Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 17:21   #4881
Ljudi molio bih informaciju kakva je guma Sava Eskimo HP2 za dimenziju 205/55/16? Ne mogu baš puno naći o njoj...pitanje je i bi li ju stavili na svoj auto? Moj je subaru Impreza iz 2006. g.
SubaruCRO is offline  
Old 19.10.2017., 18:16   #4882
Quote:
SubaruCRO kaže: Pogledaj post
Ljudi molio bih informaciju kakva je guma Sava Eskimo HP2 za dimenziju 205/55/16? Ne mogu baš puno naći o njoj...pitanje je i bi li ju stavili na svoj auto? Moj je subaru Impreza iz 2006. g.
Za ozbiljnog fahrera Subaru - ne bi pitao jeftinu gumu. Radije uloži pare na premium.
papagioro is offline  
Old 19.10.2017., 19:23   #4883
Quote:
papagioro kaže: Pogledaj post
Za ozbiljnog fahrera Subaru - ne bi pitao jeftinu gumu. Radije uloži pare na premium.
Meni zapravo nije problem dati 200kn po kom više za Continentalke, ali jest mojoj ženi. Njoj nije jasno zašto ne bi mogla Sava koju ima njen stari i tvrdi da su super. Ja tu tražim potvrdu i iskustva s tom gumom ako ih ima. Ljetne su isto nove Bridgestone Potenza Adrenalin 2
SubaruCRO is offline  
Old 19.10.2017., 19:26   #4884
Pisali su kolege pozitivna iskustva sa HP2, vjerojatno će se javit netko uskoro.

Na zadnjim testovima su isto prošlo ok.
Fishkal is offline  
Old 19.10.2017., 20:12   #4885
Dobre. Ali....vozis Imprezu, pa stavit savu?? Ja ne bi
Astral07 is offline  
Old 19.10.2017., 20:19   #4886
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Pisali su kolege pozitivna iskustva sa HP2, vjerojatno će se javit netko uskoro.

Na zadnjim testovima su isto prošlo ok.
Korektna je guma. Evo pišem zadnji put, jer stvarno bi morao biti veliki probisvijet da svakom ponaosob to pišem.
Tehnomag is offline  
Old 19.10.2017., 22:32   #4887
Hvala dečki!
SubaruCRO is offline  
Old 20.10.2017., 13:59   #4888
Ne mogu izdržati nego da s vama podjelim party sa teme o cjelogodišnjim gumama. Maknuo sam nadimke forumaša da me ne dave kasnije s odgovorima jer očito nema smisla išta njima govoriti. Pa krenimo lagano:
Za početak, ajmo malo saznati kaj znači riječ kompromis:

Quote:
Očigledno ti onda ne znaš što taj pojam kompromis znači, pa ga tumačiš kao nešto loše i nekvalitetno.

Kompromis znači da obuhvaća više "rješenja" odjednom, a ne samo jedno ili ono na koje naglasak stavlja neka uskonamjenska guma tipa ljetne, zimske, kišne itd...
CC je npr. kao nekakva "kompromis" bolja kao ljetna guma negoli mnoge koje su čiste ljetne gume po namjeni.
Znači, kad ubuduće sa ženom pokušavam postić kompromis, reći ću joj da će bit po moje, i da idem još na tekmu dok nešto treba u stanu. Kolega objasnio da je to kompromis

DO sad smo saznali da je CC kompromisno bolja od ljetnih, ajmo sad srediti zimulje. Pa kaže

Quote:
A taj cjelogodišnji kompromis je bolji po zimi od zimskih guma ako nisu temperature debelo ispod nule i ako nema snijega. ...zimske zimi kompromis 3-4 mjeseca a tek mjesec dana su u "svom elementu" ..cjelogodišnje su tek mjesec dana kompromis a ostatak vremena su u prednosti u odnosu na zimske.
Pa malo o novoj tehnologiji voženje zimi: Ne po tlu nego po zraku:

Quote:
Da ne govorim o tome da je nekad nakon jutarnjih -5 dnevna temperatura +10 što opet više paše cjelogodišnjim.
I zaključak:

Quote:
Moje slijedeće gume za zimski period : crossclimate
Od svih cjelogodišnjih najgora za zimu. Još da veli GY Vector2season 2 bi čovjek razumio.

