Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2016., 12:20   #1061
Otvorio sam slobodnu, i mislim da mi je jasnije što želiš reći, ali da bih dobio taj problem, moram jako povećeti zoom, toliko da je prektički stranica nečitka.

S normalnim zoomom:
http://i67.tinypic.com/9u4tol.png

Normalni zoom s podignutom tipkovnicom:
http://i65.tinypic.com/2hobqjn.png

Zoom na kojeme "spajaju" tipkovnica i izbornik:
http://i64.tinypic.com/2h4gqk8.png

Isti taj zoom sa spuštenom tipkovnicom:
http://i63.tinypic.com/2m606qu.png
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 16:05   #1062
E, taj "nenormalni zoom, je i kod mene takav samo s dlaku sitnijim slovima.(tako mogu čitat).
Na takav zoom, kad guraš stranicu, i tebi se miče samo dvi trećine onog doli, dok gornja trećina miruje.
Trećina, samo glupa bila traka na kojoj piše slobodna dalmacija, i ima nekakav izbornik na njoj.
Postoji li način da se ta traka izuzme od povećavanja, a da se poveća samo ostatak stranice, onaj dio koji se miče skrolanjem( sve osim tog "izbornika")?
Ili eventualno samo fonta od stranice, iako se stranica raspadne kad se taj font poveća pa slova budu priko slika...
Znam da je stranica radjena 88me, za 22", ali se vrime prominilo, i sve više ljudi joj pristupa s mobitela.Pa bi bilo logično da je neko napravio app, koji se s tim nosi i takve stvari jednostavno prilagodjava, jer je ekstremno glupo na malom ekranu gubit trećinu zaslona.
Slobodna, izgleda, triba prominit informatičara...
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 16:03   #1063
Ljudi pomoć, zadnji update firefoxa mi je napravio probleme, odnosno nakon njega surfanje facebookom je postalo nemoguće zbog očito puno video-a i slika firefox počne koristiti više od gige rama, i počne trokirati i zablokiravati se. Kako riješiti ovaj problem?
recreation is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 13:15   #1064
Zasto mi se ovo pocelo pojavljivati uvijek kad skacem s jedne na drugu karticu/ tab ... prvo sam mislio da je to zbog mog prastarog laptopa, no ista stvar je i na novom ... nemam vremena cekati toliko puno (2 sekunde)

__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:07   #1065
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Zasto mi se ovo pocelo pojavljivati uvijek kad skacem s jedne na drugu karticu/ tab ... prvo sam mislio da je to zbog mog prastarog laptopa, no ista stvar je i na novom ... nemam vremena cekati toliko puno (2 sekunde)
Probaj refresh. Izbornik Help->Troubleshooting Information, klik na Refresh Firefox. Prije toga spremi bookmarke (export), a mislim da će trebati i ponovno instalirati Add-ons-e.
-Y- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 19:02   #1066
Quote:
recreation kaže: Pogledaj post
Ljudi pomoć, zadnji update firefoxa mi je napravio probleme, odnosno nakon njega surfanje facebookom je postalo nemoguće zbog očito puno video-a i slika firefox počne koristiti više od gige rama, i počne trokirati i zablokiravati se. Kako riješiti ovaj problem?
Ako imaš 64-bino računalo isprobaj koristit Waterfox , to ti je 64-bitna verzija Firefox-a...ja ga koristim več dosta dugo nikad nikakvih problema nemam.
ExZenoXero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 20:56   #1067
Add-ons folder ?

Instalirao sam nekoliko dodataka (add-ons) u firefox i sad bi htio ih nekako sačuvati (spremiti u određeni folder) za ubuduće ako reinstaliram windows.
Gledao sam u application data ali nigdje ne mogu pronaći te dodatke
Zna li ko gdje se oni nalaze
halter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 20:58   #1068
Nalaze se u profilu.
Najbolje je da spremiš cijeli profil.
Lokaciju profila možeš saznati ako u adresnu traku upišeš aboutrofiles.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 21:03   #1069
Quote:
halter kaže: Pogledaj post
Instalirao sam nekoliko dodataka (add-ons) u firefox i sad bi htio ih nekako sačuvati (spremiti u određeni folder) za ubuduće ako reinstaliram windows.
Gledao sam u application data ali nigdje ne mogu pronaći te dodatke
Zna li ko gdje se oni nalaze
Sve passworde, add-onove i ostalo postavke Mozille backupiram putem Mozbackupa.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 21:09   #1070
Otvorio sam to aboutrofiles ali opet ne vidim gdje bi se mogli nalaziti ti add-onsi
halter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 22:17   #1071
Zna li ko gdje se nalaze ti instalirani AddOn-ovi ?
puzda muterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 03:03   #1072
Jel znate kak se makne obavijest ¨youtube is now in full screen.Pres esc to exit¨ na mozilli 53?

Zadnje uređivanje coolwater : 20.04.2017. at 03:16.
coolwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 00:03   #1073
Nitko ne zna??Pa kaj vam to ne smeta svaki put kad odete u full screen?
coolwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 00:22   #1074
Pa nestane za 2 sekunde, tako da nije tolika smetnja.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 00:55   #1075
Quote:
coolwater kaže: Pogledaj post
Jel znate kak se makne obavijest ¨youtube is now in full screen.Pres esc to exit¨ na mozilli 53?

Odete u about:config i pod promijenite value da ovako izgleda:

full-screen-api.transition-duration.enter 00 00
full-screen-api.transition-duration.leave 00 00
full-screen-api.warning.delay 0
full-screen-api.warning.timeout 0

Sada nema vise one crne animacije kada se prelazi u full screen i nema vise obavijesti.
coolwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 09:54   #1076
Firefox se vuče ko mačka. Tabovi se s vremenom počnu polako otvarati i sve je jako sporo.
Updetao sam na zadnji FF (53.0 64-bit), probao sam u Safe mode, igrao sam se s onemogućavanjem add-onova, probao sam restart--ali onda mi obriše sve postavke.Znači sve
Uglavnom za popizditi
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 10:18   #1077
Meni je flash užasno spor, to se odnosi na flash igrice, ostalo mi radi normalno, nemam pojma u čem je problem....
blacky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 13:31   #1078
pitanje. zasto adblock plus ne djeluje na neke stranice? a recimo dodem na drugi komp i tu mi nista ne iskace na istim stranicama. jedna od stranica je rarbg.to pa ajd probajte da vidite hoce vama iskakat pop-up windowsi.
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 14:36   #1079
Quote:
volverine kaže: Pogledaj post
jedna od stranica je rarbg.to pa ajd probajte da vidite hoce vama iskakat pop-up windowsi.
Na uBlock Origin ništa ne iskače; na navedenoj stranici blokira ovu stavku dva puta ("http;//dyncdn.me/static/20/js/expla6.js").
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 17:31   #1080
oduvijek imam taj firefox, ali sve lošiju briju furaju..

u svakoj novijoj iterativnoj derivaciji sve je nekompatibilnije jedno s drugim.. pogotovo ti add-onsi koji su i davali smisao cijeloj priči.

ova najnovija verzija 53.0 je katastrofa. ne razumijem čem to služi..

i sad sam instalirao staru verziju i u options>advanced čekiro "never ever check for updates".. i opet donekle sve normalno šljaka, ali uz hrpu override-ova, i inih gnjavaža..

sve u svemu uopće nisam zadovoljan kud su odgonili i oni..
atutto_gas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.