Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2007., 08:30   #1
Austrija

Za vikend putujem u Kufstein - Austrija. Imati ću dovoljno vremena i za malo škicnuti. Ima li netko prijedlog šta vidjeti po putu ili tamo?

Prošle sam godine išla preko Italije i bilo je super vidjeti cijeli dio Apli pod snijegom.
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 16:30   #2
Pa u Kufsteinu imas tvrdavu = festung , okolo imas par jezera ,preporucujem Hehtsee ,pa i nema bas bog zna sta...osim brda,pa opet brda ah da ako skijas imas i dosta skijalista u blizini....
krisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 19:41   #3
i ja se pitam šta ima tamo ako nemaš poslovne obaveze
sada je pao snjeg ali inače lijep put od Zagreba do Kufsteina je
Ljubljana - Bled - Karawankentunnel - Villach - Heiligenblut - Großglockner Hochalpenstraße - Kaprun (alternativno Villach - Tauernautobahn - St.Johann/Pongau - Kaprun) - a onde negdje kod Mittersilla preko na Kitzbühel - onda Brixental (ili St.Johnann/Tirol) na Kufstein.
Ovaj Brixental mi je interesantan, tu valjda i preko ljeta leži snijeg

ja ću u četvrtak na Wattens do Swarovskog, pa dalje u Švicu
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:14   #4
Čarolija adventa na austrijskim jezerima

Da li mi netko može reći da li je bio na nečem sličnom jer ponuda zvuči primamljivo pa ne znam...

evo link ako netko hoće vidjeti

http://www.atlasairtours.hr/?lang=hr...1=3&level2=253
navalentna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 15:04   #5
Quote:
navalentna kaže: Pogledaj post
Da li mi netko može reći da li je bio na nečem sličnom jer ponuda zvuči primamljivo pa ne znam...

evo link ako netko hoće vidjeti

http://www.atlasairtours.hr/?lang=hr...1=3&level2=253
Prošao sam taj djir, ali ne s njima.
Sve u svemu, prekrasno. To područje vrvi od jezera, ali ono što je bitno za naglasiti, ako misliš uživati u ljepoti jezera onda idi na proljeće, negdje u svibnju, u početku svibnja po mogućnosti.
Ali ako misliš doživjeti Božićne ugođaje u austrijskim mjestima i uživati na Božićnim sajmovima u slasticama i domaćoj hrani, kuhanom vinu itd., onda je to vrijeme koje se nudi u programu savršeno.
Treba doživjeti i to predbožićno raspoloženje u manjim mjestima, ne samo u Salzburgu i Beču, što je turistički iskomercijalizirano, ali i dalje veoma privlačno i donekle, ali samo donekle tradicionalno.
euro putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 16:08   #6
Quote:
euro putnik kaže: Pogledaj post
Prošao sam taj djir, ali ne s njima.
Sve u svemu, prekrasno. To područje vrvi od jezera, ali ono što je bitno za naglasiti, ako misliš uživati u ljepoti jezera onda idi na proljeće, negdje u svibnju, u početku svibnja po mogućnosti.
Ali ako misliš doživjeti Božićne ugođaje u austrijskim mjestima i uživati na Božićnim sajmovima u slasticama i domaćoj hrani, kuhanom vinu itd., onda je to vrijeme koje se nudi u programu savršeno.
Treba doživjeti i to predbožićno raspoloženje u manjim mjestima, ne samo u Salzburgu i Beču, što je turistički iskomercijalizirano, ali i dalje veoma privlačno i donekle, ali samo donekle tradicionalno.


A s kim si išao? Jedino sam kod njih vidjela taj aranžman, a ne da mi se ići bez agencije jer vodim mamu pa mi baš treba tak neki božićni ugođaj i da je organizirano. A daj molim te reci da li ima puno turista ili je samotno? Jer piše da ima dosta sajmova, a kako nas ide više teško je zadovoljiti svačije želje...jedni se bune da će im na takvom mjestu biti dosadno i da nema ljudi...i kaj da čovjek sad radi?!?

