Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2009., 00:08   #81
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ono o azilima mislim i dalje, ne vidim sto je u tome neukusno? Osoba koja ce cuti da je sirova hrana maltene bozja rijec ce se teze iz svoje nemacje perspektive (lakse se na to odluciti kad macu imas onda su i neke "zrtvice" lakse jer je emotivna veza vec tu) odluciti na sve te stvari.
Za vrijeme volontiranja po azilima sam se naslusala takvih prica i vidjela ljude kako odustaju od zivotinje jer su se prestrasili obaveza.
Neukusno je tvrditi da se ljudi ne odluce za zivotinju zbog toga jer si maloprije tvrdila da sirova prehrana uopce nije popularna, pa ne znam odakle bi onda ljudi culi toliko prica da je sirova prehrana jedina u tolikoj mjeri da ih to odvrati od zivotinje.
Da ne govorim sto mislim o ljudima koji cuju necije misljenje i umjesto da potraze i druga odustanu odmah od zivotinje zbog moguce obaveze - to je problem tih ljudi, a ne bilo koje prehrane.
I uz puste reklame na televiziji koje promoviraju samo dehidrate i konzerve, pet shopove koji su puni istih i vecinsko misljenje vlasnika kucnih ljubimaca tvrditi da netko moze pasti pod utjecaj "militantnih" Barfovaca u tolikoj mjeri da odustane od zivotinje bi znacilo da takva osoba nije nikad vidjela nista od navedenog nego odmah "jadna" bila uhvacena od strane nekog Barfera koji joj je maltene isprao mozak , smijesno.
Kao i cinjenica da jedna punoljetna osoba za opravdani razlog odustajanja od zivotinje smatra jedan takav razlog.
Onda bi valjda tebi bilo opravdano i kada bi netko odustao od zivotinje jer bi cuo od drugih da je mora izvoditi 3-4 puta vani svaki dan i redovno, a ne kad njemu pukne, da mora ici kod veta cim je zivotinja bolesna, da mora nauciti kako odgojiti tu zivotinju i sve drugo, ipak su to velike obaveze .

Eto, valjda sad vidis sto je u tome neukusno .


Naravno da se to ne moze vidjeti golim okom, preostaje vjerovanje onome kod koga se kupuje (a sto ne znaci da udem u prvu mesnicu i uzmem meso), isto kao i kod konzervi i dehidrata kojima vjerujes kada proizvodac kaze da je u njima meso dobre kvalitete, pa prema tome...
Da, u konzervama i dehidratima nema opasnosti od salmonele i ostalog sto ima u sirovom, zato ima drugih (kad smo kod trovanja hranom, sigurno si cula za ogromna povlacenja mnogih marki suhe hrane dosta puta u svijetu dosada ) - zato sam odmah na pocetku rekla da se meni sirovo cini "manje zlo" .
Svjesna sam rizika isto kao i kod konzervi i suhe hrane i ovaj mi se cini manji.


Ponavljam jos jednom jer vidim da ocito ne citas sto pisem, nego kako ti pase - kako ja to zagovaram iskljucivo jednu prehranu kada sama hranim macu sa dehidratom i konzervama?!
Ja PREFERIRAM taj nacin prehrane jer mi se pokazao bolji nakon svega iskusanog, isto kao sto ti smatras konzerve i suhu kojima hranis svoje mace boljima od drugih marki kojima ih ne hranis.
Svaki odgovorni vlasnik pokusava dati svom ljubimcu ono sto smatra da je najbolje za njega, valjda se bar u tome slazemo i ako je to zagovaranje samo jedne prehrane, onda i ti zagovaras samo jednu prehranu jer je ocito da sirovu ne smatras ok niti si je ikad koristila.
Na kraju svega - ja imam dvije zivotinje koje dobivaju sirovo, kuhano, dehidrat i konzerve, a ti dvije koje dobivaju iskljucivo dehidrat i konzerve i nikad im nisi dala ostalo i ja sam netolerantna?!

