Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2012., 19:22   #41
Izidora šta misliš da li je to naša svijest i pusta želja projecirala njihov dolazak u san ili su to zbilja oni jer i ja sam svoju voljenu baku sanjala tri puta od njene smrti i tako bih ponovo voljela i svaku večer se nadam da će mi tu večer doći u san, ali ona više ne dolazi .
norka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 21:19   #42
Quote:
norka kaže: Pogledaj post
Izidora šta misliš da li je to naša svijest i pusta želja projecirala njihov dolazak u san ili su to zbilja oni jer i ja sam svoju voljenu baku sanjala tri puta od njene smrti i tako bih ponovo voljela i svaku večer se nadam da će mi tu večer doći u san, ali ona više ne dolazi .
ponekad se možda radi samo o pustoj želji, jer moram priznat bar u mom slučaju, ovi snovi za koje mislim da nešto znače i djed u drugim "običnim" snovima je velika razlika...
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 21:39   #43
Quote:
norka kaže: Pogledaj post
Izidora šta misliš da li je to naša svijest i pusta želja projecirala njihov dolazak u san ili su to zbilja oni jer i ja sam svoju voljenu baku sanjala tri puta od njene smrti i tako bih ponovo voljela i svaku večer se nadam da će mi tu večer doći u san, ali ona više ne dolazi .
Kakva svijest ,onda bi sanjali po narudžbi
Ovo moje nije bio čisti san ,sve sam osjetila ,čula jasno i glasno
Dobila poruku
Dosta ljudi o tom pričaju ,al ne ovdje na forumu
I ja sam dugo čekala na ovo ,4 godine
Al se isplatilo ,i danas se svaku veče toga sjetim i živim od toga
Znam ja vrlo dobro svoje snove ,al ovo nije bio san
Nisam htjela otvorit oči a mogla sam ,čekala sam da se sve završi
Kad stignem ,napisat ću ti na p.m.

Quote:
wing kaže: Pogledaj post
ponekad se možda radi samo o pustoj želji, jer moram priznat bar u mom slučaju, ovi snovi za koje mislim da nešto znače i djed u drugim "običnim" snovima je velika razlika...
Ponekad da ,sanjamo ih u običnim snovima ,ništa posebno
Ali dobro kažeš ,velika je razlika između toga i zato je to jako prepoznatljivo
I ja niti malo ne sumnjam
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati

Zadnje uređivanje Bat Kol : 13.01.2012. at 21:30.
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 16:09   #44
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Kad stignem ,napisat ću ti na p.m.
hvala
norka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 14:25   #45
zanima me sljdece svi ovdje govorite o svijesnom sanjanju dakle dimenziji ili ti stanju iz kojeg se moze preci u astralis, moje pitanje je dali je itko od vas prije spavanja pokusavao doci u tzv polusan i prizvati osobu koju je sanjala?
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 20:21   #46
Quote:
hamstercat kaže: Pogledaj post
zanima me sljdece svi ovdje govorite o svijesnom sanjanju dakle dimenziji ili ti stanju iz kojeg se moze preci u astralis, moje pitanje je dali je itko od vas prije spavanja pokusavao doci u tzv polusan i prizvati osobu koju je sanjala?

