Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2006., 12:53   #1
Problemi nakon ugradnje plina 2

Poštovani, ugradio sam plin kod ovlaštenog i najpoznatijeg servisa koji preporučujete na području Zagrebačke županije! Od ugradnje je prošlo nekoliko mjeseci, a ja sam svaka 2 tjedna na servisu! Tek što je ugrađen plin, auto kao da je izgubio 20 KS! Jedva je hvatao gas! Reklamirao sam to, ali nisu uspjeli otkriti što je. Tvrde da su svi parametri u redu. Auto ide kao da ima stalno upaljene dvije klime ili kao da je natrpan do vrha!? Upalim ga, zgasi se i tako nekoliko puta. Kada konačno primi, 10 min ne smijem taknuti gas, jer se ugasi! Onda kada krene, nikako da «probije» i ubrza. Tek kada stisnem gas do kraja, onda odjednom «probije» i skoči! Vi tvrdite da kod direktnog ubrizgavanja plina nema značajnijeg gubitka snage?
Prilikom ugradnje plina su mi polomili cijev u koju ulazi šipka za mjerenje ulja i još nešto na što šipka nasjeda! Rezultat je bio puna garaža i puna mašina ulja! Na svu sreću to sam otkrio dok još nije bilo kasno, ali ulje je već bilo ispod minimuma! Naravno da niti ovlašteni servis za ugradnu plina, niti ovlašteni servis vozila ne žele prihvatiti odgovornost i samo prebacuju lopticu na ove druge! I tako u krug! Ali netko mora plaćati te servise...naravno ja! Sve ukupno sam potrošio pola godišnjeg na odlaske u servis, a vozilo je i dalje u komi! Otkako sam ugradio plin, pola slobodnog vremena i subota sam na servisu!
Auto mi je stao po noći i kiši, tek što sam krenuo s posla. Stavljali su na plovak uređaj koji će spriječiti krivo pokazivanje pada količine benzina. Nešto su pokvarili, a pošto je na plovku i pumpa za gorivo, auto više ne radi na benzin! Auto teško pali ali normalno radi na plin, ali ne i na benzin! Bio sam samo radi toga 10 puta na servisu, ali oni to ne znaju riješiti. Danas više ne znam koliko imam benzina u spremniku!
Kako sam stalno na servisu po i čekam i po 4 sata, tako i čujem što se drugima dešava! Kolone nezadovoljnih vlasnika se dolaze žaliti, jer im auti jedva idu, jer im instrumenti, klima i radio ne rade nakon ugradnje plina i dr. U servisu se uopće ne uzbuđuju, kao da je to svakodnevna pojeva. Naruče ih za neki slobodni termin, nešto pokušaju napraviti i kažu da će se sada vidjeti kako će se auto sada ponašati, pa da se vlasnici jave ponovo, ako će problem i dalje postojati. To se pretvara u bezbrojne dolaske i gnjavaže. Neki nakon nekog vremena odustanu dolaziti, jer nemaju više niti vremena, niti živaca.
Dolazi im čovjek s Audijem A8 4.2. Žali se da mu: «auto jedva ide, da se trese kao da će se raspast, da ga je strah»! Stojim sa strane i gledam. Serviser mu mrtav hladan odgovara «da je vjerojatno sve u redu, da vjerojatno postoji neki OTPOR, ali da su trenutno bukirani do ne znam kada, da si rezervira termin...»! Vlasnik je na odlasku spominjao skidanje plina!
Moj prijedlog svima koji misle uvoditi plin u svoja vozila, da si odvoje jedan dan i par sati provedu na tom servisu pa vide što se tamo sve dešava!!! Kolone reklamacija i nezadovoljnih vlasnika, vozila koja jedva rade i dr. o čemu se nigdje ne piše!?! Kako to? Jeste li vi koga poslali da provjeri ono što preporučate?
Moje vozilo je staro 2.5 god. i u njega je ugrađen najskuplji sistem ubrizgavanja plina, sukladno vašim savjetima! To više nije isti auto, ne pali, kad upali gasi se, staje na cesti cuka, ispušta ulje, trese se... MOLIM VAS ZA POMOĆ! MOLIM VAS SAVJET! JA NE MOGU VIŠE OVAKO! Zahvaljujem!
Vaš svakodnevni čitatelj.

