Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2003., 22:20   #1
Stephen King

Ja sam veliki obožavatelj svih njegovih romana. Smatram da je on jedan od rijetkih pisaca koji mogu zaista uplašiti čitatelja i poigrati se njegovom maštom do maksimuma. Zanima me što mislite o njemu i njegovim romanima pa i filmovima snimljenim po njegovim knjigama.
 
Odgovori s citatom
Old 20.06.2003., 22:33   #2
Nekad sam ga jako volio. Koliko su mu knjige bile zanimljive, toliko su filmovi radjeni po njima bili blesavi, osim par izuzetaka kao npr "Shining", ili donekle "Christine". Pročitao sam masu njegovih knjiga, a onda se počeo žestoko ponavljati, postao je dosadan i negdje oko "Body bags" digao sam ruke od njega. Zanimljivo, što su mu knjige postajale dosadnije, to su bolji bili filmovi koji su se počeli snimati po ranijim knjigama ili novelama -"Misery", "Shawshank Redemption","Stand by me"... Posljednji sam gledao "Hearts in Atlantis" i nije mi se svidio- izgleda kao nekakva epizoda X-Filesa.
King je već puno puta najavio prestanak pisanja. Možda to i nebi bila loša ideja.
__________________
Ni špijuni nisu što su nekad bili. Ranije - čim ga vidiš , znaš tko je. Danas - čim ga vidiš ,ne znaš tko je.
fritz von achtung is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2003., 22:34   #3
storm of the century
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2003., 15:06   #4
Ma obožavam njegove knjige! On je bio prvi pisac koji me uspio pošteno uplašiti, tako da sam noćima spavala sa upaljenim svjetlom i trzala se na svaki šum. I dalje obožavam njegove stvari, samo što sam se sada malo bacila na engleske originale, jer me zanima koliko se toga gubi u prijevodu.
Inače, moj favorit je "Nesanica", koju je dosta ljudi koje ja znam popljuvalo kao sladunjavu i do zla boga dosadnu knjigu, no meni je, eto, legla.
Filmove napravljene prema njegovim romanima pogledam, i onda obećam sama sebi da ću ih izbjegavati u veeeeelikom luku, jer nisu ni do koljena papirnatom obliku. Posebno razočaranje je bila "Zelena milja", koju su hvalili oni koji nisu knjigu ni vidjeli. Knjiga je čudesna, film je bljutav.
A što se ponavljanja tiče... Istina je da ima neke svoje uhodane načine, ali... ja sam plavuša, pa nije neobično što svaki put padnem na isti štos ili se, u Kingovom slučaju, svaki put prestrašim već viđenog napetog trenutka...
__________________
Castor Troy: If I were to send you flowers where would I... no, let me rephrase that. If I were to let you suck my tongue, would you be grateful?
Ninochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 01:28   #5
ja ga obozavam....tip je genijalan psiholog, medu ostalim....

needful things mi je jedna od njegovih najdrazih...
a citah ih mnohoooo
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 01:51   #6
Meni je najbolji kad opisuje situacije u kojima se mozes zateci sutra, bez vampira, nakupaca dusa i inkarnacija samog necastivog. Ono, zlo koje iznenada iskoci iz ljudi ili zivotinja... Da, da, Kudžo
A jezik mu je jednostavan, uvuce te bez lomljenja mozga sto je pisac htio reci... Kad sam ga poceo citati, nasih prijevoda ni nije bilo, osim nekoliko standardnih, Carrie, Christine i Firestartera. Pa put pod noge i u americku citaonicu
Najbolja knjiga mi je definitivno "Different seasons" - gdje cete boljih prica od Rita Hayworth and Shawshank redemption, The body (Stand by me), Apt pupil i Breathing method?
Film? Mozda Cat's eye, iako je proslo dosta od kada sam ga gledao... Jos dok su videoteke slobodno dilale piratske kazete
Ako ga tko ima u kucnoj kolekciji toplo se preporucam...
Prije je King imao obicaj pojavljivati se u filmovima snimljenim po svojim knjigama, onako kao Hitchcock u svojim... slucajni prolaznik, covjek koji dize lovu na bankomatu (Maximum overdrive)...
backdoorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 10:22   #7
Jel tko citao njegov DESPERATION?
MRAK! Kad sam to citala bilo je ljeto na plazi ljudi oko mene, a ja se tresem od straha i uzasa i samo se osvrcem oko sebe...
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 21:27   #8
Kingov "Dark Tower" serijal je zakon. Napokon netko tko ne stavlja fantasy u medieval setting.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 14:37   #9
naklon skemeri

kak stojim s Kingom... recimo da me ekipa prije rodjendana pita kaj od njega nemam pa da mi to kupe

upravo sam zavrshila TGWLTG na engleskom i bacam se na Hearts in Atlantis... obje su prva americka izdanja i dobih ih zahvaljujuci frendici koja zivi u NY...

Potpaljivacica mi je prva i najdraza... zatim ocajavanje... zelena milja... stegovnici... rose madder... kudjo... vidovitost...

joj....

ocajavanje sam citala na moru, spavajuci u satoru i mrak mi je bilo citati dok se kraj mene shece veliki crni pauk

oluja stoljeca... uh... stand (iako malo prerazvucen za moj ukus)...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 16:40   #10
Oluju stoljeća mi je od njega na prvom mjestu ma kad bolje promislim ni Nesanica ne zaostaje
__________________
Boriti se za novac ili vjerska uvjerenja je isto
vmaticev is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 17:06   #11
prije par godina sam ga obožavala, gutala sve njegove knjige koje su mi došle pod ruku.. sad mi je malo dosadio al svaka mu čast

nego, što je s njim? prošle godine se nešto pričalo da ima neku bolest od koje gubi vid.. i da će oslijepit
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 23:24   #12
Zaboravila sam napisati...

znate li odakle moj sig?

Tak! Tak ah lak!
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 01:19   #13
Quote:
atlantis kaže:
znate li odakle moj sig?

Tak! Tak ah lak!
Iz "Očajavanja" i "Stegovnika".

Meni najbolje su "Potpaljivačica", "Potrebne stvari", "Nesanica", "Rose Madder" te 'Darovit učenik' iz "Četiri godišnja doba".
 
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 01:30   #14
Quote:
Indi kaže:
Jel tko citao njegov DESPERATION?
MRAK! Kad sam to citala bilo je ljeto na plazi ljudi oko mene, a ja se tresem od straha i uzasa i samo se osvrcem oko sebe...
same here
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 12:21   #15
evo susjed je kupio psa i nazvao ga cujo

brrrrr.....
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 18:34   #16
da se prijavim i ja

Citala sve njegove knjige ( ne smatram to nekom high literaturom ) ali i za laku i tesku postoji vrijeme

Inace jedna bliska osoba skuplja vec godinama sve od njega tak da je otkrivanje te kolekcije bilo popraceno strahovitim ( pravim King-ovim ) vriskom, ostalo je povijest.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 13:00   #17
Njegove knjige su mi OK za opuštanje, plažu i kada nemam što raditi.

Nego, ja imam dojam da je on kao dijete imao neko neugodno iskustvo sa silovanjem. U skoro svakoj knjizi u kojoj je neko dijetre u pitanju, redovito se tu nađe i dežurni pedofil (Knjižnični policajac npr.)
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2003., 20:25   #18
Meni je njegova Zelena milja najbolja!
Iako su i 4 iza ponoći, Potrebne stvari, Nesanica, Djevojčica koja je obožavala Toma Gordona.. ok, ipak je Milja najbolja.
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.