I zbilja ne vidim ijedan razlog spominjanja mene kao moderatora jer ja u raspravi sudjelujem kao obicni forumas i niti jednom u ovoj raspravi nisam bila kao mod , pa ces mi morati objasniti u cemu ja to kao moderator nisam objektivna.

Ne znam tko te prozvao za galamljenje i stvaranje problema, ja nisam, ali ok.

Studije sam ocekivala da ce biti dostupne siroj javnosti i/ili na internetu, ali vidim da sam bila u zabludi.

Ovime je rasprava i za mene zavrsena jer vidim da nema smisla, pojam tolerancije nam se ocito previse razlikuje.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 00:38   #82
Nikad nisam tvrdila da svojim macama nisam dala sirovo dakle da te citiram
Quote:
jos jednom jer vidim da ocito ne citas sto pisem, nego kako ti pase -
, nisam ovima, ali ja mace imam citav zivot bas kao i pse. Dapace za pse smo bili registrirani uzgajivaci i imali drugacije uvjete i svog mesara i psi su dijelom dobivali sirovo. Ali to je onda znacilo da jedna osoba provede taj sistem kao full time job uz nabavku klope, porcioniranje, treninge, istrcavanja itd.

Kako doci do znanstveno releventnih studija sam ti objasnila u privatnoj prouci. Znanje se placa. Nije znanost samo ono sto se zgugla. Recimo studije koje sam ja dosad napisala nisu besplatne, ali su itekako neovisne. Da bi ih procitala trebala bi pretplatu u strucnom casopisu i to je posve normalno.
Zato se znanstvene institucije i sveuclista uz porezne olaksice ukljuce u takve mreze i medjusobno razmjenjuju studije, saznanja i materijale. Studija nije link na google link nego nekih 200 stranica sitnotiska i ukoliko te zanima mogu tinavesti najvece posluzitelje takvih usluga. No kostaju naravno.

Onaj dio o zivotinjama i obavezama si posve pogresno shvatila ali neka tako ostane. Ionako smo off i moderatorska funkcija bi bila brisati neke danasnje postove (recimo ove zadnje).

Kao mod si me na ovoj temi veceras obrisala zar ne? Pa ja imam problem utvrditi kad si ti u mod funckiji a kad nisi? Kako da to ubuduce prepoznam? Ozbiljno pitam.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 00:56   #83
@ombia: Onda se iskreno ispricavam jer sam stekla krivi dojam.

I dalje ne smatram sirovu prehranu niti blizu toliko kompliciranom koliko je ti prikazujes, ali to je samo moje osobno misljenje i iskustvo.

Sto se tice znanstvenih informacija, znam jako dobro sve sto si navela i isto tako znam da se kod nekih drugih stvari koje se ticu pasa (za macke nisam istrazivala dosad) takve informacije mogu naci i na internetu, a ovu sam smatrala od bitnog znacaja za sve vlasnike i pogresno pomislila da bi takvo nesto trebalo biti dostupno siroj javnosti, odnosno svim tim vlasnicima.
Moja greska, kao sto rekoh.
Inace, na internetu postoje i open-access strucni casopisi, javni arhivi, besplatne baze znanstvenih casopisa, itd... pa tvrdnja da je internet samo link na Google bas i ne stoji.

Da, obrisala sam ti post, kao i dva prije tvoga jer je cura dvaput ponovila pitanje i ti joj samo napisala da je dobila odgovor (odnosno, da si joj napisala odgovor), to nije imalo razloga ostati i normalno je da sam to obrisala, isto kao sto brisem duple postove.
Ako ti i nakon ovoga nije jasno kada sam ja u funkciji moda, a kada nisam, onda zbilja ne znam kako ti bolje razjasniti .

Posto smo otisle u offtopic, molim da daljnja komunikacija (ako je bude) oko ovoga bude samo preko PM-a.

