Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2008., 17:39   #41
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
jebemti lovu, zar stvarno ima samo toga u zivotu??
...... samo kad je imas dovoljno ......
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 17:41   #42
Quote:
Mezomorph kaže: Pogledaj post
Meni nostalgija nemre niš - sjednem u auto i za pol sata sma u Rvackoj ak treba hehe
....meni rabi malo vise. ali nije to toooooooooooooo
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 21:54   #43
Ljudi, ostanite u HR....Ja zivim cijeli zivot u Njemackoj i sad se vracam....Nije vrijedna da dodje Hrvat u nju....A vidjet cete i sami...Za usa i ostalo nemogu nista reci...zanimalo bi me samog otici tamo na neko vrijeme, al niakd zauvijek....Sad se vracam prvo u svoju DOMOVINU ;-) ljudi, nemozete misliti kako jedva cekam...
vladan21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 22:25   #44
Quote:
Zaboravni:
Iz nekih ovdje objavljenih postova može se (iz pozicije balkansko primitivnog bivstvovanja na Balkanu) zaključiti nekoliko stvari:

1) primitivizam je duboko ukorijenjen u nekima koji su odavde otišli, pa se iz perspektive tuđine ponašaju upravo po obrascu od kojeg su valjda htjeli pobjeći

2) bolje je kada te iskorištava stranac nego domaći
Q: zar su zapadni kapitalisti siromašni?
Q2: je li u redu što je taj neki kapital nastao prije par desetina ili stotina godina na najgorim oblicima ropskog i/ili rasnog izrabljivanja?

3) na zapadu nema seljačina niti glupih
Q: A zakaj ja onda više nemam što gledati na TV-u, od silnih budalaština koje su došle s tog intelektualno osvještenog zapada?
Zasto uopce dopustiti da te netko iskoristava? Zasto ne iskoristiti sistem? Zasto se ne obrazovati? Upoznati drugu kulturu? Nauciti strani jezik? Razmisljati sire? Uostalom, zasto se uopce osjecati kao gubitnik?

Glede pitanja nastanka kapitala, samo cu te podsjetiti na one kamione bezvrijednih jugo dinara koji su prikupljeni u Hrvatskoj, a onda zamijenjeni za konvrtibilnu valutu pocetkom devedesetih u hrvatskoj koloniji zvanoj Bosna i Hercegovina. Jeli to bila pljacka, ili prikupljanje milodara za "Kruh Svetog Ante"?

Na TV nemas sto gledati jer je HRT amaterska, zaostala, korumpirana i provincijalna TV kuca, koja, kao i sve drugo, samo oslikava drustvo u kojemu egzistira. Bas kao sto to cini i televizija na Zapadu.

Lijepi pozdravi
TomK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 02:48   #45
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
nikad nikome nije palo na pamet da ljudi zele malo proputovat, vidjet svijeta i upoznat druge ljude i nacine zivota??

jebemti lovu, zar stvarno ima samo toga u zivotu??
iz moga kuta gledano lijepo je proputaovat kad si sam i single a kad se objesis onda se upali totalno drugi film
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 11:58   #46
Quote:
dr.kronja is back kaže: Pogledaj post
iz moga kuta gledano lijepo je proputaovat kad si sam i single a kad se objesis onda se upali totalno drugi film

eheh tocno i meni je palo na pamet da se vratim doma otkad imam obitelj, prije nije bilo sanse, samo sam lunjala
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:06   #47
Ima ona pjesma sto je stvorena u ratu u Bosni koja kaze:

"Ostajete ovdje, sunce tudjeg neba
nece vas grijat kao ko sto ovo grije......."


Pa jebote ovdje u SKandinaviji i nema sunca uopste....hahahahaha...ljudi su bili debelo u pravu.....
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:19   #48
Sve ja to kontam i razumijem..ali opet radije bih da sam SAMA u drugoj drzavi i da imam svoj zivot,ma sve zavisi kako to ko shvata ali ja znam da nisam definitivno za ove prostore u svakom pogledu!
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:57   #49
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Sve ja to kontam i razumijem..ali opet radije bih da sam SAMA u drugoj drzavi i da imam svoj zivot,ma sve zavisi kako to ko shvata ali ja znam da nisam definitivno za ove prostore u svakom pogledu!
I zato gledaj da se snadjes nekako i da odes van!
Ja sam zivjela u malom mjestu, kuzim te kada pricas o zaostalosti, ucmalosti, pogotovo sada kada je tako tesko pronaci posao. Oduvijek sam htjela otici van i otisla sam, zadovoljna sam zivotom ovdje, istina nekada bude tesko, pogotovo iz pocetka, ali sigurna sam da bi mi bilo tesko i dolje, ako ne jos i gore...
Jedino ne bih nikome preporucila da ide u bijeli svijet sam, ljepse je u dvoje...
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:27   #50
Veoma vazan elemenat za zivot u dijaspori je odakle dolazite.
Ja sam primjetio da oni koji dolaze sa nasih prostora sa SELA ili IZ MANJIH GRADOVA mnogo lakse podnose zivot u dijaspori i mnogo se brze adaptiraju dok oni sto dolaze iz vecih gradova pate za nekim stvarima koje su imali u svom rodnom gradu prije dok te iste stvari je ovdje fakticki nemoguce naci...
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:52   #51
Quote:
TomK kaže: Pogledaj post
Zasto uopce dopustiti da te netko iskoristava? Zasto ne iskoristiti sistem? Zasto se ne obrazovati? Upoznati drugu kulturu? Nauciti strani jezik? Razmisljati sire? Uostalom, zasto se uopce osjecati kao gubitnik?