Tako da se dvoumim između ovog ili Beča?
navalentna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:48   #7
Super ponuda, advent u Beču 2 dana 460kn!
http://www.hfhs.hr/page.php?page=vijesti&id=16&lang=hr
IvanOs is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 14:18   #8
Quote:
navalentna kaže: Pogledaj post
A s kim si išao? Jedino sam kod njih vidjela taj aranžman, a ne da mi se ići bez agencije jer vodim mamu pa mi baš treba tak neki božićni ugođaj i da je organizirano. A daj molim te reci da li ima puno turista ili je samotno? Jer piše da ima dosta sajmova, a kako nas ide više teško je zadovoljiti svačije želje...jedni se bune da će im na takvom mjestu biti dosadno i da nema ljudi...i kaj da čovjek sad radi?!?

Tako da se dvoumim između ovog ili Beča?

Išao sam preko jedne riječke agencije, organizirano...sve ispalo što bi se reklo 5+... S obzirom da svi pucaju za advent jaka "turistička odredišta", ovo je rekao bih puno,puno,puno mirnije...Božićni sajmovi su tihi, glazba piči lagano, ne moraš se nadvikivati s sugovornikom da bi te čuo itd...ugođaj je puno bolji nego u gradu, prije svega puno mirniji, još ako i padne snijeg, predivno...uz to, poslije 20:00 h tamo na štandovima gotovo nećeš više nikoga naći, ulice i šetnice iako dobro osvijetljene se naprosto isprazne....zaista, u Austriji svako selo koje ima malo veći trg, ili da bolje kažem, ima bilo kakav trg, organizira se Božićni sajam, a na Božićnom sajmu, bez obzira koliko ljudi bilo, ako imaš dobro društvo i ako voliš uživati u slasticama, kuhanom vinu i punču, ne može ti biti dosadno, vjeruj mi. U svakom slučaju, ja bih ti preporučio to preko Atlasa, prije nego sam Beč ili Salzburg, ali moraš biti svjesna da moraš proći Beč u tom razdoblju da bi mogla usporediti prednosti i nedostatke.
euro putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 18:25   #9
Može li mi netko reći koliko dugo traje put iz Zg do Beča kad se ide autobusom, preko agencije?

Thanks
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 18:54   #10
jel netko zna koliko su udaljeni autobusni kolodvor i zracna luka u grazu?
pokusavam naci di se nalazi autobusni kolodvor i nikako ga ne mogu naci..isao bih tamo s croatia busom, jel isao netko s njima tamo?
kosooki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 19:37   #11
Quote:
kosooki kaže: Pogledaj post
jel netko zna koliko su udaljeni autobusni kolodvor i zracna luka u grazu?
pokusavam naci di se nalazi autobusni kolodvor i nikako ga ne mogu naci..isao bih tamo s croatia busom, jel isao netko s njima tamo?

ovi dolje kažu da nema neki autobusni kolodvor na koji dolaze svi busevi. ali gle, tamo di ćeš izaći iz busa mora bit tramvaj ili nešto kojim dođeš do glavnog kolodvora i onda odande imaš vlak za aerodrom. ima i bus s Jakomini trga.

Graz does not have a dedicated bus terminal. Private and public operators all operate from separate terminals:

* Postbus operates its terminal at Andreas-Hofer-Platz (City Bus 40, 67), with many destinations throughout Styria but also further available.
* Bahnbus (Trainbus) operates from a terminal next to the Hauptbahnhof (Tram 3, 6, 14 as well as 1, 7 in the evening, City Buses 50, 52, 53, 58, 63, 85).
* Eurolines operates from the same terminal as the Bahnbus at Hautpbahnhof. They offer reasonable cheap tickets to many destinations throughout Europe.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 20:07   #12
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ovi dolje kažu da nema neki autobusni kolodvor na koji dolaze svi busevi. ali gle, tamo di ćeš izaći iz busa mora bit tramvaj ili nešto kojim dođeš do glavnog kolodvora i onda odande imaš vlak za aerodrom. ima i bus s Jakomini trga.

