Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2017., 15:02   #41
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne bi li onda bilo uputno napraviti RTG? Ako opipavanjem nije uspio ništa dijagnosticirati, a propisao je terapiju, pretpostavljam, protiv bolova - dok ne napišeš koje su tablete, ne mogu biti sigurna, može joj biti samo gore.
Norocarp se zovu tablete na drugoj temi sam bas pitala za njih
Ne znam zvala sam veta danas pa ga nije bilo da ce predvecer biti u ordinaciji
Njoj jutros jos gore 3 put me skoro ugrizla od bolova dok sam ju nosila na pisanje tako sam zabrinuta,umjesto da joj na bolje ide njoj gore,ocito lijek nepase
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:52   #42
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Norocarp se zovu tablete na drugoj temi sam bas pitala za njih
Ne znam zvala sam veta danas pa ga nije bilo da ce predvecer biti u ordinaciji
Njoj jutros jos gore 3 put me skoro ugrizla od bolova dok sam ju nosila na pisanje tako sam zabrinuta,umjesto da joj na bolje ide njoj gore,ocito lijek nepase
Tako sam i mislila. Prije se to zvalo Rimadyl i isto je po sastavu - proguglaj. Ima još jedan naziv, ali je po sastavu sve isto.

Iako je to nesteroidni protuupalni lijek kojemu je, između ostaloga, svrha da smanji bol, čega se zapravo treba čuvati jer psa ništa ne boli pa počne normalno trčati pa si još dodatno pogorša stanje, njoj očito protiv bolova ništa ne pomaže. Moj ti je savjet da inzistiraš na RTG-u, a onda se, ako je zaista neki problem s kralježnicom, otputiš Matku u Sloveniju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:59   #43
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Tako sam i mislila. Prije se to zvalo Rimadyl i isto je po sastavu - proguglaj. Ima još jedan naziv, ali je po sastavu sve isto.

Iako je to nesteroidni protuupalni lijek kojemu je, između ostaloga, svrha da smanji bol, čega se zapravo treba čuvati jer psa ništa ne boli pa počne normalno trčati pa si još dodatno pogorša stanje, njoj očito protiv bolova ništa ne pomaže. Moj ti je savjet da inzistiraš na RTG-u, a onda se, ako je zaista neki problem s kralježnicom, otputiš Matku u Sloveniju.
Nadam se da je ovo samo privremeno da ju nesto uklijestilo ili sl da nije nista ozbiljno
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 18:10   #44
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Nadam se da je ovo samo privremeno da ju nesto uklijestilo ili sl da nije nista ozbiljno
Uklještenje kralježnice, točnije živca u kralježnici, itekako je ozbiljna stvar. Pokušavam ti dati dobar savjet, a ne govorim napamet, ali ako nećeš slušati... bolove trpi tvoj pas, ne moj.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 18:22   #45
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Uklještenje kralježnice, točnije živca u kralježnici, itekako je ozbiljna stvar. Pokušavam ti dati dobar savjet, a ne govorim napamet, ali ako nećeš slušati... bolove trpi tvoj pas, ne moj.
Ja sam tako rekla uklijestilo jer mi je 2 vlasnika reklo da je tako njihovim psima bilo pa proslo isti su simptomi
Pa se nadam da ce i njoj brzo
A naravno da cu za svog psa ucinit sta je najbolje i ne pustit ju da se pati
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 18:42   #46
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Ja sam tako rekla uklijestilo jer mi je 2 vlasnika reklo da je tako njihovim psima bilo pa proslo isti su simptomi
Pa se nadam da ce i njoj brzo
A naravno da cu za svog psa ucinit sta je najbolje i ne pustit ju da se pati
Ne pamtim točno, ali mislim da si govorila o 10-ak dana. Mnogi se vlasnici ravnaju prema onoj staroj 'na psu rana, na psu i zarasla'. Ja sam se s vremenom ipak naučila ne paničariti za svaku sitnicu i razlikovati ono što je važno od manje važnoga, onoga što se može riješiti i u kućnoj režiji. Vjeruj mi, ako je kralježnica u pitanju, to je ozbiljno. Drugi vlasnici možda nisu obraćali dovoljno pažnje pa su, kad se pas naviknuo na bol, počeli način njegova kretanja smatrati normalnim. Tako se lako prevarimo.

