Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2004., 21:53   #21
bok!

dugo nitko nije postao na ovu stranicu.
procitala sam knjigu koju spominjes (anthony), i odlicna je.
i-jing je korisno sredstvo i vodic,ali je meni osobno jako tesko drzati se njegovih uputa.
 
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 22:55   #22
Smile

Quote:
masterblaster kaže:
bok!

dugo nitko nije postao na ovu stranicu.
procitala sam knjigu koju spominjes (anthony), i odlicna je.
i-jing je korisno sredstvo i vodic,ali je meni osobno jako tesko drzati se njegovih uputa.
A Zašto? Možeš li to više objasniti?


P.S. Jeste li primjetili da parsifala nema već duže vrijeme?
 
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 23:17   #23
mogu pokusati..pod uvjetom da sam shvatila i-jing,naravno.

prvo,i-jing konstantno savjetuje da moras zauzdati svoje nize porive.
meni je osobno jako tesko savladavati emocije.
drugo, i-jing savjetuje da se oslonis na mudraca.
tesko za covjeka koji je naucen oslanjati se iskljucivo na vlastitu sposobnost.
trece, i-jing uvijek savjetuje da ne smijemo utjecati na druge osobe kakva god situacija bila
jako tesko za kontrol frika poput mene.
ima jos tog dosta...
ali kad dobim neki heksagram,onda razmisljam o njemu,sto mi porucuje i vidim neku drugu stranu medalje,nesto sto mojem dominantnom nizem ja ne bi moglo pasti na pamet.pokusam postupati po savjetu.ucim.
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 20:37   #24
Quote:
masterblaster:
prvo,i-jing konstantno savjetuje da moras zauzdati svoje nize porive.
meni je osobno jako tesko savladavati emocije
Nagoni i emocije nisu loši, oni su potrebni, ali u određenoj mjeri. Samo ne smiješ prepustiti da oni preuzmu kontrlou nad tobom, i počnu gospodariti tvojim životom.Zapravo nisu toliki problem same emocije, čiste emocije, nego deluzije i stanja do kojih one mogu dovesti, i baciti te na krivi put.
Normalno, to nije samo tako lako, i zato ne moraš misliti da to ne možeš, uči, experimentiraj, pokušavaj, vježbaj
Pokušaj u potpunosti razumjeti svoje emocije kad se neka od njih pojavi, i razmisliti zašto je tu, koja joj je funkcija, što smjera i kuda te vodi. Drugim riječima, 'ohladi glavu'. Onda ćeš lakše preuzeti kontrolu nad 'nižim nagonima'. Znam da većinom nije lako, a nekad ni moguće usred divljanja emocija i događanja ohladiti glavu, ali kad-tad to hlađenje dođe, i onda razmisliš o svemu. Ako si pogriješila, dodaš si novo iskustvo, i učiš na njemu. Drugi put nećeš upasti u istu zamku.

Cilj je biti što više svjestan stvarnosti, svijeta i sebe


Quote:
drugo, i-jing savjetuje da se oslonis na mudraca.
tesko za covjeka koji je naucen oslanjati se iskljucivo na vlastitu sposobnost.
Da, nakon što napraviš sve što možeš, i sve što je u tom trenu u tvojoj moći, treba se osloniti na Mudraca. Jer, i nemaš boljeg izbora. Nije dobro forsirati stvari preko granica, i trošiti energiju uzalud 'trčeči i gurajući kuglašku kuglu koju si upravo bacila, ne bi li ona brže stigla na cilj'.
Vidiš, ti se tu ipak oslanjaš na vlastitu sposobnost, ali do granice do koje možeš djelovati. Ako sve staviš u razinu svoje odgovornosti i sposobnosti, to je kao da Svemiru govoriš ;'ja sam glavni, i bit će onako kako ja hoću, i bit će sada'. Što opet pušta na vlast niže porive, i stvara kaos. Kad posadiš biljku napravio si sve što je u tvojoj moći. I sada je treba pustiti da raste (prepustiti Mudracu), a ne vući je da bi brže rasla. Simple as that.