Igor


--------------------------------------------------------------------------------

Ne zagovaram naknadnu ugradnju plina, čak i ako se prelazi više kilometara, iako sam u više navrata pisao da to ima opravdanje ako se prelazi više od 20.000 km godišnje. Već sam pisao o 'prokletstvu' štednje s benzinom i plinom, jer mnogi u startu ulažu ogroman novac, izlažu se dodatnim troškovima da bi jednog dana počeli štedjeti. No, zbog dodatnih problema, koji se često događaju, a koji se ne mogu izbjeći, to od štednje često ne bude ništa. U više navrata sam savjetovao i to sada ponavljam - ako plin, onda svakako s direktnim ubrizgavanjem. No za motor je najbolja tvornička opcija - koja nudi dosta rezervi. Dobro podešen i servisiran motor, uz dobro napuhane gume i umjerenu vožnju, može smanjiti potrošnju i za 30 posto.

Svoje savjete temeljim na teoretskom znanju i informacijama od vozača, a u posljednje vrijeme sam u više navrata čuo slične komentare. Zbog toga vaša iskustva navodimo u cijelosti. Imate potpuno pravo tražiti da vam plinsku instalaciju dovedu potpuno u red i ne znam imate li sve dokumentirano što ste naveli. Ponovno otiđite u servis i specificirajte sve što su vam dužni popraviti. Ako to ne naprave svoja prava možete ostvariti pravnim putem. Koliko možemo procijeniti velik dio problema je u doziranju plina. Javite nam točno što ste poduzeli, dostavite nam podatke o autu i servisu pa ćemo vam pokušati pomoći.


OVO JE COPY PASTE SA http://www.autogodine.hr/servis/2006...gradnje_plina/.


pOGODITE O KOJEM JE RENOMIRANOM SERVISU ZA UGRADNJU PLINA RIJEČ :LOL:
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 23:08   #2
Ma svi su servisi danas pusiona! Kada sam neki dan jednog autoelektričara iz mercedesovog srervisa pitao za savjet nije uopce htio razgovarati sa mnom! Samo je rekao: Auto prijavi za popravak tamo na prijem vozila! Mozda dođeš na red za koji tjedan! E onda sam ga ja poslo u rodni kraj! I sam otklonio kvar!
__________________
bigblog.tportal.hr/bivsi-3d
Nikiliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 23:09   #3
Zato sve od sada sam radim! Pitam tako neke prijatelje za savjet ili sl, ali tako neka govna, koji se prave, zamisli on radi u servisu!
__________________
bigblog.tportal.hr/bivsi-3d
Nikiliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 12:45   #4
plin i Fabia

Pozdrav svima,

nadam se da mi netko od vas moze pomoci. Ugradila sam prije mjesec dana plin u Fabiu 1.2 (proizvedena 2005. god) i auto u pravilu radi normalno (ne trza, ne gasi se, sve super), osim što nam se nekoliko puta u voznji ukljucila zuta kontrolna lampica ispuha. Vracali smo ga natrag na servis, 'nesto' su namjestali i sad sve kao radi normalno, ali sam primjetila da je potrosnja plina oko 10 lit / 100 km! Potrosnja benzina je bila oko 6.3 lit /100 km. Tvrde da tako mora biti namjesteno da auto pravilno radi. Zanima me vase misljenje o tome. Ne isplati mi se voziti na skoro duplo vise plina nego benzina, to mi onda ispadne kao potpuno bacen novac. Pogotovo sto su prilikom ugradnje tvrdili da nece biti povecanja potrosnje vece od nekih 10% u odnosu na benzin.

Druga stvar je sto pokazivac plina u spremniku krivo pokazuje. UVIJEK pokazuje da je pun do vrha. Rekli su ne moraju nista mijenjati, da je normalno da nekoliko punjenja pokazuje krivo dok se 'magnet ne namjesti'. Ok, znam po km koliko imam plina u spremniku, ali svejedno – zelim da radi! Jel ima istine u njihovoj tvrdnji?