Za "kičmeni most" o kojem govori tvoj veterinar ne znam. Znam za "moždani most", ali to je visoko na kralježničnoj moždini i teško da može izazvati simptome kakve si opisala - podrhtavanje zadnjih nogu. Ako, a ovo ti govori žena koja je sama prošla takve probleme, kralježnični poremećaj utječe na noge kod čovjeka, a zadnje noge u pasa, u pitanju je lumbalni dio kralježnice. Može biti prolaps diska, ali to je vjerojatnije kod starijeg psa, ili pak "loše" oblikovani kralježak. Shit happens.

Jedna je forumašica - neću imenovati, možda će ti se i ona javiti - imala upravo ovaj posljednji problem kod svoje kuje. Ovdje je bilo 'operirati, operirati, pod hitno operirati!' Otišla je Matku, Matko joj je propisao naizgled blesavu terapiju, nekakav lijek za epilepsiju, čime su se svi problemi otklonili. Okej, terapija jest doživotna, ali je ipak bolja solucija od operacije, zar ne?

Što više zavlačiš, psu stanje postaje gore. Zaboravila sam jesi li u Zagrebu ili negdje drugdje. Ako si u Zagrebu, odvedi je na RTG u VetPoint ili Bubu, a onda slike pošalji Matku.

Neću te dalje gnjaviti. Ako hoćeš slušati, dobro, ako ne, drži se svojeg veta.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 19:05   #47
U 10 dana ju to 2.put ulovilo .prvi put trajalo dan i pol zacvilila bi kad bi ju digla inace ne ,normalno se ponasala i kretala a sad ovaj put je ozbiljnije u petak ju ulovilo i odmah subotu ujutro sam vet isla
dva psa trenutno u ulici imaju isto problem(cak ista pasmina ko moja)inace poznata po problemima sa kicmom.jedan je od frendice mi kujica od 4 i pol god isto ukocilo ju injekcije tablete da ju nije ni van od bolova mogla izvodit 8 dana.vet ju u kreveticu ona i muz nosili.ona cak 4 dana ni jest nije mogla,to joj je vec 3.ili 4.put da ju ulovilo a druga kujica stara samo 5mj je vec 15 dana na injekcijama i terpiji i 3puta se od boli onesvjestila.najprije su mislili da je epi napad na kraju sve od kicme
Ne nisam iz Zg
hvala za tog Matka daj Boze da nam nece trebat a u slucaju da bude gdje je on u Postojni ili Ljubljani?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 19:23   #48
Matko ti je u slovenskoj pripizdini, kad moram tako reći, ali k njemu dolazi cijela Hrvatska, Slovenija i Austrija. Ako nisi u Zagrebu, bez uvrede, ali ne znam koliko kvalitetnu rendgensku aparaturu imate - ni iz Zagreba Matko ne prihvaća sve snimke, onda je možda bolje da psa i ne gnjaviš sa slikanjem, nego ga direktno nazoveš ili mu pošalješ mejl s opisom simptoma. Najgore je u svemu što moraš putovati, ali je trošak liječenja isti, a često i manji nego u Hrvatskoj.

P. S. Imate li vi još kakvog veterinara tamo kod tebe?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 19:24   #49
OOOOOOO, kad je Luna prije 7 godina zacvilila i pobjegla pod krevet, odmah sam nazvala veterinara. Rečeno mi je da strogo miruje i da će vjerojatno proći. Ovo mi odgovaralo, jer mi je član obitelji bio jako bolestan i svaki drugi dan smo završavali na hitnoj. Luna je mirovala i kad je peti dan krenula van vukla je zadnju desnu nogicu i zaokružila leđa poput sumnjičave mačke.

Bila je nedjelja ujutro i s njom smo odmah otišli k dr. Ćiriću. Snimljena je kralježnica i vidjela se povreda. Nekoliko dana smo je u kavezu vozili na injekcije, a nakon toga je dobivala tablete. Šetnje su svedene na minimum, a nije smjela ni niz četiri stepenice koje nas dijele od ulice. Dugo je trebalo da se potpuno oporavi, gotovo dva mjeseca.