Quote:
trece, i-jing uvijek savjetuje da ne smijemo utjecati na druge osobe kakva god situacija bila
jako tesko za kontrol frika poput mene.
Dobro je da si svjesna da si control freak , napredak, napredak….(ni ja nisam daleko, i ja bi samo red i pravdu )

Neutjecanje na druge ima svoje razine, naravno da ćeš utjecati ako ti dijete hoće trčati po cesti, i sl. Možeš nekome nešto savjetovati, ali ne možeš ga silom prikloniti na svoje mišljenje – to eventualno možeš samo radeći na sebi, i puštajući Mudraca da djeluje, čekajući da osoba dovoljno sazrije. Postoje situacije i situacije, utjecanja i utjecanja

Mislim da je ono na što se neutjecanje u I Chingu odnosi,
stav da da bi se nešto nekome objasnilo, naučilo ga, ne mora ga se lupati po glavi i omalovažavati.
Takav pristup sastoji se od nagomilanih osjećaja, još nezrelog empirijskog ega.To su uglavnom obrambeni osjećaji.
S takvim arogantnim stavom, kao da gledamo druge s visine i pri tome mislimo da samo i jedino mi znamo što je istina i dobro.
i tako se često upada u zamku, da proglasimo beznadnim slučajevima, baš one koje bi trebali spasiti.
Možda treba odbaciti SVOJE misli i planove kako bi stvari trebale izgledati i odvijati se, i kako bi svi trebali postupati, i dopustiti Mudracu (Bogu/Duhu/whatever) da on sam djeluje na svoj način.

Isto tako treba shvatiti da su i drugi u dubini bića jednaki nama, i da su i oni u stanju dobiti božju pomoć i vodstvo, i da sami u sebi mogu pronaći istinu bez nečjih uplitanja i intervencija.
tek kada se makne ta ego struktura, postaje moguć susret 'duše s dušom', i pravo pomaganje

Quote:
ali kad dobim neki heksagram,onda razmisljam o njemu,sto mi porucuje i vidim neku drugu stranu medalje,nesto sto mojem dominantnom nizem ja ne bi moglo pasti na pamet.pokusam postupati po savjetu.ucim.
 
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 08:55   #25
Quote:
parsifal kaže:
-zasto nitko ne isprica neko svoje iskustvo sa i chingom

-i zasto nitko nije reagirao na ovu temu i bas divnu pricu koju je parsifal ispricao

- zasto ljudi na rif-u i duhovnosti izbjegavaju davati primjere iz svog zivota..

- mozda zato jer nemaju otvorenu srcanu cakru


Ne,oni imaju hrpu knjiga ali iskustva

-nitko ili par don,rijetko tko primjenjuje ono štp je pročitao,ali puno filozofiraju
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 10:59   #26
evo ,tradicionalno,

pocetkom nove godine priupitao sam svog savjetnika tj kineskog mudraca da mi kaze kako su se poslozili atomi i mioni univerzuma sto se tice parsifala tj kakova ce mi biti ova 2005 godina ere vulgaris


pa sam dobio kao odgovor HEKSAGRAM 55

sa posebnom linijom br 5 za mog mene

pa kaze opcenito o hexagramu(kombinaciji univerzuma) 55 :



obilje, uspjeh , stvari idu na najbolji nacin

PSIHOLOSKO TUMACENJE I PRILIKA ZA OSOBAN RAST:

imate razloga za zadovoljstvo ,pa zato zivite ovdje i sada i uzivajte sto ste dobili. istina je da se sve mijenja ali zaista nema razloga da se u ovoj situaciji brinete na bilo koji nacin o buducnosti.
ne trudite se biti sretni ni Zabrinuti- JUST BE ! (samo budite)



a linija 5 kaze upravo onako kako mi i jest u sadasnjoj fazi zivota



dobro ste primljeni i vasi talenti su prihvaceni (OSIM NA FORUMU )
imate razloga za slavlje i podrsku sposobnih sponzora

eto ....

nije lose

sada kada ce tako biti ,mogu nista ne ciniti i mirno pisati na forumu
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 14:05   #27
Što da kažem o tvom iskustvu?
Ništa neobično, samo fascinantno lijepo i čudesno kao i ovaj Svemir u kojem "živimo"

Mogu reći da je između ostalih knjiga … I Ching imao velik utjecaj na moj ''software'', posebno tokom burnog razdoblja adolescencije.