napokon da netko vidi situaciju iz pravog ugla.

jel se talijanski ili francuski znanstvenici koji odu u USA osjecaju gubitnici i da li ih netko iskoristava? meni se cini da oni dobro iskoristavaju sistem koji im daje ono sto im domovina nije dala....
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 16:22   #52
Quote:
ciganka kaže: Pogledaj post
I zato gledaj da se snadjes nekako i da odes van!
Ja sam zivjela u malom mjestu, kuzim te kada pricas o zaostalosti, ucmalosti, pogotovo sada kada je tako tesko pronaci posao. Oduvijek sam htjela otici van i otisla sam, zadovoljna sam zivotom ovdje, istina nekada bude tesko, pogotovo iz pocetka, ali sigurna sam da bi mi bilo tesko i dolje, ako ne jos i gore...
Jedino ne bih nikome preporucila da ide u bijeli svijet sam, ljepse je u dvoje...
da je ljepse u dvoje ne bih se slozio,meni je jedino zao sto u usa nisam dosao ko single mozda bi mi se i svidjela a sigurno ne bi zivio u ovoj vukojebini gdje sam sada
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 16:26   #53
[QUOTE=Samsung2007;12073180]Veoma vazan elemenat za zivot u dijaspori je odakle dolazite.
Ja sam primjetio da oni koji dolaze sa nasih prostora sa SELA ili IZ MANJIH GRADOVA mnogo lakse podnose zivot u dijaspori i mnogo se brze adaptiraju dok oni sto dolaze iz vecih gradova pate za nekim stvarima koje su im:

pa normalno da se brze adaptiraju kad otkriju da postoji struja,televizija telefon samafora ja sam iz malog primorskog gradica a zavrsio sam u vukojebini bez icega i bez mora naravno
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 20:16   #54
Quote:
dr.kronja is back kaže: Pogledaj post
da je ljepse u dvoje ne bih se slozio,meni je jedino zao sto u usa nisam dosao ko single mozda bi mi se i svidjela a sigurno ne bi zivio u ovoj vukojebini gdje sam sada
To si u nekoj vukojebini u usa?Zar i to postoji?
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 22:01   #55
U sirem PHX je ogromno imigranata. Ne znam gde i kako su zivjeli prije ali ponekad mi se cini, da nije zvaka za svakog seljaka.
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 22:19   #56
želim otići zato jer želim živjeti sa curom,dok je kod nas to svjetsko čudo,vani je to normalno,
tonina_zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 22:29   #57
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Ma mogu podnijeti da me stranac izrabljuje, ali ne mogu podnijeti da me domaci izrabljuje, da radim za 5000 kuna mjesecno, a oni da se shepure u novim BMWima i zive u vilama na Tuskancu...E izrabljujte nekog drugog. Da, u Americi cu raditi 15h dnevno, ali bar cu imati tu neku satisfakciju da ne gledam domace novopecene tajkune.
To se zove po naski "zavist"
U americi ce te netko izrabljivati isto kao i kod nas samo sto gazdu neces vidjeti da se sepuri u novom BMW-u ispred tebe jer on zivi tamo gore visoko na vrhu zgrade i ne koristi BMW vec odleti svojim helikopterom, a tebi ce biti lakse rinatati jer ga ne vidis i ne cujes.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 22:33   #58
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
To se zove po naski "zavist"
U americi ce te netko izrabljivati isto kao i kod nas samo sto gazdu neces vidjeti da se sepuri u novom BMW-u ispred tebe jer on zivi tamo gore visoko na vrhu zgrade i ne koristi BMW vec odleti svojim helikopterom, a tebi ce biti lakse rinatati jer ga ne vidis i ne cujes.
bolje se nebi dalo komentirat
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 22:42   #59
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
To si u nekoj vukojebini u usa?Zar i to postoji?
da
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 23:11   #60
Gdje se tacno nalazis?U blizini kojeg veceg grada?...Joj sorry ako postavljam previse pitanja,ne moras odgovoriti ako neces,ok?
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.