Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2017., 23:16   #5381
Quote:
Prairie Wind kaže: Pogledaj post
Ispričavam se na padobranstvu, ali moram pitati. Bi li rekli da je u Xatu tasting menu dosta da bude večera za dvije osobe?
Ne bih. Možda onaj veliki, od sedam slijedova. Za male osobe.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 05.07.2017., 23:19   #5382
Quote:
Prairie Wind kaže: Pogledaj post
Ispričavam se na padobranstvu, ali moram pitati. Bi li rekli da je u Xatu tasting menu dosta da bude večera za dvije osobe?
ne znam kakva je izvedba u xatu, al opcenito tasting menije je malo nezgodno za dijeliti jer uglavnom od svake komponente bude za zalogaj, max dva
gmit is online now  
Old 05.07.2017., 23:23   #5383
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ne bih. Možda onaj veliki, od sedam slijedova. Za male osobe.
Pitam jer se prvi put susrećem s time u RL.
Planiram posebnu večeru.😊
Znači preporuka je dva zasebna tasting menija od 7 slijedova?
__________________
Fine and mellow
Prairie Wind is offline  
Old 05.07.2017., 23:27   #5384
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ne znam kakva je izvedba u xatu, al opcenito tasting menije je malo nezgodno za dijeliti jer uglavnom od svake komponente bude za zalogaj, max dva
Zanimljivo. Ali opet meni općenito fine dining više iskustvo nego zatomljavanje gladi. Prošli put kad sam u Apetitu jela mi je trebao sendvič za lar sati. 🙈
__________________
Fine and mellow
Prairie Wind is offline  
Old 06.07.2017., 00:55   #5385
Quote:
Prairie Wind kaže: Pogledaj post
Pitam jer se prvi put susrećem s time u RL.
Planiram posebnu večeru.😊
Znači preporuka je dva zasebna tasting menija od 7 slijedova?
Ja sam se fino najeo od onog za 5 slijedova, a nisam mali čovjek. No da novci ne igraju nikakvu ulogu, sigurno bih uzeo onaj od 7 da probam što više stvari.

Frendica je bila prije par dana opet i kaže da je sad tasting meni još i bolji. Iz onog koji smo jeli prije par mjeseci su ostavili samo njoke s tri vrste sira, za koje sam napisao ovdje da su mi bili uvjerljivo najbolji dio večere.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 06.07.2017., 05:52   #5386
http://madera-zagreb.hr/

MADERA
odličan biftek :klap:
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Old 06.07.2017., 10:58   #5387
Grašo, Zabok.

Nema da omane . Cekali smo klopu sat vremena, znam da se nesto pisalo o tome na zadnjih stranicama. No imaju Union grejp, pa je bilo ugodno cekati .

Htjela sam probat nesto drukcije, pa uzela Zagrebacki Grašo (razlika je u tome sto ima i slaninu i u paniranju je sezam). Uzela sam mali. Jesus, kad je to doslo na stol, ako je to bio mali ne znam na sto lici veliki?? Pojela sam trecinu otprilike. I uzela zapeceni grah, jako dobar . Jedino je u krastavci/vrhnje salata bio i luk, ne sjecam se jel ga prije nije bilo ili pise u meniju da ga ima, pa sam previdjela? No dobro, svo zlo s time bi rekla moja baka. Frendovi uzeli platu s rostiljem, nisam probala, ali sve je izgledalo super.
Doria is offline  
Old 06.07.2017., 12:53   #5388
u tu tzatziki ili tarator salatu ide češnjak (bijeli luk) pa ak je on bil-sve ok. ak je bil crveni luk-not.
DeeJay Dee is offline  
Old 06.07.2017., 20:46   #5389
I pri nas v Zagorju ide bijeli luk z vugarki z kisijelem vrhnjem.
Muljuzator is offline  
Old 06.07.2017., 22:06   #5390
Nije bio cesnjak, da je bio to uopce ne bi jela (bude mi lose od svjezeg...), bio je luk luk (ljubicasti mozda, ne znam ih prepoznat kada su narezani ).
Doria is offline  
Old 07.07.2017., 10:39   #5391
uhhh
DeeJay Dee is offline  
Old 07.07.2017., 10:59   #5392
tomislav gril na kvatriću, pokraj šime



