Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2015., 13:46   #61
Kratki dojmovi s vožnje, dizel, pogon na prednje kotače, najviši paket opreme s panoramskim krovom:

Fantastičan osjećaj, za volanom i iza sjedim odlično (194 cm), motor vuče lagani auto bez greške. Mjesta ima kao u SX4 crossu, bez pretjerivanja. Ptrljažnik, preklapanje zadnje klupe, sve je vrlo praktično i iskoristivo. Od opreme fale čudne stvari... središnji naslon za ruku (samo uz nadoplatu), rezervni kotač (ima samo set za krpanje), urban paket tko voli (masivna kromirana lajsna sa strane i spojler, jako podiže izgled auta). U kabini je relativno tiho, čuje se da se vozi dizel, ali nije dramatično na AC. Auti očito idu kao ludi, salon je bio pun, a kupovalo se i na neviđeno. Bojim se da neće biti velikih popusta u skorije vrijeme.

Cijena testiranog primjerka se približila 180 kkn, što je baš dosta, iako ne bih ulazio u usporedbe s konkurencijom. Auto uživo izgleda milijardu puta bolje nego na slikama (brutalne felge), masivno, moderno i pokraj njega SX4 se može sakriti (i mokka, captur i ekipa). Falio mi osjećaj robusnosti kad se zalupe vrata, tu se shvati da su negdje morali uzeti te kile koje su stesali...

Sve u svemu, u osnovnoj opremi je preporuka, a za više od toga postaje skupa (ali odlična) igračka.
amrko36 is offline  
Old 22.04.2015., 14:30   #62
Quote:
amrko36 kaže: Pogledaj post
Kratki dojmovi s vožnje, dizel, pogon na prednje kotače, najviši paket opreme s panoramskim krovom:
.
nešto ti ne štima. Elegance+ paket koji si naveo ide isključivo s pogonom na 4 kotača.
wasx is offline  
Old 22.04.2015., 14:44   #63
Živa istina, imao je pogon na sva 4,ali ga nisam imao priliku ni skužiti s obzirom da smo se vozili po zg cestama/AC... Koliko shvaćam, uključuje se po potrebi, tako da sam efektivno imao pogon na prednje. I nije 180 nego 190 kkn. My bad

Zadnje uređivanje amrko36 : 22.04.2015. at 15:26.
amrko36 is offline  
Old 22.04.2015., 14:53   #64
Tako već da

Ja jučer bacio oko... estetski li la, ove nove trendi boje mi se ne sviđaju (sumnjam da če dobro godine nosit), zadnji kraj je bez okusa i mirisa te malo previše stvari se na oko vidi kako visi i viri odispod auta, mogli su to malo posakrivat. Iznutra miriše jeftino, al sve je tu i sve je skladno.
CIjena odgovarajuća, i mislim da je odličan konkurent ostalim kompaktima u klasi. Dobru bi lovicu mogao Suzuki pobrat.

Ali šta ovi u Suzukiju pokušavaju sa trenutnim SX4/Vitarom na istom tržištu, neznam, međusobno su si konkurencija.

Provozao nisam, al me nit ne interesira... da trebam đipa uzel bi pravog đipa, da trebam kompakta opet bi uzel klasičnog... Ali pošto se taj auto kupuje radi mode, nije niti bitno.
wasx is offline  
Old 22.04.2015., 15:22   #65
Nova Vitara ostvarila je 5 zvjezdica na Euroncap testiranju dok je npr.njegov konkurent koji je bio isto u ovom testiranju Fiat 500X ostvario 4 zvjezdice.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
doomi is offline  
Old 22.04.2015., 16:31   #66
Pa i nisu si konkurencija baš
wasx is offline  
Old 23.04.2015., 10:15   #67
Quote:
doomi kaže: Pogledaj post
Nova Vitara ostvarila je 5 zvjezdica na Euroncap testiranju dok je npr.njegov konkurent koji je bio isto u ovom testiranju Fiat 500X ostvario 4 zvjezdice.
Uvjerljiva petica na Euro NCAP-u

http://www.autoportal.hr/clanak/euro...space_odlikasi
RupertKitarević is offline  
Old 23.04.2015., 10:18   #68
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Pa i nisu si konkurencija baš
Kako nisu? Ista su klasa vozila.
tomislav10 is offline  
Old 23.04.2015., 15:03   #69
Ne vidim ih kao neku konkurenciju (Fiata i Suzukija), iako je to čudan pojam. Neki uspoređuju Juke i Vitaru, to je tek smijeh. Bilo kako bilo, vrijeme bi moglo pokazati da je Vitara bez konkurencije (iliti da će ih pomesti i približiti se recimo broju prodanih vozila prvoj generaciji Qashqaija).