nikad mi to nije uspijelo....
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 21:06   #47
Quote:
hamstercat kaže: Pogledaj post
zanima me sljdece svi ovdje govorite o svijesnom sanjanju dakle dimenziji ili ti stanju iz kojeg se moze preci u astralis, moje pitanje je dali je itko od vas prije spavanja pokusavao doci u tzv polusan i prizvati osobu koju je sanjala?
Ne ,nikad ,niti bi...
Niti mislim da je to stanje iz kojeg se može prijeći u nekakav astral
Meni su to samo teorije ,ne priznajem to
Jednostavno sam bila svjesna svega i znam vrlo dobro da mi je srce tuklo jer sam osjetila da će se dogoditi to nešto ,taj susret
Nisam htjela otvoriti oči da se sve ne prekine
Otvorila sam ih tek kad je sve prošlo i kad je zrak u sobi postao uobičajen
Dogodilo se samo od sebe ,nikog nisam prizivala ,niti mislim da bi i mogla prizvati niti svojom voljom učiniti bilo što ovako stvarno ,zato to i ne činim
Kad se dogodi ,dogodi se i ja uživam
moj stav je takav
Kako izgleda to o čemu pričaju oni koji su doživjeli te astrale i prizivanja ne znam ,pa ne mogu ni komentirati
Nit vjerujem nit ne vjerujem
Meni dovoljno ovo moje Bogom dano
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:11   #48
pitam zato sto ja to mogu pa me zanimalo dal postoji jos neko ko ja. znam da mi nitko nece vjerovat ali mogu prizvat osobe sa kojima zelim komunicirati,a i mogu preci u astral iako to ne volim radit jer uvijek vidim vise nego sto zelim znat
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 20:32   #49
Quote:
hamstercat kaže: Pogledaj post
pitam zato sto ja to mogu pa me zanimalo dal postoji jos neko ko ja. znam da mi nitko nece vjerovat ali mogu prizvat osobe sa kojima zelim komunicirati,a i mogu preci u astral iako to ne volim radit jer uvijek vidim vise nego sto zelim znat
hm... ako je to doista tako, onda ti se divim.. jer ja vjerujem u paranormal i nemogu si pomoć..
jesi li iakd pitao dal postoji raj i pakao?
pitam zato jer sam počela čitat knjigu "razgovori s Bogom" i nikako mi se to ne uklapa u ono kaj nas uče od malih nogu... samo primjer; "bog veli da ne postoji raj ni pakao da smo sve mi to izmislili, ne postoji vrag, čak ne postoji ni 10 božjih zapovjedi jer nam je on dao slobodnu volju koju nam nebrem onda branit sa s svojim zapovijedima... Jel razgovaraš možda o tim temama ili samo nešt skroz osobno?
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 21:24   #50
gle sto se tice pogleda katolicke crkve na raj i pakao u to vise nimalo ne vjerujem. i raj i pakao postoje ali radi se o drugim dimenzijama u koje nemozes tako lako prec, gle najjednostavnije receno kad sam postavila pitanje jel postoji zagrobni svijet primila sam toliko informacija za koje mi nitko nebi vjerovo da ih pocmem pricat.
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 21:33   #51
Quote:
hamstercat kaže: Pogledaj post
gle sto se tice pogleda katolicke crkve na raj i pakao u to vise nimalo ne vjerujem. i raj i pakao postoje ali radi se o drugim dimenzijama u koje nemozes tako lako prec, gle najjednostavnije receno kad sam postavila pitanje jel postoji zagrobni svijet primila sam toliko informacija za koje mi nitko nebi vjerovo da ih pocmem pricat.
da, uvijek se nađe neka faca koja se sprda s takvim stvarima... al mene takva tema definitivno zanima )
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 21:41   #52
ljudi se sprdaju sa necim sto neznaju tko oce nek vjeruje ko nece nemora
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 21:16   #53
Quote:
hamstercat kaže: Pogledaj post
ljudi se sprdaju sa necim sto neznaju tko oce nek vjeruje ko nece nemora
neznam dali si vidjela ali imaš temu astralna projekcija-izvantjelesna iskustva.. možda tam da potražiš?? a ja ću samo da vas čitam ))
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 12:20   #54
ja sanjam pokojnog brata svako malo i to u nekim uobičajnim životnim situacijama, npr. vozimo se u autu sa roditeljima i stanemo u pekaru da on kupi pecivo...ili idemo na put, i sl..
Šta bi to moglo značiti? Ne smeta mi što ga sanjam ,ali me zanima?
Brat mi je umro sad u 3.mj. će biti 3 godine..
oolooroo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 01:34   #55
hmmm......... tema kao stvorena za mene! evo ovako- znam se često ovako zezat: ´Tko god umre, evo ga k meni!'
--pocelo je sa 14 godina, kad mi je umro djed. uglavnom sam sanjala da umire. Primjer- ja sam u skoli.. i za to vrijeme je djed umro i obavljali su sprovod.. u trenutku kad su spustali lijes u grob, on je vikao iznutra i zapomagao.. a kad su otvorili lijes, on je tad ostao bez kisika i nanovo umro! sanjala san ga dosta puta..

--stric mi je prije 4 god poginuo.. nakon par mj su poceli i snovi..trajali su tri mjeseca stalno..
-kao vozim se u busu, a iznad moje glave-na mjestu za prtljagu, vozi se njegov lijes..
-izlazim na balkon, ispred kuce, na onom postolju stoji lijes i cijeli se trese.. pomislil ŽIV JE! zovem ljude da ga otvore... otvori se lijes, on unutra-mrtav!
-nakon prometne, stric je u komi lezao mjesec dana, nakon cega je umro.. bilo je u gipsevima-ruka, noga...
uglavnom, sanjam da ulazim u neku spilju.. sve je mracno, tama svud.. i na sredini svjetlo... dodem do tu i gledam.. na podu lezi pokojni stric u svim onim gipsevima i zavojima kao u bolnici i trune, pred mojim očima truli..
( a nekih mjesec dana prije prometne, sanjam da mi ispadaju zubi.. 4 komada.. ali me nista ne boli... to mi je bilo cudno.. i onako iz zezanja, ispricam ja to majci, koja mi kaze da se misli, ako sanjas takvo sto, da ce se dogodit smrt u obitelji.. meni bilo smijesno.. i prvo se dogodi prometna, stric u komi, svi smo itekako svjesni da mu nema spasa, samo je pitanje dana!
moja obitelj je tad imala dosta životinja-perad, koze, psi... imali smo tri noja, starih 3 god, a inace zive po 40-50 god.. i jedno jutro noj krepa! šok i nevjerica.. al ok, to je zivotinja, svo zlo bilo u tom. prođe par dana i sa sela dode bakina sestra, cula ona da je stric u bolnici i zeli ga vidit.. ljeto, sunce, žega.nikom nije javila da dolazi, izgubila se putem i lutala po suncu pola dana.. dobila suncanicu... navecer pocela buncati.. sutra- umrla!!! prođe opet par dana, krepa koza.. i na kraju, sjedim ja jedno jutro u kuhinji, zvoni telefon.. obavijest iz bolnice, o stricevoj smrti!)