odlični, prefini ćevapi. fina aroma dima, odlično meso!
prefini mladi krumpir s kajmakom (ja sam to zamislila drugačije kad sam pročitala na meniju, ali super svejedno!)
salata zelje, standard.
konobar jako simpa i uslužan.
Zla patka is offline  
Old 07.07.2017., 11:06   #5393
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Nije bio cesnjak, da je bio to uopce ne bi jela (bude mi lose od svjezeg...), bio je luk luk (ljubicasti mozda, ne znam ih prepoznat kada su narezani ).
meni to nije cudno, vise puta sam kod zagoraca tak jela krastavce.
fuj is offline  
Old 07.07.2017., 11:29   #5394
Quote:
fuj kaže: Pogledaj post
meni to nije cudno, vise puta sam kod zagoraca tak jela krastavce.
Ja je doma radim onako kako mi ju baki radi, a to je bez luka. A vec sam je i tamo prije jela i ne sjecam se da ga je bilo, zato me zbunilo .
Doria is offline  
Old 07.07.2017., 11:52   #5395
Konoba burin heinzelova. Pojeo najmekse i najfinije lignje ikad, s krumpir salatom i finim tartarom. Vruci domaci kruhkoji inace ne jedem, me mamio svakim zalogajem. Kolegica jela rizoto od kozica. Okusom dobar, podosta sira i riza kuhana savrseno al dente. Porcije solidne, usluga dobra. Dozivljaj je da jedete hranu iz jako finog restorana, lijepo posluzenoj i gdje kuhar zna posao. I to sve po 30 do 35 kn za gablec. Jedna negativna, pomfit iako rukom rezan presoljen al ono bash fest. Posto se vidi da je kuhar odlican, nisam siguran kak je netko toliko uspio presolit krumpire. Nisam ostao platit, pa nisam niti uputio pohvale i pokude vlasniku. Svakako cu ponovit s obzirom da radim prekoputa i konkurencija im je fckin budweiser koji oscilira za popiudit.
vladjan1901 is offline  
Old 07.07.2017., 14:25   #5396
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
u areni je isto tako. s tim da je meni to prvenstveno previse tijesta.

usput, nakon x godina fusanja, posljednjih mjeseci rade izvrsno mongolsko meso
Evo, probao sam danas kad sam već dva dana u kvartu. Optimalna doza ljutine. Volio bih da imaju nešto slično s piletinom.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 07.07.2017., 14:37   #5397
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
pomfit iako rukom rezan presoljen al ono bash fest. Posto se vidi da je kuhar odlican, nisam siguran kak je netko toliko uspio presolit krumpire.
Možda i nije slučajnost, naime u konobama i krčmama i općenito objektima prehrane masovnog tipa
imaju običaj presoliti i prepopapriti hranu e da bi ti od toga ožednio i naručio još vina/piva pa da još više zarade na tebi.
Krkimir is offline  
Old 07.07.2017., 15:33   #5398
I još ti podvale često umjesto bučinog ricinusovo ulje tako da odmah sve izleti van pa da moraš opet naručiti nešto za jesti jer ogladniš. Pričali su meni prijatelji kojima je familija držala neke lokale.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 07.07.2017., 16:59   #5399
Nemojmo pretjerivati. Bio je tolko slan da je bio nejestiv, a ako ga ne jedesh onda nemos ni ozednit.
vladjan1901 is offline  
Old 07.07.2017., 19:03   #5400
e al neki ga ipak pojedu jer im je valjda bed ostavit naočigled pa onda naknadno kenjaju kak je bil preslan pa su morali dodatno cugati..
DeeJay Dee is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.