Za manjak terenskog potencijala (kako je netko spomenuo) nekako nisam uvjeren, više mi je čudno kako bih s nečim tako skockanim (pa još u plavo-bijeloj kombinaciji boja) mogao zabrazditi u neko polje. Možda s nekim polovnim od 100kkm i da (kad bude takvih)

PS za 500X: Osnovni model pokreće 1,6-litreni benzinac sa 110 KS te on s opremom Pop košta 154.493 kune. Najprestižniji model s dvolitrenim dizelašom, deveterostupanjskim automatikom i integralnim pogonom stoji 261.934 kune.

Zadnje uređivanje amrko36 : 23.04.2015. at 15:35.
amrko36 is offline  
Old 23.04.2015., 21:27   #70
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Kako nisu? Ista su klasa vozila.
U nekoj jednostavnoj teoriji možda.

Cijene su različite, motorizacija različita, pogon i sposobnosti različite, ciljano tržište različito... i kako su sad oni konkurencija?
wasx is offline  
Old 23.04.2015., 21:59   #71
Može li netko tko se više razumije povući paralelu nove Vitare s novim (aktualnim) Qashqaijem.
Primjerice u ovom cjenovnom rangu Vitarinog D GLX-a 4x4 (172.000kn).

Vidim na Nissanovim stranicama da se za te novce može dobiti Qashkai 1.5 dci 2WD Visia, a to je osnovni paket opreme koliko kužim.

Zanima me usporedba isplativosti "najbogatije" Vitare sa "najslabijim" QQ, zašto je jedan bolji/atraktivniji/konkurentniji od drugog za iste novce...
goodie is offline  
Old 23.04.2015., 22:47   #72
Isti drekec su i jedan i drugi... samo šta kaškai ima puno bolju poziciju na tržitu, puno jaču mrežu, više ulažu u marketing i za rezultat mogu pitat veću cijenu.

Između ta dva, ja bi vitaru
wasx is offline  
Old 23.04.2015., 23:04   #73
QQ po meni više puca na fancy interijer i neke kozmetički ljepše detalje koji Vitari fale ali mi se čini da se za iste novce Više isplati uzeti opremljenija Vitara 4x4. Nisam stručnjak ni za jednog, možda griješim.
goodie is offline  
Old 25.04.2015., 00:21   #74
Danas smo bili otac i ja testirati 1.6 dizel 4x4.

Motor djeluje jako dobro, nema kao neki dizeli "rupu", lijepo potegne od niskih okretaja. Start stop lijepo radi i motor se brzo upali natrag.

Djeluje dosta udobno, volan je lagan, mekan. Mjenjač relativno kratak i precizan.

Iznutra kvaliteta materijala je zadovoljavajuća, vidi se da su štedili na tipkama i gumbima pa nemaju lijepi tick nego više nekakav klunk .

Prostora naprijed i iza ima, veličina gepeka zadovoljavajuća.

Navigacija djeluje dosta dobra, display visoke rezolucije, mirror link, navigacija, dobar odziv itd.

Sve u svemu za te novce možda i najbolji kompaktni suv trenutno na tržištu .
mrkrugoval is offline  
Old 25.04.2015., 01:48   #75
Meni uopce ovo nije konkurencija Qashqaiju, 20cm razlike je dosta, a i interijer kod Qashqai mi se cini klasu boljim na prvu. Nekako mi ovo ide vise izmedu Mokke i Captura s tim da na ime pokusavaju stvoriti dojam da je ovo veci auto nego sto jest.
gaff_ is offline  
Old 25.04.2015., 22:43   #76
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
U nekoj jednostavnoj teoriji možda.

Cijene su različite, motorizacija različita, pogon i sposobnosti različite, ciljano tržište različito... i kako su sad oni konkurencija?
Pa tako što spadaju u istu klasu automobila.
tomislav10 is offline  
Old 25.04.2015., 23:06   #77
Ima li šanse da dizel dođe s nekim nižim paketom opreme (premium, dakle 2. od 4, umjesto trenutno najnižeg elegance 3. od 4)... Vidim da sx4 cross dizel ima s premiumom, koji ionako ima sve što treba...
amrko36 is offline  
Old 26.04.2015., 20:47   #78
Vitara je zgodnija i bolje opremljena, S Cross je komforniji, tak da sam u dilemi. Za dizele sa slabijim paketima opreme vele da bi možda mogli doći, ali zasada ne pa mislim da je best buy Vitara benzin sa drugim paketom (Premium?) za 126 tkn. Još samo da ih isprobam...
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
Horsefly is offline  
Old 26.04.2015., 21:27   #79
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Pa tako što spadaju u istu klasu automobila.
To ih ne čini konkurencijom.
wasx is offline  
Old 27.04.2015., 12:46   #80
Ako bih kupovao takav tip auta (mini SUV, da ga nazovem) uzeo bih pogon 4x4. A taj u najjačem paketu dođe 175.000,00kn. Puno?
tomislav10 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.