Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2015., 13:13   #81
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
ako su im potraživanja na kraju godine bila 8k kuna, onda pada u vodu priča da ih ganja todorić kojeg su tužili zbog neplaćanja.
ili su u 2015. g i započeli i završili posao sa konzumom i uspjeli se tužakati i što sve ne

edit: boli me kuki i za jedne i druge. ali znam da bi bila jako jako ljuta da sam im za jabuke davala 30kn/kg
meni se čini da oni duguju todoriću za jabuke
ona cifra je baš todorićevska
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 13:28   #82
Ivka i Mario Sever: Ovo je prava istina – proizvodimo 100% ekološki

http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/iv...oloski-1031783
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 13:37   #83
iz cijele nisam shvatila da li razni inspektori i ovlastene osobe kontroliraju samo proizvodnju ili i prodaju?

sjetila sam se sad price jedne cure koja je u francuskoj radila u jednom velikom lancu ducana i posao joj je bio da skida eko markice s jabuke koje su za baciti jer nisu prodane i lijepi ih na "normalne" jabuke
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 17:14   #84
“Apsolutno podržavamo Telegramovo istraživanje. Bilo je i vrijeme da se nešto takvo pokrene”, kaže Alma Mihaljević, vlasnica OPG-a Mihaljević, o istraživačkom specijalu Telegrama o ekološkom uzgoju, preprodaji robe s veletržnica i sustavnim problemima nedostatka kontrole.

“Jedino se kontrolira eko imanje, a nitko apsolutno ne kontrolira što se nalazi na policama dućana, to je i problem”, kaže Alma Mihaljević. Isto nam je kazala vlasnica malog eko dućana Greencajg, koja otkupljuje jabuke od OPG-a Mihaljević.

“Od kada smo suprug i ja otvorili prodavaonicu u travnju prošle godine u našu trgovinu dolazila je sanitarna, financijska i druge inspekcije ali nikada nije došla inspekcija koja bi provjerila jesu li proizvodi koje mi prodajemo eko”, rekla nam je Marija Šumak iz Greencajga. “Znači, nitko od inspekcije u godinu i pol koliko radimo nije kontrolirao je li proizvod koji dođe s nečijeg imanja, a završi na našim policama, uistinu eko”, kazala je.

Vlasnica obiteljskog gospodarstva Mihaljević kaže da je Telegramovo istraživanje i analiza proizvoda u suradnji sa Zavodom dr. Andrija Štampar pokrenulo vruću temu i dodaje da je jedna grupa eko proizvođača jako razočarana reakcijama i postupcima nadležnih nakon otkrića Telegrama.

z Eko Severa još uvijek poručuju kako im je cijela afera namještena: jabuke koje su pale analizu, tvrde, bile su podmetnute, a kamioni s veletržnice u njihovom dvorištu vršte utovar viška njihove robe, a ne istovar. Kažu kako “proizvode 100 posto ekološki”, no isto ne kažu za prodaju u trgovinama.

Po tvrdnjama Eko Severa i njihovih suradnika, snimljeni kamion kupovao je 40 kilograma viška paprike za neimenovanog kupca koji proizvodi ajvar, a, kako kažu, “roba nije kupljena ni prodana po ekološkoj cijeni”. Sam Eko Sever uredno proizvodi ajvar. U njihovim navodima podržavaju ih službeni inspektori, a ministar poljoprivrede Tihomir Jakovina medije je zamolio da prestanu istraživati na svoju ruku.

http://www.telegram.hr/politika-krim...-za-eko-sever/
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 17:27   #85
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Svakako se raspitaj ....naime službeni stav severa NIJE bio da je rijeć o uzimanju eko certificirane robe sa zelene tržnice nego da je bilo rijeć o utovaru njihove robe....
jedino gluplje od severovog priopćenja je priopćenje onih idiota iz inspekcijske službe zadužene za sever i pokušaji opravdanja ovakvih poput tebe tu na forumu.... Doduše možda je rijeć o istima....
Dotičnog Iveco kamiončića nema više na zelenoj tržnici od objave u novinama,inače je bio svako jutro u isto vrijeme,tovario unaprijed dogovorenu robu,bez ikakvog plaćanja...plaćanje se obavljalo kasnije...i to se tako radilo već godinama...zanimljivo je da to na zelenoj tržnici svi znaju,ali su šutjeli...kupovala se ne baš previše kvalitetna roba,da što više liči na ekološku...na zelenoj tržnici se utovarivala zelenjava,a čvrste stvari su se dovozile direkt na kućnu adresu...
Ujedno se ispričavam svima prisutnima,jer sam stao u obranu ovoga smeća od ljudi,slijepo vjerujući da su nevini...
Meni je kao konvencionalnom proizvođaču povrća nepojmljivo da netko može takvo nešto raditi godinama i da ne bude sankcioniran...o moralu i etici da ne govorim...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 17:48   #86
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Dotičnog Iveco kamiončića nema više na zelenoj tržnici od objave u novinama,inače je bio svako jutro u isto vrijeme,tovario unaprijed dogovorenu robu,bez ikakvog plaćanja...plaćanje se obavljalo kasnije...i to se tako radilo već godinama...zanimljivo je da to na zelenoj tržnici svi znaju,ali su šutjeli...kupovala se ne baš previše kvalitetna roba,da što više liči na ekološku...na zelenoj tržnici se utovarivala zelenjava,a čvrste stvari su se dovozile direkt na kućnu adresu...
Ujedno se ispričavam svima prisutnima,jer sam stao u obranu ovoga smeća od ljudi,slijepo vjerujući da su nevini...
Meni je kao konvencionalnom proizvođaču povrća nepojmljivo da netko može takvo nešto raditi godinama i da ne bude sankcioniran...o moralu i etici da ne govorim...



