Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2007., 10:28   #41
meni su recimo većina cleverovih proizvoda katastrofa...
k plus mi je ok...
a najdraže su mi dm-ove marke balea i alverde.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 11:21   #42
taj prašak za veš iz Lidla, što na njemu piše, ja sam tamo vidjela samo taj zeleni neki i nisam se ufala kupiti da ne fulam
jel to isti taj koji ste probali pa vam je dobar?
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 11:49   #43
K+
-toaletni papir troslojni, nema mirisa,parfema ni ostalih dodataka,
-kompot breskve/marelice stogod vec
-konzervirane stvari, uzmem one koje su proizvedene u HR u nekoj od nasih tvornica
joj nemrem se vise sjetiti...

DM
blaznice i slicne stvari, gel za tusiranje aromatherapy...

Ostale trgovacke marke mislim da ne kupujem
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 12:46   #44
negdje u novinama sam citala da je sparova tuna cak bolja od rio mare pa sam kupila da probam,meni osobno je ipak bolja rio mare mada i sparova nije za baciti.
ja dosta koristim one domestos vlazne maramice ali su jako skupe pa sam probala sa onima iz dm-a i mullera,puno su jeftinije ali problem je u tome sto su njihove puno manje i nisu tako natopljene i vlazne kao domestosove i onda moram ovih koristiti duplo vise sto me na kraju dodje jos i skuplje.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 15:44   #45
Quote:
Hrvach kaže: Pogledaj post
taj prašak za veš iz Lidla, što na njemu piše, ja sam tamo vidjela samo taj zeleni neki i nisam se ufala kupiti da ne fulam
jel to isti taj koji ste probali pa vam je dobar?
Ja sam kupila neki u plavoj vrećici od 3kg, zove se "LEL" i super sam zadovoljna. Ali mislim da imaju još 1-2 vrste. Ovaj koji sam ja uzela je koštao 16 kn (a ja sam ga na kraju, sram me reći, dobila džabalesku jer ga prodavačica greškom nije skenirala, a nisam mogla ispraviti grešku jer sam to primijetila tek doma, 230 km dalje ). Eto kako se isplati ići u Lidl.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 16:02   #46
onda ja odoh u kupovinu svega i svačega u Lidl

meni je njihov kroki mrak, a cijena je bila neka smiješna
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 16:29   #47
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
meni onal Lidl u Vukovarskoj djeluje kao neki kineski prehrambeni dućan.a još kad vidim one akcijske proizvode npr.daske za wc kraj salama poludim.
Tak i meni! Koma!!! Tamo svraćam usput samo si po cigarete (imaju Philip Morris , što cijenim ) i nikad ne bih niš drugo Ž kvalitete tamo kupila

Također ne bih kupila nijedan PREHRAMBENI proizvod B marke, iz nijednog trg.lanca , a posebice K-plus.

Po meni, npr. kvalitetna čokolada od 100 g je ona koja košta (sad serem al npr) 20 kn, a ne 3 - pa da ga jebeš to nemre bit zdravo ni dobro

Jedino kaj mi je OK od B proizvoda su DM-ove vlažne maramice za brisat očale, za ruke, te štapići za uši. Također, od svih proizvoda za svakodnevnu uporabu nastojim kupovat samo HR firme. Npr. Fax Helizim forever! Naravno ima izuzetaka poput Ferrera, Rio mare, Barilla i tak dalje....
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 21:45   #48
Ne sviđa se ni meni kako je lidl sređen, ali isplati se otić 1 put misečno po prašak, mliko, čips i slatkiše. Za dnevnu spizu, meso, friško povrće i voće mi je mercator zakon.

