Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2006., 22:49   #81
moš' si mislit. a šta je to 11kraka zvijezda?
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 22:52   #82
ti i tvoje 37 puta kuraq da bi dobijao one frekvencije xxx- a kaj su to uopće?
jer znaš kaj su 111 222 333 444 555 666 777?
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 10:14   #83
888
999
000
Pagala Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 13:12   #84
Talking

drži se teme. ima tam još jedna tema o magiji.. i "numero-sociologiji-"
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 14:21   #85
33zakon: ono što je u teoriji ne-razumno i nelogično, u praksi je upravo tako(sad mi fali neka interpunkcija) lako izvedivo-

dodatak: teorija mora biti analogna praksi, a ne praksa-teoriji!
kako je gore, tako je dole, kako je dole, nije GORE!
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 14:24   #86
33b: ne-smijete doći na Internet bez prakse! tada ćete se svima morati dokazivati!
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 20:00   #87
Magijski zakoni

MrQ nema puno magijskih zakona. Samo je jedan ali se na različitim razinama postojanja različito ispoljava.


Svaki prirodni događaj ima svoj uzrok u duhovnom svijetu.
Da bi se neki uzrok iz duhovnog svijeta mogao pretvoriti u odgovarajuću posljedicu na materijalnoj razini, mora postojati veza između ta dva svijeta. Magijski zakon je ta veza.

Primjer:
Kad čuješ nešto smiješno, prirodno je da ti se pojavi osmjeh na licu. To je legalno funkcioniranje magijskog zakona.

Ima puno drugih mogućnosti kako će se neki uzrok sa duhovne razine ispoljiti na materijalnoj razini. Mnoge od tih mogućnosti su ilegalne. Vrlo je opasno ako zla osoba ovlada tim zakonom.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 23:31   #88
pa ima ih toliko koliko sam ih naveo

Zadnje uređivanje danaye : 23.02.2006. at 00:33.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 07:23   #89
Quote:
Hiarcs kaže:
Da bi se neki uzrok iz duhovnog svijeta mogao pretvoriti u odgovarajuću posljedicu na materijalnoj razini, mora postojati veza između ta dva svijeta. Magijski zakon je ta veza.
To je samo veza a ne zakon. Zakoni su načini korištenja te veze. Iako bih ja tu vezu ipak stavio između subjektivnog i objektivnog svijeta.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 10:29   #90
Quote:
Baphomet kaže:
To je samo veza a ne zakon.
A kako će se dvije stvari povezati?

Da bi postojala veza između dvije stvari mora postojati neka nit koja ih povezuje. Naprimjer tebe i zemlju povezuje zakon gravitacije. Tu se radi o vezi na istoj razini jer ste i ti i zemlja materijalni.
A magijski zakon povezuje stvari sa različitih razina, on povezuje duhovne i materijalne stvari.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 14:35   #91
magijski zakon djeluje preko kanala. taj kanal je hijerarhijski.
kroz taj kanal mogu doći duhovnost i svijest, ali to je samo jedan od dva načina. drugi način je absolutna sferna percepcija. i to je više duhovan način.
nema 3.dolaska do svijesti.
a tvoj problem hijerarchs je što misliš da se sve da (racionalno) objasniti.
vjerovatno si član nekog "društva mrtvih pjesnika".
još samo fali da si i pragmatičan!
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 23:49   #92
našao sam analogiju magijskog (djelovanja) kanala u internetskoj varijanti! tako da svi mogu shvatiti! -

Wikipedia ::
Internet Relay Chat (IRC) is a form of instant communication over the Internet. It is mainly designed for group (many-to-many) communication in discussion forums called channels, but also allows one-to-one communication.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 23:51   #93
zakon 30 i neki, "kada je pravi čovjek postavljen u središte stvari, on više ne sudjeluje kod kretanja stvari, već ih svojom prisutnošću usmjerava!"
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 01:19   #94
mrki di ja mogu nabaviti te gljive koje jedes....??i koje su vrste daj mi ih posalji nekako pa i da ja koji zakon iznesem
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 11:36   #95
gljive su: čaj od koprive, nema alkohola, nema marihuane, i vježbaš neku vještinu u kojoj ima sva 4elementa. kužiš?
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 11:41   #96
probaj ti rađe živjeti po nekim od ovih zakona, jer ove ne-možeš kršit!

znaš onaj vic sa mojsijem: ide bog pustinjom i pita ljude: hoćete li koji zakon?
a ljudi ga odjebaše.
i niko neće nijedan zakon i bog ode na svetu goru.
vidi mojsija. sav sretan bog se ponada: mojsije hoćeš jedan zakon?
mojsije pita: a koliko košta?
a bog reče: ništa!
m: e onda daj 10!
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 21:05   #97
ma dobar si ti lik nema sta.vic je isto prva liga-ali ak si alkohol free i duhan i ostala sranja svaka ti cast to je stvarno umjetnost u oveme svjetu zivjeti bez toga.....SVAKA CAST!!!! ..ak je istina
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 12:14   #98
znam smotat ponekad, ali čisti duhan, ako neko ima, ne-trošim lovu na ta sranja, isto kao niti na bilo koju moju manu. jednom sam kupio "zlatni dukat" da si sam motam, ali mi se zgadilo za par dana, i onda nisam mogao motati 3mjeseca kad je neko drugi imao!
i tako se duhan osušio i propao.
tako da mi duhan nosi nesreću.
konzumenti ga neće, a ja ga ne-mogu niti u najmanjoj zalihi-potrošiti.
a alkohol jedino ako je vino od bazge-1gutljaj u 2dana, piva, svaka 2mjeseca jedanput
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 16:03   #99
mrky sine jesi li ti ikad probao se igrati sa dozivanjem duhova??ak ti je poznato i ak mozes objasnit taj fenomen osim ak nije prjevara ili autosugestija ili masovni trip
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 18:08   #100
možda na magiji temi. ili na novoj temi.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.