Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2016., 13:18   #1901
Pozdrav svima,

Trebam pomoć!
Naime prije nekih 3 tjedna sam sa Alliexpressa naručila neka kozmetička pomagala (četkice,spužvice,gumice) od jednog sellera i ukupna vrijednost računa je bila 15.06$,znači oko 105 kuna.
Inače sam puno puta naručivala i uvijek pazim da nije preko 160 kuna da me neocarine.
I donosi meni jučer poštar pismo u kojem ja trebam carini dostaviti potvrdu od kupnji ili ti račun ( i ja tu sada printscreen napravim narudžbe i svega ostalog) i sad im planiram do poslat..
Nije mi jasno zašto su mi zaustavili paket na carini i hoću li ja sada morat platit kakvu naknadu? ili što?
Čitala sam na internetu svakakva iskustva ali nisam našla nijedno da se radi o iznosu ispod 160 kuna.

Hvalaaa unaprijed svima koji imaju ikakvu informaciju,
kisssees!
makeupjunkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 13:28   #1902
Vjerovatno sumnjaju da je neki od artikala skuplji...

Sent from SM-N910C via Tapatalk
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 17:23   #1903
Jeli znate koji seller radi s paypalom?
joke6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 12:05   #1904
Nikad više Aliexpress

Naručio bateriju za mobitel čekao preko 60 dana da stigne, otvorio reklamaciju. Oni odgovorili da mi je baterija isporučena i da navodno imaju dokaz, stvarno nakon 2 dana napokon stigla baterija i to neispravna, promjenio sam razlog reklamacije zbog neispravnosti. Traže da im u reklamaciji priložim video, a nisu dali mogućnost uplodavanja, stavio video na google drive i dao im link. Oni mi odbili reklamaciju jer navodno nisam priložio dokaze. Dakle, dobio neispravnu bateriju a izgubio novce.
Nikad više u životu Aliexpress !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 01:40   #1905
Kad meni nisu stigle čizmice za Lunu, prodavač mi je vratio novce. Točnije, AliExpress me je podsjetio da mi istječe rok za dispute, ja prijavila i sve je bilo riješeno povratom novca. Izgleda ovisi na kojeg prodavača neletiš.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 20:15   #1906
Nikad više Aliexpress

Pa meni se čini da je "kako naletiš" na agenta Aliexpresa koji odlučuje o reklamaciji. Mene su otpilili stvarno bezveze, stvarno sam p0pizdi0 i poslao im prijeteću poruku da ću izbrisati račun, malo prije toga sam otvorio sasvim drugačiju reklamaciju (ali opet zbog loše kvalitete robe), obično te reklamacije traju i traju tjednima dok se njihovi agenti ne uključe, ova zadnja reklamacija riješena u moju korist odmah nakon moje p0pizdujuće prijetnje.
Na kraju sam skužio da agenti na reklamacijama Alija trguju s svojim odlikama, tipa uzmem ti ovdje dam ti ondje, e pa ja sam naletio s onim dam ti ondje i popušio 3,90 $ zbog njihove trgovine.
Ma Ali je smeće i totalna katastrofa.
Pokušavaju biti konkurencija paypalu i ebayu ali nisu im ni do koljena.
Edit: sa njima sam komunicirao preko messengera, ali su me sada izgleda zbanirali. Na kraju sam u potpunosti izbrisao svoj račun kod njih. Ima i drugih, i povoljnijih i poštenijih, nadasve i kvalitetnijih.
Za mene završena priča.

Zadnje uređivanje nsut : 06.12.2016. at 20:31.
nsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 21:49   #1907
Nikako do refunda

