Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 09:26   #1
Azoospermia

Pozdrav svima!

Da li se netko susreo s ovim problemom?
Naime,stvar je slijedeća: imamo kćer od 10 godina. Ostala trudna bez problema,trudnoća uredna,porod odličan,sve 5! Prošla koja godina,ajmo na još jedno. I neće i neće... Ja kod ginekologa,otkriju mi polip u maternici koji su mi odstranili histeroskopski. U međuvremenu i muž krene na pretrage. Prvi spermiogram,katastrofa. Nema niti jednog spermija. Ni mrtvog ni živog,nikakvog. Prošlo je od tada 5 godina,napravio je još nekoliko spermiograma,svi isti. Ja sam u međuvremenu bila na još jednoj operaciji,isto polip je bio u pitanju. Na kraju mi je doktor Šijanović rekao kad je vidio nalaze od muža svih ovih godina zabezeknuto rekao : Vi imate dijete s ovim čovjekom?!? Vi ste gospođo jako sretna žena.
Malo je reći da sam se raspala nakon tih njegovih riječi.

Ima li nade ikakve,ima li negdje nešto što se može pokušati? Negdje otići?
KiWaNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 14:57   #2
Prvo izvaditi FSH, testosteron i inhibin B, napraviti briseve uretre i mikrobiološku obradu ejakulata.

S nalazima otići na pregled kod urologa: UZV testisa i skrotuma, da se makne sumnja na varikokelu il nešto drugo.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 19:05   #3
Mi imamo upravo ovu dijagnozu. Grozno je za čuti ali nasreću imate dijete.
Da li vam je doktor savjetovao TESE zahvat?
Čudim se ako nije....

http://www.fertility-ivf.eu/hr/metod...gickou-cestou/

Radi se o direktnom ulazu u mošnje i punkciji spreme direktno. Nije opasna operacija.
Velika je mogućnost da spremiji postoje ali ne izlaze zbog začepljenosti kanala.
Uzimaju ih direktno i zatim se radi MPO.

Naš doktor nam je nakon potvrđene azoospermie odmah rekao da je jedina nada ovaj zahvat.
Muž ima dijete iz prvog braka pa smo se nadali da će se naći upotrebljivi spermiji.
I jesu. Nisu bili savršene kvalitete ali bilo ih je i plivali su.
MM je išao na operaciju 2puta jer MPO nije upalio i trebalo nam je još "materijala".
Sada čekamo bebu!

Obzirom imate dijete stvarno su velike šanse da se ipak radi samo o začepljenosti kanala i da zdrava sperma postoji.

Zadnje uređivanje BondWannabe : 09.11.2017. at 19:17.
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:38   #4
Jučer je suprug dobio preporuku da ide kod doktora Hauptmana na Rebro. Termin mu je u 1 mjesecu. Da li je netko se susreo s dr. Hauptmanom?

Mislim da nismo dobili pravu informaciju kuda točno treba otići. To mu je preporučio njegov liječnik opće prakse. I baš je to spomenio,što Vi govorite BondWannabe. Direkt iz mošnje uzeti uzorak. Ako ništa drugo,barem ćemo znati na čemu smo. Hvala svima na odgovorima.
KiWaNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 11:53   #5
Quote:
KiWaNo kaže: Pogledaj post
Jučer je suprug dobio preporuku da ide kod doktora Hauptmana na Rebro. Termin mu je u 1 mjesecu. Da li je netko se susreo s dr. Hauptmanom?
Moj suprug je bio kod njega i rekao je da je skroz ok iskustvo. Pregledat ce ga da vidi ima li varikokelu i reci sto dalje s obzirom na nalaze spermiograma.
Sretno i nadam se da ima zive ekipe
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:57   #6
Quote:
KiWaNo kaže: Pogledaj post
Jučer je suprug dobio preporuku da ide kod doktora Hauptmana na Rebro. Termin mu je u 1 mjesecu. Da li je netko se susreo s dr. Hauptmanom?

Mislim da nismo dobili pravu informaciju kuda točno treba otići. To mu je preporučio njegov liječnik opće prakse. I baš je to spomenio,što Vi govorite BondWannabe. Direkt iz mošnje uzeti uzorak. Ako ništa drugo,barem ćemo znati na čemu smo. Hvala svima na odgovorima.
Nekako mi je to na prvi pogled dugo za čekati - tek siječanj.
Nama su TESE dogovorili tjedan dana nakon dijagnoze (Vinogradska).
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 19:55   #7
Mi smo isto naručeni kod Hauptmana za dogovor za biopsiju. Nikako za punkciju. Ne želim to. Želim imati smrznuto tkivo i da muza ne podvrgavam par puta “pikanju”.

Poslušaj me: izvadi nalaze koje sam ti rekla tako da kad dođete kod njega imate sve osim pregleda kojeg će on napraviti.
Ako nemate ništa osim jednog spermiograma, može se desiti da vas posalje na te pretrage pa ćete opet čekati da odete na dogovor sto dalje.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2022., 17:23   #8
Pozdrav svima, prije dvije i pol godine, suprug i ja smo se susreli sa dijagnozom azoospermije, dakle spermiogram uredan po svim poljima, osim što nema apsolutno niti jednog jedinog spemija, dakle sve čiste nule. Obavilk sve potrebne nalaze, sve uredno, osim hormona FSH, koji je povišen. Nakon pretraga odlazi na biopsiju testisa, gdje su pronašli 6 spermija od kojih je samo jedan bio "normalan". Naravno, oplodnja nije uspjela. Slijedi operacija opet, nakon godinu i 3 mjeseca, ovaj puta micro tese, s time da je 3 mjeseca prije operacije uzimao vitamine Profertil. Na operaciji ovoga puta nije pronađeno ništa, dakle apsolutno niti jedan spermij. Doktor je objasnio kako je sa ovom operacijom medicina rekla svoje, te kako spada u 30% populacije gdje se uzrok ne može detektirati niti lječiti, dakle ne zna se da li je rođen tako ili se dogodilo nekad tokom života. Ono što zbunjuje je činjenica da je prvi puta pronađeno 6 spermija, dakle oni su se nekad nekako morali stvoriti, poznato je koliko žive spermiji tako da mi je teško za povjerovati da se prva operacija potefila baš kada je tijelo odlučilo proizvestu tih 6 komada. Ono što želim pitati, ima li tko slična iskustva kao mi, da li ste odustali od svega, ili ste pokušavali i dalje prirodnim pripravcima, nečime što bi potaklo spermatogenezu? Donor u našem slučaju ne dolazi u obzir, a posvojenje je na čekanju, još se nismo izjasnili, dakle željeli bi pokušati sve što možemo da uspijemo dobiti svoje dijete, odustajanje nije opcija. Hvala svima na odgovorima.
Peggy Sue22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2022., 22:34   #9
Bok...

Moj tata je imao dij.azospermiju.

Uzrok je bila varikokela - prosirena vena koja je vodila prema testisu. Oni su to pronašli sa dopler pretragom krvnih zila te regije.

To je operirano i tada! - evo mene.

Mozda glupost koju spominjem jer vjerojatno su isključili tu mogucnost kod vas...ali reko - da podijelim iskustvo - mozda pomogne.
Symbelmyne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.