Hvala!
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 12:26   #5
Quote:
Sunshine_81 kaže:
Pozdrav svima,

nadam se da mi netko od vas moze pomoci. Ugradila sam prije mjesec dana plin u Fabiu 1.2 (proizvedena 2005. god) i auto u pravilu radi normalno (ne trza, ne gasi se, sve super), osim što nam se nekoliko puta u voznji ukljucila zuta kontrolna lampica ispuha. Vracali smo ga natrag na servis, 'nesto' su namjestali i sad sve kao radi normalno, ali sam primjetila da je potrosnja plina oko 10 lit / 100 km! Potrosnja benzina je bila oko 6.3 lit /100 km. Tvrde da tako mora biti namjesteno da auto pravilno radi. Zanima me vase misljenje o tome. Ne isplati mi se voziti na skoro duplo vise plina nego benzina, to mi onda ispadne kao potpuno bacen novac. Pogotovo sto su prilikom ugradnje tvrdili da nece biti povecanja potrosnje vece od nekih 10% u odnosu na benzin.

Druga stvar je sto pokazivac plina u spremniku krivo pokazuje. UVIJEK pokazuje da je pun do vrha. Rekli su ne moraju nista mijenjati, da je normalno da nekoliko punjenja pokazuje krivo dok se 'magnet ne namjesti'. Ok, znam po km koliko imam plina u spremniku, ali svejedno – zelim da radi! Jel ima istine u njihovoj tvrdnji?

Hvala!
Obrijali su te ajmeeeeee
Javor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 10:13   #6
Quote:
Javor kaže:
Obrijali su te ajmeeeeee
To je sredeno sada...
Nakon vike, uvjeravanja, milih rijeci i svacega jos usput...
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 14:55   #7
ajme ljudi što me čeka

sve dosadašnje postove sam pročitao.Ajme ljudi što me čeka
A spremam se ugraditi plin u auto sa 5 cilindara.I sad ti budi pametan kojem majstoru se prikloniti
magos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 15:56   #8
Quote:
magos kaže:
sve dosadašnje postove sam pročitao.Ajme ljudi što me čeka
A spremam se ugraditi plin u auto sa 5 cilindara.I sad ti budi pametan kojem majstoru se prikloniti
Magos...gdje zivis?

Moze i na PM........
Lepus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 12:57   #9
sunčica
ajde još napiši koji plinski sistem ti je ugrađen, koliko si ga platila, kakav rezervar plina imaš (gdje je smješten).
ja neznam, ali možda i ti znaš, ili netko drugi.
jel to 3 cilindra motor u tom autu?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 13:03   #10
I wonder,
radi se Landi Renzo plinskom sistemu ugrađenom u ovlaštenom Škoda servisu na Jankomiru, cijena je bila cca 13000 kuna, rezervar je smješten u rupu umjesto rezervne gume i zapremine je 46,5 litara. I da, Škoda 1.2 ima 3 cilindra...

Inače, na atestu je čovjek koji ga je radio bio zadivljen kvalitetom ugradnje i tvrdio da je auto "naštelan" optimalno.

Meni su podaci poznati jer i sam vozim taj auto ponekad
mihavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 19:29   #11
Mi vam za taj auto ugradimo isti sistem za 10000 kuna
AUTOPLINMISIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 13:16   #12
Koji muljatori su ti to ugradili?!?!? Pucaj po njima! Dala si 13 000 kuna i auto ne radi kak spada, tj. nisi dobila obećano!

Auti od 2500 ccm troše toliko!!!
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 13:31   #13
plin i Fabia

Ok, MihaVG vam je dao tocne podatke sto su radili i kakav je auto. Pa u svakom slucaju, imam najbolju namjeru ici ponovno u servis radi potrosnje. Zanimalo me samo da li se bunim s pravim razlogom. Ako nista drugo gledaju me drugacije kad kao zenska osoba dodem u servis pa imam osjecaj da su mi u stanju prodati svakakve price.

