Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2017., 20:18   #1
Dvostruki kriteriji

Dakle kao sto sam naziv govori, ovdje cemo malo progovoriti o dvostrukim kriterijima koji se primjenjuju za jednu te istu stvar. Jedni kriteriji za moderatore, drugi kriteriji za obicne forumase.

Pa da vidimo o cemu se radi...

Jucer navecer u 21:32, supermoderator "the edge" je odgovarajuci na moj upis u kojem sam, izmedju ostaloga, napisao da nije lijepo nazivati Zeljku Markic iskonskim zlom, odgovorio slijedecim rijecima:

Quote:
Nije to nikakva estetska kategorija. Ona jest zlo. Vjerojatno spolno opći s Belzebubom.
Ovako nesto napisati se inace prema VASEM pravilniku, zove - klasicno trolanje. Skolski primjer trolanja. Ja nemam nista protiv da covjek nazove Zeljku Markic iskonskim zlom, iako nije lijepo, ali ajde, to samo govori o njemu, medjutim imam itekako problema s time ako napise nesto potpuno izvan konteksta, a to je s kime spolno opci Zeljka Markic. To je pak u "potpunosti u skladu s temom", jel tako? Zasto je to napisao, ne znam, moguce iz vlastite frustracije, ali necu ulazit u dublje razloge.

Dakle u raspravi o Zeljki Markic covjek napise da, citiram: "vjerojatno spolno opci s Belzebubom". Da ja ovako nesto napisem, on, klonka ili njihov kolega KLCCLK bi mi uvalili karton istog trena. Mislim, dobivao sam vec kartone za trolanje za ovako nesto, pa ocito govorim iz iskustva. Ne bi proslo niti pet minuta da ovakav post ne bude sankcioniran da je napisan od strane mene ili nekog drugog forumasa. Da napisem na temi o npr. Vesni Pusic da je ona iskonsko zlo i da vjerojatno spolno opci sa ____(kime god), znamo svi sto bi slijedilo od strane moderature.

Stoga, buduci da je ovako nesto kao sto vidimo u potpunosti dozvoljeno, jer ocito nije sankcionirano (a PRIJAVIO SAM na pm jednom drugom supermoderatoru, pa se ne moze nitko praviti da nije vidio) niti je taj post u kojem se potpuno izvan ikakvog konteksta napise s kime spolno opci osoba o kojoj se raspravlja obrisan, ja cu onda od sada, sukladno ljestvici koju ste sami postavili na ovu razinu, najnormalnije na temama pisati s kime spolno opce osobe o kojima je tema. Recimo, na temi o Vesni Pusic napisat cu da vjerojatno spolno opci sa svojim bracom, i slicno.

Ponavljam, rijec je o ljestvici koju ste sami postavili, rijec je o kriteriju kojeg ste sami zauzeli i sukladno tome da ovdje trebaju vladati isti kriteriji za sve, ja cu sada koristiti isti nacin pisanja i na drugim temama, pa da vidimo vladaju li ovdje zaista isti kriteriji za sve, ili su pak kriteriji razliciti za moderatore koji sudjeluju u raspravama u odnosu na one prema forumasima.
John_Wayne is offline  
Old 27.08.2017., 22:55   #2
Najnoviji update...

Naravno, post od the edgea je obrisan, ekspresno, u nedostatku argumenata, ili da mogu reci: kakav post, gdje je taj post, pa vidis da ga nema.

Ali, da ne mislite da sam ja mozda vesla sisao, taj post je spremljen kod mene i screenshot je spreman za uploadanje u bilo kojem trenutku, da ne bi bilo nismo znali.

Dakle, umjesto argumentacije imamo ekspresno brisanje posta koji do otvaranja ove moje teme, ni po cemu nije bio sporan.

Zasto ste moderatori maknuli taj post TEK SADA, iako sam ga ja uredno prijavio jednom drugom supermoderatoru koji u tom trenutku nije smatrao da je potrebno reagirati, (ako ce biti potrebno, mogu i citirati njegove rijeci) i iako ga je i moderatorica klonka zasigurno vidjela najkasnije danas poslijepodne, kada je ostavila svoj post na navedenoj temi.