A to da su proizvodi trgovačkih marki škartni i B klasa je odraz hrvatskog snobizma. Njemci kupuju masovno u dm-a i lidla njihove stvari, ali ne za hrvate to nije dovoljno dobro- kako mogu bit loše kvalitete keksi od mercatora koji su kraševi petit beure (koristim ih za kolače), samo pakovani za mercator bez ikakve razlike u kvaliteti i izgledu. jedina razlika je u cijeni.
Ne kažem da sve valja, nevalja sve od balee, ali nevalja ni sve od nivee.
Zato sam i otvorila ovaj topic da se ljudi savjetuju šta valja i šta ne valja. Ne možeš tvrdit da sve nevalja ako nisi probala.
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 07:33   #49
Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post
Ne sviđa se ni meni kako je lidl sređen, ali isplati se otić 1 put misečno po prašak, mliko, čips i slatkiše. Za dnevnu spizu, meso, friško povrće i voće mi je mercator zakon.

A to da su proizvodi trgovačkih marki škartni i B klasa je odraz hrvatskog snobizma. Njemci kupuju masovno u dm-a i lidla njihove stvari, ali ne za hrvate to nije dovoljno dobro- kako mogu bit loše kvalitete keksi od mercatora koji su kraševi petit beure (koristim ih za kolače), samo pakovani za mercator bez ikakve razlike u kvaliteti i izgledu. jedina razlika je u cijeni.
Ne kažem da sve valja, nevalja sve od balee, ali nevalja ni sve od nivee.
Zato sam i otvorila ovaj topic da se ljudi savjetuju šta valja i šta ne valja. Ne možeš tvrdit da sve nevalja ako nisi probala.
baš to! pogledaš tko proizvodi i odmah znaš, ako si čula za firmu i inače kupuješ njihove proizvode znaš da je i taj dobar. nemojmo se zavaravati, nemaju tvornice posebne strojeve za škart robu.
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 11:03   #50
Quote:
freya.k kaže: Pogledaj post
nemojmo se zavaravati, nemaju tvornice posebne strojeve za škart robu.


Da, ali se znatno razlikuju kalkulacije cijene proizvoda, jer naravno krajnja cijena ovisi o cijeni sirovine koja je u recepturi. Samim time, možete si zamisliti kakvo svo sranje se stavlja u one jeftinjava prehrambene proizvode. A zamisli čuda, oba se PROIZVODE na istom stroju. Nemrete mi tvrdit da razlika u cijeni proizlazi samo iz ambalaže.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 11:08   #51
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
čokolada je bila doslovno ogavna
Koja čokolada tamo ti je ogavna? Meni su tamo 2-3 odlične
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 11:18   #52
ja probala skoro sve lidl čokolade i FENOMENALNE su,pogotovo ona sa bademima
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 11:31   #53
K plus:
odlične zelene masline (one s košticom), nisu preslane
troslojni wc papir (neki summer nešto s ribicama)
inače, ja uvijek pogledam gramažu proizvoda, K plus obično ima manju težinu, barem što se jogurtića tiče, tako da tih 20 lipa manja cijena ustvari uopće nije manja

Interspar ima super tortilje, 8 kom za cca 15 kn, ali im kreme za sunčanje ne valjaju (uzela dječju 25 faktor, plava je i nema šanse razmazat ju da mi ne ostane bolesno plava nijansa kože i suha mi koža poslije..)