Eto da iznesem i svoje kratko i slatko iskustvo sa I Chingom.
Mislim da je to bila 1995. i moje prvo pitanje je bilo – rađeno po naputcima, i nakon pročitanog uvoda i izdvojene posebne bilježnice za pitanja – Hoću li si naći curu ovaj mjesec Naravno uvijek pitaš ono što te najviše kopka (istina, bio sam tada baš u zrelom tinejžerskom dobu i dobio sam odgovor nešto u stilu – sve isto … bla … bla… bez promjena.) u tom trenutku nisam razumio odgovor, a kako sam po prirodi nepopravljivi optimist uvijek sam se nadao i vjerojatno nisam želio razumjeti odgovor
Nego ono što mi je (ili sam sam sebi rekao; o tome TKO stoji iza odgovora otom potom ) htio reći sam skužio par mjeseci kasnije kada sam ponovo bacao novčiće i … Zbog toga je vrlo vrijedno zapisivati pitanja jer, pomaže nam u daljnjim tumačenjima.
I iz daljnjeg iskustva, moram priznati da je uvijek bio u pravu (eventualno mogu reći da sam ponekad krivo protumačio odgovor, poneke još uvijek ne razumijem) i zato ga se ustvari ponekad i bojim koristiti.
Ali ono što mogu još reći je to da što mi je bilo konkretnije pitanje bio je i konkretniji odgovor (što ustvari i nije čudno jer pravo postavljeno pitanje je više od pola odgovora.)


Nisam koristio YI već dugo vremena, a sada se nalazim u nekim previranjima pa me to podsjetilo. Nego Parsifale, da te priupitam kao stručnjaka za YI koja je knjiga dobra – naravno osim one koju spominješ u uvodnom tekstu.

Moje poznanstvo I Chinga se bazira na izdanju iz neke devedesete, Datamuri – Knjiga promjena. Čini mi se prilično OK. Uz originalne tekstove heksagrama dolaze i neki komentari koji, ponekad pomažu kod tumačenja, ali ne baš često.

Kako ti tumačiš originalne tekstove?
__________________
Neponovljivost trenutka u njegovoj jedinstvenosti
dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 21:08   #28
Evo sta meni pose u horoskopu:

Najavljuju tesko razdoblje:

Hebo im pas mater prognozersku.. necu vise da citam horoskop kad ga vidim odmah cu ga spalit
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 23:45   #29
Quote:
dupin kaže:


Nisam koristio YI već dugo vremena, a sada se nalazim u nekim previranjima pa me to podsjetilo. Nego Parsifale, da te priupitam kao stručnjaka za YI koja je knjiga dobra – naravno osim one koju spominješ u uvodnom tekstu.
kasno je i umoran sam pa cu kratko

1) imam oko 50-ak knjiga o i chingu i svaka je na neki nacin posebna i dobra I IMA NESTO STO DRUGA NEMA ..
ZAISTA JE TESKO NACI LOSU I CHING KNJIGU(osim jedne iznimke -knjizica koju je napisala verica alexandar a izdala nova arka iz zgba i tu knjigu treba izbjegavati ili prikazivati kao spomenik ljudske gluposti i aljkavosti )


i ching knjige su zaista kao prijatelji i kao ljudi ...mnogi su ti dragi ali ti ih je 2-3-4 najdrazih

a meni

1) roderic i amy sorrell - i ching made easy

(JEDINA! koja uz svaki hex. daje primjere iz vlastitog zivota) (kratko sam se dopisivao sa autorima tj simpa americkim parom koji su bili odusevljeni da se njihova knjiga cita u dubrovackoj zupaniji

2) r wilhelm - i ching (sa cuvenim predgovorom c g junga) (PRVI PRIJEVOD I CHINGA NA ZAPADU !!!)

3)sarah dening - everyday i ching (autorica je psiholog i daje psiholosko tumacenje hex.