Graz does not have a dedicated bus terminal. Private and public operators all operate from separate terminals:

* Postbus operates its terminal at Andreas-Hofer-Platz (City Bus 40, 67), with many destinations throughout Styria but also further available.
* Bahnbus (Trainbus) operates from a terminal next to the Hauptbahnhof (Tram 3, 6, 14 as well as 1, 7 in the evening, City Buses 50, 52, 53, 58, 63, 85).
* Eurolines operates from the same terminal as the Bahnbus at Hautpbahnhof. They offer reasonable cheap tickets to many destinations throughout Europe.
to sam i ja vidio zato sam i mislio ako ima netko tko je putovao bas s busom..ja sam jednom davno bio u sopingu s busom ali je ostavlja po soping centrima koliko se ja sicam..ako avion ne bude kasnio imat cu sat i pol za doci od aviona do autobusnog kolodvora..u najgoru ruku cu uzeti taxi jer mislim da to ne moze biti daleko s obzirom da je zracna luka samo 10km od centra grada
kosooki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:35   #13
prouči dobro vozni red tih vlakova i buseva koji voze na aerodrom pa si gledaj da uspiješ koji od njih uhvatit. btw, nema se šta puno vozit od centra do aerodroma
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 09:04   #14
zimske gume

Pročitala sam da u austriji trebaju od 01.01.08. zimske gume. Ja imam nove ljetne gume promijenjene prije mjesec dana. Mogu li sa njima u Austriju i Sloveniju. Unaprijed hvala
Kate
katicasplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 12:19   #15
uz ljetne gume moraš imati lance za snijeg u prtljažniku
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 21:24   #16
ljetni odmor u austriji

Do sada sam vake godine ljetovao s familijom u Kranjskoj Gori.
Ove godine bi probao otići u Autriju.
Molim vas ako znate adresu privatnih pansiona ili apartmana
u nekom lijepom planinskom mjetu, ako je moguće ne predaleko.
Hvala
bedanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 19:08   #17
Graz

Idem za 10-tak dana do Graza na 2-3 dana znate li za jeftini a ok smještaj?
I naravno što osim Ikee se isplati vidjeti?
katicasplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 15:11   #18
Biciklom u Austriju

Zanima me da li ima nekog tko bi htio ići biciklom u Austrijske Alpe? Ili barem dio puta pedaliti da mi pravi društvo? Želja mi je penjati se na Hochtor, a onda ovisno o raspoloženju se ili vratiti natrag ili se spustiti do Salzburga, pa drugim putem natrag. Ja osobno namjeravam spavati u šatoru na divljaka ako bude prilike ili u kampu. A hraniti se uz put u trgovinama. Pa ak ima tko zainteresiran....
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 13:14   #19
Jel netko bio u Daspark hotelu, spavao u onim cijevima uz Dunav?

" night in Dasparkhotel costs just as much as you can afford or want to pay."

našla sam gdje je to, Ottensheim, al jel bi mi netko rekao na karti di je to točno i kuda bi trebala voziti do tamo? jel to ovo od linza, prema granici s njemačkom (cca 6-7 sati voznje?)?

adresa je: Rodlstrasse 10
4100 Ottensheim
Austria

http://www.geographicguide.net/europ...ps/austria.gif
__________________
cute but psycho. things even out.

Zadnje uređivanje x-type : 04.01.2009. at 16:09.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 16:07   #20
Talking Salzburg

POsto s obitelji planiram ici u Austriju,posjetili bi Salzburg.Sto se obavezno ne smije preskociti?
stcarica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.