Sad (kao moderator) molim da daljni postovi budu ontopic.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:27   #84
Mislim da treba krenuti od opče poznate činjenice da je mačka ISKLJUČIVI mesojed.Koje meso jede koja mačka, između ostalog, pitanje je i područja u kojem živi.Ribareva mačka sigurno će jesti više ribe nego junetine, na pr.
Slijedeća je pretpostavka slobodnog izbora.Tu ima još manje nepoznanica!Miš ili kakva ptičica.
Još bi se toga moglo nabrojiti kao osnove polazišta o načinu prehrane mačaka, ali jedno je sigurno:mačka ne kuha niti ne dehidrira ni vrapca ni miša.Sve ostalo su modifikacije koje uvodimo radi svojih mogučnosti ili komocije.Po pitanju rizika kod sirovog mesa, mislim da je manji nego kod dehidrata.Radi se o tome da u dehidratu ima sastojaka, koji su štetni i zna se da su u njemu.A u sirovom mesu takvi su slučajevi incidentni.Uz napomenu, da je u HR zabrenjeno dodavanje hormona u prehranu, a liječene životinje se ne kolju dok ne prođe karenca.
Iz toga proizlazi, sirovo ako je ikako moguće.Ako ne, daj što daš!
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 20:08   #85
Quote:
Radi se o tome da u dehidratu ima sastojaka, koji su štetni i zna se da su u njemu.
Koji? Ima li neka lista tipicnih stetnih sastojaka i po cemu su stetni? Mozda bih mogla ubuduce na to obratiti paznju i birati hranu sa manje takvih sastojaka. Hvala.

Koliko ja znam Hrvatska dijelom uvozi meso i to bas iz zemalja koje su cesto upletene u skandale a uvozi jer je meso jeftino i jer to isto proizvodjaci nisu mogli prodati u EU. Sto naravno ne znaci da je sve meso lose ali znaci i da netko i to uvezeno pojede.
Ne pamtim bas nadimke, jesi ti onaj koji ima firmu za barfen?
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 09:36   #86
moj mačor jede sve. bas sve kaj mu pase. apsolutni br.1. mu je piletina u bilo kojem obliku. to cak i objasnjava cinjenicu da oko moje kuce bas i nema ptica od konzervi mu je dein bestes iz dm-a najbolja a suho nezeli ni lud, osim ako nije pomjesano s malo pastete da ga zavaramo..

al ne.. glupa je rasprava kaj je najbolje jer macke su mesozderi i glupo mi je da se raspravljamo dal je bolje od tune, lososa, kavijara, junetine il piceka. macak jede kaj mu je fino i bok. najbolje bi bilo hraniti ga s pravim mesom.

moj macor je malo cudan kaj se toga tice jer je poprilicna izjelica pa voli se probati... ajvar, lubenicu, puding, mahune.... naravno, nedam mu da to jede. navaljuje dok ja jedem, dam mu malo da lizne, skuzi da nije za njega i bok...
Lya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:05   #87
Mislim da je dobro često mijenjati hranu. Sad imam RC Kitten 36 i Hill's Nature's Best Kitten. James nikad nije previše cijenio dehidrat bez konzerve, ali porciju Nature's Besta bez konzerve je proždr'o za par sati

Uglavnom, pravilo je - superpremium ili premium hrana, whiskas i friskies možda jednom mjesečno
__________________
Hey, I went to college once, but all they found were rats in my head
elimination is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:32   #88
Moji jedu rado suhu hranu, ali ne svu, cak ni ne svu od rc-a nego odredjene vrste samo. Konzerve ne vole sve, nazalost sto jeftinija konzerva to ju manje vole.
Whiskas suhi smo dobili na poklon pa sam dala da probaju, ne vole.

Shebu i jednu bio firmu obozavaju, to progutaju u sekundi . Od okusa naj naj tunu, rakove i lososa a potjecu iz srca europe.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 21:03   #89
Jel vam se kaed dogodilo da maca dobije proljev od promjene hrane? Meni se to dogodilo kada sam prešla s Hillsa na RC. Znam da bi trebalo novu hranu postepeno uvoditi miješajući sa starom.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 00:26   #90
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Koji? Ima li neka lista tipicnih stetnih sastojaka i po cemu su stetni? Mozda bih mogla ubuduce na to obratiti paznju i birati hranu sa manje takvih sastojaka. Hvala.