DM: dontodent, denk mit
S-he: meni ne valja
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:13   #54
da u njemackoj ljudi jako puno kupuju u lidlu i njemu sl trgovinama ali treba malo pogledati koja skupina ljudi tamo kupuje,samo 10% pravih njemaca a ostalo su doseljenici.nemislim s tim nikoga povrjediti ali to su cinjenice.
vidim da ste malo povukli paralele oko cokolade i tu je lako utvrditi kvalitetu treba samo pogledati postotak kakaoa i sve je jasno,imali lidlova cokolada barem 10%kakaa,ja je osobno nebi nikad pojela niti svojoj djeci ponudila jer su stvarno katastrofa.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:15   #55
Quote:
jasmine kaže: Pogledaj post
da u njemackoj ljudi jako puno kupuju u lidlu i njemu sl trgovinama ali treba malo pogledati koja skupina ljudi tamo kupuje,samo 10% pravih njemaca a ostalo su doseljenici.nemislim s tim nikoga povrjediti ali to su cinjenice.
vidim da ste malo povukli paralele oko cokolade i tu je lako utvrditi kvalitetu treba samo pogledati postotak kakaoa i sve je jasno,imali lidlova cokolada barem 10%kakaa,ja je osobno nebi nikad pojela niti svojoj djeci ponudila jer su stvarno katastrofa.
imaju u lidlu i one čokolade od 50%, 60% kakaa i stvarno su mi zakon! Jedva čekam da si kupim jednu!
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:16   #56
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
ja probala skoro sve lidl čokolade i FENOMENALNE su,pogotovo ona sa bademima
Lidl ima odlične čokolade, bolje od Kraševih 100 puta!

Ne kužim čemu pljuvanje Lidla. Vodeći je lanac u Njemačkoj i ak njima paše, a trgovačke marke se tam rade ipak kvalitetnije nego kod nas (K Plus), ne vidim čemu toliki prigovori.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:46   #57
Ma već sam rekla da se radi o tipičnom hrvatskom snobizmu. I ne bi baš podržala tu priču o doseljenicima. Turisti koji dolaze iz njemačke na tjedan- dva unajmljuju jedrilice čija je cjena i do 2000E tjedno ostavljaju na brodu namirnice iz lidla.

Ponavljam da im je prašak na testiranju duplo bolji od ariela. Ja sam probala taj LEL na akciji je bija 12kn 3 kg a sad je 16, i meni je odličan.
Chips im proizvodi isti proizvođač kao crunchips, i nije sad nekvalitetniji nego je apsolutno isti, samo 3 puta jeftiniji.
Tu se razglaba o kvaliteti čokolade i postotku kakaa, nebi da su kraševe sad neznam kakve. sve je to isto.
ima i škarta ka i svugdi, ali ništa manje nego kod ostalih brandova.
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:35   #58
pa je se nesmatram snobom zato sto volim kupovati kvalitetnije stvari.ovdje govorimo o proizvodima za prehranu i kucne potrepstine i na takve stvari pazim sta kupuje zato na nekim drugim stvarima ustedim gdje mi nije toliko vazno tko je proizvodjac i koji je marke taj proizvod.potpuno se slazem da i u velikim brendovima ima srot robe ali isto tako se netreba praviti sljeo i nevidjeti u koje trgovine odlaze pojedine skupine ljudi.meni je od svih trgovina najupecatljiviji pevec koji ima svoju skupinu ljudi koji tamo kupuju a ta skupina se nikako nemoze smjestitiu bauhaus,ili stalni kupci ipercopa i lidla isto neidu u isti kos,pritom nemislim da su jedni od drugih bolji ili vrijedniji vec se razlikuju po mentalitetu materijalnom statusu drustvu kojem pripadaju itd.svaki trgovacki lanac je po necem specificani svi znamo u koji idemo po nesto odredjeno jer sigurno necu ici u lidl ili konzum ako trebam neki bolji poklon za nekoga jer oni to nemaju u ponudi,i svaki trgovacki lanac i njihove robne marke su napravljene za cilju skupinu potrosaca.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 15:16   #59
Mislim da ambalaža čini veliku razliku u cijeni tj. prepoznatljivost te ambalaže u što je uračunat i marketing.

Nije da kupujem trgovačke marke (prema k plusu imam averziju, ali balea mi je O.K.), ali mi je mama kupila sok u Lidlu, mislim Dizzy da se zove, puni ga Fructal i sastav je identičan sastavu Fructalova soka (a bome i okus) .
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 15:56   #60
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Mislim da ambalaža čini veliku razliku u cijeni tj. prepoznatljivost te ambalaže u što je uračunat i marketing.
apsolutno
srceko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.