Još malo oda:

Quote:
Bolje koče od zimskih i po suhom i po mokrom ako nisu ekstremno niske temperature a bolje su od zimskih preko ljeta. Ako netko ima 2 kompleta guma neka razmisli o mojoj opciji: ljetne + cjelogodišnje
Baš hnje

Ali, tek sad kreće zabava:
Quote:
Nema šanse da više kupim zimske i ljetne gume.
Još potrošim ova dva seta što imam i prelazim na CC ili samo zimske cijelu godinu.
Kum se na E klasi vozi na Alpinkama sad tri godine bez ikakvih problema.
Bajke o "kuhanju" guma po ljetu su stvarno već postale dosadne.
Pa stiže partner koji će to potvrditi


Quote:
Jasno, to su notorne gluposti i izmišljotine, kao prvo nema šanse da zimske gume, koje imaju mekšu smjesu od ljetnih, proklizavaju po ljeti - a takve prosere su prodavali ovdje neki "defaultni znalci". Laprdanja o nekakvom "kuhanju" su isti produkti fikcija bez praktičnog iskustva.
Ni manje ni više nego notorne.
Ali nebojte se, nije se dao tu završiti, pa kaže dalje:

Quote:
Zimsku gumu je jedino šteta voziti po ljeti iz razloga što je zimska guma po defaultu skuplja, a po ljeti se zbog mekše smjese brže troši. Osobno sam na autima tipa BMW 525i, Mercedes E-klase i još nekima imao zimske gume po cijelu godinu na njima, tada još nisu postojale prave cjelogodišnje u današnjem smislu kvalitete, i sa tim zimskim gumama nisam imao nikada problema preko ljeta.
Naravno, a zimi?

I rezime svega:
Quote:
btw. meni je prije svega važno da me policija ne gnjavi a drugo praktičnost
1. Policija
2. praktičnost
3. da su lipe
4. da su Michelinke
5. Nešto sam zaboravio. Možda grip?
Fishkal is offline  
Old 20.10.2017., 14:16   #4889
I što bi ti sad? Podršku tamo?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 20.10.2017., 14:21   #4890
Tamo ne može pomoć bog s nebesa s ovim izjavama.
Il se ti slažeš?
Fishkal is offline  
Old 20.10.2017., 14:23   #4891
Naravno da ne. SAmo ja se tamo ne javljam jer me zbilja nikad nisu zanimale te cjelogodišnje. Taman da njih kupim sa svojom kilometražom i stilom vožnje. Išao bih vulkanizeru češće nego na servis valjda
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 20.10.2017., 14:27   #4892
Ma ja sam razmišljao jedno vrijeme, al sam odustao. Nisu to loše gume za većinu vozača, al dečki papre li ga papre.
Fishkal is offline  
Old 20.10.2017., 15:06   #4893
ne znam, voziti ću na drugom autu u familiji cca 5-6 000 km godišnje, i do sad sam imao dva seta.
Sad trebam uzeti nove zimulje i nove ljetne, i dvoumim se za tu kilometražu. odvojeno ili cjelogodišnje.
_Mystical_ is offline  
Old 20.10.2017., 15:53   #4894
Ja sam na poslu od jutra do mraka, sa službenim autom. Po nekoj logici bi onda s osobnim , privatnim, trebao malo voziti, ali mic po mic... 12.000 samo sa zimskima prošle godine.
Ako već imaš dva seta felgi, šteta je ne koristiti ih. Početno ulaganje je malo veće, ali si miran duže vrijeme.