Kod mene je u pitanju realizacija pozitivno rješenih disputesa.
Dakle, nisam dobio četiri pošiljke od 5 mjeseca ove godine pa sve do 10 mjeseca.
Prvi iznosi su bili manji od 5 eura pa nisam ni provjeravao ali kad su se zadnja dva računa popela iznad 10 eura išao sam provjeravati da li je izvršena uplata i naravno, Nije!
Probao sam kontaktirati agente u Alipayu, no svaki put je zbog prevelikih prepiski veza puknula.
Problem koji nisam uspio rješiti do sada je upload dokumenata iz banke. Naime, traže da im pošaljem sve uplate i isplate sa računa za vrijeme dok je postupak trajao.
Svaki put kada stisnem pošalji, server me izbaci uz svaki put drugo objašnjenje.
Tražio sam zadnjeg agenta da mi omogući slanje dokumenata emailom, međutim nije moguće zbog protokola u Alipayu.
Sad čekam da me barem izvjeste preko emaila zbog čega ne mogu poslati dokumente iako su mi oba browsera (Google i Firefox) ok.
georgy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 20:18   #1908
Takvi su kinezi, to je odavno poznato. Ako im se pruži prilika, uvijek će te sje...
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 20:03   #1909
Jel netko uzeo nesto famoznog 11.11? Jos uvijek nista nije stiglo. Mislim proslo je tek 30ak dana, ali bas niti jedan paket,


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ango is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 20:19   #1910
Ja sam uzeo nekoliko stvari i samo mi je baterija došla za mob. Skuplje stvari čekamo još...

Sent from SM-N910C via Tapatalk
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 20:21   #1911
Meni je stiglo 7 paketa i 6 jos cekam.Jedan se zagubio jer nemogu pratit tracking.Kontaktirao prodavaca par puta,uvjeravao me da je poslao,sad zadnje je ipak potvrdio da se zagubilo.Trazio sam da mi posalje novi,potvrdio da ce poslat u ponedeljak.Sad sam ga trazio novi tracking number ali se majstor ne javlja.Nemogu rec da je los prodavac po ocjenama i ima original stvari.Morat cu otvorit dispute.


Sent from my iPhone using Tapatalk
zniranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 20:24   #1912
ALIEXPRESS

Pa ja nemam pojma. Moje stvari po trackingu su jos u kini. A zadnji datum je pocetak 12mjeseca. Nista se ne mice. Mislim znam da ce odjednom prakticki sve doci, ali sad je vec vise od mjesec dana


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ango is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 22:32   #1913
Da... I meni stvsri jos nisu fosle koje sađ narucio 11.11. cini sw da je neki tezi zastoj, gužva ili što vec
__________________
If you want to win, you mustn't lose!
Primus123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 00:48   #1914
Došao danas drugi artikl od 11.11. Few more to go!
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 08:49   #1915
Šta se dogodi kada vam dođe nešto nakon što ste dobili dispute i novce nazad zato što nije došlo u roku?
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 14:10   #1916
Quote:
Viktor Vaughn kaže: Pogledaj post
Šta se dogodi kada vam dođe nešto nakon što ste dobili dispute i novce nazad zato što nije došlo u roku?
Ha pa nista, dispute si dobio na temelju nekog razloga a narudzba ti je stigla poslije roka. To je formalno tako a cak i da hoces liku platiti ne znam kako bi to izveo.
__________________
If you want to win, you mustn't lose!
Primus123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 19:52   #1917
Quote:
Primus123 kaže: Pogledaj post
Ha pa nista, dispute si dobio na temelju nekog razloga a narudzba ti je stigla poslije roka. To je formalno tako a cak i da hoces liku platiti ne znam kako bi to izveo.
Ja na svaki koji mi ne dođe dan prije nego mi istekne purchase protection otvorim dispute.
Jedan jučer dobio dispute, seller napisao u disputu in transit, ja napišem da je prošlo 60 dana i da piše full refund ako ne dođe do tada.
Sada ćemo vidjeti hoće li to uopće doći.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 00:36   #1918
meni kad dodje nakon sta smo odradili dispute ponudim da ponovno platim. par puta su rekli da je u redu i da zbog kasnjenja poklanjaju, neki su poslali invoice s umanjenim iznosom. meni je to fer i ok. oteto prokleto.
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 17:53   #1919
Zavisi kako gledas na to, on ima rok u kojem treba isporuciti naruceni proizvod i to dva mjeseca. Ako to prekrši samim tim gubi pravo na novce...
A ovo za ponovno placanje nisam vidio da postoji, pogledat cu
__________________
If you want to win, you mustn't lose!
Primus123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 23:04   #1920
e sori. mislila sam da sam na ebay temi taj invoice je preko paypala. zanemari.
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.