Dakle zasto taj post ni po cemu nije bio sporan citavo vrijeme, nego ga se tek sada iz nekog neobjasnjivog razloga mice, da se valjda zametne svaki trag na njega, i da nitko drugi od obicnih forumasa ne moze vidjeti da je takav post gore ikada gore stajao.

Ali, kao sto rekoh, nismo ni mi vesla sisali... dokazi su spremljeni i cekaju na izvolte.
John_Wayne is offline  
Old 28.08.2017., 01:08   #3
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post


Dakle u raspravi o Zeljki Markic covjek napise da, citiram: "vjerojatno spolno opci s Belzebubom". Da ja ovako nesto napisem, on, klonka ili njihov kolega KLCCLK bi mi uvalili karton istog trena.
Ja ne bih.

Quote:
Da napisem na temi o npr. Vesni Pusic da je ona iskonsko zlo i da vjerojatno spolno opci sa ____(kime god), znamo svi sto bi slijedilo od strane moderature.
Ne znamo.

Quote:
ja cu onda od sada, sukladno ljestvici koju ste sami postavili na ovu razinu, najnormalnije na temama pisati s kime spolno opce osobe o kojima je tema. Recimo, na temi o Vesni Pusic napisat cu da vjerojatno spolno opci sa svojim bracom
I dobit ćeš 500 bodova, a ja ti neću objašnjavati zašto, jer ako sam ne razumiješ razliku ili se praviš da ne razumiješ to je onda nerješiv problem za moderaturu.

Uostalom, ni ne moraš sve razumjeti. Forum postavlja svoja pravila pa je dovoljno da ih znaš - dakle, ako napišeš da Vesna Pusić spolno opći s Belzebubom nećeš dobiti karton (od mene), a ako napišeš da spolno opći sa svojim bratom dobit ćeš 500 bodova (od mene). Ne moraš shvaćati zašto, niti ti ja moram objašnjavati zašto. Pitao si pa sad, eto, znaš kako stvari stoje.
KLCCLK is offline  
Old 28.08.2017., 01:28   #4
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Najnoviji update...

Naravno, post od the edgea je obrisan, ekspresno, u nedostatku argumenata, ili da mogu reci: kakav post, gdje je taj post, pa vidis da ga nema.

Ali, da ne mislite da sam ja mozda vesla sisao, taj post je spremljen kod mene i screenshot je spreman za uploadanje u bilo kojem trenutku, da ne bi bilo nismo znali.

Dakle, umjesto argumentacije imamo ekspresno brisanje posta koji do otvaranja ove moje teme, ni po cemu nije bio sporan.

Zasto ste moderatori maknuli taj post TEK SADA, iako sam ga ja uredno prijavio jednom drugom supermoderatoru koji u tom trenutku nije smatrao da je potrebno reagirati, (ako ce biti potrebno, mogu i citirati njegove rijeci) i iako ga je i moderatorica klonka zasigurno vidjela najkasnije danas poslijepodne, kada je ostavila svoj post na navedenoj temi.

Dakle zasto taj post ni po cemu nije bio sporan citavo vrijeme, nego ga se tek sada iz nekog neobjasnjivog razloga mice, da se valjda zametne svaki trag na njega, i da nitko drugi od obicnih forumasa ne moze vidjeti da je takav post gore ikada gore stajao.

Ali, kao sto rekoh, nismo ni mi vesla sisali... dokazi su spremljeni i cekaju na izvolte.
Ako misliš na mene nema potrebe da prenosiš moje riječi tebi napisane u PM-u jer tamo nećeš nači konstrukciju koju si izmislio tvrdnjom da sam ti izrijekom napisao da nema potrebe za reakcijom jer nisam. Slobodan si proslijedit našu prepisku adminici Nici da je ona vidi.

Nije lijepo služit se neistinama a sad pogledaj moj drugi PM i pročitaj šta ti je kolega napisao i vidit ćeš da smo ti obojica otprilike isto napisali.

A zašto je post izbrisan i tko ga je izbrisao te jednostavno nije briga jer je to naš posao a ne tvoj. Ti si svoje obavio prijavom a i mi svoje.

Budi pozdravljen.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.