Koliko ja znam Hrvatska dijelom uvozi meso i to bas iz zemalja koje su cesto upletene u skandale a uvozi jer je meso jeftino i jer to isto proizvodjaci nisu mogli prodati u EU. Sto naravno ne znaci da je sve meso lose ali znaci i da netko i to uvezeno pojede.
Ne pamtim bas nadimke, jesi ti onaj koji ima firmu za barfen?
Da, ja sam taj.Ne postoji lista.Već sam sto puta, a možda i više, napisao po forumima da masnoća na neprimjerenoj temperaturi užegne, ranca i pretvara se u nešto što nikako nije zdravo.Pogotovo na duži rok.Ima vrlo štetan utjecaj na najvažnije organe u metabolizmu.
BARF.
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 21:41   #91
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Jel vam se kaed dogodilo da maca dobije proljev od promjene hrane? Meni se to dogodilo kada sam prešla s Hillsa na RC. Znam da bi trebalo novu hranu postepeno uvoditi miješajući sa starom.
Nisu nikad imali proljev niit ikad povratili.

Quote:
Već sam sto puta, a možda i više, napisao po forumima da masnoća na neprimjerenoj temperaturi užegne
O.k. vrlo moguce. Ali u pravilu bi savjesni shopovi skladistili robu u hladnim skladistima i u klimatiziranim ducanima, barem ja tako poznajem.

Kako si spomenuo stetne sastojke u ind. klopi nadala sam se da imaju neko ime koje ih ne svrstava pod skupni nazivnik masnoce.

Quote:
eć sam sto puta, a možda i više, napisao po forumima da masnoća na neprimjerenoj temperaturi užegne, ranca i pretvara se u nešto što nikako nije zdravo.
Moze biti. Ali ja to ne moram znati zar ne? Jer je ovo treci post teme koji citam jer nismo postali dosad na istim temama.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 22:44   #92
Ombia, to je smiješno!Kako to misliš ne moraš znati?Pa raspisala si se o hrani u toliko sigurnom tonu, da naprosto moraš znati da masnoća ranca na previsokoj temperaturi.A da kupuješ samo u shopovima koji imaju kondicionirana skladišta, jednostavno ti ne vjeruje.I mi putujemo, pa vidimo i druge pet shopve, a ne samo ove "balkanske".Vreće su na dohvat ruke kupcu, a to znači na pretoplom.
A akve se promjene događaju, to vrlo lako možeš pronaći i na netu i u literaturi.Ima je i na engleskom, koliko hočeš!
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 01:32   #93
Da li tko zna uvoznika Farmine za mačke? Mogu samo pohvaliti te keksiće (CiMiao), u roku desetak dana dlaka im je postala puno sjajnija i življa, a slučajno sam je kupila.
Po sastavu vidim da se ne razlikuje previše od ostalih "jačih".
wumac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 03:00   #94
Ispricavam se sto je na engleskom, rado cu prevesti ako treba, po potrebi i germanizirati odrejdene termine.

Carrot: Hello Mr. Kibble, thank you for joining me today.

Kibble: You're welcome. I must say though, I had to wait 6 weeks for
this interview.
Carrot:? Were you refrigerated?
Kibble: No, I don't have to be. Why do you ask?
Carrot: I read in your resume that you are made from natural chicken,
animal fat, apples, cottage cheese, grains and many other perishable
ingredients. How could you not spoil?
Kibble: This is going to be a hostile interview, isn't it?
Carrot: Would you please answer my question? All my friends would
begin decay and rot in a few hours? How do you stay so...un-moldy?
Kibble: The people who make me wear white coats. I'm sure they know
what they are doing. Besides, the research department worked really
closely with marketing on this issue. Who made you?
Carrot: God
Kibble: Never heard of that company. But it's a catchy name - dog
spelled backwards.
Carrot: Really, let's figure this out. Meat and fat- yet you never
spoil. And. you look so...inert.
Kibble: Well, I am naturally preserved. The purchasing department
says I don't have to worry because the fat is loaded with preservatives from