Rečeno je da takve povrede treba što prije sanirati kako ne bi ostale posljedice. Doktor nije bio siguran kako će se stvari razvijati kod Lune, ali, srećom, povreda nije ostavila posljedice. Zbog toga vodi što prije psa na snimanje kralježnice.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 20:49   #50
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
OOOOOOO, kad je Luna prije 7 godina zacvilila i pobjegla pod krevet, odmah sam nazvala veterinara. ............

Rečeno je da takve povrede treba što prije sanirati kako ne bi ostale posljedice. Doktor nije bio siguran kako će se stvari razvijati kod Lune, ali, srećom, povreda nije ostavila posljedice. Zbog toga vodi što prije psa na snimanje kralježnice.
Znaš li od čega je nastala ta povreda? Skakanje, trčanje ili nešto drugo?
Negdje sam pročitala da se pas ne smije prekidati niti dizati kad se proteže da tad znaju nastati povrede.

Cjelu kuću prilagođavam da pas ne skače i nedozvoljavam joj da se previše propinje na zadnje noge.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:05   #51
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Matko ti je u slovenskoj pripizdini, kad moram tako reći, ali k njemu dolazi cijela Hrvatska, Slovenija i Austrija. Ako nisi u Zagrebu, bez uvrede, ali ne znam koliko kvalitetnu rendgensku aparaturu imate - ni iz Zagreba Matko ne prihvaća sve snimke, onda je možda bolje da psa i ne gnjaviš sa slikanjem, nego ga direktno nazoveš ili mu pošalješ mejl s opisom simptoma. Najgore je u svemu što moraš putovati, ali je trošak liječenja isti, a često i manji nego u Hrvatskoj.

P. S. Imate li vi još kakvog veterinara tamo kod tebe?
naravno da ima jos vet ali ovaj moj slovi medju najboljima i ima novu aparaturu

Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
OOOOOOO, kad je Luna prije 7 godina zacvilila i pobjegla pod krevet, odmah sam nazvala veterinara. Rečeno mi je da strogo miruje i da će vjerojatno proći. Ovo mi odgovaralo, jer mi je član obitelji bio jako bolestan i svaki drugi dan smo završavali na hitnoj. Luna je mirovala i kad je peti dan krenula van vukla je zadnju desnu nogicu i zaokružila leđa poput sumnjičave mačke.

Bila je nedjelja ujutro i s njom smo odmah otišli k dr. Ćiriću. Snimljena je kralježnica i vidjela se povreda. Nekoliko dana smo je u kavezu vozili na injekcije, a nakon toga je dobivala tablete. Šetnje su svedene na minimum, a nije smjela ni niz četiri stepenice koje nas dijele od ulice. Dugo je trebalo da se potpuno oporavi, gotovo dva mjeseca.

Rečeno je da takve povrede treba što prije sanirati kako ne bi ostale posljedice. Doktor nije bio siguran kako će se stvari razvijati kod Lune, ali, srećom, povreda nije ostavila posljedice. Zbog toga vodi što prije psa na snimanje kralježnice.
a od cega je na kraju ta povreda bila kod Lune? Kakve tablete je uzimala se sjecas mozda?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:03   #52
Vidi moj post pod Vetovima u Zagrebu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:30   #53
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Znaš li od čega je nastala ta povreda? Skakanje, trčanje ili nešto drugo?
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
a od cega je na kraju ta povreda bila kod Lune?
Trzajna povreda. Taman sam je bila uzela da je spustim s perilice na kojoj sam je sređivala nakon večernje šetnje kad je netko zazvonio. Kako ona luduje od sreće kad nam netko dolazi, u pokušaju da što prije stigne do vrata trznula je tijelom kako bi što prije stigla na pod, a onda do vrata.

Čula sam neki sićušan zvuk za koji sam samu sebe uvjerila da mi se učinio. Luna u tom trenutku nije pokazivala nikakvu tegobu. Problem se pokazao sljedeće jutro kad je skočila sa stolice, vrisnula i pobjegla pod krevet. Odmah sam se sjetila onog zvukića od sinoć i znala da nije dobro. Kako sam u tom trenutku bila sva u strci oko umirućeg bolesnika, savjet da je ostavim pet dana mirovati mi je itekako odgovarao. No, nakon pet dana, kao što sam već napisala, Luna gotovo da nije mogla maknuti zadnju lijevu nogu. Bolesnika sam smjestila u bolnicu u subotu navačer, a s Lunom završila u nedjelju ujutro kod Ćirića. (Beskrajno sam zahvalna jednoj forumašici koja mi je tih dana pomagala oko Lune, vozila i odvozila, jer sam bila razapeta između bolnice i Lune).


Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Kakve tablete je uzimala se sjecas mozda?
Ne mogu se sjetiti koje tablete je Luna uzimala kod kuće, a koje mi je dao dr. Ćirić. Pretpostavljam nešto od ovoga što je bilo u injekcijama ili neki protuupalni lijek u kombinaciji s analgetikom.

Injekcije na koje smo je vozili bile su:

- Prednizolon, Ranitidinum, Aneurin

- Prednizolon, Ranitidinum, Tolfedine
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:40   #54
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Trzajna povreda. Taman sam je bila uzela da je spustim s perilice na kojoj sam je sređivala nakon večernje šetnje kad je netko zazvonio. Kako ona luduje od sreće kad nam netko dolazi, u pokušaju da što prije stigne do vrata trznula je tijelom kako bi što prije stigla na pod, a onda do vrata.

Čula sam neki sićušan zvuk za koji sam samu sebe uvjerila da mi se učinio. Luna u tom trenutku nije pokazivala nikakvu tegobu. Problem se pokazao sljedeće jutro kad je skočila sa stolice, vrisnula i pobjegla pod krevet. Odmah sam se sjetila onog zvukića od sinoć i znala da nije dobro. Kako sam u tom trenutku bila sva u strci oko umirućeg bolesnika, savjet da je ostavim pet dana mirovati mi je itekako odgovarao. No, nakon pet dana, kao što sam već napisala, Luna gotovo da nije mogla maknuti zadnju lijevu nogu. Bolesnika sam smjestila u bolnicu u subotu navačer, a s Lunom završila u nedjelju ujutro kod Ćirića. (Beskrajno sam zahvalna jednoj forumašici koja mi je tih dana pomagala oko Lune, vozila i odvozila, jer sam bila razapeta između bolnice i Lune).




Ne mogu se sjetiti koje tablete je Luna uzimala kod kuće, a koje mi je dao dr. Ćirić. Pretpostavljam nešto od ovoga što je bilo u injekcijama ili neki protuupalni lijek u kombinaciji s analgetikom.

Injekcije na koje smo je vozili bile su:

- Prednizolon, Ranitidinum, Aneurin

- Prednizolon, Ranitidinum, Tolfedine
moja nikakav pokret nije napravila niti zacvilila i zato mi ne ide u glavu kako ju odjednom ulovilo
Ujutro je bila ful lose,popodne vec mrvicu bolje cak je uzela u krevetic svoj 2 puta svog lavica igrackicu najdrazu na lezecki se poigrala kratko s njim,hvala Bogu jede mi normalno,pije bar to me tjesi
Vidjet cu kako ce opet ujutro biti,tabletu je prije popila
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 16:58   #55
Ujutro je opet bila dosta lose ko usporeni snimak sva u grcu,podvijenog repa cak kakanje joj je muka jer mora naci polozaj da obavi i poslije da se ispravi,sirotica moja
jucer sam zvala veta rekao mi ako zelim rengen obaviti da cetvrtak popodne dodjem ali kako je jutros bila nikakva otisla ja danas i imala sta vidjet ,rengen pokazao kalcifikaciju diska po cijeloj duzini joj zahvaceno zato nju jadnicu tako i boli jako
rekao mi da ce se posavjetovat jos sa kolegicom ortopedicom pa mi se javit
do subote uzimat lijekove pa cemo vidjeti sta dalje
Ali nesto mi spominjao dozivotnu terapiju.
jel imao ko takav slucaj da mi kaze vise o tome?strah me te terapije sada ima godinu i pol tek pa ako to bude cjeli zivot uzimala stradat ce joj i jetra i sve ostalo
Bas sam tuzna i nije mi do nicega
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 17:13   #56
Imaš snimke? Kontaktiraj Matka. Odmah. Još danas.

Inače, doživotna terapija ne znači automatski da će joj išta stradati - ne treba paničariti zbog uzimanja lijekova: bolje da pije lijekove i bude pokretna, nego da je to paralizira pa da je moraš uspavati.