Koju dimenziju imaš? Koliko bi te koštala cjelogodisnja?
Tehnomag is offline  
Old 20.10.2017., 15:58   #4895
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ne mogu izdržati nego da s vama podjelim party sa teme o cjelogodišnjim gumama.
...
hahaha
kamikaza777 is offline  
Old 20.10.2017., 17:52   #4896
Pozdrav svima!
Trebao bi savjet oko izbora guma za Peugeota 508 RXH.
Auto ima skoro 1800 kila, većina vožnje će biti po Zagrebu, dimenzija 225/55/17.
Koje gume će se najmanje trošiti i biti u najboljem stanju nakon 4 godine i 30 tkm?
Vjerojatno bi išao na premium segment, ali otvoren sam za sve savjete.
Brbljator is offline  
Old 20.10.2017., 18:42   #4897
Quote:
Tehnomag kaže: Pogledaj post
Ja sam na poslu od jutra do mraka, sa službenim autom. Po nekoj logici bi onda s osobnim , privatnim, trebao malo voziti, ali mic po mic... 12.000 samo sa zimskima prošle godine.
Ako već imaš dva seta felgi, šteta je ne koristiti ih. Početno ulaganje je malo veće, ali si miran duže vrijeme.

Koju dimenziju imaš? Koliko bi te koštala cjelogodisnja?
što je najbolje imam samo jedne čeličane na koje vrtim zimske/ljetne. 195/65/15.
razlika između zimskih i cjelogodišnjih je da je cjelogodišnja skuplja oko 30-50 kuna/guma.
_Mystical_ is offline  
Old 20.10.2017., 19:40   #4898
Pomoć!

Pozdrav dečki

Trebam pomoć imam daciu logan 2006 god.
sad su na njoj neke jakoo loše gume dimenzija 185/60/15

Trebala bih nove gume mislila sam dvije zimske dvije ljetne ?? Tak da prek ljeta nabavim još dvije ljetne i vozim dalje! Ne vozim se previše preko zime, zanima me koje gume da gledam? čim jeftinije.. U gume se kužim kak i vi u kolače

Dakle dvije zimske dvije ljetne ili cjelogodišnje gume, čim jeftinije. Gume koje sad imam su 185/60/15 Dali mogu slobodno uzeti i 185/65/15 ??
I koje? Gledam ove ili ovo.
dori94 is offline  
Old 20.10.2017., 20:00   #4899
2 zimske 2 ljetne = recept za piruetu, nikako tako. I ta smeća od guma izbaci odmah iz izbora.

Ako ćeš se disciplinirati da ne voziš po snijegu i ledu, idi na set ljetnih i gotovo (moja preporuka uniroyal). Ako nećeš, idi na cjelogodišnje. Od tih jeftinih cjelogodišnjih sam samo Savu probao i bila mi je OK obzirom na cijenu.

I koliko ja vidim na tvoj auto i moraju ići 185/65/15 a ne 185/60/15.
Lyman is offline  
Old 20.10.2017., 20:46   #4900
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
2 zimske 2 ljetne = recept za piruetu, nikako tako. I ta smeća od guma izbaci odmah iz izbora.

Ako ćeš se disciplinirati da ne voziš po snijegu i ledu, idi na set ljetnih i gotovo (moja preporuka uniroyal). Ako nećeš, idi na cjelogodišnje. Od tih jeftinih cjelogodišnjih sam samo Savu probao i bila mi je OK obzirom na cijenu.

I koliko ja vidim na tvoj auto i moraju ići 185/65/15 a ne 185/60/15.
Pa kao sto sam napisala snjeg/led bas i ne vozim u tim uvjetima. Znaci ove gore sto sam linkala nista.
A trenutno imam 185/60/15. Ali gledala sam po netu i kao sto velis uglavnom se spominju /65/ na daciji.
dori94 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.