Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2014., 17:36   #101
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Tim retrogradnim Merkurom je aktivirana os 1. polje - 7. polje pa se njegov utjecaj više vidi u odnosima s drugima, ugovorima i sporazumima... (nego npr. putovanjima). Također za individualni utjecaj retrogradnog Merkura je važno pogledati čime on vlada (ovdje vlada 10. poljem i 12. poljem) a priroda Merkura je dvostrana pa retrogradni Merkur nam uvijek nudi prilike da ponovo preipitamo neke postupke ili izrazimo sebe na drugi način (popravimo što smo zabrljali prvi put).
Šteta...I pad aviona je neki događaj.
Ta os je aktivirana i Uranom, i eklipsom...ali iskreno sumnjam da će se tu išta dogoditi.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 22:13   #102
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Šteta...I pad aviona je neki događaj.
Ta os je aktivirana i Uranom, i eklipsom...ali iskreno sumnjam da će se tu išta dogoditi.
pih, ma nemas frke. Ja sam putovala za vrijeme velikog kardinalnog kriza i lunarne pomrcine u vagi....a ja vaga Istina da je bilo koma na kvadrat, ali eto me tu i dalje na planeti hehe

btw ovaj retrograd i dalje ne posustaje...danas mi se javile dvije osobe iz daaaavne proslosti.

I da, i dalje promukla.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 22:55   #103
Moze ki mi netko objasniti kako gledate gdje vam je retrogradni merkur i kako utjece na vas?
Bijeli badem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 23:03   #104
Quote:
Bijeli badem kaže: Pogledaj post
Moze ki mi netko objasniti kako gledate gdje vam je retrogradni merkur i kako utjece na vas?
odes na astro.com...na free horoscopes pa extended chart selection.....pa kad ukucas svoje podatke, odaberes natal chart and transits....i onda gledas one zelenkaste planete izvan kruga..to su aktualni tranziti...i nadjes gdje je merkur i iznad koje je kuce,

Ima li ovo smisla?
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 14:53   #105
Eto nam opet Retro Merkura, negdje od 19.5 pa do 12 6. ako se nevaram ...

Svi kojima je u natalu retro, moglo bi im to bit dobro razdoblje
Frater111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 10:25   #106
Quote:
Frater111 kaže: Pogledaj post
Eto nam opet Retro Merkura, negdje od 19.5 pa do 12 6. ako se nevaram ...

Svi kojima je u natalu retro, moglo bi im to bit dobro razdoblje
Meni je u solaru za ovu godinu retro i baš mi nije bio bajan prošli put. Ovisi koje aspekte radi. Baš me zanima kako će ovaj proći.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 02:27   #107
Merkur je opet retro od 17 rujna do 8 . listopada !!!
Frater111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 12:50   #108
Da još je takav retrogradan u opoziciji na Uran, evo danas sve kolabiralo u HT-u.

http://www.jutarnji.hr/zbog-kvara-u-...atima/1423080/
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 18:38   #109
Od sutra 5. 1. do 26. 1. Merkur ide retro
Oprez u komunikaciji!
Svjetlosni is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 17:14   #110
Karta retrogradnog Merkura



Ovaj put je u egzaktnom kvadratu s Marsom pa potencira i fizičke ozljede usljed nepažnje ili nasilnosti (udarci, porezotine, opekotine, ugrizi...) ili žestoke rasprave koje produciraju svađe (gdje puno prostota možemo čuti ) a na njega su ovaj put posebno osjetljive individue rođene na početnim stupnjevima fiksnih znakova.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 20:29   #111
Dali je istina da je to dobro razdoblje za onih koji ga i u natalu imaju Retro?
Svjetlosni is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 23:25   #112
Je li retrogradni Merkur dobar za završavanje nekih stvari koje su se dugo vukle ili sam nešto krivo shvatila?

Ako ne, je li za išta dobar?
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 00:24   #113
Quote:
Svjetlosni kaže: Pogledaj post
Dali je istina da je to dobro razdoblje za onih koji ga i u natalu imaju Retro?
Ne može se na to gledati tako crno-bijelo niti postoji "pravilo" koje vrijedi za sviju i svaki put. Mnoge stvari ovise i o drugim tranzitima odnosno o trenutačnoj mreži tranzita koji imaju upliv na ukupnu natalnu kartu.

A da bi to pitanje generalno sagledali važno je razumjeti što retrogradnost astrološki predstavlja. Retrogradnost je pojava prividnog kretanja planete unazad, a koja se i u natalnoj karti manifestira kao neka vrsta potrebe za kretanjem unazad, kao potreba da se vratimo na početak stvari i učinimo ih iznova. To kretanje unazad može biti "vanjsko" tj. kada nam se doslovno redaju situacije u vlastitoj okolini koje nas usporavaju i prisiljavaju da stvari ponovimo ili npr. kroz kašnjenja, "zastajkivanja" u prometu, zastajkivanja informacija koje trebaju doći do nas ili koje smo odaslali ili kvarovi uređaja kojima komuniciramo, vrijeme kada se stare i zaboravljene teme opet vraćaju na dnevni red i traže od nas da se njima pozabavimo...

Ili pak to kretanje unazad može biti "unutrašnje" kada postoji potreba za introspekcijom i gledanjem u sebe iznutra kako bi se dobili neki odgovori ili ponovo uposlila naša perceptivna čula.

