Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2013., 09:37   #81
pa toliko je i inače
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 17:56   #82
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
pa toliko je i inače
AKo je sve bilo legalno nikako nije moglo u bilo kojoj kuci biti isto kao po novom cjeniku, osim ako je osoba ispod 30 godina.

No mozda ti i on niste bili u istim premijskim razredima ili istoj regiji posto je po dosadasnjim cjenicima bilo tu tri moguca rezijska dodatka (10, 13.5 i 15 % ako se ne varam) po zelji firme te su razlicite regije hrvatske imale razlicite cijene.

I naravno nezgoda moze varirati.

Sve ostale razlike u principu ukazuju na neko muljanje. Ali lupam generalno, trebalo bi usporediti police.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 01:10   #83
Quote:
tomitours kaže: Pogledaj post
Generali osiguranje , auto zg, 55-65KW, trenutno 1700kn, sa 50% bonusa
uzimam!
meni je za auto od 55kw, 40% bonusa, na tatu je auto koji ima 57 godina izračunao 1727kn
redchilli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 14:23   #84
Sada su mi nekaj rekli da ovo kaj generali radi da je to protuzakonito.
Ali bome oni mi nude skoro 500 kuna jeftiniju policu i mislim da neću dva puta razmišljati da to uzmem.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 16:38   #85
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Sada su mi nekaj rekli da ovo kaj generali radi da je to protuzakonito.
Ali bome oni mi nude skoro 500 kuna jeftiniju policu i mislim da neću dva puta razmišljati da to uzmem.
Konkurencija sere. S obzirom koliko sam cuo zalbi od njihovih zastupnika kako se ne mogu nositi sa konkurencijom koja uvijek nesto mulja, a njihovi ne daju ni mrdnut mimo zakona vjerojatno su medju najpostenijima, ako ne i najpostenija firma na trzistu.

U svakom slucaju ovo je postpuno legalo. I jedino legalno pojeftinjenje od nastanka RH, svi drugi su to radili ilegalno i jos se ovako usude spinirat

Mislim, vec i cistom logikom: ako muljas ispod stola ne lupas to na sva vrata, ne reklamiras se i ne stavljas u javne cjenike

A taj cjenik je odobrila nadzorna agencija, sve druge firme ih takodjer imaju ili spremaju, samo ne idu sa njima van. Jer cekaju prvog, pa da se mogu prilagodit i zajebat ga.

Dakle ne samo da su najposteniji nego i najhrabriji da prvi krenu u situaciji gdje je trziste jos daleko od reguliranog.



Mos nam rec koja je firma ti je taj spin prodala?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 16:43   #86
naravno da nije protuzakonito jer od ulasku u EU nema regulacije u smislu cijena premije.


Kalkulator premije postoji na internetu i ispada 1700 i nešto kuna za uvjete , auto zg, 55-65KW, sa 50% bonusa.
Tak da, ponavljam, ja ne vidim ovdje razliku
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:25   #87
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
naravno da nije protuzakonito jer od ulasku u EU nema regulacije u smislu cijena premije.


Kalkulator premije postoji na internetu i ispada 1700 i nešto kuna za uvjete , auto zg, 55-65KW, sa 50% bonusa.
Tak da, ponavljam, ja ne vidim ovdje razliku
Temeljna cijena je ista, razlike su u dodatnim popustima koje su napravili.

Sad da ne trazim opet konkretne brojke ako si iznad 30 godina neki, ako si iznag 60 veci, ako imas vise od dvije godine zbog stete jos neki.

Ima li to na kalkulatoru i da li ulazis u te kategorije?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:29   #88
nu, kolko vidim nemaju kalkulator za novi cjenik:

http://www.generali.hr/osiguranja/fi...ativni-izracun
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 18:59   #89
Sreća pa nisu spremni odradit posao.. Zablokirale im linije.. Napisem detaljnije kasnije







lp,
Zglanc
__________________
lp,Zglanc Pičkoglav, yawn...
Zglancani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 10:48   #90
Zvao sam Generali i za moj auto i mene kao vozača ispada gotovo 600 kuna (cca 20 %) jeftinije u odnosu na Croatia osiguranje i Allianz. Bez ikakvih dodatnih osiguranja.