Imate li savjet sto da (im) radim? Jel sada to itko u stanju namjestiti da radi kako treba?
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 13:41   #14
To je previse potrosnje plina! Stvarno nisu normalni!
__________________
bigblog.tportal.hr/bivsi-3d
Nikiliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 13:45   #15
a jel potrošnja bila normalna dok nije prvi puta došao na servis? mislim, jel od prvog dana trošio puno plina?
pretpostavljam da odonda nisi mjerila potrošnju benzina?

uglavnom, plinski sistem ugrađen u ovlaštenom servisu nesmije imati nikakvih nedostataka. imaš pravo inzistirati na tome da ti auto urede da radi besprijekorno.
ja samo sumnjam na dvije stvari ali to je više pitanje za RR-a.
jel moguće da su okrenuli onaj instrument na multiventilu za 180 stupnjeva pa da zato pokazuje da je pun?
ja mislim da, iako samo 3 cilindra, ler gas mora biti isti, bez obzira na vrstu pogona.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 13:53   #16
Otfuraj ima auto i nek ti ga ne vraćaju dok nebude ko na benzin!

NEk pogledaju da li su sve spojili kak spada.
Pokazivač nisu ni podesili, stoka lijena ili im se neda skidati mulitventil da odglave plovak. To je česta greška kod toroidnih boca! Krivo naguraju plovak pa se zaglavi u boci!.

Taj auto ne smije gutati više od 7 litri plina ak ima dizne ugrađene za plin (a ima). Ne smije se kužiti razlika u vožnji na plin i benzin ni zacukavati kod prebacivanja... ko da nisi ni prebacio...


Ako je ekotest dobar, auto negdje vuče falš zrak pa zato traži i toliko plina.
Nedaj se floki!!!
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 14:06   #17
I wonder,

nisam uspjela izmjeriti potrosnju plina od trena kada su mi ugradili plin u auto jer je vec nakon 100 km bila upaljena lampica radi koje sam ga vracala na servis gdje su 'otvarali' nesto s gorivom. Nisam mjerila potrosnju benzina jer se ne vozim vise na benzin osim onih prvih par minuta dok se ne prebaci na plin.

Zaista je bed sto se ne kuzim u aute, jer sam ovako samo hvatala rijeci iz njihovog razgovora i to je sve sto ti znam reci. Ali mislim da cu svasta nauciti dok se sve ovo ne raspetlja.

Eh da, posto ne znam koliko imam plina i to mogu samo nagadati, sto se dogada kada nestane plina? Jel se automatski prebacuje na benzin? Ili da tu situaciju svakako pokusam izbjeci?

I HVALA puno svima koji su se ukljucili u razgovor! :-*
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 14:11   #18
Automatski prebaci i zapišti par puta prije toga. Prebacivanje ne osjetiš
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 14:19   #19
RR,

Ne kuzi se nikakva razlika u voznji, ne cuka i sve je sto se toga tice super. Samo je ta potrosnja horor i pokazivac plina koji ne radi. Ekotest je dobar.

Ici cu sutra ujutro k njima. Pa da vidimo!

Jos jedna stvar koja mi je pala na pamet. Nesto sam se zalila da hocu veci spremnik kad sam se dogovarala za ugradivanje (nudili su mi neki koji se puni na cca 32 lit pa sam rekla da mi je premalen) i nasli su neki koji je odgovarao. Na papirima koje sam dobila pise da je spremnik od 46.5 litara (to je valjda kapacitet punog?), a imam racun gdje pise da su u njega natocili malo vise od 45 lit! Nasla sam na netu da se iz sigurnosnih razloga pune na 80%. Mislim, ja sam htjela veci spremnik, a ne da ga natoce na vise od 80%! Jesam to dobro shvatila?
Svi koje sam pitala do sada mi kazu da me lupa paranoja i da je sve ok. I tip na atestu je rekao da je sve u redu i da previse brinem. Jel previse brinem?
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 14:47   #20
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Automatski prebaci i zapišti par puta prije toga. Prebacivanje ne osjetiš
Sa Landi Renzo sistemom, kad ostanes bez plina - na benzin se prebacuje automatski?
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.