--prijatelj, isi smo u osnovnu skupa u razred.. zatim se nismo vidjeli sigurnih 4-5 god.. na kraju sam ja bila zamjena na mjestu gdje je radio.. stize mi poziv-poginuo je! ISUSE KRISTE!!! šok! momak od 21 god poginuo.. a za ne falit, majka mu u 7 mj trudnoce tad bila.. katastrofa! uglavnom, pokopan je u javnu grobnicu.. bilo je to na pocetku ljeta.. dode Dan mrtvih, ja i nas zajednicki prijatelj kupimo 21 svijecu i odemo na groblje, bilo je oko 18 h.. mrkli mrak već.. dosli smo do groba..molili se.. prika stoji na nogama, ja sam sjela pored groba,znaci-s desne strane mi je.. tu smo nesto pricali... i isli ca..
dođem kuci... odem spavat i sanjam... - noć je.. ja sjedam u auto i idem na groblje. nešto prestvarno, neopisivo.. izadem iz auta i šetam put groba, osjecam onu hladnocu kasnojesenju,cujem sum vjetra u krosnjama.. najezim se od hladnoce.. i dolazim do groba.. sjedam na isto mjesto i pogledam u grob-ali ovaj put nema one ploče-iznad same rake su kao poslagane daske a preko njih je nekakav bršljan.. shvatim da mogu pogledati dolje. a znatizeljna, kakva jesam, to i ucinim. nagnem se, razmaknem brsljan i daske i gledam.. na sredini nista.. ispod mene dvije police-obje zacementane sivo.. a s drzge strane donja polica siva, a gornja okrečena u bijelo! ja pomislim-on je tu! dignem se, setam do auta, sjednem, palim radio.. dodem kuci, legnem u krevet- i probudim se! i sjetim se- znači-ako stojim ispred groba- on je na lijevoj strani, gornja polica.
i zamislite što-nakon nekih 8-9 mjeseci bude ekshumacija tijela i prenosenje u obiteljsku grobnicu. sto mislite odakle su izvadili lijes?? s lijeve strane, gornja polica! a ja to nikako nisam mogla znati jer, za vrijeme sprovoda, lijes je stavljen dolje na sredinu i po njemu smo bacali ruze i isli kuci..
-2 mj nakon njegove smrti sanjam ja da idem k njegovoj majci.. ali nigdje ceste, sve neke livade.. ususret mi trce 2 djecaka od nekih 8 godina.. u njima prepoznam pokojnog prijatelja i jos jednog decka kji je isao s nama u osnovnu.. priđu mi, nasmijese mi se i otče se natrag igrati.. ja sam svjesna, prijatelj mi ima 21 god i mrtav je, zasto je tu kao dijete? ali svejedno, sva presretna otrčim njegovoj majci da joj kazem sto sam vidjela.. kucam na vrata, ulazim.. za stolom sjedi pokojnikova majka, s djetetom u narucju.. ja u još većem čudu.. pitam ju kad je rodila, a ona se čudi kako ja to ne znam.. ispricam joj sta sam vidjela.. ja, ona i jos 10ak ljudi dodemo na mjesto dogadaja.. ona dva dječaka se još igraju, trče, ALI ne vidi ih nitko osim mene! i ljudi me proglase ludom! tu se budim.. taj san mi je bio cudan i ja vam ujutro nazovem pokojnikovu majku d kojom sam pricala 3 puta u zivotu, a nemam blage veze kad joj je termin,, žena se javi.. predstavim se.. i pitam ju jeli rodila.. žena se cudi i pita odakle mi to, kaze da ceka muza da dode po nju i vodi ju u bolnicu.. i tu vecer rodi!
-par puta sam sanjala da pricam s njim. ali ja znam da sanjam! Lucidni san-kako se vec zove? i pitam ga kako je poginio, sto se dogodilo (nitko ni dan danas, nakon 4 god ne zna pod kojim okolnostima je doslo do prometne nesrece).. on mi odg i ode! ja se probudim, sjecam se cijelog sna savrseno, al tog odg ne!
-slj put opet ga sanjam. i mislim si ˝Ovaj put ces zapamtit sta ti je rekao!˝
pricamo o svemu, pitam ga to, ali.. guess what- on mi uopce ne odg, vec se nasmijesi, okrene i ode!