the rendering plant.
Carrot: But I thought you were all natural!
Kibble: The legal department looked into this and as long as our
people with white coats just add a little Vitamin E and Rosemary it's OK to
call
me natural and I never go bad because there's enough preservative in the
fat that comes from the rendering plant to keep me from going bad.
Carrot: So even though you're 'natural' you could be loaded with
preservatives from your suppliers?
Kibble: That's right.
Carrot: I still think there's something else - you never go bad at
room temperature.
Kibble: Well, there is more. I am so highly heated and processed that
all the 'life' goes out of me. In a sense- I die and become a new
molecular substance that is called 'inert'. I am no longer 'food' as you
know
it.
Carrot: Err...sounds cool. But now that you're dead and inert, who
would want to eat you?
Kibble: You mean you've never heard of 'protein digest' spray? After
I come out of the extruder I'm sprayed with an irresistible protein digest
and vitamin mix. It's all approved by our in-house vet. We pay him
$90,000 dollars a year to make sure I'm nutritionally complete.
Carrot: But underneath that spray you're dead and inert!
Kibble: That's the coolest part! The finance department figured this
out. It's called 'fixed price'. I really wish I had thought of this.
Carrot: You're inert. You can't think. What is fixed price?
Kibble: Fixed price is a great marketing tool so I cost the exact
same amount each week in the retail store. It all ties together because I
can be kept in warehouses for months to take advantage of good pricing.
Carrot: But your ingredients can't possibly stay the same price from
week to week. The market fluctuates all the time.
Kibble: Not a problem! Let's say the price of chicken goes up. The
people in white coats just reduce the chicken and add fillers that keep the
cost the same. They have complete control over the gross profit. The share
holders LOVE this because they can always make their car payments right on
schedule. The other option is 'fixed formula' but that was voted down
because
we couldn't compete if the price keeps changing. Adjusting the formula
is easy!
Carrot: But what about nutrition??
Kibble: Remember, I'm dead and inert so in a sense it doesn't matter
what goes into me. After I'm processed, heated and extruded, it's really
that magic spray that gives me all the nutrition. Besides, dog's have
livers and immune systems to remove the other stuff.
Carrot: Wow. is that 'natural'??
Kibble: Sure. soak me in a glass of water and you'll see I break down
into a pasty brown substance. It's an earth tone - very natural.
Carrot: I'm looking real closely. All I see is a brown pasty
substance. Where are the meat, fat, apples, cottage cheese and grains?
Kibble: You don't know anything, do you? That's where the graphics
department comes in. Didn't you see the full color photo of the
chickens, apples and other fresh ingredients nicely printed on the bag? They

show me on the cover, not as I actually am, but as people would expect me to

be...That packaging costs a small fortune. Legal says it's OK.
Carrot: That's comforting. If your lawyer says its OK then I feel
much better. What about wholesome ingredients and freshness?
Kibble:? Those are just 'concepts' that people have come up with -
I'm convinced that if your packaging and marketing materials are really
good then we can overcome anything. That's why we pay those marketing
people what we do!
Carrot: Listen, I'm beginning to feel a little funny around the edges
so I have to go back in the fridge. Thanks for stopping by!
Kibble: My pleasure.?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:12   #95
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post

Sloziti izbalansirani obrok je jako lako, znam veliki broj ljudi koji tako hrane. Pile od cca 2 kg ( 54kn) 400 grama srca ( 8kn), 200 grama jetre (4kn), kapsule omega 3 iz DM-a (39 kn za cijelu kutiju ) 2 zutanjka. (3 kn) + 3 salice vode.


