Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2022., 14:12   #1
Korisna površina kuće za odmor

Još davne 2000-te godine moj otac, sada pokojni, dobio je rješenje za komunalnu naknadu i slivne vode, na dvije stare kuće na otoku ukupne površine 70m2. Na to se rješenje nitko nije žalio. Međutim to je bruto površina, a ne korisna površina tih kuća. Te komunalije sam plaćao do 2010 godine, a onda sam svojom glupošću prestao plaćati navedene komunalije. Nekretnine smo naslijedili brat i ja. Želio bih dok sam još živ podmiriti sve dugove. Međutim, sada bih pored komunalija morao plaćati i porez na vikendicu, a to znači još 1050 kuna godišnje. Korisna površina tih kuća je puno manja od bruto površine od 70m2, jer se radi o vanjskim zidovima debelim 70 cm, a također, u drugoj kući gdje se nalazi kupaona i zahod, 70% površine zauzima cisterna (gusterna). Da li bih mogao, poslije toliko godina ishoditi novo rješenje za korisnu površinu kuće za odmor, budući se porez na kuće za odmor plaća na korisnu, a ne bruto površinu ili je to nemoguća misija.
zvir12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.