i siguran si da je to istina a ne jalne priče? jer ono, takvo riskiranje kakvo je to (ako su radili) mi je u rangu sa, ne znam, vidoševićem ili nekim tko misli da je nedodirljiv... pa što su poremećeni ti severi? nekak mi je tesko povjerovat da bi se netko isao na taj nacin kockati...
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 17:49   #87
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Dotičnog Iveco kamiončića nema više na zelenoj tržnici od objave u novinama,inače je bio svako jutro u isto vrijeme,tovario unaprijed dogovorenu robu,bez ikakvog plaćanja...plaćanje se obavljalo kasnije...i to se tako radilo već godinama...zanimljivo je da to na zelenoj tržnici svi znaju,ali su šutjeli...kupovala se ne baš previše kvalitetna roba,da što više liči na ekološku...na zelenoj tržnici se utovarivala zelenjava,a čvrste stvari su se dovozile direkt na kućnu adresu...
Ujedno se ispričavam svima prisutnima,jer sam stao u obranu ovoga smeća od ljudi,slijepo vjerujući da su nevini...
Meni je kao konvencionalnom proizvođaču povrća nepojmljivo da netko može takvo nešto raditi godinama i da ne bude sankcioniran...o moralu i etici da ne govorim...

Čekaj, kakav je sad ovo obrat u tvom mišljenju?
Nešto si konkretno saznao ili?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 18:39   #88
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nakon toga odmah i provjera inspekcijske firme koja također snosi svoj dio odgovornosti ako se pokaže krivim.
Ovo je i najvažnije!

Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
meni se čini da oni duguju todoriću za jabuke
ona cifra je baš todorićevska
istina.



Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
sjetila sam se sad price jedne cure koja je u francuskoj radila u jednom velikom lancu ducana i posao joj je bio da skida eko markice s jabuke koje su za baciti jer nisu prodane i lijepi ih na "normalne" jabuke
ček, jesu u startu jabuke bile eko?

Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Meni je kao konvencionalnom proizvođaču povrća nepojmljivo da netko može takvo nešto raditi godinama i da ne bude sankcioniran...o moralu i etici da ne govorim...
potpisujem sve.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 18:52   #89
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Čekaj, kakav je sad ovo obrat u tvom mišljenju?
Nešto si konkretno saznao ili?
Da,zakonski okvir ne valja i sve će se to zataškati i gurnuti pod tepih...nikome to ne treba sada pred izbore,zato su se svi i uzhebali,mislim na ministra i inspekcijski nadzor...
Dovoljno je da ti sve štima doma u uzgoju,no ono što prodaješ nitko ne kontrolira,ne postoje čak niti nikakve zakonom propisane kazne za prevaru...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 19:09   #90
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Dovoljno je da ti sve štima doma u uzgoju,no ono što prodaješ nitko ne kontrolira,ne postoje čak niti nikakve zakonom propisane kazne za prevaru...
hm, cemu sluzi deklaracija?
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 21:41   #91
Quote:
pet kaže: Pogledaj post
siguran si da je to istina a ne jalne priče? jer ono, takvo riskiranje kakvo je to (ako su radili) mi je u rangu sa, ne znam, vidoševićem ili nekim tko misli da je nedodirljiv... pa što su poremećeni ti severi? nekak mi je tesko povjerovat da bi se netko isao na taj nacin kockati...
A to ti tako ide - počneš pošteno, stvoriš brend, potražnja raste, ne možeš je više zadovoljiti pošteno, počneš varati kupce, najebeš.
Lončić ide na vodu dok se ne razbije.