--dogodilo mi se, takoder nesto interesantno.. sjedila sam sa svojim susjedom i slucajno joj pricala o tim svojim snovima.. i ona mi kao zaprijeti-budem li nju sanjala da joj ne govorim! (postoji jos dosta toga sto ovdje nisam navela, a u slj par rečenica cete dobiti primjer).. ne prođe 15 dana, ja sanjam njenog djeda ( čovjek je živ) da zavrsi u bolnici i nakon nekoliko dana umire! .. vidim ja susjedu nakon par dana i ispricam joj to.. al joj kazem da su to gluosti, da ne pridaje vaznost tomu.. znate sta se dogodi.... nakon 10ak dana, djed joj zavrsi u bolnici, a nakon 15 umre!!! WTF???

--jednu noc sanjam da mi zub krvari, da je pokvaren. dođem sutra svojoj naj frendici koja ne vjeruje mojim snovima i kazem joj to, uz upozorenje da dobro upamti sto sam joj rekla jer ce se nesto lose dogodit! kad, zove me popodne majka da je moja baka, koja zivi na selu zavrsila na intenzivnoj, izljev krvi na mozak.. al je sad ok! DOBRO! sutradan , baka ok..
legnem ja navecr u krevet i sanjam.. da idem isprobavati vjencanice.. uzem savrsenu, bijelu vjencanicu sa vjesalice..obucem ju, pogledam se u ogledalo- ona crna!! i tako svaka koju san obukla!! prenem se iz sna i pomislim- baka je umrla, to mi san govori. uzmem mob da vidim koliko je sati... ceka me poruka.. otvaram sms...majka mi piše ˝Baka je umrla˝..

imam još dostaa primjera!

ajd vi meni sad recite.... što to sve, pobogu znači???
__________________
Veliki bolovi traže velike duše, a samo velike duše trpe velike bolove..
Depressivna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 13:17   #56
imam ja jedno zanimljivo iskustvo....

kad mi je otac umro bila sma još dijete...kao dijete nisam to doživjela toliko intenzivno kao što bi to doživjela neka odrasla osoba, djeca ne mogu pojmiti smrt u punom njenom značenju...

neko vrijeme nakon njegove smrti, ne mogu točno reći koji je to vremenski period bio, nisam ga sanjala, već sam bila budna kad sma ga vidjela...

...probudila sam se i ležala na krevetu, odjednom sam na vratima sobe vidjela neku svjetlost, okrenula sam se a moj je otac stajao na vratima i držao upaljenu voštanu svijeću u ruci...blago se smješkao...nisam se bojala, ali sam imala neki čudan osjećaj...zazvala sam ga jer mi nije bilo jasno kako tu stoji, a mrtav je...kad sam ga zazvala on je nestao iza vrata...


...ostala mi je ta slika u glavi vrlo jasna, ali nisam puno o tome razmišljala...danas se često nađem u situaciji da si to pokušam objasniti, ali uvijek pomislim da je to bila određena halucinacija potaknuta podsvijesti...

što vi mislite?
feeling lonely is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 20:59   #57
Quote:
Depressivna kaže: Pogledaj post
hmmm......... tema kao stvorena za mene!

imam još dostaa primjera!

ajd vi meni sad recite.... što to sve, pobogu znači???
imaš ono kaj drugi nemaju ili nisu ni svjesni da to imaju (tak bi prije bilo) skužila si na koji način ti snovi funkcioniraju i znaš ih protumačit.. puno ljudi se ne sjeća kaj sanja, pogotovo ako se naglo budi... možda imaš dobro anđela čuvara pa na taj način vidiš blisku budućnost pa da se pripremiš sebe i druge... iako tak nekaj zna ići na živce i bude neugodno....
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 08:34   #58
Sve podpisujem i potpuno se slažem
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:57   #59
Ljuudi sinoć sam sanjala svog oca koji je živ i zdrav kako je preminuo i kao par trenutaka kasnije mi idmeo kod svoje bake i tamo na krevetu leži moja ujna koja je preminula prije deset godina ,ona je jako slaba,jedva priča,samo mrmlja nešto ,umorna ,a kao da je oživila,a svjesna sam da je bila mrtva...
Selena:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 14:49   #60
Quote:
hamstercat kaže: Pogledaj post
pitam zato sto ja to mogu pa me zanimalo dal postoji jos neko ko ja. znam da mi nitko nece vjerovat ali mogu prizvat osobe sa kojima zelim komunicirati,a i mogu preci u astral iako to ne volim radit jer uvijek vidim vise nego sto zelim znat

Kako to uspiješ?
Paola0510 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.