Popusti se dobivaju: normalno Bonus, ako imaš više od 31 godinu, nemaš štetu u zadnje 2 godine, plaćaš gotovinom.

Znači definitivno se isplati - treba vidjeti kako će konkurencija odgovoriti.

Uglavnom, bolja vremena dolaze

Zadnje uređivanje prečko jug : 23.09.2013. at 10:55.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 11:44   #91
Samo jedno uprozorenje - Generali iz nekog razloga ne želi dati pismenu ponudu na mail nego samo preko telefona.

Tako da pripazite da vas ne preveslaju, ipak su to osiguravatelji
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 12:26   #92
ovde svi nešto cvilite oko auto-osiguranja,kako varaju ovo ono..ja samo znam da sam dvaput iskoristio kasko osiguranje...jednom u iznosu od 6000kn( bojanje limarije i to tako da mi je svaki frižić priznao sve pod jednu štetu ) i drugi puta u iznosu od 12000 kuna(sanacija štete od tuče)..i oba puta obavio posao u ovlašteno servisu..
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 15:38   #93
Quote:
prečko jug kaže: Pogledaj post
Samo jedno uprozorenje - Generali iz nekog razloga ne želi dati pismenu ponudu na mail nego samo preko telefona.

Tako da pripazite da vas ne preveslaju, ipak su to osiguravatelji
Zanimljivo.

Pitam se je li do toga sto jos nisu uhodani ili, vjerojatnije, sto ne zele pismene izracune koje bi mogli dostaviti drugim kucama. S obzirom da su odmah krenuli (neki) sa spustanjem cijene na crno prije ce bit da je to.

Ne znam kako bi preveslali Najskuplje moze biti samo isto kao najjeftinije drugdje (ako je u legalnim granicama) buduci je osnovica dopusteni minimum po starom cjeniku. A popusti se nikad ne moraju davati, ne postoji takva obaveza, no nakon javnih reklama nemas se sto puno pravit blesav, a zastupnicima je u interesu ipak dobit klijenta. Iako, ako je savjestan mozda nece dat popuste klijentu koji ima dosta steta ili je u nekoj rizicnoj skupini iz nekog razloga (zato je jesu vezani uz godine, no niti to nije uvijek savrseno mjerilo).

Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
ovde svi nešto cvilite oko auto-osiguranja,kako varaju ovo ono..ja samo znam da sam dvaput iskoristio kasko osiguranje...jednom u iznosu od 6000kn( bojanje limarije i to tako da mi je svaki frižić priznao sve pod jednu štetu ) i drugi puta u iznosu od 12000 kuna(sanacija štete od tuče)..i oba puta obavio posao u ovlašteno servisu..
Bas. Radio sam dost godina u osiguranju i em nisam vidio nekih muljanja em nisam sam dozivio iako sam imao par nezgoda i po AO i po AK. I to ne uvijek u kucama gdje sam bio zaposlen pa da mi se ide na ruku zbog nekog poznanstva. Ali sam zato vidio pokusaja veslanja od strane klijenata fin broj pa sam jako skeptican prema tim stavovima o zlim osiguranjima i naivnim preveslanim klijentima. Osim kad je u pitanju Agram, razumije se
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 15:53   #94
Mislio sam da te preveslaju pa ne daju tu policu po toj cijeni, a ti sad dokaži da je čiča prek telefona rekao tu cifru.

Zato volim ponude na mail, pa ako čiča zeza ja izvadim papirić i čitaj. Pa ako je i zajebo stvar uvijek dade popust jer je njegova greška
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 16:42   #95
Quote:
prečko jug kaže: Pogledaj post
Mislio sam da te preveslaju pa ne daju tu policu po toj cijeni, a ti sad dokaži da je čiča prek telefona rekao tu cifru.