P.S. Nakon ovog "najebeš", počneš se baviti nečim drugim i tako u krug...
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 21:47   #92
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Dovoljno je da ti sve štima doma u uzgoju,no ono što prodaješ nitko ne kontrolira,ne postoje čak niti nikakve zakonom propisane kazne za prevaru...
Ovo je velika rupa u zakonu, takvi koji imaju registrirani uzgoj
na štandu na placevima sve prodaju bez računa i bilo kakve kontrole, može prodavati što god hoće i niko mu ništa ne može
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 22:14   #93
Quote:
pet kaže: Pogledaj post



i siguran si da je to istina a ne jalne priče? jer ono, takvo riskiranje kakvo je to (ako su radili) mi je u rangu sa, ne znam, vidoševićem ili nekim tko misli da je nedodirljiv... pa što su poremećeni ti severi? nekak mi je tesko povjerovat da bi se netko isao na taj nacin kockati...
To su mi rekli ljudi koje poznam već 15 godina,koji su svaku noć tamo...to je relativno mali krug ljudi i svatko o svakome sve zna...isto kao i na placevima na malo...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 22:52   #94
meni je strašno kad na fejsu čitam postove ljudi koji su podstanari, koji jedva plaćaju račune za režije i sebi ne kupuju ništa, ali su odvajali za severovo voće da bi svojim bebama davali nešto zdravo, a ne krcato pesticidima ... ili ljudi koji su bolesni, pa su tili ili morali pazit kakvu hranu jedu ... i sad ne samo da ispada da su jeli nešto krcato pesticidima nego su to plaćali po nekoliko puta većoj cijeni od realne. koja tuga i frustracija.
kavopija-14 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 23:01   #95
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
meni je strašno kad na fejsu čitam postove ljudi koji su podstanari, koji jedva plaćaju račune za režije i sebi ne kupuju ništa, ali su odvajali za severovo voće da bi svojim bebama davali nešto zdravo, a ne krcato pesticidima ... ili ljudi koji su bolesni, pa su tili ili morali pazit kakvu hranu jedu ... i sad ne samo da ispada da su jeli nešto krcato pesticidima nego su to plaćali po nekoliko puta većoj cijeni od realne. koja tuga i frustracija.
treba početi ljude iz ministarstva trpati u zatvor jer svjesni nemar je kazneno djelo.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 08:03   #96
Valjda će netko od zainteresiranih kupaca ekološkog nešpricanog voća i povrća nabaviti ovaj tester pa će raskrinkavanje varalica biti puno lakše.

http://www.anptinc.com/index.php?opt...112&Itemid=149
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 08:53   #97
Quote:
pet kaže: Pogledaj post



i siguran si da je to istina a ne jalne priče? jer ono, takvo riskiranje kakvo je to (ako su radili) mi je u rangu sa, ne znam, vidoševićem ili nekim tko misli da je nedodirljiv... pa što su poremećeni ti severi? nekak mi je tesko povjerovat da bi se netko isao na taj nacin kockati...
Bilo bi teško za povjerovati da je riječ o slučaju iz Austrije, Njemačke, Francuske, Švedske...

...ali nije, riječ je o nažalost našoj Hrvatskoj.

Tako da ovaj slučaj nažalost spada pod "normalno".
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 09:28   #98
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Valjda će netko od zainteresiranih kupaca ekološkog nešpricanog voća i povrća nabaviti ovaj tester pa će raskrinkavanje varalica biti puno lakše.

http://www.anptinc.com/index.php?opt...112&Itemid=149
Ti si kao moja žena,ona ga je isto kupila...ali količinu pesticida,da li je biljka nafilana hormonima i drugim sranjima,te da li je GMO u pitanju možeš utvrditi jedino kemijskom analizom...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 10:12   #99
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Ti si kao moja žena,ona ga je isto kupila...ali količinu pesticida,da li je biljka nafilana hormonima i drugim sranjima,te da li je GMO u pitanju možeš utvrditi jedino kemijskom analizom...
Bilo bi mi jako drago dobiti odgovor na 2 pitanja:
1. Gdje se taj tester može kupiti
2. Cijena mi je jako bitna
Hvala
__________________
Nisam ja iz TB, samo sam se tu udala dok sam bila budala
azra_stella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 10:23   #100
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Bilo bi teško za povjerovati da je riječ o slučaju iz Austrije, Njemačke, Francuske, Švedske...

...ali nije, riječ je o nažalost našoj Hrvatskoj.

Tako da ovaj slučaj nažalost spada pod "normalno".
zasto bi bilo tesko?? pa imali su oni svojih afera i to itekako gadnih. recimo austrijanci s vinom kojeg su kasnije koristili umjesto soli po zimi za ciscenje cesti. nijemci ne tako davno s mozzarellom. nije to samo nas problem. nas problem je kaj sve ode pod tepih, kaj se ne izvuku pouke, promjeni sistem, i kazni one koje treba kaznit, u ostalom smo isti ko i ostali rpedivni zeleniji svijet od naseg ....
__________________
[There's a little voice in your head reading this right now.]
suncek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:27.