Quote:
Moje poznanstvo I Chinga se bazira na izdanju iz neke devedesete, Datamuri – Knjiga promjena. Čini mi se prilično OK. Uz originalne tekstove heksagrama dolaze i neki komentari koji, ponekad pomažu kod tumačenja, ali ne baš često.
knjiga koju imas je dobra i sam je cesto koristim ali uz nju imam zanimljivu pricu...

NIKAKO NISAM MOGAO NACI IME AUTORA tj ENGLESKO IZDANJe KNJIGE ...

TEK KASNIJE SAM SHVATIO I PRONASAO U CEMU JE CAKA TJ TIPICNA PREVARA ZA nas mentalitet i poslovanje

izdavac i autor hrv izdanja (kojem sam jednom bio gost u njegovom domu kraj save u zgbu ali nisam tada znao da je to uradio u vezi ove knjige koju spominjes !!)

JE PREVEO ENGLESKU KNJIGU AUTORA R L WINGA ali je izmislio!! ime DATTAMURTI KAO AUTORA da bi izbjegao platiti bilo kakove obaveze engleskom(usa) izdavacu

vrlo lukav postupak ali kao sto vidimo parsifal je ovdje ipak kao agatin kristi ''erkil poaro '' razotkrio ovu prevaru pa je ponosno iznosi da se prosiri dalje
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 23:51   #30
Quote:
grizli kaže:
Evo sta meni pose u horoskopu:

Najavljuju tesko razdoblje:

Hebo im pas mater prognozersku.. necu vise da citam horoskop kad ga vidim odmah cu ga spalit

grizli

baphomet ti je strucnjak za astrologiju

ali ja iako star mogu ti reci ovo kao sto me ucio broj jedan

1) AKO ZELIS POBIJEDITI - NE SMIJES IZGUBITI

2)ne citaj sto drugi pisu nego nauci neku tehniku i SAM DIVINIRAJ ako zelis znati kuda stremi rijeka univerzuma i kuda te nosi

masovni horoskopi iz novina su smece ali astrologija nije - to je ozbiljna i teska nauka
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 23:53   #31
jedna od najboljih web stranica o ichingu koja vam salje izvrstan newsletter je jedne engleskinje hillary..



hillary i ching
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 23:40   #32
Parsfil negdje na početku kaže:
Struktura I chinga savrseni je hijeroghlif i odrazava sklad univerzuma kroz 64 stanja promjene i situacija u ljudskim zivotima.Binarni kod na kojem je knjiga zasnovana identican je strukturi DNK.!
geza: Dragi Parsfile to što si ti ovdje napisao geza je autonomno otkrio još negdje davne godine i o tome održao predavanje na jednom sastajlištu filozofa na temu Orijentalne filozofije. u Ljubljani. Ja sam autonono zapazio, a time i otkrio da je logos Ji Jinga identičan logosu šifranta DNA molekule po kojem se stvaraju aminokisleine, ali ja sam otkrio da su ta dva šifranta identična kabalističkom šifrantu po kojem je Bog stvarao svijet, i konačno tu je i četvrti matematički šifrant Godela. Dakle, tu su dva znanstvena ( biologija i Godel ) i dva " mistična " šifranta koje su ljudi otkrili kada o znanosti kakvu danas poznajemo nije bilo ni traga. No problem je samo u tome što još nitko ne razumije o čemu to govorim i koje su implikacije takvog zapažanja. Eto ti fantastičnog područja za spoznaju, za umnost, za duhovnost!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 08:58   #33
Quote:
geza kaže:
ali ja sam otkrio da su ta dva šifranta identična kabalističkom šifrantu po kojem je Bog stvarao svijet,

KORESPONDIRANJE KABALISTICKOG DRVA ZIVOTA
I KODOVA I CHINGA

(iako nastalih u 2 razlicite civilizacije koje nisu znale jedna za drugu)

SAVRSENI JE TESTAMENT ISTINITOSTI OBA SISTEMA

i ne kaze parsifal nego univerzum govori

SVE JE JEDNO (samo se igre radi posakrivalo u 10 hiljada stvari )




ili kao sto bi grizli nadopunio :

