Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2015., 11:27   #1
Laudato TV


Laudato televizija (LTV) – obiteljska televizija s kršćanskim vrijednostima u Hrvatskoj, započinje s emitiranjem ovoga Božića, u petak 25. prosinca. Press konferencija o početku emitiranja LTV-a održava se u ponedjeljak 21. prosinca u hotelu Westin, dvorana Ouverture (17. kat hotela) u 12 sati.

Na konferenciji će direktorica LTV-a, mr. oec. Ksenija Abramović i urednici pojedinih emisija predstaviti sadržaj programa, način emitiranja, motive i cilj pokretanja LTV-a, koju se u javnosti neformalno naziva i prvom katoličkom televizijom u Hrvatskoj.

Naime, Hrvatska kao zemlja velike katoličke tradicije, bogate vjerske i kulturne baštine ovime dobiva medij u kojem će se predstaviti redovitost poslanja Crkve u susretu s potrebama suvremenog svijeta. LTV naglasak stavlja na vrijednost obitelji. Želi osnažiti duhovne, moralne, nacionalne i obiteljske vrednote roditelja, djece i mladih. Također, program je
usmjeren prema svim ljudima dobre volje koji imaju pozitivan stav prema svijetu.

Djelovanje LTV-a želi biti u službi istinitoga, lijepoga i dobroga, jer od tih općeljudskih vrijednosti svi ljudi imaju koristi. Polazeći od ljubavi prema Bogu, čovjeku, Crkvi i domovini, LTV želi doprinositi izgradnji zajedništva i solidarnosti u hrvatskom društvu.

http://misija.slobodnadalmacija.hr/b...cinje-na-Bozic
razgovor s direktoricom: http://www.vecernji.hr/tv/uskoro-lau...amovic-1039694

Naime, najavljuje se i pokretanje Laudato televizije?
Koncert je i animacija u pripremi LTV-a, obiteljske televizije s kršćanskim vrijednostima, koja s emitiranjem započinje ovog Božića. Imamo dopuštenje Agencije za elektroničke medije za emitiranje satelitom, kabelom i internetom na rok od deset godina. Gledatelji u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini moći će nas gledati putem kabelskih operatera.

Agenciji za elektroničke medije uputili smo i zahtjev za dobivanje koncesije za specijalizirani – kršćanski televizijski kanal u zemaljskoj mreži (za digitalnu regiju Zagreba i okolice) unutar Multiplexa D (DVB-T). U planu nam je i emitiranje za dijasporu putem novih tehnologija u suradnji s Odašiljačima i vezama s kojima smo u pregovorima oko uvjeta distribucije. Želimo proširiti emitiranje i preko satelita Eutelsat 16A, koji pokriva Europu. Puno je planova, no, idemo polako, korak po korak...

Koliko sati dnevno i kakav program ćete kreirati?
U prvoj fazi ćemo emitirati program pet sati dnevno: od 18 do 23 i reprizirati ga u dva navrata dan kasnije. U početku ćemo emitirati više vanjske produkcije, filmove, serije i dokumentarce vjerske tematike, no pripremamo i autorske emisije za sve generacije. Naš su fokus mladi, jer je važno da su oni kao budući nositelji odgovornosti u našem društvu ispravno (in)formirani. Surađujemo s uspješnim katoličkim TV kućama, EWTN, Centro Televisivo Vaticano, TV Noa, TV Aparecida. LTV će primarno emitirati emisije vjerskog sadržaja, jer njih u Hrvatskoj ima malo, prigodno ili u kratkom trajanju. Pokazat ćemo bogati život svih razina laikata u Hrvatskoj, svjedoka vjere koji su u službi života i dobra šire zajednice. Tu je i raznovrstan život naših župa, svećenika, redovništva, katoličkih obrazovnih ustanova, kateheta, Caritasa, zborova i svega čime strukture Crkve doprinose humanosti i općem dobru cijelog društva.

PROMO VIDEO:
https://www.youtube.com/watch?v=l_4reiwBS_U
infinity6001t is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 23:58   #2
Nece ovo dugo, ako i krene - budimo realni. Jedna stvar me jos samo zanima, što znači laudato?
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 19:16   #3
Merry business to all the people.

Ma, ako može na TV-u biti Vidoviti Milan, može i svakojaki propovjednik. Prošla su vremena dva TV programa i danas svatko ima pravo izbora gledati što želi.

Mene "kršćanske vrijednosti" zasigurno neće privući kao gledatelja a jedino što me može rastužiti je eventualna opcija da se ovakav TV program financira novcem poreznih obveznika.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 22:32   #4
Ja ovo sigurno necu gledat ali ko voli nek izvoli
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 19:42   #5
Definitivno nije nešto što ću gledati, no itekako podržavam pokretanje i ovakvog jednog kanala. Siguran sam da će imati svoju publiku. Kako čujem u programu će imati i prijenose uživo iz Vatikana svake nedjelje, Papine audijencije, posijete po svijetu i sl. što će siguran sam privući gledatelje. Problem će im više biti tehnički doći do tog gledatelja jer starije stanovništvo koje je više sklono toj vrsti programa obično ili ima samo zemaljsku televiziju ili ako i imaju neku vrstu kablovske ne prelistavaju sve te programe već gledaju 2-3 poznata kanala ovo ostalo za njih ne postoji.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 23:28   #6
Jel hoće biti u dvb-t obliku?
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 00:11   #7
Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
Jel hoće biti u dvb-t obliku?
hahahhahah ne
infinity6001t is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 15:44   #8
evo još malo detalja ako nekog zanima:

