Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2014., 23:56   #701
Quote:
blue-bird kaže: Pogledaj post
Kupila sam u Springfieldu jaknu prije kojih tjedan ipo dana, skužila sam da mi je ipak premala, nisam nosila, jakna ima još etiketu i imam račun.
U međuvremenu sam uzela drugu jaknu koja mi se puno više sviđa, sutra bih otišla vratit tu iz Springfielda. Mogu li dobiti novce nazad ili će mi reći da mogu zamijeniti samo za broj veću? Jer ne treba mi više broj veća kad sam našla tu drugu.
mislim da ti neće dati novce nazad, eventualno da zamijeniš za bilo što drugo iz dućana (ne mora biti ta jaketa)
ili ih pitaj (barem tako ima H&M) da ti te novce stave na neku karticu pa da poslije kupiš nešto što ti treba ako u tom trenutku ne možeš naći nešto što ti se baš sviđa

"11. Kupili ste proizvod za koji ste nakadno utvrdili da Vam se ne sviđa. Želite povrat plaćenog iznosa ili zamjenu za drugi proizvod.

Ukoliko se radi o proizvodu koji je ispravan odnosno nema nedostatka, trgovac nije zakonski obvezan zamjeniti takav proizvod odnosno vratiti novac. Sukladno Posebnim uzancama u trgovini na malo (Narodne novine broj 16/95) propisano je ukoliko potrošač želi ispravnu i neupotrebljavanu robu već kupljenu u toj prodavaonici zamijeniti drugom, smatra se dobrim poslovnim običajem da trgovac udovolji želji potrošača. Najbolje je prije kupnje interesirati se kakva je poslovna praksa trgovca. Navedeno se ne odnosi na proizvode kupljene izvan poslovnih prostorija trgovca i na daljinu, na koje se odnose posebne zakonske odredbe."

ovo sam našla na internetu i mislim da ne postoji dućan u RH koji bi nam vratio novce u slučaju da nam se kupljeni proizvod ne sviđa (što nije nikakav problem u svim drugim državama i kontinentima, ali eto ...)

kupila sam u Modiane haljinu za 700 kn (kupila je na brzinu, ne mogu naći ništa šta drugo mi se sviđa ), naravno povrat novca ne rade, tako da će sad dragi sebi za taj iznos kupiti hlača i košulja..
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 14:46   #702
Da javim, dobila sam povrat novca. Znaci springfield vraca novac iako je ispravna roba u pitanju.
Naravno nenosena i s racunom.
(Ne znam ima li kakve veze sto sam prije tocno 7 dana kupila jaknu, mislila sam da je i vise proslo ).
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 13:22   #703
Quote:
BuBuBubiiiii kaže: Pogledaj post
mislim da ti neće dati novce nazad, eventualno da zamijeniš za bilo što drugo iz dućana (ne mora biti ta jaketa)
ili ih pitaj (barem tako ima H&M) da ti te novce stave na neku karticu pa da poslije kupiš nešto što ti treba ako u tom trenutku ne možeš naći nešto što ti se baš sviđa


ovo sam našla na internetu i mislim da ne postoji dućan u RH koji bi nam vratio novce u slučaju da nam se kupljeni proizvod ne sviđa (što nije nikakav problem u svim drugim državama i kontinentima, ali eto ...)
Meni su u h&m-u prošlo ljeto dali povrat novca, bez ikakvih problema. Dovoljno je reći i da ti se ne sviđa odjeća (kupila na brzinu).

Znate li možda što je s naf nafom? Rade li oni povrat novca ako je predmet nenošen, etiketa na mjestu s računom i ako se vrati u roku od par dana?
MyBurden is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 10:32   #704
Quote:
MyBurden kaže: Pogledaj post
Meni su u h&m-u prošlo ljeto dali povrat novca, bez ikakvih problema. Dovoljno je reći i da ti se ne sviđa odjeća (kupila na brzinu).

Znate li možda što je s naf nafom? Rade li oni povrat novca ako je predmet nenošen, etiketa na mjestu s računom i ako se vrati u roku od par dana?
moraju vratit po zakonu

HM ima spiku da novce prebace na njihovu karticu ali ako inzistiras moraju također vratit novac
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 12:11   #705
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
moraju vratit po zakonu

HM ima spiku da novce prebace na njihovu karticu ali ako inzistiras moraju također vratit novac
Nije istina, prema zakonu o potrošačima trgovci NISU dužni vratiti ili zamijeniti proizvod koji je krivo kupljen, ili se je kupac predomislio, već se to smatra dobrom voljom trgovine ili trgovca. (ovisno o internim pravilima trgovačke kuće)
Trgovac je dužan zamijeniti proizvod ili vratiti novce SAMO kad se radi o reklamaciji.
Većina ih ipak pristaje barem na zamjenu ako već i ne na povrat novca, jer im je svima u cilju zadržati kupce, ali kao što rekoh, po zakonu nisu to dužni napraviti.
__________________
>> Ponekad, nakon razgovora s nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem...<<
Andrijana1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 14:45   #706
Koji je postupak kada se radi o povratu novca? Odobre ti povrat i što onda? Trebamo li čekati neko vrijeme ili ti novac na licu mjesta bude vraćen?
Ovisi li to od trgovine do trgovine (negdje izgleda vraćaju odmah), o visini cijene?