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 18:03   #34
Samo je pitanje što je to Jedno? Imaš li IDEJU ili opis tog Jednog ?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 23:02   #35
Quote:
Samo je pitanje što je to Jedno? Imaš li IDEJU ili opis tog Jednog ?
Nazovimo to jedno Apsolut.. pa kako ces apsolut RIJEČIMA pisati.. onda više nebi bio apsolut...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 23:19   #36
Bilo je davno kad sam dobila u ruke knjigu promjena....tad sam jos kopala po nadnaravnom i po smislu..i po 100 nekih pitanja koja su me mucila....neposredno nakon toga (iako nitko do tad u mom zivotu nije ni cuo za nesto slicno)
sam upoznala par ljudi koji su ga isto prakticirali i rekli su mi da je to normalno da se privlacimo...
Vrlo dramaticno za mene i vrlo privlacno tad.
nakon tog ami se dogadjaju neke situacije o kojima sad sigurno nebih....koje su me opako zdrmale u zivotu a vezano za iskustva koja bas i nisu uobicajena.

Ovak ako cemo na vjeru,Boga, gledati kao na nasu predodzbu NECEGA sto nam se dogadja u zivotu....vrlo sam sklona vjerovati da je isto tako moguce da se i grane odvoje kako nam odgovara....no dobro to nije tema...jer mozemo do sutra filozofirati o tome kako je sve moguce akomi tohocemo.....

Ono sto zelim reci je ....
Knjiga nije nimalo bezazlena....
Knjigu zaista treba drzati i cuvati u za to propisanim tkaninama...
novcici nisu nikako prikladni,nego stapke hajducke trave...(zbog energije)
Potrebno je zuzeti odgovarajuci polozaj....
I nikako nije uredu komercijalizirati njen utjecaj.
nadalje osoba koja se bavi s tim bi trebala biti bez stavovoa i predrasuda kad oduzima stapice trave,a pogotovo kad tumaci hekasgrame.
mislim da ima vrlo stetnih prijevoda.....koji upucuju na odgovor u startu...
ne smiju se postavljati pitanja tipa: da li cu imati uspjeha u tom i tom poslu..
Nego traziti savjet kako najbolje iskoristiti svoje potencijale u datoj poziciji a na opcu dobrobit.
vazno je znati postaviti "pitanje"

I sigurno ga nebih olako preporucivala!

I vise mi nije potreban yiching.....sad znam i sama sto i kako ce se dogoditi....i nema moguceg krivog tumacenja...toliko o tome....
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 23:32   #37
Quote:
geza kaže:
Samo je pitanje što je to Jedno? Imaš li IDEJU ili opis tog Jednog ?

GEZA,

ovaj tekst napisao sam nicku herpes kada me je na temi vas cilj duhovnog puta pitao nesto slicno:
"
tj sto je JEDNO i kako ga moj software poima rezonira sa onim sto je pisao PLOTIN
""


zelio bih vas upoznati sa mojim velikim prijateljem i nas razgovor obogatiti i projasniti sa ..

po mom sudu

jedinim (sic!) prosvjetljenim filozofom zapada


dakle...

govori PLOTIN

(napomena - plotin stvarno stvarnu istinu tj vrhunsku stvarnost imenuje JEDNO (the ONE na engleskom )

(paralelu na istoku imamo u terminu TAO od mudraca iz davnina koji nam je ostavio dragulj zvan Tao te ching )

dakle govori

PLOTIN

1) JEDNO nije osobni Bog (koga plotin sa postovanjem naziva Kosmicka Dusa )

2)JEDNO je ono prvo , najprvije,cak prije BITKA samog

3) JEDNO nije cak jedno i nije cak Jedan

4) JEDNO je nemoguce opisati jer je radikalno jednostavno ,jednostavnije od jedinstva samog ...

opisivati JEDNO je ''psovanje'' kaze oprezno Plotin

5) Mi smo u svojoj biti JEDNO koje je PRELILO sebe u ovaj dozivljaj.

Mi ,ljudi , smo Ljubav JEDNOG za jasnim SVIJETLOM sto ONO jest.

6)Dusa nije ''U'' univerzumu nego je univerzum ''u'' njoj.

7) slicno tome- JEDNO nije u bilo kojem bicu ili fenomenu nego su svi fenomeni U JEDNOM .