Mi hranimo sirovo, ne posezemo za konvencionalnim lijekovima nego za homeopatijom i Bachovim kapima. Da je zahtijevalo mjesece, cak i vise od godine dana educiranja, citanja i da jos uvijek ucimo stoji. Ali sto vise citam i znam, sve vise sam sigurna da smo na dobrom putu
Kako to pripremiš? Mislim pitati, kako pile od 2 kile usitniš? Ono, razrežeš, pa komade u mikser? Ili komade pomješaš sa ovim drugim? Da li kapsule prvo pomiješaš sa vodom? Kako to na kraju ispadne, kao kaša?

Što sa viškom? Zamrzneš?

Pitam jer bi sama to radila, ne djeluje mi ni skupo ni komplicirano.

Čije srce?

I da, kako nabavljaš homeopatske lijekove? Pliz, bi li bacila oko na temu na Plavoj šapi (Mali mačić, a već starčić) i preporučila neki lijek za njega (pošto koristiš za svoje mace, imaš iskustva..).
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:34   #96
vjerojatno pileće srce i jetrica. tako meni piše u nekoj knjizi. ja bi to sve nasjeckala, skuhala i raspodjelila na porcije i zamrznula. jer toga ima stvarno puno a pokvarilo bi se čak i u hladnjaku nakon nekog vremena. a poslije se lako može porcija odmrznuti i prokuhati još jednom malo.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 08:11   #97
Nemojte me sad raskomadati, ali koliko sam ja polovila, Noemi svoje hrani sirovo? Pretpostavljam da u njenom receptu nema kuhanja?
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 10:11   #98
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
vjerojatno pileće srce i jetrica. tako meni piše u nekoj knjizi. ja bi to sve nasjeckala, skuhala i raspodjelila na porcije i zamrznula. jer toga ima stvarno puno a pokvarilo bi se čak i u hladnjaku nakon nekog vremena. a poslije se lako može porcija odmrznuti i prokuhati još jednom malo.
Skuhas, pa zamrznes, pa opet malo skuhas - izgubis sve korisno iz hrane tako (vitamine i taurin i ne-znam-sto-jos), sto ne ?
Svjeze meso odmah stavljeno u zamrzivac i u vakumiranu vrecicu moze dosta dugo stajati i ne pokvariti se, samo se taurin smanji i treba malo nadodati - ili sam ja krivo pokopcala neke stvari?



Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Nemojte me sad raskomadati, ali koliko sam ja polovila, Noemi svoje hrani sirovo? Pretpostavljam da u njenom receptu nema kuhanja?
Da, sam naziv prehrane govori da je to sirovo .
I ne, nema nikakvog kuhanja.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 12:21   #99
O.K., ja ću šviknut od svoje mačke. Od kad mu niču novi zubi neće da jede briketiće.
Doduše, suhu hranu nikad nije volio, ništa osim Whiskasa koji mu ne dam jer je sranje.
Hills neće, Royal Kanin neće, skuhano čisto meso neće, sirovo čisto meso neće.
A kada namiriše salamu u frižideru ili hrenovku skače od sreće.
Šta da mu dam? Mislim, jede on na kraju te briketiće, ali sve preko volje i na silu i plač eoko mene. Dosadan je i žao mi ga je jadnog.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 13:50   #100
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Skuhas, pa zamrznes, pa opet malo skuhas - izgubis sve korisno iz hrane tako (vitamine i taurin i ne-znam-sto-jos), sto ne ?
Svjeze meso odmah stavljeno u zamrzivac i u vakumiranu vrecicu moze dosta dugo stajati i ne pokvariti se, samo se taurin smanji i treba malo nadodati - ili sam ja krivo pokopcala neke stvari?
možda sam malo pretjerala. ne izrazim se dobro. mislila sam ako se kuhana hrana drži u hladnjaku ili zamrzivaču ne valja ju samo podgrijati već se mora još jednom prokuhati kako bi se uništile sve bakterije. a ja obično svojima svježe smrznutu piletinu skuham i izmiksam sa vodom u kojoj se kuhala i to im odmah kad se ohladi dam da jedu tako da mi ništa ne stoji. jer meni bi bilo jako puno za dvije mačke pripremiti toliko sirove hrane. to je njima za pola mjeseca.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.