Retrogradnost nas na neki način usporava i okreće stvarima koje su "iza nas" i zato joj mnogi astrolozi pridodaju prirodu Saturna i 12. polja jer ju osjećamo kao zapreku ili težinu kada se želimo kretati naprijed ili ostaviti prošlost iza sebe. Zato individue koje imaju retrogradnog Merkura u natalnoj karti imaju potrebu da "djeluju" u tom području života i općenito da se na Merkurovskoj djelatnosti duže zadržavaju. Kao da im treba to vrijeme da mu se posvete i da se s njim druže, mnogi pisci imaju retrogradan Merkur upravo zato jer su pisanjem okrenuti misaonim ili motoričkim procesima kojima ga upošljavaju. Retrogradni Merkur u natalnoj karti može dakle označiti i "introvertniji" um, onaj koji je više okrenut sebi i subjektivniji ili da su Merkurovske kvalitete nekako "obrnute" od uobičajenog izražavanja. Isto tako budući da je retrogradni planet uvijek bliži zemlji nego što je to direktni, on je tada na neki način bliži našem centru iz kojeg zapažamo svijet oko sebe, ali mu zato nedostaje šire perspektive ili objektivnosti.

Tako da osoba koja ima retrogradan Merkur u periodu njegove tranzitne retrogradnosti može ga s jedne strane osjećati prirodnije nego oni koji ga nemaju retrogradnim jer je i sama okrenuta takvom načinu percepcije svijeta. A s druge to uopće ne mora biti nikakvo pravila odprilike kao pisac koji u vrijeme retro Merkura izgubi svoj rukopis pa mora sve ispočetka.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 00:35   #114
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Je li retrogradni Merkur dobar za završavanje nekih stvari koje su se dugo vukle ili sam nešto krivo shvatila?

Ako ne, je li za išta dobar?
Sve ovisi i o tome koliko si i sama "Merkurovac" (na njih jače djeluje isto kao i na antimerkurovce alias prirodne smušenjake ).

To tumačenje koje si napisala proizlazi iz ovoga što gore pisah o tome da se retrogradnosti često pripisuje simbolika Saturna i 12. polja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 00:57   #115
Ako je simbolika Saturna i 12. kuće, onda piši kući propalo, jer želim da se jedan dugotrajni problem okonča akcijom ( i trebao se već do kraja godine), aktivno i konačno i formalno i do kraja (ne govorim o nikakvoj vezi, više službena stvar). A 12. k. i Saturn ili išta vezano s njima odn. što liči na njih, mi ne zvuče obečavajuće.

Nisam ni sanjala da bi se to odugovlačilo još cijeli 1. mjesec, a kad sam vidjela da je retrogradni Merkur skoro do kraja mjeseca skoro mi je pala roleta!
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 12:34   #116
19.-31. prosinca, s tim da se pocetkom mjeseca aktivirala sjena. 19. ce bit u konjukciji s Plutonom, navodno je to dobro vrijeme za razmisljanje o opakim, konkretnim problemima, moze se doc do pravih uvida.

Inace, crkava net zadnjih dana, poteskoce neke jesu u komunikaciji definitivno (mob i to), a i postar s knjigom nikak da pozvoni, vec ga deset dana iscekujem.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 18:57   #117
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
19.-31. prosinca, s tim da se pocetkom mjeseca aktivirala sjena. 19. ce bit u konjukciji s Plutonom, navodno je to dobro vrijeme za razmisljanje o opakim, konkretnim problemima, moze se doc do pravih uvida.
U kojem smislu to misliš? U smislu da ti se može otkriti neka tajna ili da dobiješ uvid u nešto što ti je dugo bilo skriveno ili nepoznato, odn. pokopčaš neke stvari koje do sad nisi kopčao (pošto kažeš "razmišljanje o opakim problemima")?

Ostaje li sve samo na razmišljanju?

Je li vrijeme retrogradnog Merkura dobro za ikakvu akciju i koje vrste ili nije? Samo kontemplirati i čekati da prođe?
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 19:07   #118
Da, dobro je vrijeme za skopcat (Merkur) duboke, intimne, zakucaste (Pluton) stvari. Dakle, u ponedjeljak svi meditiramo pola sata.

O akcijama ne znam, pretpostavljam da ima veze jel imas MeRetro ili MeDirekt u natalu.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 20:33   #119
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Da, dobro je vrijeme za skopcat (Merkur) duboke, intimne, zakucaste (Pluton) stvari. Dakle, u ponedjeljak svi meditiramo pola sata.

O akcijama ne znam, pretpostavljam da ima veze jel imas MeRetro ili MeDirekt u natalu.
Imam direktni Merkur. Kontempliram i tako ali me zanima rješavanje jedne stvari (slično kao u postu gore iz 1. mj. ove godine). Bojim se da ništa od toga u periodu retrogradnog Merkura.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 09:21   #120
Jučer sam čitala postove o retrogradnom Merkuru i da će biti u konjukciji s Plutonom u određenom razdoblju. Pred jutro prije nego sam se uopće potpuno probudila, konačno mi je bljesnulo. Merkur je kod mene direktan, vladar 3. i 12. polja,smješten natalno u 7. polju.Pluton mi je vladar 5. polja i smješten u 3. polju.Natalno, Merkur i Puton su trigon.Neke vijesti iz prošlosti izaći će na vidjelo, u javnost,obzirom da je umješano 12. polje, ne mogu ni izreći na kakve vijesti mislim,jedino ako ovo moje bjeskanje nije posljedica zaletavanja Merkura u retrogradno
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.