Dobro je dok se može liječiti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 18:38   #57
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Imaš snimke? Kontaktiraj Matka. Odmah. Još danas.

Inače, doživotna terapija ne znači automatski da će joj išta stradati - ne treba paničariti zbog uzimanja lijekova: bolje da pije lijekove i bude pokretna, nego da je to paralizira pa da je moraš uspavati.

Dobro je dok se može liječiti.
on je rekao da snimka nije dobra ali da nije ni alarmantna
3 snimke joj radio ,2 su ok zadnji dio kukovi i to ok reko je da je mislio da ce i to biti lose,gornji dio prsnog kosa isto ok samo to preko cijele kraljeznice problem,nesto mi rekao da se to zna popunit i obnovit nisam bas skuzila ga bila sva u panici
Sretna sam jer je zivnula popodne cak igrackice nosila po kuci trazila da ju uzmem u krilo,kad netko zvoni letila po starom na vrata
ujutro bude koma ko zivi mrtvac,on mi rekao pa nije se zacudit tako to bude dok se ne razgiba i stvarno tako je,jedva se krece ujutro nema volje nista

Imam snimku rtg,cd mi dao
Kako mu mogu proslijedit snimku?
I mislis da ce mi ista preko tel reci?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:00   #58
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Imam snimku rtg,cd mi dao
Kako mu mogu proslijedit snimku?
I mislis da ce mi ista preko tel reci?
Na linku koji sam ti dala - ako nisam, oprosti - imaš njegov mejl te brojeve telefona. Pošalji mu slike u prilogu, no ako već i tvoj vet kaže da nisu dobre, onda će ti najvjerojatnije i Matko reći da snimanje treba ponoviti, a najbolje napraviti CT.

U zagradi: RTG-snimka često vara - meni je rendgen pokazivao savršenu kralježnicu, tek se na CT-u vidio pomak diska, a kirurg je prije zahvata zahtijevao i MR. Nisu ti dijagnostički postupci bez veze izmišljeni.

U mejlu ponovi dijagnozu koju ti je dao veterinar (okoštanje diska) i dogovori se kada da dođeš na pregled. Ne, neće ti preko telefona postaviti dijagnozu niti davati prognoze - to se ne radi. Eventualno ti može reći okvirnu cijenu, od -do, ovisno o tome što se na kraju utvrdi.

Na tvojem mjestu ne bih puno oklijevala. Pas je relativno mlad pa što prije, to bolje. I uvjeravam te, zaštedjet ćeš novac ako ne budeš išla od jednoga veta do drugog, nego odmah stručnjaku.

A mejl i telefonski razgovor zbilja malo koštaju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:07   #59
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Na linku koji sam ti dala - ako nisam, oprosti - imaš njegov mejl te brojeve telefona. Pošalji mu slike u prilogu, no ako već i tvoj vet kaže da nisu dobre, onda će ti najvjerojatnije i Matko reći da snimanje treba ponoviti, a najbolje napraviti CT.

U zagradi: RTG-snimka često vara - meni je rendgen pokazivao savršenu kralježnicu, tek se na CT-u vidio pomak diska, a kirurg je prije zahvata zahtijevao i MR. Nisu ti dijagnostički postupci bez veze izmišljeni.

U mejlu ponovi dijagnozu koju ti je dao veterinar (okoštanje diska) i dogovori se kada da dođeš na pregled. Ne, neće ti preko telefona postaviti dijagnozu niti davati prognoze - to se ne radi. Eventualno ti može reći okvirnu cijenu, od -do, ovisno o tome što se na kraju utvrdi.

Na tvojem mjestu ne bih puno oklijevala. Pas je relativno mlad pa što prije, to bolje. I uvjeravam te, zaštedjet ćeš novac ako ne budeš išla od jednoga veta do drugog, nego odmah stručnjaku.

A mejl i telefonski razgovor zbilja malo koštaju.
hvala
Ne mogu vjerovat da mi se to događa u šoku sam,pas kojeg pazim vise nego samu sebe ovako zavrsi
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:10   #60
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
hvala
Ne mogu vjerovat da mi se to događa u šoku sam,pas kojeg pazim vise nego samu sebe ovako zavrsi
To je, da tako kažem, urođeni defekt. Ne može se tu puno paziti. Može se samo liječiti. Ne preostaje ti drugo nego da se izboriš za nju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.