8) JEDNO je aktivnost ali sam po sebi ono nema funkciju

9)JEDNO je savrseno jer ne trazi nista,ne treba nista,...a opet PLOTIN kaze da je JEDNO darezljivo i mozemo to zamisliti kao stalno stanje SUPERZASICENOSTI.
a opet ''superzasiceno prelijevanje '' JEDNOG je jos uvijek - jednostavno - JEDNO

10) Plotin zove budjenje ''let samoce samoci '' (the flight of the Alone to the Alone )

(zen majstor govori o crvenim cvijetovima koji pupaju CRVENO


11) Plotin poentira o JEDNOM ovim paradoksom

JEDNO JE IMANENTNO SAMOM SVOJOM TRANSCEDENTNOSCU

12) ali...

JEDNO TRANSCENDIRA TRANSCEDENTNOST

....


****

ajme ovaj nas novi forumas PLotin je prepametan jedan covik i balin

pa vas sada ostavljam da se malo odmorimo od suptilne dubine njegove rijeci i implikacija koje one bude...


______________________________
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 23:35   #38
pa se vodila ova diskusija izmedju herpesa i parsifal zostera


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Herpes kaže:
Majstore Parsifale, svaka čast. I sve stoji. Medjutizin nijesi nam objasnio kako si izjednačio subjekt i JEDNO. Subjekt je u mojoj terminologiji uvijek parcijalna svjesnost. Ona parcijala koja stoji nasuprot objektu. Ako ništa ona prva misao - misao o "ja". Sve ostale misli tj. objekti izvedenice su ove misli. A parcijalna iliti "posebična" svjesnost, to je ono što nisam.

Dakle Balsekar ili ne Balsekar, pitanje je sad!

--------------------------------------------------------------------------------

parsifal vako zbori

evo upravo idem na posao pa ultra kratko

''izjednacio'' sam je samo u GLAGOLU (u procesu ) a ne po definiciji

tj recenica je bila produzetak bitnog teorema

NE MOZE SE NACI ONO CIME SE TRAZI tj oko ne moze vidjeti samog sebe

ali to ne znaci da je oko slijepo

***
ali pun sam kontradiktornosti

jer sam multidimezionalan

jedina moja tocna izjava je ovo A= A

sve ostalo su lazi i vrijeme mi je da zasutim

evo opet sam poceo i gore slagao
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 01:45   #39
Quote:
6)Dusa nije ''U'' univerzumu nego je univerzum ''u'' njoj.
Onda "dusa" jest jedno!!?

Quote:
JEDNO JE IMANENTNO SAMOM SVOJOM TRANSCEDENTNOSCU
Da ,da parvi filozof... mora da koristi meni nerazimljive pojmove..

Pojam "imanentno" je tak bio cest na satoviam folozofije....

Ali još do sada ne kužim kaj znači...

Pa Parsifale objasni mi...

Quote:
JEDNO TRANSCENDIRA TRANSCEDENTNOST
Ili ti kak bi majstori G H I rekli:
Jedno jest, a pojam "transcendiranje" je stanje uma...

Ili ti ona "popularna" Onaj(ono) koji(koje) je prosvjetljen prosvjetljen je oduvjek
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 10:31   #40
Quote:
grizli kaže:

Da ,da parvi filozof... mora da koristi meni nerazimljive pojmove..
grizli, tko hoce na more MORA ZNATI MORNARSKE CVOROVE

pa bi tako svaki majstor duhovnog trebao postati i majstor jezika

Quote:

Pojam "imanentno" je tak bio cest na satoviam folozofije....

Ali još do sada ne kužim kaj znači...

Pa Parsifale objasni mi...
mozda ovako

tvojim tekstovima i tvom tebi je imanentno (svojstveno, prozimajuce...)
da koriste ovaj simbol:

ali TI naravno transcendiras (nadilazis sastavne dijelove) i taj simbol i grizlija zajedno

btw

prouci pojam transcendencije jer je on vazan u matematici a ti to isto studiras tj tamo imas transcedentalne brojeve i trnsc. funkcije

a transc. fje. su ti sve trigonometrijske i logaritamske funkcije i jos neke

u matematici je transcendentno ono sto se ne moze izraziti konacnim brojem elemenatarnih funkcija



ajd cao bao

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.