Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2010., 22:01   #1
Odnos mladih prema starijima

Pokrenula bih novu tema o odnosu mladih prema starijima, što mislite o tome.
Naime moram ovo reči, jer sam zaista, ali zaista ugodno iznenađena svojim slučajem.
Imam "more" problema, u depri sam već dosta dugo, nemogu se nikako izvući. Drži me to što sam otkačena što se znam našaliti i na svoj račun, što prihvačam kritiku i svaki savjet, tuđe mišljenje ali se držim svoga i ne odstupam, jedino ako stvarno vidim da griješim.
Ali da pređem na stvar. Na ovom forumu sam tek neko vrijeme i to mi odgovara, jer mogu reči sve što mi ja na duši, a da to nitko ne prigovori, da me nitko ne ušutka ili promjeni temu. I tak o pišući neke svoje probleme, naišla sam na jednu mladu osobu koja mi je pružila rame za plakanje, koja me je savjetovala. Ali kada sam malo, prolistala postove, otkrila sam da je ta osoba izuzetno mlada i da je ustvari ona bila problem koji imam i ja. Da je imala problema u životu, nedoumica i životnih prekretnica. I što s dogodilo, ta mlada dama je odrasla, pubertet je prošao i ona je postala jedna zrela mlada žena koja sada uviđa svoje negativnosti u mladosti i sada ona meni (ovo nije u negativnom kontekstu) daje savjete. Hoću reći, da se od tih mladih ljudi koliko god oni bili arogantni, zločesti, brutalni i bez skrupula može očekivati nešto i dobro.. To mi daje nadu, da će i moja djeca tj. da jesu nekome dobri ljudi, koliko god meni zadaju rana i ugriza za srce. Ona mi je rekla neke stvari-uz njenu ispriku-(koliko je uviđajna) koje su me potakle na razmišljanje.
Ta mlada dama će se prepoznati i ja joj samo želim poručiti, da ostane i dalje tako plemenita i savjesna, da pruža ljudima lijepu riječ, koliko god je govorila ružno o svojima bližnjima. Neka sretno završi fakultet i bude sretna u životu.
Zaista u moru moijh problema nisam očekivala da ću naići na nekog tako mladog a plemenitog koji će mi pružiti podršku.
__________________
Neizmjerna sreća leži u usrećivanju drugih, bez obzira na naše uvjete. Podjeljena tuga se raspolovi a kada dijelimo sreću ona se podvoji. A ako se želiš osječati bogatim, tada prebroji stvari koje nemožeš kupiti novcem.
srce na dlanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 22:09   #2
Ovaj tvoj post je i odraz odnosa starijih prema mlađima, ako tebe možemo ubrojiti u starije.

Uviđajnost je stvar opće kulture i odgoja. I mene zna iznenaditi u ovoj zbrci oko nas, brzini, površnosti i "modernom načinu života".
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 22:54   #3
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ovaj tvoj post je i odraz odnosa starijih prema mlađima, ako tebe možemo ubrojiti u starije.

Uviđajnost je stvar opće kulture i odgoja. I mene zna iznenaditi u ovoj zbrci oko nas, brzini, površnosti i "modernom načinu života".
Nisam stara, ali sam starija od osobe o kojoj se radi. I lijepo je kada je neko uviđajan prema bilo komu bez obzira na godine.
__________________
Neizmjerna sreća leži u usrećivanju drugih, bez obzira na naše uvjete. Podjeljena tuga se raspolovi a kada dijelimo sreću ona se podvoji. A ako se želiš osječati bogatim, tada prebroji stvari koje nemožeš kupiti novcem.
srce na dlanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 22:10   #4
Err... a da prvo definiramo tko su "mlađi" a tko "stariji"?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 23:28   #5
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Err... a da prvo definiramo tko su "mlađi" a tko "stariji"?
Mlađi su oni koji su mlađi od osoba koje su od njih starije pa su tako i stariji oni koji su stariji od nekih osoba koje su od njih, jelte, mlađe.

Iz perspektive starije osobe, mlađi (djeca i adolescenti) koje znam su uglavnom okej. Otvoreni su, puno otvoreniji nego što smo mi u tim godinama bili sa starijima. Pametni su, informirani i prilično zanimljivi.

Iz perspektive mlađe osobe mi se čini (što u RL što čitajući forum) da pokazujemo malo poštovanja. Meni je nezamislivo nekome 15-20 godina starijem odbrusiti nešto zbog nekakve trivijalnosti kao što je presjecanje reda u dućanu i sl., a vidim da to mnogi moji vršnjaci čine.
Nikolajeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 10:41   #6
odnos mladih prema starijima neizbježno povlači pojam poštovanja.
po meni, problem je što mnogo starijih osoba pretpostavlja da samim tim što su stariji od druge strane, zaslužuju poštovanje. situacije u kojima se očekuje da "mlađi" sami sebe stave u hajmoreći "podređen" položaj. zato razumijem ovu generaciju klinaca kojima je pun k* svega toga i neda im se. čak me i čudi koliko su pristojni i uviđavni, pogotovo kad u svakodnevnom životu mogu primjetiti kako puno "starijih", koji su autoriteti u današnjem svijetu, preko noći padaju u vodu(ili u zatvor).
poštovanje se treba zaslužiti, nebitno o kome se radi. u našoj kulturi prečesto se poziva na poštovanje bez ikakvih zasluženih temelja
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 15:38   #7
Često nismo ni svjesni koliko smo puni predrasuda, čak i onda kad se smatramo tolerantnima. Tek kad nas ovako nečime ugodno iznenade individue i pokažu nam još jednom da stvari nikada nisu crno bijele, tek onda se poklopimo ušima.
Drago mi je svaki puta kada mi netko da takav razlog da se poklopim ušima
aisling is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 15:54   #8
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
poštovanje se treba zaslužiti, nebitno o kome se radi. u našoj kulturi prečesto se poziva na poštovanje bez ikakvih zasluženih temelja
poštovanje je dvosmjeran odnos, bez obzira na starost/mladost
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 15:57   #9
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
poštovanje je dvosmjeran odnos, bez obzira na starost/mladost
je, to sam napisala.
samo češće( u mojoj okolini) se nekako očekuje da, čim si stariji u nekom odnosu, difoltno zaslužuješ poštovanje.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.