- program će biti dostupan na maxtv, iskon tv, tv start, tv fun i u bosni na home.tv; poslali su zahtjev za mux d onaj za okolicu zagreba
- financirat će se putem sponzora i "donacija"
- otkupili su talijansku seriju don matteo, još su nešto besplatno dobili sa velikih svjetskih religijskih programa i u vlastitoj produkciji: U vlastitoj produkciji, LTV nudi vjerske emisije „Razlog nade“, „Minute za tebe“, „Katolički kalendar“, prijenos audijencije pape Franje u emisiji „Papa s nama“ te nedjeljni Angelus. Zatim „Zajedno u mladosti“ (ZUM) i „Božanstvena komedija“. Emisija „Prosudbe“ govori o važnim i aktualnim društveno-političkim temama. Svakodnevna petominutna emisija „Izdvojeno“ donosi informativne vijesti iz života zemlje i društva. Emisija „Dudo i prijatelji“ govori o sportskim uspjesima malih i velikih sportaša, 'malih i velikih prijatelja' hrvatskog olimpijca Dubravka Šimenca. Emisijom „Blagoslovljen tek“ voditelja Rafaela Dropulića Rafe Laudato TV potiče okupljanje obitelji na zajedničko blagovanje i duh zajedništva. “Tjedni vrtuljak” je informativna emisija za djecu urednika Roberta Kurbaše. Emitirat će i animirane vjerske crtiće sinkronizirane na hrvatski jezik.

Također, LTV radi na produkciji vlastitih dokumentarnih filmova koji otkrivaju teška razdoblja hrvatske prošlosti od Drugog svjetskog rata naovamo. LTV upravo snima film o mučeniku ocu Dominiku Baraču za kojeg dominikanci žele otvoriti kauzu. U produkciji Laudato televizije su snimljeni i dokumentarni filmovi koji promiču vrijednu kršćansku baštinu.

slatko sam se nasmijao na ovu rečenicu: LTV nije profitabilni financijski projekt u smislu da će vlasnici od njega ostvarivati materijalnu korist."
infinity6001t is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 02:30   #9
Pa svi pokreću da bi bili u nekoj dobiti.Sigurno ne u minusu.
meteoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 22:56   #10
KANAL 503

Tri mlada Splićanina iz Hrvatskog nadzemlja: Krunica pa mikrofon

http://www.slobodnadalmacija.hr/Moza...1/Default.aspx

Idejna začetnica i pokretačica ove vjerske televizije je Ksenija Abramović, uspješna poslovna žena s tisuću aktivnosti

-Dubravko Šimenc, a sada voditelja vlastite sportske emisije “Dudo i prijatelji“ na prvoj vjerskoj televiziji u nas

- popularni Rafael Dropulić Rafo ovdje vodi kulinarski show “Blagoslovljen tek“

- Tri mlada Splićanina iz Hrvatskog nadzemlja - Marin Periš, Stanko Stojić i Matej Sunara - autori jedinstvene ‘Božanstvene komedije’

- Robert Kurbaša, urednik dječje emisije “Tjedni vrtuljak“


sigurno bolje od BB
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 02:52   #11
https://www.youtube.com/watch?v=UVFqlx3H6Os - evo prva epizoda blagoslovljenog teka.
ne znam šta reć na ovu emisiju, dal da plačem ili da se smijem
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 03:17   #12
Laudato televizija

Ovo zaista ocajno izgleda Od voditelja, ozvučenja, snimanja, gosta, teksta koji govore, uglavnom amaterizam. Svaka druga je 'hvala Bogu' Pa JabukaTV ima bolju kulinarsku emisiju

A razgovor poslije Koja bi kategorija ove emisije bila? Kulinarsko (dok se ne skuha sarma) - Talk show - glazbena emisija?

Zadnje uređivanje mezzzzzo : 31.01.2016. at 03:37.
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 15:54   #13
Lightbulb

Posljednji podaci o gledanosti LTV: Ukupan doseg je gotovo 800.000 gledatelja

http://www.laudato.hr/Novosti/Hrvats...-doseg-je.aspx

Prema podacima Agencije TVbeat koja nas prati:

U prvih mjesec dana ukupan doseg Laudato TV-a od početka emitiranja ima gotovo 800.000 gledatelja u Hrvatskoj (283.660 unique pay TV kućanstava u Hrvatskoj).


__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 16:16   #14
cekajte di je ta tv, u dvb-t?? ako da kad je to krenulo?


btw kaze zena, 'imamo sesto dijete koje je na nebu', a voditelj na to kaze 'Bogu hvala'.?
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 16:49   #15
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Posljednji podaci o gledanosti LTV: Ukupan doseg je gotovo 800.000 gledatelja

http://www.laudato.hr/Novosti/Hrvats...-doseg-je.aspx

Prema podacima Agencije TVbeat koja nas prati:

U prvih mjesec dana ukupan doseg Laudato TV-a od početka emitiranja ima gotovo 800.000 gledatelja u Hrvatskoj (283.660 unique pay TV kućanstava u Hrvatskoj).


Sure.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 00:15   #16
Je li ikome čudno što u promo ove televizije Doris Pinčić koja radi za jednu komercijalnu televiziju punu crtića sa nasiljem???
split1995 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 00:24   #17
Laudato televizija

Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
Je li ikome čudno što u promo ove televizije Doris Pinčić koja radi za jednu komercijalnu televiziju punu crtića sa nasiljem???

Zar RTL ima crtica? Posao je jedno, a privatan život drugo, jebiga.
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 15:29   #18
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Zar RTL ima crtica? Posao je jedno, a privatan život drugo, jebiga.
Pa da sam ja na RTL ne bi mi ovo bilo drago vidjeti
split1995 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 03:14   #19
Prenose uživo misu iz Meksika (zbog dolaska Pape)
Sutra će vidim opet imati prijenos od tamo...

soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 20:50   #20
Gdje se to gleda?
sortiadictos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.