Zadnje uređivanje MyBurden : 08.11.2014. at 15:08.
MyBurden is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 22:31   #707
A što je sa kupnjom preko interneta ??
Kupili smo peglu kojom nismo zadovoljni, želimo je zamjeniti za drugu peglu drugog proizvođača..ali rade nam probleme, žele peglu slati na servis.
Kažem, pegla je ispravna, ali nije to to, ne ispunjava tehničke uvjete koji su navedeni.
luna_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 23:40   #708
U većini trgovina vračaju novac (bez obzira na razlog) ako je plačeno gotovinom. Znam sigurno za deichmann, shooster, zaru.
mariposa2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 06:44   #709
Quote:
luna_30 kaže: Pogledaj post
A što je sa kupnjom preko interneta ??
Kupili smo peglu kojom nismo zadovoljni, želimo je zamjeniti za drugu peglu drugog proizvođača..ali rade nam probleme, žele peglu slati na servis.
Kažem, pegla je ispravna, ali nije to to, ne ispunjava tehničke uvjete koji su navedeni.
u roku od 15 dana na udaljenu kupovinu ti moraju vratit novac, mislim da i ne moras navest razlog. Dok takav zakon jos nemamo za normalnu kupovinu.
Ako je proslo vise vremena, onda si iz reklamacijske, usla u servisnu proceduru, sto znaci da prvo ide na servis di moraju potvrdit nedostatak i onda ti daju novu peglu, zamjenu za nesto, nisam sigurna da vracaju novac,...
__________________
Toliko briga oko viška kilograma. Niko da se brine za manjak pameti!
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 09:32   #710
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
u roku od 15 dana na udaljenu kupovinu ti moraju vratit novac, mislim da i ne moras navest razlog. Dok takav zakon jos nemamo za normalnu kupovinu.
...
Niti ga može biti, niti će ga ikad biti, jer bi to bilo nelogično i potpuno ludo. To bi značilo da kad jednom nešto kupite i probate onda bi dovijeka mogli to vraćati i tražiti novac natrag. Nema države koja daje izričito pravo vraćati ispravnu robu koju ste prije toga osobno vidjeli i probali. U tom slučaju ovisite o dobroj volji tgovca, ali treba znati da će onda često netko drugi kupiti već nošenu robu.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 14:12   #711
Odmah smo reagirali ..nije prošlo ni dva dana.
U mailu su naveli da pristaju na zamjenu (ali nisu napisali dali za drugu peglu ili za novac ).
Poslali smo peglu nazad, ali oni sad kažu da ona ide na servis.
Koji vražji servis....izludit ću

Očito čekaju da prođe vrijeme i da se više ništa ne može napraviti.
luna_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 20:57   #712
Quote:
luna_30 kaže: Pogledaj post
Odmah smo reagirali ..nije prošlo ni dva dana.
......

Očito čekaju da prođe vrijeme i da se više ništa ne može napraviti.
Kupnja na daljinu je specifična i jako štiti kupce. Pogledaj dijelove zakona - članak 72, 74 i pogotovo 76 (1).
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 08:35   #713
Znate li može li se roba kupljena u jednom New Yorker dućanu zamijeniti u drugom? Kupila sam nešto bez da sam isprobala i ne odgovara mi veličina, imam račun, etikete nisam skidala. Jednom su frendici rekli da u njihovim dućanima na različitim lokacijama imaju robu od različitih dobavljača, ne znam koliko im to stvara problem.
Deeea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 09:26   #714
mozes zamijeniti u drugom NY
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 12:26   #715
Kupila sam jaknu koja je bila snižena 30% na black fridayu, sad sam shvatila da su mi rukavi ipak kratki. Jel ju mogu zamijeniti ili ću morati nadoplatiti do pune cijene budući da više nije na sniženju?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 02:00   #716
Evo ja sam vratila čarape u Calzedoniju i bez računa. Možda su pristali na to jer se po istom drugom paru vidjelo da je kupljen kod njih u outletu ili bi priznali da je kupljeno bilo gdje, a reklamirano u tvornici, ako kužite kaj hoću reći. Dakle, u dućanu ne znam da li bi nešto zamijenili ili vratili novac da nemate račun, u dućanu u krugu tvornice su mi to napravili.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 10:26   #717
Da li je za zamjenu u hm-u potrebno imati sačuvane kartonske etikete na robi?
Imam ušivne etikete i račun ali te kartonske sam bacila, pa da znam sada da li da rujem po smeću ili ne?
Hvala
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 11:00   #718
Ne trebaš.
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 17:09   #719
Početkom godine sam u Dockersu kupila čizme koje su ubrzo popucale po šavu i bez problema sam ih u veljači zamjenila za druge. kako je krenulo proljeće pa ljeto, nisam ih naravno previše nosile, a sad kako sam ih opet počela nosit ponovno su popucale po šavu. u dućanu su mi rekli da je prošlo 6 mj od kupovine te da mi nemogu nikako pomoći. Što da radim, na što da se pozovem???
Lara-05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 18:33   #720
pozdrav, kako znati koja je velicina hlaca npr? jer imaju mi oznake razlicite na razlicitim hlacama. npr na jednim samo ima 33 na jednim 33/36 ?

isto vrijedi i za kapu npr.. kako dovraga znati koja mi je velicina kape?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.