatelj za firmu nekad koristio MCV 1.6 benzince sa plinom, auti su prevalili preko 500 000 km u 5 god i samo redovni servisi, nikad ni jedna nije ostala na cesti.
A sada jesu li zadržali kvalitetu motora na aktualnim modelima ne bi znao.

A glede većih dostavnjaka pazim uvijek da ima talijanske motore i sa njima do sada nikad većih problema, kako sa mehanikom, tako ni sa limarijom. Od manjih imam i Scudo sa kojim sa zadovoljan.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 14:39   #14
ak ćeš plinaru onda doblo natural power
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:34   #15
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
ak ćeš plinaru onda doblo natural power
to je na zemni (prirodni) plin. dakle jedna punionica u cijelom zagrebu a drugdje ih nema. to nije lpg.

za daciu 1.6 treba vidjeti jel to i dalje renaultov 1.6 16v motor od 105ks sa hidropodizacima koji problema na plinu nema ili nissanov 1.6 kojeg i u gradjuju u novi megan sedan (grancoupe) koji ne voli plin.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:35   #16
ima CNG i LPG
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 07:09   #17
Ajde da se i ja ubacim u temu sa svojim upitom.

Isto tražim dostavno vozilo, a da nije kombi. Budžet mi je do 4000Eura.
Ono kaj bi mi trebalo je da ja malo produljena verzija, tipa Doblo Cargo. U biti za sada gledam samo njih, pa se pitam kakvi su, i ako netko ima prijedlog za nekaj drugo dobro je došao
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:34   #18
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
mislim samo dizel za tu vrstu vozila i voznje
probao je svojevremeno ht s benzin+plin kombinacijom i nisu bili sretni
Kakve su probleme imali i s kojim voilima?
Znam da su imali T5 i Combo.
novinovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 18:48   #19
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Ajde da se i ja ubacim u temu sa svojim upitom.

Isto tražim dostavno vozilo, a da nije kombi. Budžet mi je do 4000Eura.
Ono kaj bi mi trebalo je da ja malo produljena verzija, tipa Doblo Cargo. U biti za sada gledam samo njih, pa se pitam kakvi su, i ako netko ima prijedlog za nekaj drugo dobro je došao
Imas i Fiat Scudo, Jumpy... ako ti treba malo veci.

Doblo je odlican, odlicni svi motori, tako da ako kupis dobar trajat ce.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:28   #20
Imamo par dostavnih u firmi , između ostaloga i Dacia Dokker 1.5 DCI 75, istina je da ide kao da ima 90 KS, kvarova nema i apsolutni je best buy, što se tiče ostaloga lim je tanak, originalni krovni nosači na njemu fučkaju da ne možeš pričati a sicevi su relativno loši . Berlingo koji imamo je za njega Mercedes po svim točkama. Ja bi rekao ovako, ako je za radnika uzmeš Daciu , ako je za tebe onda ako nisi zahtjevan opet Dacia a ako voliš kvalitetnije siceve, osjećaj vožnje i sve ostalo da je sličnije udobnom osobnom auto onda gledaš Berlingo/Partner/Kangoo/Caddy.
Po meni ako si stalno gradska vožnja onda jedino dizel.
__________________
Live long and prosper !
HAL_9000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.