Zato volim ponude na mail, pa ako čiča zeza ja izvadim papirić i čitaj. Pa ako je i zajebo stvar uvijek dade popust jer je njegova greška
Pa popust ti nitko nije obavezan dat sve i da je mailom izracun, osim ako je neka formalna obvezujuca ponuda

A ni ne treba ti njihov izravcun. Imas stari izracun po cjeniku koji svi oriste i vjerojatno je jos na Generalijevom kalkulatoru takodjer koji ti je osnovica. Znamo koji su moguci popusti jer je vec vise puta napisano pa si lako izracunas. Nece bit najtocnije jer se popusti ne obracunavaju kumulativno (zato kazu da je max 23% jeftinije iako je popusta u stvari max 25%) ali dovoljno za okvirni izracun.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 01:27   #96
Ja prvi put pravim policu...priko 30 godina...i na dosi.hr mi ispada
Osnovna premija za policu auto odgovornosti
2002,87 kn...to je znači stara cijena....sad po novome koliko je to manje
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 01:48   #97
koliko preko (nije preko 65 pretpostavljam )

Kolko godina bez stete? Ako sam dobro shvatio i to je prva polica onda tu nema dvije godine bez steta za taj popust.

Placas li gotovinom?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 15:48   #98
Quote:
tomitours kaže: Pogledaj post
Generali osiguranje , auto zg, 55-65KW, trenutno 1700kn, sa 50% bonusa
uzimam!
Pa u Croatia osiguranju ista ta polica iznosi 1455 kn tak da Genereli bez obzira što je prvi krenuo s novim cjenikom opet nije najjeftiniji na tržištu
cruze1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 16:17   #99
Da se pohvalim iskustvom s generali osiguranjem. Prvo ću reć jednom riječju da su katastrofa i da nisu nimalo jeftini.
Kontaktiram ih prije tjedan i pol da pošalju ponudu na što me nazove ženska i kaže da će poslati, nakon što se nisu javili nekoliko dana pošaljem ponovni upit gdje me zove druga žena i izračuna mi koliko osiguranje košta, konkretno za moj automobil je kasko iznosio 3304,51, a za osnovno 3508kn zahvalim se ženi i kažem da ćemo se čuti da mi pošalje ponudu uskoro nakon čega me zove opet ženska očito ta prva koja nije odradila poso na vrijeme i kaže pa ja ću Vam napraviti policu pošaljite mi staru policu kaska i obveznog i pošaljem joj ja to i ona se ne javlja tjedan dana, nakon čega je kontaktiram opet i šalje mi ponudu za 1000kn skuplju za kasko i za 2000kn skuplju za osnovno osiguranje. Pitam je kako je moguće da je tolika razlika između rečenog i navedenog u ponudi na što mi odgovara da nije ona to računala telefonski itd a po objašnjenju kužiš da mješa kasko i osnovno i da nema pojma o čem priča.
Uglavnom mene generali osiguranje ispada skuplje za 2200 kn nego croatia što nije malo novaca, ne spadam u kategoriju od 30 godina al i da spadam ispalo bi me skuplje i s tim popustom očito što mi je za nepovjerovat s obzirom na silne reklame na tv-u
Zaista ne znam tko je tu lud, prvo ih moraš naganjat a onda su im informacije totalno kontradiktorne, ak su takvi i s isplatama šteta ne žalim im nit blizu sve i da su jeftiniji. Za croatiu i alianz bar znam da će isplatit štetu odmah bez pogovora
__________________
bebolino
nicolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 16:21   #100
Quote:
prečko jug kaže: Pogledaj post
Samo jedno uprozorenje - Generali iz nekog razloga ne želi dati pismenu ponudu na mail nego samo preko telefona.

Tako da pripazite da vas ne preveslaju, ipak su to osiguravatelji
e pa meni su dali nakon što sam ih više puta kontaktirala nakon tjedan i pol i razlika je 3000kn između onog rečenog telefonski i ponude koju su poslali mailom
__________________
bebolino
nicolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.